• Wycieczka klasy 3F do Muzeum Historii Żydów Poskich-Polin

• 09.10.2017 15:10
      • Dnia 4 października 2017r. klasa 3 F  uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych pod tytułem  „W świecie książki”, które odbyły się  w Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin.
      • W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się kim był Jan Gutenberg, na czym polegała  praca zecera, jak powstała czcionka,  poznali alfabet hebrajski. Na wystawie stałej dzieci mogły zobaczyć jak wyglądały drukarnie w XVI wieku. Uczniowie przekonali się jak działa prasa drukarska i  samodzielnie wydrukowali karty ze starych ksiąg. Na zakończenie każdy mógł wykonać własną zakładkę do książki, ozdabiając ją symbolami związanymi z kulturą żydowską. Była to niezwykle udana wycieczka i zachęciła  do udziału w kolejnych ciekawych warsztatach organizowanych w Muzeum Historii Żydów.