• Szkolny Klub Ośmiu

• Szkolny „Klub Ośmiu” od lat prowadzi aktywność wolontarystyczną w Szkole Podstawowej nr 293. Współpracuje z Bielańską Kapitułą Klubów Ośmiu oraz z Fundacją „Świat na Tak”.

Działania podejmowane przez „Klub Ośmiu”  mają na celu uwrażliwienie członków społeczności szkolnej na potrzeby ludzi, którzy potrzebują pomocy. Praca „Klubu Ośmiu” polega na organizowaniu akcji charytatywnych mających na celu gromadzenie dla potrzebujących m.in. funduszy, przyborów szkolnych, odzieży, zabawek , środków czystości, żywności długoterminowej, słodyczy. Tradycją stały się już Herbaciarnie, czyli stoiska z ciastami pieczonymi i sprzedawanymi przez wolontariuszy oraz „Loteria Pluszaków”, do której włączyło się również Przedszkole nr 105. "Klub Ośmiu" pomaga dzieciom z Domu Dziecka Julin w Kaliskach, podopiecznym „Fundacji Świat na Tak”, dzieciom z Gniazd. Wspomaga także Dom Samotnej Matki w Laskach oraz Szkołę Muzyczną dla Niewidomych w Laskach. Uczestniczy w spotkaniach z ludźmi starszymi, samotnymi, którym towarzystwo wolontariuszy sprawia dużo radości. Od wielu lat odwiedza Dom Seniora na Al. Zjednoczenia, a także niesie pomoc podopiecznym Domu Opieki „Niezapominajka” w Markach. Wolontariusze nie zapominają o młodszych kolegach i koleżankach. Chodzą do zaprzyjaźnionych przedszkoli, gdzie czytają książki i organizują dzieciom zabawy. Pamiętają także o osobach niepełnosprawnych, z którymi bawią się wspólnie na balu andrzejkowym w Młodzieżowym Domu Kultury na ul. Andersena 4. Zbierają plastikowe nakrętki od butelek na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji „Zdążyć z pomocą”. „Klub Ośmiu” włączył się w akcję zaczytani.org, podczas której zbierał książki dla małych pacjentów przebywających w szpitalach. Stara się rozwijać społeczne zachowania, w tym troskę o zwierzęta, zwłaszcza te, które zostały odtrącone przez swych właścicieli. Wspomaga Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa. Na uwagę zasługuje również wzajemna koleżeńska pomoc podejmowana na co dzień i praca dla dobra wspólnego, np.: pomoc w nauce, organizowanie zabaw edukacyjno-ruchowych dla dzieci ze świetlicy. Wolontariusze zachęcają do wzajemnej życzliwości i uśmiechu na co dzień. Włączają się na bieżąco w akcje mające na celu pomaganie najbardziej potrzebującym i poszkodowanym. Współpracują z Samorządem Uczniowskim. Dbają także o ochronę przyrody i propagują zdrowy styl życia. Co roku biorą udział w Samorządowym Konkursie Nastolatków „8 Wspaniałych”.