• Uczniowie klasy 7c w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

• 06.04.2018 15:35
      • W dniu 28 marca 2018 roku uczniowie klasy 7c, wraz z wychowawcą, Panią Sylwią Kowalczyk, uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Lekcja nosiła tytuł „Niebezpieczeństwo stereotypów. Droga do wojny”.

• W trakcie zajęć warsztatowych siódmoklasiści próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie: Kiedy stereotypy zaczynają rządzić naszym zachowaniem, stają się niebezpieczne. Do jakich konsekwencji może to doprowadzić? W tym celu obejrzeli wystawę stałą, częściowo poświęconą dyskryminacji Żydów w Niemczech i na terenach okupowanych przez III Rzeszę oraz film tematycznie nawiązujący do Polski międzywojennej. Ponadto uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób stereotypowe myślenie o drugim człowieku może prowadzić do przemocy, a w skrajnym przypadku do wybuchu wojny. Dzieci poznały również mechanizm funkcjonowania stereotypów, co z pewnością przyczyni się do zweryfikowania własnych postaw w życiu codziennym.