Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym Turnieju Czytelniczo-Językowym, organizowanym od 2006 r. przez Szkołę Podstawową nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie dla dzieci z bielańskich szkół. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, półfinału i finału. Jego hasłem przewodnim były „Ulubione zabawy dzieci”. Do ostatniego etapu, który odbył się 16 kwietnia 2018 r. zakwalifikowały się cztery uczennice z naszej szkoły: Liliana Pawłowska, Zuzanna Szczęsna z klasy 2a, Aleksandra Starnawska z klasy 3e oraz Nina Kaczkan z klasy 3f. Podczas zmagań wykonywały zadania ortograficzne oraz opowiadały o ciekawych zabawach bohaterów wybranych wcześniej pozycji książkowych, takich jak: „Kuba i Buba”, „Drzewo do samego nieba”, „Pippi”, „Karolcia”, „Oto jest Kasia”, „Pilot i ja”, „Dzieci z Bullerbyn”. Wszystkie finalistki wspaniale zaprezentowały się przed komisją. Wykazały się doskonałą czujnością ortograficzną oraz pięknie zaprezentowały wypowiedzi. Zuzanna Szczęsna z klasy 2a zajęła II miejsce w kategorii klas drugich, natomiast Nina Kaczkan z klasy 3e zajęła III miejsce w kategorii klas trzecich. Gratulacje dla wszystkich finalistek. Dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom za ich wkład w rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów.
Wiadomości
Turniej Czytelniczo-Językowy
Kawiarenka pełna słodkości…
Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi.
Jan Paweł II
Zebrania z rodzicami i dni otwarte to nierozerwalny element współpracy rodziców ze szkołą. Aby umilić im czas oczekiwania na spotkania z wychowawcami oraz dyżurującymi nauczycielami, szkolny wolontariat, co miesiąc, przeprowadza słodką i przyjemną akcję mającą na celu sprzedaż domowych wypieków. Na stołach znajdujących się na parterze szkoły królują mufinki, pączki, babeczki, wafle, biszkopty, serniki oraz wiele innych słodkości. Pozyskane w ten sposób środki są przeznaczane na działalność dobroczynną najbardziej potrzebującym. Godnym podkreślenia jest fakt, że niektóre klasy, takie jak: 5b, 5d, 4d i 4f angażują się w to przedsięwzięcie bardzo regularnie. Opiekunowie szkolnego wolontariatu zachęcają pozostałe klasy do podjęcia trudu wspierania w ten sposób potrzebujących.
"Pokazy bez skazy" dla klas III
19 kwietnia 2018r. po spotkaniu z autorką książki p. Małgorzatą Sobieszczak – Marciniak mogliśmy uczestniczyć w pokazie naukowym z dziedziny chemii i fizyki dla dzieci. “Pokazy bez skazy” to inicjatywa, której głównym celem jest dotrzeć do naturalnej ciekawości dzieci i rozbudzić tą ciekawość. Prowadzący warsztaty z wykorzystaniem doświadczeń, eksperymentów i demonstracji naukowych bawią się nauką i uczą przez zabawę. Ich celem jest pokazanie, że chemia czy fizyka to nie tylko nazwy przedmiotów w szkole, ale również fascynujące dziedziny wiedzy ludzkiej, pozwalające lepiej i głębiej zrozumieć otaczający nas świat. Dziedziny, w których można znaleźć dużo radości i satysfakcji.
Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie „Pokazów bez skazy”, p. Mateuszowi Drumlewskiemu za przygotowanie wspaniałej dekoracji i p. Karolinie Komornickiej z Trzeciej Strefy – Centrum Twórczego Rozwoju dla Dzieci i Dorosłych za organizację „Pokazów bez skazy”. Dzięki zaangażowaniu wielu osób mogliśmy zorganizować ciekawe wydarzenie na terenie naszej szkoły.
Obchody Dnia książki
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Wisława Szymborska
Książki inspirują, pokazują drogi rozwoju, nadają sens, wyznaczają kierunki. O tym, że czytanie książek jest bardzo ważne i potrzebne w życiu każdego człowieka wiemy wszyscy.
Mały Samorząd Uczniowski z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci 19 kwietnia 2018r. na terenie naszej szkoły dla oddziałów I – III zorganizował spotkanie z autorką książki dla dzieci p. Małgorzatą Sobieszczak – Marciniak, która w latach 1994 - 2014 była dyrektorem Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, wiceprezesem Towarzystwa Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie, członkiem zarządu Prezydium Głównego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej w Warszawie. W roku 2004 była konsultantką przy realizacji filmu Bohdana Rączkowskiego „Maria Skłodowska-Curie”. Jest autorką książki „Maria Skłodowska Curie”, zawierającej najważniejsze informacje, które każdy młody Polak powinien wiedzieć o Marii Skłodowskiej-Curie oraz książki „Maria Skłodowska-Curie. Kobieta wyprzedzająca epokę.”
Spotkanie uroczyście otworzyła p. Iwona Krupińska – dyrektor naszej szkoły. Później głos zabrał obecny na naszej imprezie Zastępca Burmistrz Dzielnicy Bielany p. Grzegorz Pietruczuk. Po spotkaniu z autorką odbyły się „Pokazy bez skazy”.
