• Finał szkolnego konkursu „Mam Talent”
          • Finał szkolnego konkursu „Mam Talent”

            W piątek 13 maja w naszej szkole odbył się finał szkolnego konkursu „Mam Talent” dla klas I-III oraz IV- VIII. Różnorodność występów była bardzo duża, 14 finalistów przedstawiło popisy akrobatyczne, wokalne, plastyczne, recytatorskie oraz gry na instrumentach.

            Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się świetnie wykazując przed widownią nieprzeciętny talent. A wspaniała publiczność dopingowała i wspierała ich ze wszystkich sił, doceniając niezwykłe talenty młodych artystów i ogromną odwagę.

            Wybór najlepszych był ogromnie trudny, z uwagi na wysoki poziom artystyczny, jaki prezentował każdy z uczestników. Ostatecznie jury - Pani Grażyna Kucharska, Pani Iwona Krupińska, Pani Ewa Kwaśny, Pan Tadeusz Stasiak oraz Emilia Łepecka i Katarzyna Włoch uczennice z klasy 8f - ogłosiło zwycięzców szkolnego konkursu „Mam Talent”.

            Kategoria klas I-III

            I miejsce – Adrian Kołodziejczyk z klasy 1b – gra na saksofonie
            II miejsce – Pawła Weronko z klasy 2 c – recytacja wiersza
            III miejsce – Kalina Franckowska z klasy 3b – gra na keyboardzie i stylofonie

            Kategoria klas IV- VIII

            I miejsce - Natalia Dziekan z klasy 4a – wokal

            II miejsce – Zuzanna Baranowska z klasy 8e - gimnastyka artystyczna

            III miejsce – Kalina Sobczyńska z klasy 7e - wokal

            Przedstawicielki jury Pani Grażyna Kucharska oraz Pani Iwona Krupińska wszystkim uczestnikom turnieju wręczyły dyplomy i nagrody pocieszenia, a zwycięzcom puchary.

            Dzięki szkolnemu konkursowi „Mam Talent”odkrywanie talentów okazało się fascynująca przygodą i wspaniałą zabawą orazstało się oczywistym stwierdzenie, że w każdym drzemie jakiś ukryty talent - trzeba go tylko w sobie odnaleźć.
            Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy wytrwałości w doskonaleniu Waszych nieprzeciętnych zdolności. Dziękujemy za mile spędzony czas!
            Do zobaczenia za rok!

            Bardzo dziękujemy Panu Zbyszkowi Starnawskiemu za wspaniałą oprawę muzyczną, Pani Ewie Kwaśny za wystrój sali, konferansjerkom Zoji Poręckiej z klasy 7g i Hannie Donat z klasy 5c, Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród, a przede wszystkim Pani Małgorzacie Graczyk i Pani Żanecie Kołodzińskiej, które zajęły się całą logistyką konkursu.

            Organizatorzy: Mały Samorząd Uczniowski oraz Samorząd Uczniowski klas IV-VIII

             

             

        • Dzień bez plecaka - w piątek 13-tego coś fajnego!
          • Dzień bez plecaka - w piątek 13-tego coś fajnego!

            KTO DZIŚ PLECAK MA 

            DO ODPOWIEDZI GNA...

             

            Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 13 maja w naszej szkole odbył się „Dzień bez plecaka”. W tym dniu uczniowie nie wzięli z domu plecaków, co jednak nie znaczyło, że przyszli do szkoły z pustymi rękami.Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej wyobraźni, przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory, tylko spakowane w zabawny sposób.

            Lodówka turystyczna, kontener dla kota, garnek, wózek dla lalek, kosz na śmieci, walizka na kółkach, skrzynka na narzędzia, czy suszarka na pranie, to tylko niektóre z pomysłów na zastąpienie plecaka.

            Czy było to wygodne? Z pewnością – nie! Ale było zabawne, a o to nam chodziło! 

            Widząc przejawy Waszej kreatywności, nie sposób było się nie uśmiechnąć. Dziękujemy Wam, że przyczyniliście się do zwiększenia poziomu radości w naszej szkole!

        • Bielańskie zawody lekkoatletyczne
          • Bielańskie zawody lekkoatletyczne

            12 maja na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy w lekkoatletyce w kategorii młodzież.

