• Klasa 3a w Pałacu pod Blachą

• 16.11.2023 17:22
        • W Pałacu pod Blachą 16 listopada uczniowie klasy 3a poznali przepowiednię księcia Józefa Poniatowskiego. Z tą historią zapoznała ich spotkana w pałacu niania księcia. Było bardzo ciekawie.
        • Klasa 6c w Muzeum POLIN

• 14.11.2023 06:33
        • 13 listopada klasa 6c odwiedziła muzeum POLIN. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych "Jak pięknie się różnić" oraz rozwiązywali zadania w oparciu o wiadomości zdobyte podczas zwiedzania wystawy stałej.
        • Klasy 3b i 3c w Teatrze Guliwer

• 08.11.2023 17:39
        • Lista zakazów w codziennym życiu jest bardzo długa. Co wolno, a czego nie powinno się robić? Czy można wygłupiać się cały dzień, jednocześnie jedząc słodycze i grając w ulubione gry? Gdzie przebiega granica między dobrym wychowaniem, a beztroską?
          Uczniowie klas trzecich szukali dzisiaj odpowiedzi na te pytania w Teatrze Guliwer, podczas spektaklu pt. "Dzikie harce".
        • Klasa 3a w Muzeum Warszawy

• 07.11.2023 17:04
        • 27 października klasa 3a odwiedziła Muzeum Warszawy znajdujące się na Rynku Starego Miasta. Celem wizyty w muzeum było odkrycie, tajemnic kryjących się w zabytkowych wnętrzach. Podczas lekcji uczniowie zamienili się w muzealnych detektywów, których zadaniem było rozwiązać różne zadania i zagadki. Do ich wykonania potrzebny był spryt, spostrzegawczość i umiejętność dedukcji.
        • Klasa 2a na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik

• 05.11.2023 18:12
        • W dniu 30.10.23r. klasa 2a uczestniczyła w wycieczce w Centrum Nauki Kopernik. Oprócz zwiedzania wystawy stałej, w Teatrze Robotów dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Bajka o królewiczu Ferycym i królewnie Krystali”. Obecnie występuje w nim trójka młodych, humanoidalnych aktorów, którzy poruszają się przy pomocy sprężonego powietrza – potrafią mówić w wielu językach, gestykulować, poruszać głową, a nawet wyrażać emocje. Ponadto drugoklasiści odwiedzili Majsterkownię, w której budowali wieżę i most, natomiast w Teatrze Wysokich Napięć podziwiali spektakl z prądem w roli głównej. Dzieci niezwykle zaciekawiły laboratoria: biologiczne i chemiczne.

Wycieczka sprawiła wszystkim wiele radości i zapewne przyczyniła się do poszerzenia wiedzy o otaczającym świecie.