Dyskusja panelowa nt. II wojna światowa w literaturze dziecięcej
W naszej szkole, 18 kwietnia 2018 roku, odbyła się dyskusja panelowa na temat: II wojna światowa w literaturze dziecięcej, zorganizowana z inicjatywy nauczycielki historii, Pani Sylwii Kowalczyk przy współudziale nauczycielek ze szkolnej biblioteki: Pani Alicji Mazurek i Pani Anny Zięby. Uczestniczyli w niej uczniowie klas piątych i szóstych. Nad przebiegiem spotkania czuwała dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska. Zadbano o to, żeby dyskusja odbyła się zgodnie z ustalonymi wcześniej zasadami. Ponadto wzięli w niej udział eksperci, którzy dużo wcześniej przygotowywali się do tego spotkania, czytając polecone książki tematycznie nawiązujące do wydarzeń z okresu II wojny światowej. W gronie słuchaczy znaleźli się uczniowie klasy 5b, którzy w drugiej części spotkania często zabierali głos, opowiadając wspomnienia o doświadczeniach wojennych członków ich rodzin. Zadawali też różne, ciekawe pytania.
Uczniowie biorący udział w rozważaniach dotyczących II wojny światowej w literaturze dziecięcej byli pod wrażeniem jej przebiegu. Według nich dyskusja była bardzo ciekawa i niezwykle pouczająca.
Konkurs pieśni patriotycznej
Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego że własna.
Seneka Młodszy
Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, 18 kwietnia br. w naszej szkole odbył się Konkurs pieśni patriotycznej. W zmaganiach wzięli udział prawie wszyscy uczniowie, zarówno z oddziałów przedszkolnych, jak i klas 1-7. Wszystkich uczestników powitała dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, podkreślając rolę pieśni historycznych w walce narodowo-wyzwoleńczej, zaś turniej poprowadziła wicedyrektor Anna Janiec.
Młodzi wykonawcy najczęściej występowali zespołowo, wykonując popularne i łatwo wpadające w ucho piosenki żołnierskie, ale także prezentowali te mało znane i bardzo trudne do wykonania pieśni o tematyce patriotycznej. Wydarzenie było okazją do przedstawienia ich talentów oraz uzdolnień wokalnych, ale przede wszystkim, sposobem na przypomnienie i ocalenie od niepamięci twórczości artystycznej, niosącej bogate treści patriotyczne. W wielu przypadkach również stroje i rekwizyty uczestników interesująco i trafnie nawiązywały do tematyki konkursu. Większość uczniów prezentowała utwory z podkładem muzycznym, ale byli też tacy, którzy zaśpiewali a cappella. Poziom turnieju stał na wysokim poziomie, a wyłonienie zwycięzców okazało się być niełatwym zadaniem dla nauczycielek religii, Pani Renaty Wojdy i Pani Beaty Piszczatowskiej, które tym razem wystąpiły w charakterze jurorów.
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
- Oddziały przedszkolne i klasy I-III: Oc, Ic, IIIa, IIIf;
- Klasy IV-VII: IVa, IVb, Vb, VIc, VIIc.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy wyróżnienia, natomiast zwycięzcom w I grupie wiekowej dodatkowo wręczono słodycze, zaś w grupie II pamiątkowe pinsy (metalowe przypinki) tematycznie związane z obchodami Roku dla Niepodległej.
Konkurs dostarczył wielu wzruszeń i emocji. Pieśni patriotyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży zachęciły do refleksji nad naszą historią i do kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny.
Mistrzostwa w szachach
W poniedziałek 16 kwietnia br. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Bielan Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich, które jednocześnie stanowiły eliminacje do finałów 51. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Był to debiut naszej reprezentacji w tej imprezie a zarazem wielki sukces, gdyż nasza drużyna została Mistrzami Dzielnicy! W jej składzie znaleźli się: Tomasz Rumiński (kl. 5c), Bartosz Kozłowski (kl. 4f), Łukasz Szerszeń (kl. 5d) oraz Ania Wszoła (kl. 6a). Znakomicie spisała się cała drużyna, ale szczególne gratulacje należy skierować do Ani, która zadebiutowała zdobywając aż 4 punkty w 5 partiach. Wygrane eliminacje dały prawo reprezentowania szkół bielańskich w ścisłym finale i jednocześnie rywalizacji z najlepszymi zawodnikami Warszawy. Odbyły się one kolejnego dnia w Szkole Podstawowej nr 154 na Białołęce. W tych zmaganiach młoda reprezentacja wywalczyła 11. miejsce, wzbogacając się o kolejne doświadczenia szachowe oraz zdobywając punkty w klasyfikacji szkół biorących udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Podziękowania całej drużynie za znakomitą postawę!
Prawo Archimedesa...
W XXI wieku mogłoby się wydawać, że o prawach fizyki odkrytych w dawnych czasach nie warto już dyskutować, bo zapewne straciły one swoją wartość. Jednak to założenie w żadnym wymiarze nie dotyczy prawa Archimedesa, które jest podstawą do wielu badań naukowych w zachodzących zjawiskach występujących w codziennym życiu.
W dniu 17 kwietnia 2018 r. w murach naszej szkoły gościł profesor Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego Pan Andrzej Wysmołek, który na wykładzie starał się udowodnić m.in., że gdy ciecz zostanie umieszczona w warunkach nieważkości to siła wyporu zniknie! Nie ma potrzeby przemieszczenia się w tym celu na orbitę okołoziemską, ale wystarczy jedynie wykonać odpowiednie doświadczenie w sali gimnastycznej. Podczas zajęć siódmoklasiści dowiedzieli się także, dlaczego podczas słonecznego dnia chłodna bryza wieje od morza, a wieczorem kierunek wiatru się zmienia. To tylko wybrane zagadnienia związane z omawianym prawem Archimedesa, które poruszono na zajęciach.
Podczas lekcji jej uczestnicy mieli okazję zobaczyć niezwykłe eksperymenty, których nie da się wykonać na co dzieńw warunkach szkolnych, ale również i takie, które przy pomocy najprostszych środków można przeprowadzić nawet w domu.
Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem,a jej uczestnicy zapewne opuścili salę bogatsi o doświadczenia, jak również pełni nadziei, że to nie było ostatnie spotkanie z fizyką.
