- Tradycje szkoły
- Organizacja Bielańskich Konkursów
- Szkolny Klub Ośmiu
- Samorząd Uczniowski
- Drużyna harcerska
- Europejski Dzień Języków
- Ślubowanie klas pierwszych
- Pasowanie na świetliczaka
- Dzień Tolerancji
- Andrzejki
- Mikołajki
- Kiermasze świąteczne
- Spotkania opłatkowe i Jasełka
- Bale karnawałowe
- Pierwszy Dzień Wiosny
- Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
- Obrady Parlamentu Szkolnego Koła Europejskiego
- Odznaki
- Piknik Rodzinny
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
Szkolne Koło Europejskie rozpoczęło swoją działalność wówczas, gdy Polska zaczęła się ubiegać o włączenie w struktury Unii Europejskiej. Podczas zajęć uczniowie poznają związki swojej ojczyzny z państwami unijnymi, a także ich kulturę, tradycję i historię. Jednocześnie od 2004 r., kiedy Polska stała się członkiem Unii, uczestnicy koła przybliżają tę tematykę uczniom klas IV – VIII, organizując Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.
W konkursie biorą udział trzyosobowe drużyny reprezentujące wszystkie zespoły klasowe. Rywalizacja odbywa się na poszczególnych poziomach nauczania. Wcześniej każda klasa losuje kraj należący do Unii, zapoznaje się z najważniejszymi informacjami na temat jego historii, kultury, tradycji czy położenia geograficznego. Następnie uczniowie przygotowują plakat stanowiący wizytówkę danego państwa. Od drużyn oczekuje się podstawowej wiedzy na temat wylosowanego kraju oraz całej Unii Europejskiej. Ponadto zawodnicy muszą wykazać się znajomością zwrotów grzecznościowych w języku urzędowym danego państwa, a także umiejętnością ciekawego omówienia plakatu, przedstawienia ciekawostek charakterystycznych dla prezentowanego kraju i wykazania jego związków z Polską. Co więcej, drużyna powinna też przygotować takie gadżety lub elementy stroju, by przywodziły na myśl wylosowane przez nią państwo. Zespół mogże liczyć na doping całej klasy, ponieważ pozostali uczniowie zasiadają na widowni.
Przyjęta przez organizatorów formuła konkursu pozwala popularyzować wiedzę o państwach Unii Europejskiej. Sprzyja integracji klas. Rozwija też uczniowskie pasje i zainteresowania.