• Klasa 7c i 7e w Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie

• 04.01.2018 22:37
      • W 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej – Curie, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i chemii, dnia 28 listopada 2017 r. uczniowie klasy 7c i 7e, pod opieką wychowawców: Pani Sylwii Kowalczyk oraz Pani Elizy Łyżwińskiej, wybrali się na wycieczkę do Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie.

• Udział w zajęciach miał na celu przybliżenie dzieciom wybranych zagadnień z chemii i fizyki oraz uświadomienie, jak ważna oraz przydatna jest wiedza z tego obszaru w życiu codziennym. W trakcie interesującego wykładu, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, uczniowie zapoznali się z podstawowymi wiadomościami nt. budowy atomu, zjawiska promieniotwórczości wraz z krótką historią jego odkrycia. Ponadto przedstawiono im rodzaje promieniowania i sposoby jego pomiaru za pomocą licznika Geigera-Müllera. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się informacje nt. skutków napromieniowania na organizm człowieka. Na zakończenie siódmoklasiści zapoznali się z wieloma przykładami różnego zastosowania zjawiska promieniotwórczości w przeszłości, jak i w obecnych czasach.