Warto zobaczyć:
http://www.fuw.edu.pl/wo/?id=103
Warsztaty - Rowerowy maj
7 maja 2018r. rusza trzecia edycja kampanii Rowerowy Maj. Przygotowania do rozpoczęcia akcji trwają.
16, 17 i 18 kwietnia 2018r. na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów przygotowujące do bezpiecznego udziału w akcji.
Kampania jest świetną okazją do edukowania przez zabawę. Jej celem jest dostarczanie radości i zdrowej rywalizacji, ale także wyrabianie dobrych nawyków i pokazywanie dobrych manier na drodze. Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna. Celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. Zachęcamy, żeby we wszystkie majowe dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce.
Trzynastka na wesoło!!!
Szczęśliwy piątek trzynastego! Takim okrzykiem, ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich, uczniowie naszej szkoły zostali powitani podczas jednej z godzin lekcyjnych przez uczestników barwnego korowodu prowadzonego wspólnie przez dyrektor i wicedyrektor szkoły. Pani Iwona Krupińska swoim ubiorem utożsamiła się z Szarą Realną Rzeczywistością Szkolną, natomiast Pani Anna Janiec przebrana była za Lorda Vadera.
Ostatnio 13. dzień miesiąca przypadał w piątek,w październiku 2017r. i tradycyjnie, zgodnie z założeniami Samorządu Uczniowskiego, został upamiętniony przez niecodzienne, zaskakujące stroje. Każda klasa wybierała swojego najciekawiej przebranego reprezentanta, który uczestniczył w ww. korowodzie. Wśród przebrań dominowały różnokolorowe nakrycia głowy, nietypowe okulary, kostiumy znanych postaci filmowych i bajkowych, jak również piżamy, szlafroki czy… obrusy.
Aby upamiętnić to niecodzienne wydarzenie, wykonano wiele pamiątkowych fotografii, a sama zabawa z pewnością pozostanie na długo w pamięci jej uczestników. Mimo, iż był to piątek 13., najczęściej utożsamiany z pechem, to w naszej szkole przesąd ten nie obowiązywał, a wręcz przeciwnie, dzień ten był pełen uśmiechów i dobrego humoru, zarówno wśród eksponujących własne stroje, jak i podziwiających paradę.
Sukces naszych uczniów w finale Konkursu Recytatorskiego – Wierszyki Łamiące Języki
10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 187 odbył się finał Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego - Wierszyki Łamiące Języki. Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować się w konkursie wymagającym nienagannej dykcji i umiejętności aktorskich. Do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie: Paweł Szerszeń – klasa 1c, Nikodem Kucisz – klasa 1b, Hanna Bednarczyk – klasa 2a, Matylda Piątek – klasa 3a, Alicja Majkowska – klasa 3f.
Alicja Majkowska recytując wiersz Ludwika Jerzego Kerna „Róża i cebula” zajęła I miejsce w kategorii klas II – III. Paweł Szerszeń interpretując utwór Danuty Wawiłow „Kałużyści” zajął III miejsce wśród uczniów klas I.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu umiejętności recytatorskich i talentu aktorskiego.
Konkurs Opowiadamy Legendy
Piąta edycja powiatowego konkursu „Opowiadamy legendy” przeszła już do historii. Będziemy ją wspominać wyjątkowo dobrze, ponieważ trzy uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienia. Wśród laureatów znalazły się: Inga Szacka, Agata Wiktorowicz i Zofia Socha. Pozostali uczniowie reprezentujący naszą szkołę otrzymali dyplomy za udział w tym niełatwym turnieju. Uroczysta gala odbyła się 6 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Sióstr Zmartwychwstanek przy ul. Krasińskiego w Warszawie. Gości powitała Dyrektor siostra Hanna Filipkowska. Następnie zebrani wysłuchali legend opowiadanych kolejno przez wszystkich laureatów. Na koniec wręczono nagrody, dyplomy i podziękowania uczestnikom konkursu i ich opiekunom. Uroczystość upłynęła w bardzo serdecznej atmosferze. Pamiątkowe zdjęcie stanowiło zwieńczenie tej ciekawej przygody, która doprowadziła do spotkania uczniów z wielu mazowieckich szkół.
Apel czekoladowy
W piątek, 6 kwietnia 2018r., zgodnie z tradycją szkoły, miał miejsce kolejny apel poświęcony sukcesom uczniów. Pani dyrektor Iwona Krupińska, z ogromną radością, przedstawiła ostatnie sukcesy dzieci odniesione zarówno w konkursach przedmiotowych, jak i zmaganiach sportowych. Zwróciła uwagę, na fakt, że zdobyte tytuły to duży wysiłek i systematyczna praca wyróżnionych, które mogą być wzorem dla rówieśników. W nagrodę dzieci zostały uhonorowane słodkościami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Druga część apelu dotyczyła przestrzegania zasad bezpieczeństwa i właściwego zachowania na terenie placówki. Pani Dyrektor uświadomiła uczniom możliwe skutki wynikające z beztroskiego zachowania, szczególnie podczas przerw. Wskazała również na potrzebę empatii i odpowiedzialności w stosunku do koleżanek i kolegów. Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły przypomniała sposób postępowania w przypadku pojawienia się niepożądanego zdarzenia.
Certyfikat Prezydenta m. st. Warszawy WARS i SAWA
6 kwietnia 2018 roku odbyła się uroczystość, podczas której Pani Dyrektor Iwona Krupińska odebrała dla naszej szkoły Certyfikat Prezydenta m. st. Warszawy WARS i SAWA, zaktualizowany po wdrożeniu zmian w polskim prawie oświatowym.
Nimniejszy certyfikat stanowi dziś swoisty "znak rozpoznawczy", potwierdzający osiągnięcia przez szkołę określonego, pożądanego standardu w obszarze wspierania uczniów uzdolnionych.
Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w badmintonie
W dniu 27 marca 2018 roku, w hali sportowej przy ul. Staffa, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w badmintonie. Zawody organizowane były w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Paluch (klasa 7f), Agata Wiktorowicz (klasa 6b) i Maria Konador (klasa 7e). Zespół chłopców tworzyli: Mateusz Jurek (klasa 7f) i Antoni Bednarczyk (klasa 6b).
Ze względu na wysoką frekwencję bielańskich szkół, turniej rozegrano systemem pucharowym do dwóch przegranych meczów. Spośród 12 reprezentacji chłopięcych nasz zespół zajął miejsca 8 - 10. Lepiej powiodło się naszym zawodniczkom, które na 11 zespołów zajęły 2. miejsce, ulegając zwyciężczyniom turnieju w grze deblowej.
Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy sukcesów na kolejnych zawodach.
Weronika Lomott finalistką XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na Medal”
W dniu 10 marca 2018 r. uczennica klasy 7a Weronika Lomott uczestniczyła w finale XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na Medal”, organizowanego pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Udział w tym etapie turnieju, który odbył się w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego w Warszawie, Weronika zagwarantowała sobie poprzez zdobycie I miejsca w Bielańskim Dyktandzie " O pióro gżegżółki i długopis burmistrza", który jednocześnie był rejonowym etapem ww. konkursu. W finale uczennica zmagała się z dyktandem i testem ortograficznym.
Niebawem, w sobotę 14 kwietnia 2018 r. odbędzie się uroczyste zakończenie konkursu z jednoczesnym wręczeniem nagród i dyplomów.
Brawo Weronika!
Apel samorządowy klas I - III
26 marca 2018r. odbył się apel Małego Samorządu Uczniowskiego. Na spotkaniu obecni byli uczniowie z oddziałów I – III. Podczas apelu udzieliliśmy sobie odpowiedzi na pytania: Co to jest Samorząd Uczniowski? Czym się zajmuje? Kto go tworzy? Wiemy już, że praca w Samorządzie Uczniowskim daje możliwość rozwijania swoich umiejętności w praktyce, jest świetną nauką poprzez realizację różnego rodzaju projektów tematycznych i społecznych. Naszym celem jest rozwijanie samorządności i umiejętności współdziałania. Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły, którzy wybierają swoich przedstawicieli. W lutym w każdej klasie przeprowadzone zostały wybory do Samorządów Klasowych. 23 lutego 2018r. odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego, podczas których wybraliśmy naszych przedstawicieli:
Przewodnicząca: Alicja Czarnecka 3f
Zastępcy: Aleksandra Starnawska 3e, Adrian Szymański 3d, Łucja Lewkowicz 3g.
Udało nam się już zorganizować pocztę walentynkową, pierwszy dzień wiosny na sportowo. Współpracujemy też z samorządem Uczniowskim klas IV – VII włączając się w akcje charytatywne, zbiórkę makulatury, w zabawę piątek 13, 13 we wzorki.
Przed nami jeszcze kilka imprez: obchody Dnia Ziemi, Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, turniej gier zespołach dla klas I - III.
W II części apelu podsumowaliśmy konkurs „Warszawska Syrenka” i konkursy matematyczne. Gratulujemy wszystkim laureatom konkursów i życzymy dalszych sukcesów.
Nowa mobilna pracownia komputerowa
Uczniowie klas I – III od ubiegłego tygodnia na zajęciach komputerowych mogą korzystać z mobilnej sali komputerowej. Do ich dyspozycji są nowe laptopy, które swoich oprogramowaniem w wysokim stopniu podnoszą efekty ich pracy.
Na ostatnich zajęciach uczniów klasy III c odwiedziła Pani Dyrektor, która podziwiała ich umiejętności i zaangażowanie.
Szkolny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną
Według polskiego zwyczaju palmy wielkanocne mogły być wykonane z gałązek wierzbowych, ozdobionych wstążkami i kwiatami, gdyż wierzba była uznawana za roślinę „miłującą życie”. Używano też gałązek innych roślin, np. cisu, borówek, bukszpanu, barwinka oraz tui. Poświęconymi w kościele palmami kropiono domostwa, obejścia, zwierzęta a następnie przechowywano z szacunkiem do następnej Wielkanocy.
W naszej szkole o podtrzymanie polskiej tradycji zadbała Pani Krystyna Cywińska - nauczycielka zajęć technicznych i Pan Mariusz Seń - nauczyciel plastyki, organizując konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Te, w wykonaniu uczniów klas 3-6, zostały przygotowane z różnorodnych materiałów, tj. filc, korek, sznurek, krepina w połączeniu z barwnymi, suszonymi kwiatami, trawami, ziołami, a nawet … piórami.
Pomysłowość uczniów wsparta inicjatywą rodziców i dziadków sprawiła, że wystawowe kosze z kilkudziesięcioma palmami prezentują się niezwykle i stanowią okazję do podziwiania ich przez całą społeczność szkolną. Wyróżnieni uczniowie za swoje prace otrzymali w nagrodę oceny celujące, a także pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.
W gronie nagrodzonych znaleźli się:
1. Klaudia Aksamitowska, klasa 4B
2. Zofia Krysińska, klasa 3F
3. Nikola Zajbt, klasa 4C
4. Zosia Łozińska, klasa 4B
5. Hania Krysińska, klasa 4D
6. Kajetan Markowski, klasa 6A
7. Kacper Pańczak, klasa 4A
8. Bartosz Kozłowski, klasa 4F
9. Rafał Płociński, klasa4BWyróżnionym uczniom gratulujemy!
Wykaz podręczników na rok szkolny 2025/2026
Wykaz podręczników na rok szkolny 2025/2026 zakupiony w ramach dotacji (darmowych):
Wykaz podręczników do religii.
