• Klasa 6c w Centrum Olimpijskim

• 21.03.2018 15:21
      • Z okazji odbywających się w tym roku XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang Dział Edukacji Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego zorganizował szereg zajęć i konkursów poświęconych temu wydarzeniu.

• 20 lutego klasa 6c pod opieką wychowawcy Joanny Strzałkowskiej uczestniczyła w  lekcji  „W świecie Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang2018". Na miejscu okazało się, że poprowadzi ją zdobywczyni brązowego medalu na  Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku, pani Iwona Dzięcioł- Marcinkiewicz.

Uczniowie zapoznali się z historią organizowania  igrzysk oraz  symboliką olimpijską. Ponadto dowiedzieli się  wielu ciekawostek o kraju organizującym tegoroczne  Zimowe Igrzyska Olimpijskie, jak chociażby: jaką religię wyznają Koreańczycy, jaka jest ich ulubiona potrawa i jak wygląda życie nastolatka. Ciekawostką okazało się, że młodzież w szkole w ogóle nie korzysta z tradycyjnych książek, ponieważ jest to kraj bardzo rozwinięty pod względem technologicznym. Szóstoklasiści mogli także prześledzić historię wyboru maskotki olimpijskiej, jaką okazał się biały tygrys o imieniu Soohorang. Ponadto obejrzeliśmy film opowiadający o przygotowaniach do igrzysk naszego skoczka narciarskiego, Kamila Stocha.

Na koniec uczniowie wzięli udział w konkursie z nagrodami. Bezkonkurencyjny okazał się Kuba i to on zgarnął wszystkie nagrody. Wszyscy uczniowie otrzymali od naszej olimpijki drobne upominki oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia.