Nadeszła jesień. Uczniowie klasy 8d postanowili wykorzystać kolorowe dary przyrody i stworzyli śmieszne jesienne stworki, które zaprezentowane zostały na lekcji zdalnej. Następnie uczniowie rozegrali zdalne quizy Kahoot oraz gry w aplikacjach multimedialnych. Prezentacja prac i gry online były ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zadań, dającą możliwość powtórki zagadnień z gramatyki i słownictwa z zakresu części ciała, zjawisk atmosferycznych i pór roku.
Wiadomości
Der Herbst ist da...jesień na lekcji języka niemieckiego
MEN informacje
Poniżej znajduje się link na stronę Ministerstwa Edukacji Narodowej w sparwie zawieszenia zajęć od 09.11.2020
https://www.gov.pl/web/edukacja/przedluzenie-zawieszenia-zajec
Projekt „Liczę się z energią”
Projekt „Liczę się z energią” - organizowany przez Fundację innogy w Polsce oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii S.A
Bądź eko, dbaj o środowisko i oszczędzaj mądrze - takie hasła przyświecały projektowi, w którym wzięli udział uczniowie 6 i 7 klas. Celem akcjibyła edukacja młodzieży w zakresie mądrego i efektywnego wykorzystywania energii elektrycznej oraz ochrony środowiska.
Podczas warsztatówuczniowie mogli oszacować zużycie energii w swoich domach i jednocześnie sprawdzić, ile mogą zaoszczędzić dzięki proekologicznym nawykom. Oprócz tegodowiedzielisię, które urządzenia zużywają najwięcej energii elektrycznejoraz ile drzew potrzeba, by pochłonąć wytworzony przez nas dwutlenek węgla.
Pamiętajmy! Oszczędzanie energii to nie tylko kwestia finansowych oszczędności, to przede wszystkim dbałość o nasze środowisko i zasoby naturalne.
Ferie zimowe od 4 do 17 stycznia 2021 r.
Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.
Efekty konkursu on - line na jesienny lampion z materiałów naturalnych.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć jesiennych lampionów przesłanych na szkolny konkurs on – line. Uczniowie jak zawsze wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Nagrodą za wykonane prace są oceny z techniki - 6 i 5 za wyróżnienie, które już są wstawione.
Wszystkim serdecznie dziękuje za przygotowanie prac.
B. Imasz
Wyjątkowy sukces naszych szachistów!
Sukcesy w szachach to już niemal tradycja naszej szkoły. W dniu 29 października odbył się IV Internetowy Konkurs Szachowy – SzachMaks, w którym wzięło udział 717 uczniów ze 160 szkół. Była to wyjątkowa edycja, z uwagi na fakt, że patronat nad imprezą objęła reprezentacja Polski w solvingu szachowym, w której skład wchodzą 11-krotni (z rzędu!) złoci medaliści drużynowych mistrzostw świata. Turniej miał jednocześnie rangę Mistrzostw Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych (Solvingu) Juniorów.
Wśród reprezentantów naszej szkoły dwoje zawodników uzyskało bardzo wysokie wyniki. Ewa Kozłowska z klasy 3c została laureatką III miejsca w grupie dzieci z klas trzecich, natomiast Daniel Bereza z klasy 5a po raz kolejny uzyskał „dobry wynik”. Na szczególne uznanie zasługuje osiągnięcie Ewy, dla której nagrodą jest lekcja szachów z jednym z arcymistrzów, czyli z szachistą o najwyższym tytule szachowym na świecie. Kilku reprezentantów: Mateusz Dymek z klasy 4d , Bartek Kozłowski z klasy 7c, Tomasz Rumiński z klasy 8c, Mateusz Grzeszuk z klasy 7b oraz Łukasz Szerszeń z klasy 8d zajęło medalowe miejsca na poziomie wojewódzkim. Duże słowa uznania należą się również zawodnikom, którzy po raz pierwszy podjęli to wyzwanie. Sukces naszych szachistów jest ogromnym powodem do radości i okazją do podziękowania nauczycielom, Pani Żanecie Kołodzińskiej i Panu Mariuszowi Seniowi, za przygotowanie ich do udanych startów.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwiązywaniu zadań szachowych!
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Z tej okazji samorząd szkolny zorganizował konkurs fotograficzny „Ja i mój miś”. Wszystkie zdjęcia, które wpłynęły na konkurs bardzo nam się spodobały, dlatego postanowiliśmy nagrodzić każdego uczestnika.
Gratulujemy i dziękujemy Wam za udział w konkursie!
Jak widać, mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Oto lista zwycięzców:
Antoni Dłogołęcki Ic
Paweł Weronko Ic
Lidia Dryjańska Ic
Amelia Pawłowska Ic
Kalina Kuzawińska Ic
Maja Kapuścińska Id
Stanisław Niksa Id
Natalia Rokita Id
Oliwia Piechocka IIa
Lena Kruk IIb
Klara Żarnecka IIc
Juliusz Janiec IIIa
Jędrzej Weronko IIIa
Karolina Tarasiuk IIIb
Michał Sroczyński IVb
Marta Joachimiak IVb
Jagoda Chadaj IVb
Kamila Zielińska IVc
Wiktoria Józefiak IVd
Oliwia Bieńkowska Va
Gabriela Kucińska Va
Patrycja Parys VIb
Igor Duralski VIc
Emilia Opęchowska VIc
Paulina Chudzińska VIg
Max Bąk VIg
Zoja Poręcka VIg
Antonina Jaźwińska VIIe
Jan Bieńkowski VIIIb
Projekt "Zdrowe odżywianie"
W październiku i listopadzie uczniowie klas I - III realizowali Projekt "Zdrowe odżywianie".
Uczniowie klas pierwszych brali udział w pogadanka na temat zdrowego śniadania. Wspólnie spożyli posiłek. Dzieci układały plan dnia z uwzględnieniem posiłków zawierających warzywa i owoce. Uczniowie stworzyli podczas zdalnej nauki Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.
Klasy II a i II c wykonały sałatki owocowe i warzywne w nowej odsłonie - papierowej. owoce i warzywa z papieru kolorowego były niezwykle piękne i apetyczne. Klasy wykonały również piramidy żywieniowe.
Uczniowie klas III tworzyli książki kucharskie. Każdy trzecioklasista przygotował jeden przepis, który prezentował podczas zajęć. Wszystkie przepisy zostały zebrane i powstał z nich książki.
Podczas pracy nad tym Projektem każdy uczeń utrwalił sobie wiedzę na temat zdrowego odżywiania.
Dzień Pluszowego Misia
Akcje wolontariatu
Okres pandemii jest czasem, w którym osoby w potrzebie wymagają szczególnej troski i opieki ze strony drugiego człowieka. Wolontariat szkolny stara się dostrzec trudną sytuację osób potrzebujących, propaguje wśród uczniów naszej szkoły ideę pomocy, rozwija empatię i zaangażowanie w działania prospołeczne. Włączamy się w szereg inicjatyw wspierając swoją działalnością podopiecznych z dzielnicy Bielany, ale też z terenu Miasta Stołecznego Warszawy. W październiku i listopadzie zaangażowaliśmy się w działalność Fundacji „Świat na Tak” i pomogliśmy w przygotowaniu paczek świątecznych oraz przekazaliśmy ubrania na działalność statutową Fundacji. Promujemy działalność „Pogotowia Naukowego”- programu darmowych lekcji dodatkowych prowadzonych przez pracowników Fundacji. Wsparliśmy również Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej kontynuując realizację projektu Pola Nadziei. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do zbiórki nakrętek na rzecz małego Michałka, podopiecznego Fundacji „Siepomaga”. Wolontariusze nie zapomnieli również o medykach walczących o nasze zdrowie, przygotowali kartki z podziękowaniami i życzeniami, które przesłane zostały do stacji pogotowia ratunkowego „Meditrans” oraz do warszawskich szpitali. Włączyliśmy się czynnie w akcję wsparcia służb medycznych i pacjentów Szpitala Bielańskiego, które organizują „Pomocne Bielany”. Sztab „Pomocnych Bielan” mieści się w budynku naszej szkoły, gdzie wolontariusze naszej szkoły przekazują dary. Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie angażują się w działania i akcje wolontariatu szkolnego. Dziękujemy za pomoc i okazane wsparcie!
Dzień Tolerancji i Życzliwości
16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, natomiast 21 listopada świętowaliśmy dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli Światowy Dzień Pozdrowień i Życzliwości. Z tej okazji odbył się konkurs na plakat ukazujący życzliwość, empatię i tolerancję wobec drugiego człowieka.