Przypominamy, że podręczniki do religii nie podlegają pod dotację - każdy rodzic zakupuje samodzielnie.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/2025
W piątek, 27 czerwca br., uczniowie klas I–VII oficjalnie zakończyli rok szkolny 2024/2025 i rozpoczęli dwumiesięczną przerwę wakacyjną. Uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyły się w kilku częściach - przeznaczonych dla uczniów klas I–III, które poprowadziła wicedyrektor Pani Beata Chrzanowska oraz dedykowanych klasom IV–VII, którym przewodniczył wicedyrektor Pan Piotr Śmiałkowski.
Podczas swoich wystąpień dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, podziękowała uczniom za całoroczny wysiłek, zaangażowanie w naukę, reprezentowanie szkoły w konkursach, zawodach i przeglądach artystycznych, a także za okazywany szacunek, odpowiedzialną postawę oraz dbałość o atmosferę w szkolnej społeczności. Słowa uznania i wdzięczności skierowała również do Grona Pedagogicznego, Pracowników Szkoły oraz Rodziców – za profesjonalizm, zaangażowanie, troskę o rozwój uczniów oraz wkład w życie szkoły.
Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia spokojnych, bezpiecznych i radosnych wakacji, zachęcając do odpoczynku i regeneracji sił przed nowym rokiem szkolnym. Przypomniała jednocześnie o konieczności zachowania rozwagi i ostrożności podczas letniego wypoczynku.
Z serdecznymi słowami do zebranych zwróciły się także przedstawicielki Rady Rodziców: Pani Sylwia Traczyk, Pani Agnieszka Siemaszko oraz Pani Katarzyna Waksmundzka. Podziękowały nauczycielom i wychowawcom za całoroczny trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia, wyrażając wdzięczność za ich codzienną pracę i poświęcenie. Na zakończenie złożyły wszystkim uczniom życzenia udanych, bezpiecznych i pełnych słońca wakacji.
W trakcie akademii wręczone zostały nagrody za najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Uczniowie klas III otrzymali odznaki „Brązowej Tarczy”, a ich rodzice – listy gratulacyjne. Ci, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,50 oraz ocenę z zachowania nie niższą niż bardzo dobrą, zostali uhonorowani stypendiami naukowymi.
Dzieci objęte Programem Wspierania Uczniów Uzdolnionych „Wars i Sawa” otrzymały najnowszy, trzynasty już tom publikacji pt. „Pars pro toto, czyli Szkoła Podstawowa nr 293 w miniaturze”, zawierający ich prace na temat: „Piękna nasza Polska cała”.
Po zakończeniu części oficjalnej wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa promujące ich do kolejnej klasy.
Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom życzymy słonecznych, spokojnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/2025 uczniów klas ósmych
„Trudno się rozstać, ale już trzeba – na pożegnanie uśmiech mi daj. Te chwile, które tu przeżyliśmy, zostaną w sercu przez wiele lat.” Słowa tej znanej piosenki trafnie oddają atmosferę uroczystości zakończenia roku szkolnego 2024/2025 oraz zwieńczenia edukacji na poziomie szkoły podstawowej przez uczniów klas ósmych.
Uroczystość, zgodna z ceremoniałem szkoły, odbyła się 26 czerwca 2025 r. w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Akademię poprowadził wicedyrektor szkoły, Pan Piotr Śmiałkowski.
W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, serdecznie powitała wszystkich zebranych, ze szczególnym ciepłem zwracając się do tegorocznych absolwentów. Podkreśliła, że zakończenie nauki w szkole podstawowej to ważny moment w życiu młodego człowieka – pełen emocji, refleksji, ale też nadziei na nowe wyzwania. Zwróciła uwagę na wartość lat spędzonych w murach szkoły, które – poprzez zdobywaną wiedzę, rozwijane umiejętności oraz kształtowane postawy – przygotowały uczniów do dalszej edukacyjnej i życiowej drogi.
Pani dyrektor wyraziła przekonanie, że osiągnięcia ósmoklasistów, ich rozwój intelektualny, społeczny i emocjonalny stanowią powód do dumy i będą procentować w przyszłości. Podziękowała uczniom za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie, aktywność i współtworzenie atmosfery wzajemnego szacunku oraz wspólnoty. Z uznaniem mówiła także o wkładzie nauczycieli i rodziców w proces wychowawczo-dydaktyczny, podkreślając, że sukcesy uczniów są także ich zasługą.
W imieniu Rady Rodziców głos zabrała przedstawicielka prezydium Rady Rodziców, Pani Sylwia Traczyk, która serdecznie podziękowała dyrekcji i nauczycielom za wszystkie lata wspólnej pracy, wsparcia i troski o dzieci.
Absolwentom natomiast pogratulowała ukończenia szkoły podstawowej oraz życzyła odwagi, radości z odkrywania świata i wiary we własne możliwości.
W kolejnej części uroczystości Pani dyrektor Iwona Krupińska wraz z Panem wicedyrektorem Piotrem Śmiałkowskim oraz przedstawicielką Rady Rodziców, Panią Sylwią Traczyk, wręczyli wyróżnionym uczniom nagrody za wysokie wyniki w nauce, w tym odznaki „Srebrnej” i „Brązowej Tarczy”, a ich rodzicom listy gratulacyjne.
Uczniowie, którzy spełnili określone kryteria – uzyskali „Srebrną Tarczę” po klasie ósmej, średnią ocen co najmniej 5,30, wzorowe zachowanie, wykazali się szczególnymi osiągnięciami w działalności szkolnej i pozaszkolnej oraz aktywnie mobilizowali innych do działania – otrzymali najwyższe wyróżnienie przyznawane absolwentom Szkoły Podstawowej nr 293: „Absolwent Roku – Złote Pióro Mistrza Jana”.
