• Klasa 5C i 5D w Toruniu

• 05.06.2018 11:02
      • W dniach 28 i 29 maja 2018 roku uczniowie klas 5c i 5d uczestniczyli w dwudniowej wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Torunia pod opieką wychowawców, wychowawcy świetlicy
        i nauczycielki zajęć technicznych.

• Pierwszego dnia dzieci odbyły spacer szlakiem Mikołaja Kopernika, a także wysłuchały  historii i legend na temat miasta. Zobaczyły: mury obronne i legendarną Krzywą Wieżę, dom Mikołaja Kopernika, Rynek Staromiejski z ratuszem, „pomniczki” toruńskie (osiołka – pręgierz i  Pieska Filutka oraz fontannę z flisakiem i żabkami). Zwiedziły najstarszy gotycki kościół w Toruniu pw. św. Janów oraz kościół parafialny rodziny Koperników, gdzie Mikołaj został ochrzczony. Ponadto piątoklasiści mieli okazję obejrzenia umieszczonego na wieży zegara „flisaczego”, z jedną wskazówką zwaną Palcem Bożym, który pomagał flisakom oraz żeglarzom płynącym Wisłą zorientować się w czasie. Tego dnia uczniowie mieli również żywe warsztaty edukacyjne pod nazwą „Toruńscy Partacze”, gdzie brali udział w trzech z nich: mincerskim, wypieku piernika ozdobnego, jak również rycerskim.

Drugiego dnia wycieczki dzieci miały sposobność wzięcia udziału w seansie w Planetarium oraz zwiedzenia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.