Bardzo dziękujemy za przesłane prace. Już na pierwszy rzut oka widać było duże zaangażowanie z Waszej strony.
Zwycięzcami konkursu zostali:
Paweł Weronko 1 C
Nina Traczyk klasa 4 A
Zuzanna Burdziakowska 6 D
Miłą niespodzianką dla uczniów było Drzewko Życzliwości, czyli koncert życzeń od nauczycieli dla uczniów. Na kolorowych listkach nauczyciele napisali coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli.
Życzymy wszystkim, aby Dzień Życzliwości trwał cały rok!
Samorząd szkolny
Akcja wolontariatu
Wolontariat szkolny włącza się do akcji „Pomocnych Bielan”, które ogłaszają wielką zbiórkę:
- mydeł,
- mniejszych ręczników (nowe lub lekko używane i wyprane w 60 stopniach),
- torebek strunowych,
- batonów energetycznych i drobnych słodyczy,
- owoców (jabłka, banany),
- kremów NIVEA,
- jednorazowych podkładów na łóżka,
- papieru toaletowego,
- wody i napojów w małych butelkach (najchętniej z „dzióbkiem”),
- wszystkich innych środków higieny osobistej.
Dary przekazane zostaną medykom oraz pacjentom w potrzebie, którzy w dobie pandemii nie mogą liczyć na wsparcie bliskich. Zachęcamy wolontariuszy i wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w zbiórce.
Sztab „Pomocnych Bielan” mieści się w naszej szkole i czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Paczki prosimy dostarczać do szkoły podpisane informacją z imieniem, nazwiskiem, klasą ucznia i numerem szkoły.
Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku „Pomocnych Bielan”.
Informacja dla klas 0-III
Mały Samorząd Uczniowski przypomina o zbiórce darów dla Schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzonego przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych. Celem naszych działań jest niesienie pomocy dla zwierząt w nadchodzącej zimie.
Na co dzień w schronisku potrzebne są:
- karma sucha i mokra dla psów
- obroże, szelki, smycze
- zabawki
- koce, ręczniki, kołdry (bez pierza)
- szczotki, grzebienie
Zbiórka trwa do 30 listopada. Dary prosimy przynosić do portierni i zostawić w specjalnie przygotowanym pojemniku.
Nie bądźmy obojętni na los zwierząt i
przyłączmy się do zbiórki!Mały Samorząd Uczniowski
Góra Grosza startuje!
Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.W Górze Grosza każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Zbierajcie grosiki w swoje małe skarbonki, a po powrocie do szkoły uzupełnicie nimi naszą dużą skarbonę. W tym roku akcja trwa do 31 maja 2021 roku.
Przyłączcie się i razem uzbierajmy wielką Górę Grosza!
11 listopada – Święto Niepodległości
Do obrony granic państwa społeczeństwo winno dać przede wszystkim to,
co w języku wojennym nazywa się morale.
Naród, który owej morale nie ma dość mocno wyrobionej,
ma w każdej wojnie z góry olbrzymie szanse przegranej.
Józef Piłsudski
Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka bardzo ważna data - symbol miłości do Ojczyzny i patriotyzmu, walki o wolność, a także wiary i zwycięstwa. To święto skłania nas do zadumy i refleksji nad wartością wolności i niepodległości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicynauczycielki: Pani Sylwia Kowalczyk, Pani Kinga Tymińska oraz Pani Elżbieta Milej zorganizowały dla uczniów z klas IV-VIII konkurs poetycki polegający na napisaniu wiersza nawiązującego tematyką do ojczyzny. Jego celem było rozwijanie wśród dzieci uczuć patriotycznych, propagowanie piękna języka polskiego, a także rozbudzanie zainteresowań poetyckich.
Prace ocenione zostały w dwóch grupach wiekowych: klasy IV – V oraz klasy VI – VIII .
To niezwykłe, że mimo trudnego dla nas wszystkich czasu, tak wielu uczniów naszej szkoły włączyło się w uczczenie Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę .
Jury przyznało następujące miejsca:
Kategoria IV – V
I miejsce - Igor Kamyk, klasa 5a
Dziękujemy za Polskę
„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”,
Tak zaczyna się pieśń dumna, którą szanujemy.