Ponadto uczniowie, których średnia ocen wyniosła 5,50 lub więcej oraz którzy uzyskali co najmniej bardzo dobre zachowanie, zostali uhonorowani stypendiami naukowymi.
Uczniom objętym Programem Wspierania Uczniów Uzdolnionych „Wars i Sawa” wręczono trzynastą część publikacji pt. „Pars pro toto, czyli Szkoła Podstawowa nr 293 w miniaturze”, zawierającą autorskie prace na temat: „Piękna nasza Polska cała”.
Po zakończeniu części oficjalnej ósmoklasiści udali się do pracowni na ostatnie spotkania ze swoimi wychowawcami.
„Do widzenia, Przyjaciele – wspólnych spraw mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, a coś się zaczyna.”
Apel podsumowujący pracę klas 1–3 oraz Małego Samorządu Uczniowskiego
26 czerwca br. odbył się uroczysty apel, podczas którego podsumowano całoroczną pracę uczniów klas 1–3. Był to wyjątkowy moment pełen radości, dumy oraz refleksji nad osiągnięciami i wspólnymi sukcesami minionego roku szkolnego.
Podczas uroczystości uczniowie zostali wyróżnieni dyplomami, nagrodami oraz podziękowaniami za swoje dokonania w wielu konkursach, obejmujących różnorodne dziedziny – od matematyki i języka polskiego, przez wiedzę przyrodniczą, aż po rozwijanie talentów plastycznych i muzycznych. Gratulacje należą się wszystkim nagrodzonym, w podziękowaniu za ich zaangażowanie, wytrwałość oraz pasję, które przyczyniły się do licznych sukcesów. Miniony rok był bowiem pełen nie tylko osiągnięć, ale także pięknych wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci.
W trakcie apelu nie zabrakło również wyrazów uznania dla przedstawicieli Małego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie aktywnie zaangażowani w pracę samorządu szkolnego zostali uhonorowani pamiątkowymi podziękowaniami oraz symbolicznymi upominkami – słodkimi czekoladami, które są wyrazem wdzięczności za ich całoroczną aktywność, kreatywne pomysły oraz chęć działania na rzecz całej szkolnej społeczności.
Apel był pięknym zwieńczeniem wspólnej, rocznej pracy oraz inspiracją i dobrym startem do kolejnych wyzwań. Życzymy wszystkim, aby po wakacjach powrócili z nową energią, pomysłami i entuzjazmem do dalszego działania na rzecz naszej szkoły.
Podziękowanie
Podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025
W roku szkolnym 2024/2025 Samorząd Uczniowski aktywnie realizował zadania wynikające z rocznego planu pracy, angażując uczniów w życie szkoły oraz wspierając inicjatywy rozwijające samorządność, odpowiedzialność i integrację społeczności uczniowskiej.
Zgodnie z przyjętym harmonogramem zrealizowano szereg zaplanowanych działań, z których część została dostosowana do aktualnych potrzeb i uwarunkowań organizacyjnych. Członkowie Samorządu wykazali się dużym zaangażowaniem, odpowiedzialnością i inicjatywą. Wspierani przez nauczycieli i wychowawców, podejmowali liczne działania na rzecz całej społeczności szkolnej. Ich aktywność przyczyniła się do budowania pozytywnej atmosfery w szkole oraz do rozwoju kompetencji w zakresie współpracy, organizacji i komunikacji.
Dzięki życzliwości i wsparciu Rady Rodziców możliwe było wręczenie nagród w konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Okazana hojność i zaangażowanie umożliwiły uhonorowanie wysiłku i kreatywności uczniów.
Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w licznych konkursach przedmiotowych, językowych, plastycznych i muzycznych, a także w działaniach wolontariatu. Ich zaangażowanie zostało dostrzeżone i nagrodzone.
Jednym z najważniejszych przedsięwzięć Samorządu Uczniowskiego był coroczny konkurs klas – całoroczne współzawodnictwo, które sprzyja integracji uczniów, motywuje do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz promuje odpowiedzialność, kulturę osobistą i współpracę zespołową. Po podsumowaniu wyników: I miejsce zajęła klasa 5d, II miejsce – klasa 4c, III miejsce – klasa 8c.
Zwycięska klasa 5d otrzymała bilety do kina – nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców. Wręczenia nagród i gratulacji dokonała Pani Dyrektor Iwona Krupińska.
Był to szczególny moment, w którym uhonorowano nie tylko sukcesy szkolne, lecz również codzienne zaangażowanie uczniów i ich wkład w życie społeczności szkolnej.
Szkoła to nie tylko uczniowie – to również nauczyciele, którzy swoją pasją i oddaniem wspierają młodych ludzi w rozwoju i realizacji ich zainteresowań. Z inicjatywy uczniów, w roku szkolnym 2024/2025 tytuł Najlepszego Nauczyciela otrzymała Pani Anna Janiec. Wyróżnieni zostali także: Pani Aldona Ćwiek, Pan Tadeusz Stasiak, a tytuł Super Nauczyciela przypadł Panu Mariuszowi Seniowi.
Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, refleksji oraz pożegnań. W szczególny sposób wyrażono wdzięczność Hani Donat z klasy 8c za pięć lat zaangażowanej, owocnej pracy na rzecz Samorządu
Uczniowskiego. Hania była nie tylko aktywną członkinią, ale również cennym wsparciem i inspiracją dla całej społeczności szkolnej.
Serdeczne podziękowania zostały także skierowane do wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz Dyrekcji Szkoły za współpracę, życzliwość i otwartość na wspólne działania.