            Nasza szkołę reprezentowali chłopcy i dziewczęta z klas VIII z rocznika 2007 i 2008.

            Po zaciętych zmaganiach na lekkoatletycznej bieżni reprezentanci SP 293 wywalczyli następujące miejsca:

            I miejsce w sztafecie 4x100 m chłopców:

            Mateusz Grzeszuk kl. 8b

            Bartosz Burzyński kl.8b

            Michał Śmiech kl.8b

            Łukasz Dymek kl.8b

            I miejsce w sztafecie 4x100 m dziewcząt:

            Zuzanna Pezacka kl.8b

            Julia Mazur kl.8b

            Emilia Wołoszczak kl.8c

            Maja Jasińska kl.8c

            III miejsce w sztafecie Olimpijskiej 800 m x 400 m x 200 m x 100 m

            Bartek Kozłowski kl.8e

            Jakub Rataj kl.8c

            Rafał płociński kl.8b

            Oliwier Napiórkowski kl.8d

            III miejsce w biegu indywidualnym na 100 m Mateusz Grzeszuk kl. 8b

            II miejsce w biegu indywidualnym na 200 m Łukasz Dymek kl.8b

            III miejsce w biegu indywidualnym na 300 m Bartosz Burzyński kl.8b

            III miejsce w biegu indywidualnym na 600 m Zuzanna Pezacka kl.8b

            W skoku w dal szkołę reprezentowali Martna Matysik, Nina Skrodzka i Oliwier Napiórkowski z klasy 8dzas w biegu indywidualnym na 1000 m Bartek Kozłowski z klasy 8e.

            Warto wspomnieć, że Maja Jasińska z klasy 8c awansowała do biegu finałowego na 100 m ale niestety fatalny upadek, tuż przed metą podczas biegu finałowego przekreślił jej szanse na wygraną w tej konkurencji.

            Wszystkim sportowcom bardzo dziękujemy za walkę i udział w zawodach. Medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

            13 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców kat. dzieci. Drużynę dziewcząt reprezentowała: Kornelia Rydel 5c, Lena Korczyńska 7b, Lena Paluch 7b, Magdalena Belina – Brzozowska 7e, Julia Tudek 7e, a chłopców: Patryk Sumiński 5c, Matusz Dymek 5d, Bartosz Kicki 7e, Filip Wróblewski 7e, Michał Dąbrowski 7f, Maciej Tomala 7f.

            Drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce, natomiast chłopcy wywalczyli II miejsce.

            W klasyfikacji indywidualnej Bartosz Kicki  z 7e zajął I miejsce w biegu na 1000m, a Lena Korczyńska z 7b III miejsce w biegu na 60 m.

            Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

          • Uczennica klasy 8f - Katarzyna Włoch - finalistką II edycji Ogólnopolskiego Konkursu ASTROPHILES

            ASTROPHILES - to interdyscyplinarny konkurs wiedzy o astrobiologii. To nowa dziedzina, która powstała z połączenia astronomii, biologii, chemii, fizyki i geologii. Jej celem jest szukanie życia, bądź jego śladów, w kosmosie.

            I etap konkursu odbył się 12 kwietnia w 61. rocznicę pierwszego lotu w kosmos i wzięło w nim udział 149 osób. Po II etapie do finału zostało zakwalifikowanych 34 uczniów. Finał konkursu odbył się 6 maja w Szkole Podstawowej Mentis. Obejmował obszerny materiał z rożnych dziedzin i został w połowie oparty na pytaniach otwartych. Uczestników poproszono również o napisanie pracy pisemnej na jeden z czterech tematów dotyczących astrofizyki, astronomii, biochemii oraz astrobiologii.

            Oprócz laureatów, komisja konkursowa postanowiła nagrodzić kolejnych 16 uczestników z największą liczbą punktów, nadając im tytuł finalisty. Z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród finalistów znalazła się uczennica klasy 8f Katarzyna Włoch, która w konkursie zajęła wysokie 9 miejsce.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        • Zwierzęta domowe – projekt klas 1b i 1c.
          • Zwierzęta domowe – projekt klas 1b i 1c.

            Marzy Ania o piesku,

            o kotku marzy Tomek.

            Jurek chce mieć królika,

            a świnkę morską Romek.

             

            Każdy chce mieć przyjaciela

            dużego lub małego

            Zajmować się nim ciągle,

            przytulić się do niego. 

