• Spotkania opłatkowe i Jasełka

• Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją szkoły są coroczne spotkana opłatkowe, przedstawienia jasełkowe oraz przeglądy kolęd.

Jasełka bożonarodzeniowe to szczególne widowiska, które dostarczają oglądającym wielu wrażeń i wzruszeń. Uczniowie naszej szkoły wystawiają je dla całej braci uczniowskiej, kadry pracowniczej oraz innych zaproszonych gości, takich jak emerytowani nauczyciele czy dzieci z pobliskich przedszkoli. Ogromnie wzruszeni rodzice oglądają występy swoich pociech podczas odbywających się późnym popołudniem, świątecznych spotkań klasowych. Szczególnych przeżyć dostarczają jasełka prezentowane pensjonariuszom Domów Seniora. W oku niejednego oglądającego pojawia się łza wzruszenia. W ten sposób uczniowie swoją obecnością niosą radość i szczęście schorowanym, a często też samotnym ludziom.

Za każdym razem wszyscy z wielkim przejęciem, zaangażowaniem i wdziękiem odgrywają swoje role. Na scenie goszczą aniołowie i pasterze. Zgodnie z tradycją do Dzieciątka przybywają Trzej Królowie. Można zatem po raz kolejny wspólnie przeżywać historię Maryi i Józefa sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to przyszedł na świat Zbawiciel, niosąc całemu światu miłość i pokój.

Ponadto uroczystą atmosferę przedswiątecznych dni tworzą też klasowe spotkana opłatkowe. Organizowane są one przez nauczycieli przy dużym wsparciu rodziców. Przy pięknie udekorowanych stołach zasiadają uczniowie i wychowawcy, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe i zaśpiewać kolędy. Spotkania te przebiegają w miłej i życzliwej atmosferze. Znikają wszelkie nieporozumienia, a nastaje zgoda i wzajemna życzliwość.

Po zakończonych spotkaniach wszyscy udają się do domów z głębokim przekonaniem, że:

„Wigilia to nie tylko czas,  gdy jest prezentów moc,

to nie tylko czas,  gdy potraw sto na stole.

Lecz Wigilia to przepiękny czas,

Bożonarodzeniowy czas,

gdy siedzimy wszyscy w kole,

i mamy bliskich przy stole.”