• Klasy piąte w Miasteczku Ruchu Drogowego

• 12.04.2018 16:00
      • Trening przed egzaminem na kartę rowerową

• 10 kwietnia br. uczniowie klas piątych, pod opieką wychowawców i nauczyciela zajęć technicznych, Pani Krystyny Cywińskiej uczestniczyli w zajęciach na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Warszawie przy ul. Sołtyka 8/10. Celem wyjścia było zapoznanie młodzieży z zasadami bezpieczeństwa przy poruszaniu się rowerem w ruchu drogowym oraz praktyczne zastosowanie zasad Kodeksu Drogowegona jego terenie. Uczniowie mieli do dyspozycji rowery oraz kaski niezbędne do przeprowadzenia egzaminu na kartę rowerową. Ponadto musieli stosować się do umieszczonych tam znaków i sygnałów świetlnych, jak również wykonywać polecenia strażników miejskich.

Była to niezwykła okazja dla piątoklasistów przygotowująca do egzaminu praktycznego na kartę rowerową, który będzie miał miejsce w maju br.