             Uczniowie klas 1b i 1c wiedzą, jak dbać o zwierzęta domowe. Po omówieniu lektury Waldemara Cichonia pt. „Cukierku ty łobuzie”, która opowiada o zabawnych przygodach kota i rodziny, u której przebywa, przystąpili do realizacji projektu – Zwierzęta domowe. Celem tego działania było poszerzenie wiadomości na temat zwierząt domowych, jak również kształtowanie postawy odpowiedzialności za los naszych pupili. Uczniowie wykazali się umiejętnością gromadzenia wiedzy z różnych źródeł informacyjnych, pomysłowością, zaangażowaniem w pracę zespołową. Przedstawili efekty swojego działania w formie plakatów i lapbooków. Zebrane informacje i ciekawostki na temat zwierząt domowych zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. Teraz z jeszcze większą ciekawością przystąpimy do czytania naszej kolejnej lektury pt. „Pięciopsiaczki”, której autorką jest Wanda Chotomska.  

             

        • Sukces naszych uczennic w XV edycji Warszawskiego Konkursu Czytelniczego „Magia lektur”
          • Sukces naszych uczennic w XV edycji Warszawskiego Konkursu Czytelniczego „Magia lektur”

            „Są książki piękne jak kwiaty i są książki pełne dojrzałości jak owoce.

            Są książki, które wzruszają i są książki, które wstrząsnęły światem – te największe.”

            Mieczysław Jastrun

            W dniu 29 kwietnia odbył się finał Warszawskiego Konkursu Czytelniczego „Magia lektur”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 285. Sponad 400 uczniów warszawskich szkół do ścisłego finału zakwalifikowało się 10 uczniów, w tym aż czworo z naszej szkoły.

            W tegorocznych eliminacjach finaliści musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością lektury A. Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”, filmu o tym samym tytule oraz znajomością biografii autora książki. Zadania finałowe miały zróżnicowany charakter, były to m. in. krzyżówki, wykreślanki, układanie puzzli, rozpoznawanie bohaterów na podstawie fragmentów, analiza wiersza J. Słowackiego „Testament mój”.

            Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze uczennice wzorowo wywiązały się z zadań.

             I miejsce zajęła Maja Kwiatkowska z klasy 8e, II miejsce Małgorzata Milewska z klasy 8e , III miejsce Julia San Sebastian Cywińska  z klasy 8f. Finalistką konkursu została Aleksandra Zieniewicz z klasy 8b.

            Do finału uczennice przygotowywały nauczycielki języka polskiego pani Joanna Strzałkowska oraz pani Wioletta Krawczyk.

            Zwyciężczyniom ogromnie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów!

             

             

        • Podsumowanie Świetlicowego KIERMASZU WIELKANOCNEGO
          • Podsumowanie Świetlicowego KIERMASZU WIELKANOCNEGO

            Pomoc uchodźcom przebywającym w Hali Targowo-Kongresowej Global EXPO przy ul. Modlińskiej w Warszawie

            W Global Expo w chwili obecnej znajduje się noclegownia dla uchodźców z Ukrainy uciekających przed wojną. Potrzeby są duże, bo potrzebujących pomocy i dachu nad głową uchodźców jest więcej niż przypuszczano. Potrzeba tu tego, co wszędzie - czyli jedzenia, ale też produktów do higieny i odzieży.

            Celem tegorocznego Kiermaszu Wielkanocnego organizowanego przez świetlicę było zebranie środków dla uchodźców z Ukrainy. Udało się zebrać sumę 2743,10 zł. Część pieniędzy przeznaczono na potrzeby uczniów naszej szkoły przybyłych do nas z Ukrainy. Większość zebranych środków przeznaczono na zakup produktów żywnościowych oraz kosmetyków i dostarczono do Hali Expo.

            Dokładne rozliczenie kiermaszu przekazane zostanie Prezydium Rady Rodziców.

            Dziękujemy za udział w naszym kiermaszu, wspólnie udało nam się zrobić coś dobrego.

          • Warsztaty profilaktyczne

            Wydział Profilaktyki Społecznej Policji przeprowadził w kwietniu w naszej szkole ciekawe zajęcia profilaktyczne.