Wszystkim nauczycielom, pracownikom oraz uczniom należy życzyć spokojnych, radosnych i bezpiecznych wakacji, pełnych zasłużonego odpoczynku po całorocznym wysiłku. Niech ten czas będzie okazją do regeneracji sił, odkrywania nowych pasji i przeżywania wielu inspirujących chwil.
Do zobaczenia po wakacjach!
Sukces naszych uczniów w V Dzielnicowym Konkursie „Europejskie Omnibusy”
Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów w V Dzielnicowym Konkursie „Europejskie Omnibusy”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 214. Konkurs ten, o charakterze drużynowym, poświęcony jest wiedzy z zakresu geografii oraz kultury wybranych krajów europejskich.
Nasi uczniowie wykazali się znakomitym przygotowaniem i zaangażowaniem, osiągając znakomite wyniki. Wojciech Bidziński oraz Michał Grzeszuk z klasy 7b zdobyli zaszczytne I miejsce, natomiast Jan Marciniak i Julian Obuchowicz, również reprezentujący klasę 7b, uplasowali się na III miejscu.
Serdecznie gratulujemy obu drużynom nie tylko doskonałej wiedzy merytorycznej, ale także wyjątkowej współpracy i zaangażowania, które przyczyniły się do tego sukcesu. Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów na arenie edukacyjnej.
„Kanapki z sercem” – wolontariat uczniów klasy 4c dla Fundacji „Daj Herbatę”
23 czerwca uczniowie klasy 4c wzięli udział w wyjątkowej akcji wolontariackiej „Kanapki z sercem”, przygotowując posiłki dla osób w kryzysie bezdomności we współpracy z Fundacją „Daj Herbatę”.
Podczas zajęć uczniowie samodzielnie przygotowali 200 kanapek, które później zostały przekazane fundacji razem z dodatkowymi przekąskami – owocami, musami, batonikami i ciastkami. Dzieci pracowały zespołowo, tworząc prawdziwą linię produkcyjną: smarowały pieczywo, dokładały wędliny, ser, warzywa, a następnie każdą kanapkę pakowały osobno.
Akcja rozpoczęła się krótkim wprowadzeniem, podczas którego dzieci dowiedziały się, czym jest kryzys bezdomności, kto może się w takiej sytuacji znaleźć i dlaczego warto pomagać mądrze i z empatią.
Wolontariat to nie tylko pomoc – to również działanie z sercem, uważność na potrzeby innych oraz docenianie tego, co mamy na co dzień. Uczniowie klasy 4c, wraz z panią Joanną Kowalską oraz kilkorgiem zaangażowanych rodziców pokazali, że mają w sobie wiele wrażliwości i chęci niesienia dobra.
Zaświadczenie
Udział reprezentacji naszej szkoły w ORLEN TERMIKA TURNIEJ FINAŁOWY 2025 Ogólnopolski Projekt „Edukacja przez Szachy w Szkole”
Siedmioosobowa reprezentacja naszej szkoły, złożona z uczniów klas II i III, wzięła udział w ORLEN TERMIKA TURNIEJ FINAŁOWY 2025, będącym częścią ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Wydarzenie odbyło się 18 czerwca 2025 r. w Centralnym Ośrodku Sportu – TORWAR w Warszawie.
Turniej obejmował 7 rund, rozgrywanych tempem 10 minut na zawodnika, co wymagało od uczestników wysokiej koncentracji, szybkiego myślenia oraz umiejętności podejmowania trafnych decyzji pod presją czasu.
W zawodach wzięły udział 72 szkoły z całej Polski, a nasi młodzi szachiści, wykazując się ogromnym zaangażowaniem i duchem fair play, wywalczyli 36. miejsce – co stanowi znaczące osiągnięcie w tak prestiżowej rywalizacji.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły!
Podziękowanie
Podziękowanie
Albumy o Berlinie – projekt uczniów klas VI–VIII
Uczniowie klas VI–VIII przygotowali na lekcjach języka niemieckiego albumy o atrakcjach turystycznych Berlina. W swoich pracach opisali m.in. Bramę Brandenburską, Mur Berliński i Wyspę Muzeów. Projekt pozwolił im nie tylko poznać zabytki Niemiec, ale też rozwinąć umiejętności językowe.
Zajęcia pozalekcyjne „Sprawne rączki”
Podczas ostatnich zajęć pozalekcyjnych „Sprawne rączki” uczestniczki wykonały letnie torebeczki z filcu, przeznaczone dla małych elegantek. Każda z prac została ozdobiona według własnego pomysłu – uczennice wykorzystały kolorowe naszywki, kwiatki oraz koraliki, co pozwoliło im wyrazić swoją kreatywność i indywidualny styl.
Zajęcia „Sprawne rączki” mają na celu rozwijanie sprawności manualnej i motoryki małej uczniów poprzez wykonywanie różnorodnych prac plastycznych i technicznych. Poprzez praktyczne działania uczestnicy uczą się precyzji, cierpliwości oraz rozwijają swoje zdolności artystyczne.
Zajęcia realizowane są w ramach ogólnopolskiej inicjatywy edukacyjnej „Laboratoria Przyszłości”, której celem jest wspieranie nowoczesnej edukacji poprzez rozwijanie kompetencji praktycznych oraz twórczego myślenia u dzieci i młodzieży.
Sukces ucznia Michała Krasnodębskiego z klasy VIIIc w Warszawskim Konkursie Przyrodniczo – Informatycznym
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej z zakresu nauk przyrodniczych. Tematem przewodnim pracy Michała była Zorza polarna – świetlne arcydzieło natury, czyli fascynujące zjawisko zachodzące w górnych warstwach atmosfery. Michał wykazał się kreatywnością oraz solidną wiedzą z zakresu fizyki, tworząc interesującą i estetyczną prezentację.
