• Klasa 5d w Muzeum Etnograficznym

• 26.03.2018 13:35
      • Czas świętowania w kulturach Polski i Europy” jest wystawą, którą 22 marca 2018 roku uczniowie klasy V d, wraz z wychowawcą, mieli możliwość podziwiać w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

• Najpierw obejrzeli eksponaty zebrane na ogromnej powierzchni, a stanowiły je: stroje, obrazy, rzeźby, okolicznościowe dekoracje i inne rekwizyty. Ponadto, w przeszklonych gablotach, zobaczyli odświętną ludową garderobę z terenów Polski i Europy. Kontynuację wystawy stanowiła galeria, wśród których znalazły się wielkanocne pisanki, wycinanki oraz ozdoby świąteczne.

Nowoczesny wystrój, multimedia, interaktywne prezentacje, fragmenty dzieł filmowych, nagrań dźwiękowych, a także fotografie dodatkowo wzbogaciły wrażenia estetyczne piątoklasistów. Wszystko to sprawiło, że wystawa „Czas świętowania” bardzo spodobała się zwiedzającym i wprowadziła ich w wielkanocny nastrój. Na zakończenie pobytu w muzeum uczniowie uczestniczyli w krótkich warsztatach plastycznych, na których wykonali kogutki z papieru.