            We wszystkich klasach czwartych poruszany był temat "Dyskryminacja rówieśnicza, jej formy oraz umiejętność przeciwdziałania zachowaniom dyskryminacyjnym". W klasach piątych  omówiono  "Zjawisko przemocy, jej formy i związaną z nią odpowiedzialność prawna", natomiast w klasach szóstych i kl. 7b i 7d przedstawiciel policji rozmawiał z uczniami na temat bezpieczeństwa w sieci.

            Dzięki tym zajęciom nasi uczniowie otrzymali potrzebną wiedzę jak bezpiecznie budować relacje rówieśnicze i właściwie korzystać z Internetu.

        • Egzamin na kartę rowerową
          • Egzamin na kartę rowerową

          • Pomimo deszczowej pogody uczniowie klas czwartych przystąpili do egzaminu na kartę rowerową, który odbył się w Miasteczku Ruchu Drogowego w Warszawie. Jazda rowerem w tym miejscu była dla nich namiastką uczestnictwa w prawdziwym ruchu drogowym. Życzymy nowym posiadaczom karty rowerowej i wszystkim miłośnikom jazdy na rowerze wspaniałych wakacyjnych wypraw, bezpiecznej jazdy na rowerze, ze szczególnym przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.

            WIĘCEJ

          • Realizacja nagrody specjalnej zdobytej w szkolnym konkursie Mam Talent przez Natalię Dziekan i Kalinę Sobczyńską

          • Laureatki szkolnego konkursu Mam Talent Natalia Dziekan z klasy 4a i Kalina Sobczyńska z kl. 7e, kilka dni temu, zrealizowały swoje nagrody specjalne w postaci nagrania konkursowej piosenki w studio LITE Studio pod bacznym okiem artystycznym Pana Zbyszka Starnawskiego. Obydwie zgodnie przyznały, że było to dla Nich nowe i bardzo ciekawe doświadczenie.
            Jak widać nasza szkoła oprócz szachowych, sportowych, plastycznych talentów rozwija również talenty muzyczne.
            Nasi zdolni uczniowie realizują swoje pasje, a my mocno im kibicujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

        • Sukces Katarzyny Włoch
          • Sukces Katarzyny Włoch

          • 30 maja w sali widowiskowej Ursynowskiego Domu Kultury "Alternatywy" odbyła się uroczysta Gala XXIX Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Tytuł laureatki za działania w zakresie wolontariatu zdobyła Katarzyna Włoch z klasy VIII F. W trakcie Gali wyróżniono również nauczycieli za wieloletnią opiekę nad szkolnymi klubami wolontariuszy. Podziękowania za 23 lata opieki nad szkolnym "Klubem Osmiu" od prezes Fundacji " Świat na Tak",  posłanki Joanny Fabisiak odebrała nauczycielka - pani Anna Łachańska.

            Serdecznie gratulujemy!

        • Informacja o konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych
          • Informacja o konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych

          • Dnia 27 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs dotyczący wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z kulturą i geografią krajów anglojęzycznych, z ich symbolami, flagami, walutą, ciekawostkami dotyczącymi ważnych postaci historycznych. Pierwsze trzy miejsca zajęły uczennice:
            I  miejsce zajęła Zuzanna Witosławska z klasy 4a,
            II miejsce zajęła Jagoda Chadaj z klasy 5b,
            III miejsce zajęła Nina Traczyk z klasy 5a.
            Uczestnicy dostali dyplomy za udział w konkursie, za zajęcie I, II i III miejsca zostały przyznane nagrody książkowe oraz drobny gadżet. 
            Gratulujemy uczestnikom! 
            Jeżeli chcesz sprawdzić swoją wiedzę, w załączniku znajdziesz tegoroczny test.