Konkurs Druku 3D
Z radością informujemy, że w gronie nagrodzonych w II Bielańskim Konkursie Druku 3D dla uczniów szkół podstawowych z klas 4-8 znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Tematem tegorocznej edycji było zaprojektowanie i wykonanie podstawki pod telefon. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć projekt przy użyciu programu do modelowania 3D, a następnie wydrukowanie go w szkolnej pracowni.
Zwycięzcy konkursu:
Laureaci w kategorii klas 4-5:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 293 - Ania Zagalska z klasy 5c
Laureaci w kategorii klas 6-8:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 293 - Zosia Krajewska z klasy 6a
Wyróżnienia w kategorii klas 6-8:
Szkoła Podstawowa Nr 293 – Antoni Arent z klasy 7c
Szkoła Podstawowa Nr 293 - Michał Grzeszuk z klasy 7b
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Wasze prace były niezwykle kreatywne i dowiodły, że technologia druku 3D to świetne narzędzie do rozwijania wyobraźni i praktycznych umiejętności.
Gala Finałowa Bielańskiego Przeglądu Talentów „Artystycznie na Bielanach”
W dniu 11 czerwca w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbyła się uroczysta gala finałowa Bielańskiego Przeglądu Talentów „Artystycznie na Bielanach”. Wydarzenie to zgromadziło wielu młodych artystów z bielańskich szkół, prezentujących swoje pasje i umiejętności w różnych dziedzinach sztuki.
Naszą szkołę godnie reprezentowali niezwykle utalentowani uczniowie, którzy zachwycili publiczność swoimi występami, prezentując wysoki poziom artystyczny oraz ogromne zaangażowanie.
Irina Dikusar z klasy 1a, występująca w duecie z Tymurem Boichukiem, oczarowała widzów eleganckim i pełnym gracji tańcem towarzyskim. Waleria Karpińska i Lidia Witos, również z klasy 1a, zaprezentowały wzruszające wykonanie piosenki „A ja mam psa”, które poruszyło serca publiczności. Zuzanna Smolińska z klasy 8c zabrała widzów w niezwykłą, muzyczną podróż do świata baśni, wykonując utwór z filmu „Mała Syrenka”.
Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się z wielką klasą i pasją, dając wyraz swojej artystycznej wrażliwości oraz radości z tworzenia.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udanych występów.
Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej
Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej
W dniu 10 czerwca br. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej, zorganizowana pod kierunkiem Pani Małgorzaty Sokołowskiej. Wydarzenie miało miejsce na II piętrze budynku szkolnego, gdzie specjalnie przygotowana przestrzeń konkursowa umożliwiła sprawne przeprowadzenie rywalizacji.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV–VIII, reprezentujący swoje oddziały w trzyosobowych zespołach.
Głównym celem wydarzenia było upowszechnienie wiedzy na temat krajów członkowskich Unii Europejskiej, jak również kształtowanie umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji oraz ich prezentacji przed publicznością. Uczestnicy musieli wykazać się m.in. znajomością symboliki flagi Unii Europejskiej, hymnu UE, geografii państw członkowskich, a także ciekawostek kulturowych i historycznych. Dodatkowym zadaniem było opracowanie oraz zaprezentowanie plakatu promującego wylosowane państwo członkowskie.
Konkursowi towarzyszyła barwna oprawa – uczniowie wystąpili w strojach nawiązujących do charakterystyki prezentowanych krajów, a także przygotowali liczne rekwizyty, foldery i ulotki. Całość wydarzenia przebiegała w niezwykle życzliwej i entuzjastycznej atmosferze, budząc emocje porównywalne z zawodami sportowymi.
Zwycięzcy konkursu:
W kategorii klas 4–5:
I miejsce zdobyła klasa 5d,
II miejsce – klasa 4a,
III miejsce przypadło ex aequo klasom 5c i 4b.
W kategorii klas 6–8:
I miejsce zajęła klasa 8c,
II miejsce – klasa 8d,
III miejsce – klasa 7b.
Wszystkie wyróżnione klasy otrzymały z rąk dyrektor szkoły, Pani Iwony Krupińskiej, pamiątkowe dyplomy w uznaniu za zaangażowanie i świetną pracę. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział!
Sukcesy uczniów w bielańskich konkursach
10 czerwca 2025 w XXXIX Liceum Ogólnokształcącym im. Lotnictwa Polskiego odbyło się uroczyste podsumowanie dzielnicowych konkursów: polonistycznego „Nie udawaj Greka” oraz matematycznego "Maraton Matematyczny 2025".
Miło nam poinformować, że:
I miejsce w konkursie „Nie udawaj Greka” zdobyła Lena Kruk z klasy 6b,
natomiast w konkursie „Maraton Matematyczny”:
I miejsce zdobyła Katarzyna Dziedzic z klasy 8d
II miejsce zdobył Stanisław Krzywicki z klasy 8b
III miejsce zdobył Jan Wardak z klasy 8a.
GRATULUJEMY!
Sukces uczniów klasy VII A podczas Bielańskich Dni Młodzieży
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy VII A odnieśli znaczący sukces, zdobywając wyróżnienie podczas tegorocznych Bielańskich Dni Młodzieży. Ich praca – plakat o tematyce „Self-care” – została doceniona przez jury za kreatywność, zaangażowanie oraz dojrzałe i inspirujące podejście do tematu troski o siebie.
Projekt uczniów w sposób oryginalny i przemyślany ukazał, jak ważne jest dbanie zarówno o zdrowie fizyczne, jak i dobry stan psychiczny. Praca była efektem wspólnej refleksji i pracy zespołowej, a jej przekaz spotkał się z uznaniem nie tylko komisji konkursowej, ale również szerszego grona odbiorców.
Serdecznie gratulujemy uczniom klasy VII A i życzymy dalszych sukcesów w realizowaniu kolejnych inicjatyw.
Archiwum Aktualności