Każdy Polak w sercu chowa miłość do ojczyzny,
Flagi naszej biel i czerwień – symbol krwi i blizny.
Każdy czuje, że ta ziemia taka nasza, swojska,
Szczyty Tatr, jeziora Mazur i plaża nadmorska.
W uszach gra nam wieszczów naszych poetycka wena,
Polskę słychać w szumie wierzby, w muzyce Chopina.
Kolego ze szkolnej ławy, koleżanko z klasy,
Pomyśl, komu wieczna chwała, za obecne czasy?
Przodków walka pod banderą czerwieni i bieli,
Którzy z flagą tą i pieśnią za Polskę ginęli…
II miejsce - Popłoński Ignacy, klasa 4a
Pramatka
Pramatka nasza,
Ziemia najmilsza, nasza Ojczyzna.
Pokryta żółtymi zboża łanami,
Puszczami dzikimi,
Papieskimi górami.
Z Morzem Bałtyckim, co szumi tak mile,
Dając wszystkim ukojenia chwile.
Z Krainą jezior, co cudem natury,
dla ptactwa, wędkarzy i wszystkich ponurych.
Pramatka nasza,
Ziemia najmilsza,
Historię swoją zapisała w zgliszczach.
Od władcy Mieszka i plemion Polan,
zaczęła się nasza Polska Piastowska.
Przez Andegawenów i Jagiellonów,
doczekała bezkrólewia czasów
znanych tylko z tomów.
Pramatka nasza,
Ziemia najmilsza, nasza Ojczyzna.
Przetrwała zabory od Powstania
Listopadowego, Styczniowego, po wojny doznania.
Udrękę komunizmu przecierpiała srodze,
by wolność i demokrację postawić nam na drodze.
Pramatka nasza,
Kocham Ją szczerze,
bo dała nam siebie
w czystej ofierze.
II miejsce - Traczyk Nina, klasa 4aPolska - mój dom
Nasza Polska jest wielkim cudem,
z mądrym i walecznym ludem.
Lud ten walczył przed latami,
broniąc nas przed intruzami.
Dzięki walce przez te lata,
Polska jest na mapie świata,
Orzeł Biały to jej znak,
choć nie było zawsze tak.
Tu jest mój dom,
tu jest mój schron,
pośród pachnących łąk zieleni,
tu moje miejsce jest na Ziemi.
III miejsce - Zuzanna Walczyk, klasa 4B
Dzień dobry, Polsko
Dzień dobry, Polsko, Ojczyzno moja!
Dziś Twoje wielkie Święto.
Pamięć poległych, o wolność walczących
Będziemy czcili piosenką.
Uwielbiam patrzeć na biel i czerwień
Widoczne na polskiej fladze.
Cieszę się, kiedy śpiewamy hymn Polski,
Tak bardzo już o tym marzę!
Chcę usłyszeć znowu te słowa
O słynnych Polakach i dziejach.
Kiedy Go śpiewam, jestem tak dumna,
Że nic mi już nie potrzeba.
I widzę wtedy jak przez mgłę uśmiech ludzi,
Którzy swe życie za naszą wolność oddali.
Dziś wszyscy wspólnie śpiewamy:
,,Marsz, marsz Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski...’’
III miejsce - Mikołaj Grochowski, klasa 5a
Józef Piłsudski
Byłeś zmęczony…
Gdy przyszedł wieczór, byłeś znużony,
Długo prowadziłeś rozmowy,
Ale wciąż byłeś gotowy.
Gdyby nie Ty, Komendancie kochany,
Jak wielkie, otwarte dziś byłyby rany.
Choć wspomnień smutnych, czarnych bez liku,
Zostawiam jedynie łzę w pamiętniku…
Spoglądam daleko i widzę w oddali,
Jak Polska nasza ogniem się pali
Otwieram oczy swoje szeroko,
Zanurzam się w myślach smutnych głęboko.Dopiero co z twierdzy Cię uwolniono,
O sile Twojej już wtedy mówiono.
Zadanie, Józefie, dostałeś olbrzymie,
Które do dzisiaj z wielkości słynie.
Uwolnić Polskę z rąk Niemca – kata,
Który bez serca zabił mi brata
I dokonałeś dzieła wielkiego,
Wyrwałeś ojczyznę z rąk wroga złego.