        • Jakub Rataj laureatem Olimpiady Historycznej Juniorów
          • Jakub Rataj laureatem Olimpiady Historycznej Juniorów

          • Uczeń naszej szkoły Jakub Rataj wziął udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Juniorów. Zajął VII miejsce w eliminacjach centralnych. 
            Oto co o przebiegu Olimpiady ma do powiedzenie Jakub:
            „Olimpiada Historyczna Juniorów składała się z trzech etapów: szkolnego, okręgowego i centralnego . 
            Etap szkolny był to test z wiedzy z całej podstawy programowej oraz wypracowanie do napisania na temat , który każdego roku jest losowo wybierany przez organizatorów Olimpiady. W tym roku była to ,,Historia Senatu RP w XV i XVI wieku”. Z każdej szkoły do następnego etapu kwalifikowało się trzech uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik. 
            Etap okręgowy był  podzielony  na dwa mniejsze etapy : I etap - pisemny . Był to, podobnie jak w etapie pierwszym test z całej podstawy programowej. Do następnego etapu przechodziło 20% uczestników, którzy uzyskali najlepszy wynik. Etap II – ustny. Na tym etapie trzeba było przygotować opracowanie jednego z tematów – ja wybrałem temat : ,, Rok 1956 w Polsce i jego znaczenie’’. Następnie trzeba było zaprezentować ten temat przed komisją złożoną z 4 osób i odpowiedzieć na pytania zadawane do tematu. Kolejną częścią etapu ustnego była rozmowa z komisją na temat wybranej przeze mnie lektury ze spisu poddanego przez organizatorów  – moim wyborem była ,,Noc i mgła. Niemcy w okresie hitlerowskim”  F. Ryszki.  Do etapu centralnego z całego okręgu warszawskiego przechodziło tylko 9 osób.
            Etap centralny był znacznie bardziej rozbudowany od poprzedzających go etapów.  Cale eliminacje centralne trwały 3 dni, od 22 do 24 kwietnia i odbywały się w Poznaniu, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pierwszy  dzień był poświęcony na sprawy czysto organizacyjne. Drugiego dnia odbywały si ę same eliminacje, natomiast dnia trzeciego nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów.  Cały etap III podzielić można na dwie części, podobnie jak etap II.
            I część to test pisemny , składający się z zadań zamkniętych i otwartych obejmujących treści związane z tematem przewodnim eliminacji centralnych. Zadania testowe były zbudowane na różnych typach materiałów źródłowych (teksty źródłowe, ikonografia, dane statystyczne, mapy, audycje radiowe  itp.) W tym roku  tematem przewodnim były: ,, Dzieje Senatu w Poslce do końca XX wieku’’  
            II część to część ustna. Przeprowadzała ją komisja złożona z trzech osób. Polegała ona na udzieleniu odpowiedzi na dwa wylosowane pytania. Tematy pytań obejmowały całą podstawę programową. Następnie dyskutowało się z komisją na temat wybranych przez siebie 3 lektur (dwie lektury z wykazu Komitetu Głównego, jedna lektura zaproponowana przez uczestnika).
            Moje lektury :
            1.    Noc i mgła – F.Ryszka 
            2.    Polska Gierka – A.Friszke 
            3.    Sojusz Hitler Stalin – E. Guz 
            Aby uzyskać tytuł  laureata Olimpiady Historycznej Juniorów trzeba było otrzymać minimum 75 punktów na 100. Tytuł finalisty przysługiwał każdemu kto uzyskał przynajmniej 30 punktów”.
            Gratulujemy wysokiego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

        • Sukces w Kuratoryjnym Konkursie Biblijnym "Hieronymus"
          • Sukces w Kuratoryjnym Konkursie Biblijnym "Hieronymus"

          • 16 edycja Kuratoryjnego Konkursu Biblijnego "Hieronymus" zakończyła się sukcesem dla trzech naszych uczniów, którzy osiągnęli status finalisty i dodatkowe punkty do rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej:

            1. Rafała Fiedora 8b

            2. Bartosza Kozłowskiego 8f

            3. Karola Rębilasa 8f

            GRATULUJEMY!!!

          • Sukces naszych uczniów w XIII Warszawskim Konkursie Historyczno-Literackim „II wojna światowa i Powstanie Warszawskie w dziejach mojej rodziny i przyjaciół”

