• 30.11.2020 20:02
        • Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Klasa 0a miała przyjemność uczestniczyć we wróżbach Andrzejkowych. Wszyscy uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest głównie zabawą dlatego nie należy w nią wierzyć.

• Nowy plac zabaw w SP293

• 30.11.2020 20:01
        • Dziś po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skorzystać z nowego placu zabaw. Urządzenia zamontowane na placu dały dużo radości dzieciom.

• 26.11.2020 11:14
        • Misie towarzyszą każdemu z nas od dziecięcych lat. Często są najlepszymi przyjaciółmi dzieci i dorosłych. Właśnie 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole ich święto. Z tej okazji w oddziałach przedszkolnych zorganizowano kolejną edycję konkursu „Mój przyjaciel – Pluszowy Miś”. Prace, które dostarczono na konkurs były niezwykle kreatywne. Jury miało nie lada wyzwanie w wytypowaniu laureatów.

• Warsztaty kulinarne

• 16.11.2020 13:15
        • 13 listopada w ramach projektu "Zdrowe odżywianie" oddziały przedszkolne brały udział w warsztatach kulinarnych.  Zajęcia łączyły wykład/pogadankę o zasadach zdrowego żywienia i zajęcia praktyczne- tworzenie i pieczenie zdrowych orkiszowych gofrów z prażonym jabłkiem i cynamonem. Frajda była niesamowita, więc mamy nadzieję, że wartościowy przekaz na zawsze pozostanie  w głowach naszych małych kucharzy. Mniam mniam!