•  Klasa 3f w Zamku Królewskim
      • Klasa 3f w Zamku Królewskim

• 14.05.2018 16:27
      • Dnia 8 maja klasa 3f pod opieką wychowawczyni  Maryli Dąbrowskiej uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. „Zamek od kuchni, czyli król i jego dwór”, która odbyła się w Zamku Królewskim. Uczniowie zwiedzając komnaty zdobywali niezwykle interesujące informacje na temat życia codziennego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego dworzan. Dowiedzieli się czym zajmowali się  na zamku lokaje, stajenni, strażacy, ogrodnicy,  strzelcy, krawcy, kucharze i cukiernicy, a także nadworny lekarz i zegarmistrz.

• Dzieci miały okazję na chwilę wcielić się w ich role. Wszystkie opowieści pani przewodnik okraszone były zabytkowymi rekwizytami czy też towarzyszącymi podczas całej lekcji, dziełami sztuki ilustrującymi role odgrywane przez uczniów. W czasie wycieczki mieliśmy też okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie pod Kolumną Zygmunta III Wazy i podziwiać urok Starego Miasta.