Klasa 8C online w Teatrze Piasku
- 26.02.2021 07:56
- Spektakl „Mały Książę” w Teatrze Piasku online była to pełna ciepła opowieść pokazująca nam wszystkim ponadczasowe wartości i przypomnienie o potędze prawdziwej przyjaźni. Podczas spektaklu zobaczyliśmy pokazy malowania piaskiem i na wodzie w wykonaniu Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, połączone z grą aktorów i muzyką.
- więcej
Klasa 6 c online w Muzeum Narodowym w Krakowie
- 16.02.2021 12:02
„Dama z gronostajem” i Leonardo da Vinci
"Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci to jeden z najpiękniejszych portretów na świecie, najważniejszy i najcenniejszy obraz w polskich zbiorach. Jeden z zaledwie kilkunastu namalowanych przez Leonarda da Vinci obrazów od 29 grudnia 2016 roku jest własnością Muzeum Narodowego w Krakowie.
Zajęcia przybliżyły nam legendarne dzieło oraz tajniki warsztatu mistrza malarstwa Leonarda da Vinci. Dowiedzieliśmy się, że między innymi, dlaczego dama Leonarda trzyma na rękach gronostaja.
- więcej
Klasa 6c online w Muzeum Warszawskiej Pragi
- 16.03.2021 08:33
Kolory emocji
Czego możemy dowiedzieć się z jednego zdjęcia? Fotografie Mikołaja Grynberga ukazujące młodych ludzi u progu dorosłości, stały się pretekstem do rozmowy na temat przeżyć i emocji przedstawionych postaci. Odwołując się do wykorzystywanych w codziennej komunikacji emotikonek próbowaliśmy stworzyć odpowiedni znak, którym można określić nastrój panujący na danym zdjęciu. Rozmawialiśmy także o tym, jakie kolory mogłyby oddać ładunek emocjonalny wybranych zdjęć, które u Grynberga zawsze są czarnobiałe.
Krytyczna analiza obrazów jest jedną z ważniejszych kompetencji, jakie pomagają zrozumieć otaczający nas świat. Zachęcamy rodziców, aby wspólnie z dziećmi rozwijali umiejętność uważnego patrzenia na fotografie.
- więcej
Klasa 3a online w Muzeum Powstania Warszawskiego
- 22.12.2020 11:32
- Zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac uczniów klasy IIIa, wykonanych podczas wycieczki
- więcej
Klasa 6c online w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
- 21.12.2020 09:34
Staropolskie zwyczaje świąteczne
Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, o staropolskich tradycjach bożonarodzeniowych, związanych między innymi z dekorowaniem domu, potrawami wigilijnymi, muzyką świąteczną. Zasłyszeliśmy, jak dawniej ubierano choinkę i skąd wziął się ten zwyczaj, dlaczego Święty Mikołaj przynosi prezenty oraz jak w przeszłości celebrowano Gwiazdkę.
- więcej