• Klasa 3g w Teatrze Narodowym

• 18.12.2017 14:18
      • 13 grudnia 2017 roku uczniowie klasy 3g pod opieką Pani Katarzyny Domańskiej udali się na wycieczkę do Teatru Narodowego. Zwiedzanie rozpoczęło się rozmową na temat historii gmachu, który liczy sobie aż 251 lat.

• Uczniowie dowiedzieli się, że przez ten czas budowla doświadczyła 5 pożarów. Następnie pani przewodnik zaprosiła do zgłębiania tajemnic teatralnych kulis, co było głównym celem wycieczki. Okazało się, że musi być zaangażowanych bardzo dużo osób, aby widzowie mogli obejrzeć efekt końcowy, którym jest spektakl. Klasa obejrzała pulpit inspicjenta i poznała możliwości techniczne sceny. Największe wrażenie zrobiły wysuwające się z podłogi zapadnie oraz pokaz świateł zaprezentowany przez pana oświetleniowca. Pan dźwiękowiec opowiedział o swojej pracy i umożliwił dzieciom mówienie przez mikrofon, zniekształcając im głos przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Uczniowie obejrzeli pomieszczenie, w którym pracuje rekwizytor, pracownie szewca, krawców i krawcowych oraz garderobę pełną różnorodnych kostiumów. Pani charakteryzatorka przyczepiła niektórym wąsy, założyła maski, peruki lub pomalowała policzki. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Na koniec klasa zeszła do podziemi, w których były ogromne windy służące do przewożenia dekoracji scenicznych oraz tunel biegnący pod ulicą Wierzbową, w którym czasami odbywają się przedstawienia. Wycieczka była udana, uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.