          • Już po raz trzynasty Szkoła Podstawowa nr 42 im. K. I. Gałczyńskiego w Warszawie wraz z Oddziałem Bródno Towarzystwa Przyjaciół Warszawy zorganizowali kolejną edycję Konkursu Historyczno-Literackiego „II wojna światowa i Powstanie Warszawskie w dziejach mojej rodziny i przyjaciół” przeznaczonego dla uczniów warszawskich szkół podstawowych.
            Twórcy postawili sobie za cel uczczenie 77. rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Przedmiotem zadania konkursowego było wykonanie pracy o charakterze literackim, dotyczącej dziejów członka rodziny lub osoby bliskiej rodzinie uczestnika konkursu, związanej z przeżyciami w czasie II wojny światowej. 
            Na wysokości wymagań organizatorów stanęło aż pięcioro uczniów naszej szkoły i w gronie laureatów znaleźli się:
            II miejsce Jakub Krawczyk, klas 5A
            III miejsce Emilia Łepecka, klasa 8F
            V miejsce Julia San Sebastian Cywińska, klasa 8F
            Wyróżnienia: Natalia Stakuń, klasa 8F oraz Franciszek Kaczmarczyk, klasa 4B

            Gratulujemy uczniom odniesionego sukcesu!

        • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
          • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

          • W maju uczniowie klas VIII brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 364 im. Konstancji Markiewicz na Bemowie. Miło nam poinformować, że wszystkie zwycięskie miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły.

            I miejsce zdobyła Bożena Sztrubel z klasy VIII E. Drugie miejsce zajęli ex aequo Maja Kwiatkowska z klasy VIII E oraz Jakub Rataj z klasy VIII C. Trzecie miejsce przypadło Małgorzacie Milewskiej z klasy VIII E. 

            Gratulujemy!

        • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne realizowany w świetlicy szkolnej
          • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne realizowany w świetlicy szkolnej

          • W roku szkolnym 2021/2022 nasza świetlica przystąpiła do realizacji projektu KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE. Projekt składał się z 9 zadań. Każde zadanie projektowe polegało na tym, że minimum raz w miesiącu (od września do maja) nauczyciel wybierał jeden konkretny pomysł z ogromnego zasobu bloga KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE i realizował inspirowane nim zajęcia plastyczne. W realizację projektu zaangażowały się wszystkie grupy świetlicowe łącznie z oddziałem przedszkolnym. Zajęcia poprzez swoją różnorodność (klejenie, lepienie, malowanie, wycinanie, projektowanie, składanie) sprawiały dużo przyjemności i radości dzieciom. 

            Zrealizowane zadania projektowe:
            Róże malowane palcami. Rysunek węglem. Malowanie na firanie. Jesienna praca plastyczna z liści. Praca plastyczna wyklejanka – zamek. Wyklejanka z folii i bibuły -  kwiaty. Rysunek patykiem i tuszem. Serce z masy solnej. Symetryczne wycinanki przedstawiające tulipany. Batik świecowy. Prosta praca plastyczna – kosmos. Wyklejanka z pasków papieru – piesek i wiele innych.

            Na zakończenie projektu została zorganizowana wystawa wszystkich prac, a nasza świetlica otrzymała certyfikat potwierdzający pozytywne ukończenie projektu.

            Należy pamiętać, że w każdym dziecku kryją się zdolności, siła wyobraźni i kreatywność. Trzeba je tylko ożywić, rozwijać i wspierać.

             

        • Kwiatki z okazji Dnia Matki
          • Kwiatki z okazji Dnia Matki

          • W ten wyjątkowy, majowy dzień pragniemy złożyć wszystkim Mamom, najserdeczniejsze życzenia: szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień i samych cudownych chwil w życiu.

            Przesyłamy Mamom bukiecik malutki, aby odpędził wszystkie smutki!

            Natomiast uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Najpiękniejsze kwiaty dla Mamy” serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Wszystkie prace były wyjątkowe i niepowtarzalne.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce

            Maciej Sitkiewicz klasa 4c

            Nadia Drabek klasa 5a

            Aleksander Lachowski 7b

             

            II miejsce

            Grzegorz Goryszewski 4c

            Nina Traczyk 5a

            Igor Śmielak 5c

             

            III miejsce

            Helena Szymaniak 1 b

            Anna Zagańska 2c

            Juliusz Janiec 4a

            Piotr Galatowicz 7b

            Weronika Włodkowska 7b

            Emilia Opęchowska 7c

             

        • Dzień Matki w świetlicy szkolnej
          • Dzień Matki w świetlicy szkolnej

          • Raz tylko w roku jest Dzień Matki,
            choć mamusiom co dzień należą się kwiatki,
            czerwonej róży pączek na dobrego dnia początek,
            puszyste georginie na marzeń spełnienie,
            fiołeczki małe na zdrowie doskonałe,
            a leśne konwalie małe na szczęście trwałe!

            Najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom
            z okazji Dnia Matki
            składają świetliczaki wraz z wychowawcami świetlicy.

             

        • Maraton matematyczny
          • Maraton matematyczny

          • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w konkursie matematycznym “Maraton matematyczny”, który zorganizowany został przez nauczycieli matematyki  XXXIX Liceum Ogólnokształcącego  im. Lotnictwa Polskiego w Warszawie. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród uczniów bielańskich szkół oraz możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności matematycznych w konfrontacji z innymi uczniami szkół z naszej dzielnicy. Zestaw konkursowy zawierał ograniczoną ilość zadań o różnym stopniu trudności i miał czas rozwiązywania zadań (3 godziny) – ale to uczeń ustalał, kiedy kończy pracę z zestawem. Laureatem konkursu został uczestnik, który rozwiązał poprawnie największą liczbę zadań w jak najkrótszym czasie i uzyskał największą liczbę punktów.
            Dziękujemy za wzięcie udziału w Maratonie matematycznym. 

        • I miejsce w mazowieckim konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej
          • I miejsce w mazowieckim konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej

          • Gratulacje dla uczennicy Zoi Poręckiej z klasy 7G za zajęcie jako laureatka I miejsca w mazowieckim konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.

            Konkurs składał się z trzech etapów. Na każdym z nich należało wykazać się wiedzą z zakresu znajomości Unii Europejskiej.

            Konkurs składał się z trzech etapów. W trakcie finału uczniowie napisali test wiedzy obejmujący pytania z programu stałego i programu zmiennego, następnie zaś wysłuchali dwóch wykładów: pt. „System polityczny RP w świetle integracji europejskiej” który został wygłoszony przez prof. dr hab. Jacka Wojnickiego – Kierownika Katedry Systemów Politycznych WNPiSM UW. Następnie interaktywne warsztaty o Unii Europejskiej poprowadziła dr hab. Marta Witkowska – ekspertka TeamEurope (grupy ekspertów Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce) oraz wykładowczyni WNPiSM UW. 

            Po niezwykle ciekawych wykładach nastąpiła gala, w trakcie której ogłoszono wyniki oraz nagrodzono laureatów. 

        • Spotkanie z lekturą w świetlicy
          • Spotkanie z lekturą w świetlicy

          • W ramach całorocznego cyklu zajęć czytelniczych "Spotkanie z lekturą" uczniowie klas 1 uczęszczający do świetlicy szkolnej doskonalili technikę czytania poznając opowieść ,,Jak Wojtek został strażakiem”. Książka autorstwa Czesława Stanisława Janczarskiego udowadnia, że jeśli w coś mocno wierzymy wszystko jest możliwe, trzeba tylko znaleźć w sobie odwagę bo w każdym z nas tkwi moc spełniania marzeń. Kolejnym krokiem było wykonanie pracy wielkoformatowej przedstawiającej wóz strażacki oraz postać strażaka.

            BRAWO NASI MŁODZI CZYTELNICY!

        • Mitologiczny sukces uczniów
          • Mitologiczny sukces uczniów

          • Serdecznie gratulacje dla uczniów klas V - VIII zajęcia wszystkich trzech miejsc w dzielnicowym konkursie "Nie udawaj Greka"

            I miejsce Julia San Sebastian - Cywińska

            II miejsce Katarzyna Dziedzic 

            III miejsce Maja Paczuska

            Gratulacje!

          • Apel - Jan Paweł II

          • 18 maja była 102 rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. W naszej szkole odbył się apel upamiętniający naszego wybitnego rodaka. Tym razem klasa 8B była gospodarzem tego wydarzenia. Przedstawiciele klas z różnych poziomów nauczania zapoznali się z niektórymi sytuacjami z życia naszego świętego papieża. Odbyło się to w formie wywiadu, który przeprowadziła reporterka (Julia Mazur) z papieżem (Marcel Krupa). Wywiad opatrzony był prezentacją dokumentującą opowiadane historie. Klasa 8f pomagała jako chórek śpiewając ulubioną piosenkę Jana Pawła II "Barkę" a na końcu piosenkę "Lolek" Magdy Anioł. Nad całością czuwała nauczycielka religii Renata Wojda.