Dlatego niech zegnie się każda szyja,
Gdy pomnik Twój wielki po drodze mija.
Niech każdy z kwiatami u Ciebie zagości
I westchnie do nieba … O niepodległości!!!
Wyróżnienie - Kamila Zielińska, klasa 4c
O moja ojczyzno
O moja Ojczyzno,
najpiękniejsza w świecie!
Podziwiać Cię można i w zimie, i w lecie!Gdzie znajdziesz takie lasy, łąki kwitnące?
Piękne jeziora, morze szumiące?
Góry wysokie i rzeki rwące!I choć na świecie czasem zimno jest i strasznie,
gdy pomyślisz o Ojczyźnie, od razu jest raźniej!
Kiedy więc Covid wreszcie ustanie
- jedź zwiedzać nasz kraj, Kochanie!Kategoria VI-VIII
I miejsce - Łepecka Emilia, klasa 7f
Rzeczpospolita
Jestem więc czuję
żyję więc mówię
będąc tylko krajem
miejscem na mapie
nazywają mnie
bliską osobą
i miłość wyznają
jak wiarę
Na sto dwadzieścia trzy lata
zniknęłam jak śnieg wiosną
choć mnie nie było
nadal mówili o mnie
nadal kochali mnie
nadal wierzyli we mnie
Tylu wspaniałych ludzi
o takich wielkich marzeniach
tworzyło moją tożsamość
i odzyskałam ją
i na nowo nazywają mnie
RZECZPOSPOLITĄ POLSKĄ
II miejsce - Jędrzejczyk Amelia, klasa 8b
Niepodległa
Polsko, powstałaś, zwyciężyłaś!
Stoisz dumna, w biało - czerwony płaszcz odziana.Unosisz wzrok, patrzysz na orła białego.
W „Mazurka Dąbrowskiego” jesteś wsłuchana.Łzę ocierasz. Pamiętasz czasy, gdy byłaś na kawałki rozerwana.
Brutalnie zdeptana!Lata całe strach, ból, cierpienie,
śmierć i ludzka krew przelewana.A dzisiaj jesteś
Niepodległa!Tutaj własny język, kultura, religia,
tradycja i rodzinność jest nam dana.Polsko, dzięki bogatej historii, wspaniałym ludziom,
w świecie jesteś znana.„Księgi Jakubowe” naszej noblistki
to lektura bardzo chętnie czytana.Sylwetka Świętego Jana Pawła II - papieża Polaka
nieustannie jest wspominana.Błękitne morze, szczyty gór, jeziora,
rzeki i lasy sprawiły, że Polska podziwianacoraz częściej przez zagranicznych turystów
z chęcią jest odwiedzana.Tu zabytki, pomniki, muzea i najlepsza w świecie
polska kuchnia serwowana.W powietrzu muzyka Chopina, miłość, szczęście
i wolność radośnie odczuwana.A w sercach Polaków
pamięć oraz wdzięczność dla bohaterów,
których krew przelana.Wyróżnienie - Matylda Piątek, klasa 6a
Warszawa
O, Warszawo!
O, Warszawo!Tyle rzeczy się tu działo!
I powstanie zobaczyłaś,
Ty od zawsze tutaj byłaś!
O, Warszawo!
O, Warszawo!
Tyle rzeczy tu ujrzałaś.
Bazyliszka - on był zły.
Złotą Kaczkę znasz i Ty!
O, Warszawo!
O, Warszawo!
Nasza sławo,
Cała Polska hołd Ci składa,Jedenastego listopada.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości – Polska na 102
Podziękowanie za wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego"
Co to jest niepodległość
teraz wiem już na pewno.
Każde dziecko dziś woła
to polski dom, polska szkoła.Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada. W tym roku przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości. Dzień ten jest dla wszystkich lekcją historii i patriotyzmu. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości w naszej szkole dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. W tym roku szkolnym uczciliśmy ten dzień 6 listopada. Przygotowania zaczęły się już dużo wcześniej. Uczniowie klas I – III uczyli się piosenek patriotycznych, z dużym zaangażowaniem przygotowali plakaty na temat polskich laureatów Nagrody Nobla, sportowców i podróżników, wycinali kwiaty w barwach narodowych. Dzieci z klas 3b i 3c stworzyły piękne albumy pt. „Polska od A do Z”. Wszyscy skrupulatnie przygotowywali się do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.
Punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie klas młodszych i oddziałów przedszkolnych wykazali się znakomitą znajomością tekstu hymnu, gdy wykonali go w swoich salach z zachowaniem pełnej szacunku postawy. „Żywa flaga” w tym roku została utworzona na parterze i pierwszym piętrze szkoły. Udało się to dzięki białym i czerwonym strojom, oraz wykonanym przez dzieci kwiatom.
Chociaż w tym roku szkolnym nie było uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie naszej szkoły poprzez udział w projekcie „Polska na 102” dowiedzieli się, że współczesny patriota to człowiek, który szanuje symbole narodowe, pamięta o ważnych historycznych rocznicach i kultywuje tradycje. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie przekonali się też, że wyrazem troski i szacunku do ojczyzny jest rzetelne zdobywanie wiedzy.
Zbiórka dla schroniska
Serdecznie dziękujemy Wam, Koleżanki i Koledzy za okazanie wielkiego serca i włączenie się do październikowej zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt. Zebraliśmy wspólnie dużą ilość karmy, smakołyków oraz zabawek i innych akcesoriów. Poprzez projekt Puszatek.pl, Wasze dary zostały przekazane Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych, która prowadzi schronisko dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim.
Szczęśliwe zwierzęta długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc!
Samorząd szkolny
Akcja wolontariatu szkolnego
W tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii, wolontariusze naszej szkoły okazali kolejny już raz swoją wdzięczność lekarzom, pielęgniarkom oraz ratownikom medycznym i wykonali kartki z życzeniami i podziękowaniami płynącymi prosto z serca. Młodzież wykazała się empatią i zrozumieniem, za co serdecznie dziękujemy. Kartki i życzenia przesłane zostaną do warszawskich placówek medycznych.
2
Sukces naszych uczniów w konkursie literackim
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Literackim pod hasłem „ GDY O HIGIENĘ DBASZ, DOBRE ZDROWIE MASZ”. Turniej tradycyjnie został zorganizowany przez SPZZLO Warszawa – Żoliborz oraz przez redakcję kwartalnika „Zdrowie Pacjenta”. Skierowany został do uczniów warszawskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zadanie uczestników polegało na zredagowaniu krótkich wierszyków, fraszek lub limeryków, nawiązujących do tematu konkursu. Wśród laureatów znalazło się 4 uczniów z naszej szkoły: z klasy 4C - Kamila Zielińska, z klasy 5B – Marek Wójcik, z klasy 6D – Mateusz Snopkiewicz, z klasy 8C – Patrycja Zdunek
Nagrody i dyplomy czekają już na uczniów w szkole i zostaną im wręczone po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej. Szkoda, że tym razem wierszyki nie będą opublikowana w kolejnym wydaniu kwartalnika „Zdrowie Pacjenta” (wydawanie publikacji zostało zawieszone z uwagi na epidemię).
Gratulacje dla laureatów!
Narodowe Święto Niepodległości
Podczas nauki zdalnej uczniowie na lekcjach informatyki wykorzystując oprogramowanie Canva, MS Publisher, Ibis paint x wykonali kartki, plakaty w celu kształtowania świadomości narodowej i szacunku wobec Ojczyzny.
2
Kotyliony na Święto Niepodległości
Uczniowie klas szóstych w ramach lekcji techniki częściowo w szkole a częściowo już podczas pracy zdalnej wykonywali małe kotyliony do przypięcia na ubranie na Święto Niepodległości.
Wzór i instrukcja wykonania kotylionu znajdowały się w podręczniku do techniki ale część uczniów pokusiła się również o własne pomysły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć przykładowych prac.
Bożena Imasz
Sukces naszej uczennicy poza szkołą
Trener Taekwondo pan Michał Łoniewski poinformował nas, że uczennica z klasy 7c Zofia Kucińska wzięła udział w turnieju Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, gdzie zdobyła srebrny medal w konkurencji sprawnościowej - co dało jej tytuł Vice-mistrzyni Polski w swojej kategorii wiekowej (kadet 12-14 lat).
Ponadto, po 2 wygranych walkach - Zofia uplasowała się na 5 miejscu w konkurencji walk, przegrywając niewiele, w repasażu walkę o medal.
Serdeczne gratulacje
Archiwum Aktualności