• Klasa 3A w Muzeum Powstania Warszawskiego

• 09.10.2023 20:15
        • 2 października w dzień kolejnej rocznicy zakończenia trwającego 63 dni Powstania Warszawskiego klasa 3a udała się na lekcję pt. „ Asiunia-wojna w oczach dziecka” do Muzeum poświęconemu temu wydarzeniu. Będąc tam uczniowie poruszali się w scenerii sprzed ponad siedemdziesięciu lat, chodząc po granitowym bruku, wśród gruzów zniszczonej Stolicy. Przy stalowym monumencie z otworami od kul, gdzie wyryte jest Kalendarium Powstania dzieci miały możliwość posłuchania dźwięku przypominającego bicie serca. To wszystko uzmysławiało zwiedzającym, że pomimo ogromnych zniszczeń w roku 1944, serce Warszawy wciąż biło.
        • Klasa 5A na PGE Narodowy

• 09.10.2023 13:38
        • PGE Narodowy to nie tylko dom piłkarskiej reprezentacji Polski. To także jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc świata, w których na żywo można uczestniczyć w wielkich sportowych i rozrywkowych wydarzeniach. To tutaj pojawiają się najbardziej znani goście światowych wydarzeń. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5a wybierając trasę "Poczuj się jak VIP". Zobaczylismy najbardziej prestiżowe miejsca stadionu, siedzieliśmy w najbardziej ekskluzywnych przestrzeniach areny, przeznaczonych dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibicówPoczuliśmy się jak VIP!
        • Klasy 2a i 2b na wycieczce w Sochaczewie

• 05.10.2023 09:34
        • W dniu 3 października br. klasy 2a i 2b były na wycieczce w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, które znajduje się w dawnej siedzibie Powiatowej Kolei Sochaczewskiej. Dzieci pod kierunkiem przewodnika oglądały bardzo ciekawe eksponaty. Następnie odbyły wyjątkową podróż zabytkowym pociągiem RETRO do stacji Wilcze Tułowskie, położonej na skraju Puszczy Kampinoskiej. Tam spacerowały ścieżką dydaktyczną przez Wilczą Górę, a na koniec uczestniczyły w zabawach integracyjnych podczas pikniku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach.

Zadowoleni i szczęśliwi drugoklasiści wrócili do domów, mając nadzieję na kolejny tak atrakcyjny wyjazd.

• Klasa 3C w Muzeum Narodowym

• 04.10.2023 09:29
        • 27 września uczniowie klasy III c byli w Muzeum Narodowym. Podczas lekcji muzealnej „Obrazy Mistrza Jana” została trzecioklasistom przybliżona postać Jana Matejki. Mogliśmy podziwiać dzieła Mistrza, które przedstawiały najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Poznaliśmy również obrazy, które przedstawiały rodzinę artysty oraz jego samego.