• Klasy 2b i 2C w Muzeum Etnograficznym

• 02.12.2022 09:08
        • 1 grudnia 2022 r. uczniowie klasy II b i II c brali udział w „Lekcji szytej na miarę” w Muzeum Etnograficznym.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się skąd się biorą ubrania. Zastanawiali się, czy dawniej ludzie ubierali się tak samo jak dziś. Uczniowie podziwiali stroje ludowe z różnych stron świata oraz zapoznani zostali z ich charakterystyką. Mieli okazję analizować odzieżowe metki. Sami zgłębili tajniki szycia, wykonując portfele.

Zajęcia bardzo się wszystkim podobały. Eksponaty, które oglądali wzbudziły ich podziw.

• Klasa 2B w Centralnym Domu Technologii

• 28.11.2022 17:53
        • Klasa 2B w Centralnym Domu Technologii

21 i 28 listopada uczniowie klasy 2B uczestniczyli w warsztatach pt. Wytrenuj swojego robota, które odbywały się w Centralnym Domu Technologii. Uczyli się programowania robotów edukacyjnych Photon. Dzieci zapoznały się z podstawami programowania wizualnego. Tworzenie własnej trasy przejazdu robotów, a następnie samodzielne programowanie przyniosło uczniom dużo satysfakcji. Wytrenowanie robota reagującego na komendy, przybliżyło uczestnikom warsztatów działanie „sztucznych inteligencji”.

• Wycieczka uczniów klasy 6C do Polskiego Radia

• 21.11.2022 11:19
        • W miniony piątek, tj. 18 listopada br. uczniowie klasy 6C pod opieką wychowawczyni, Pani Wioletty Krawczyk oraz nauczycielki wspomagającej, Pani Aleksandry Stopyra, uczestniczyli w wyjściu do Polskiego Radia.

Na początku przewodnik zapoznał dzieci z historią Polskiego Radia oraz jego funkcjonowaniem na przestrzeni prawie stu lat, a ponadto zaprezentował najciekawsze propozycje poszczególnych anten.

• Klasa 4A w Muzeum Narodowym

• 02.12.2022 09:29
        • 18 listopada 2022r. uczniowie klasy 4a uczestniczyli w ciekawej lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym. Historia pieniądza to temat przewodni lekcji. W czasie zajęć uczniowie mieli okazję przyjrzeć się płacidłom, monetom oraz banknotom z różnych epok a także zakątków świata oraz  rozmawiali z edukatoremy o ewolucji pieniądza.

• Klasa 6B w Muzeum Etnograficznym

• 16.11.2022 10:16
        • 14 listopada br. uczniowie klasy 6B wzięli udział w wycieczce do Muzeum Etnograficznego. Uczestniczyli w lekcji warsztatowej na temat: „Na szkle malowane”. Szóstoklasiści dowiedzieli się o historii malowanych na szkle obrazów religijnych, które początkowo nie wychodziły spod pędzli uznanych artystów. Ponadto poznali technikę tworzenia takich dzieł, sposób ich rozprowadzania po kraju, a także dowiedzieli się, jakie było ich znaczenie w tradycyjnym wnętrzu wiejskiej chaty.