• Klasy siódme na zajęciach z alchemii w Zamku Królewskim

• 10.02.2018 21:03
      • Alchemia – cóż to takiego?
      • Z próbą udzielenia odpowiedzi na to pytanie zmierzyli się uczniowie klas VII c, d i e, którzy na przełomie stycznia i lutego wzięli udział w warsztatach: „Sztuka alchemii”. Zajęcia odbyły się w pałacu Pod Blachą i pozwoliły uczestnikom poznać kluczowe zagadnienia alchemii, przeprowadzić kilka ciekawych doświadczeń alchemicznych, a także odnaleźć w Zamku Królewskim miejsca owiane alchemiczną tajemnicą. Uczniowie uświadomili sobie, że dawna nauka „tajemna”, czyli alchemia to przednaukowa praktyka łącząca elementy zawarte obecnie m.in. w fizyce, medycynie czy astrologii. Alchemię można też uważać za bezpośredniego przodka współczesnej chemii, której siódmoklasiści zaczęli się uczyć w tym roku szkolnym. Udział w zajęciach okazał się bardzo ciekawym doświadczeniem. Z pewnością sprzyjał rozbudzaniu zainteresowania światem, człowiekiem i szeroko pojętą nauką, wywodzącą się z kulturowej spuścizny antyku.