• Klasa 4A w Centralnym Domu Technologii

• 14.11.2022 20:49
        • Zajęcia w Centralnym Domu Technologii realizowane są w metodyce STEAM. To innowacyjny model nauczania rozwijający kompetencje przyszłości takie jak umiejętności krytycznego i projektowego myślenia, dociekania i analizowania, współpracy i kreatywności. 14 listopada 2022r. uczniowie klasy 4A uczestniczyli w warsztatach "Zaprojektuj szkołę marzeń". Wcielili się w rolę projektantów szkoły przyszłości i projektowali jej model z wykorzystaniem programu do modelowania 3D - Tinkercad.
        • Klasa 3d na Dziecięcym Uniwersytecie Ciekawej Historii

• 13.11.2022 15:08
        • 9 listopada 2022r. klasa 3 d wybrała się do Fundacji Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii na zajęcia “Halo, będzie rozmowa! Pokój zagadek i tajemnice PASTY”. Spotkanie odbyło się w pokoju zagadek utworzonym w budynku PASTY, w którym przed laty mieściła się centrala telefoniczna. Głównym punktem pokoju były trzy duże pudła zamknięte na szyfrowe kłódki. Zadaniem dzieci było złamanie szyfru do każdej z nich.

• Klasa 4A w Centralnym Domu Technologii

• 08.11.2022 15:10
        • 7 listopada 2022r. uczniowie klasy 4A uczestniczyli z zajęciach warsztatowych "Wytrenuj swojego robota". W czasie warsztatu zapoznali się z podstawami programowania wizualnego. Uczestnicy uczyli się podstaw programowania w obszarze programowania robotów edukacyjnych. W trakcie pierwszych warsztatów w cyklu, poznali roboty edukacyjne Photon, podstawy programowania wizualnego oraz tworzyli własne trasy przejazdu robotów, które następnie samodzielnie programowali. Była to dla nich niezwykle ciekawa lekcja informatyki.
        • Klasa 3 d w Muzeum Powstania Warszawskiego

• 08.11.2022 14:15
        • 28 października 2022r. klasa 3d wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję muzealną pt. „Kim byli powstańcy?”. Na zajęciach uczniowie poznali podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji i Powstania Warszawskiego. Dowiedzieli się kim byli Powstańcy, jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać oraz jakich zasad musieli przestrzegać. Podczas zwiedzania ekspozycji muzealnych przyglądali się ekwipunkowi i ubiorom Powstańców, poznawali ich różnorodne funkcje oraz elementy ich codziennego życia.