• Wycieczka klas 7A, 7C i 8A na Mazury

• 02.10.2023 10:52
        • Pod koniec września uczniowie klas 7a, 7c, a także 8a, wraz z wychowawcami, udali się na trzydniową wycieczkę do Giżycka. Podczas całego wyjazdu jej uczestnikom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała odwiedzaniu bardzo ciekawych miejsc oraz aktywnemu spędzaniu czasu w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku, w którym byli zakwaterowani.

Dzieci spędzały aktywnie czas na świeżym powietrzu pod czujnym okiem instruktorów, uczestnicząc w zajęciach sportowo - rekreacyjnych na terenie ośrodka oraz nad jeziorem Kisajno.

• Klasa 5A na warsztatach kulinarnych

• 28.09.2023 15:51
        • 28 września uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „W staropolskiej kuchni” w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Podczas zajęć poznaliśmy dawne smaki i tradycje, a pod okiem profesjonalnych kucharzy oraz z pomocą edukatorów kulinarnych przyrządzili dania według przepisów z pierwszych polskich książek kucharskich. Na koniec wspólnie skosztowaliśmy przygotowanych potraw.

• Klasa 8A w Centralnym Domu Technologii

• 25.09.2023 12:45
        • Uczniowie klasy 8a 25 września uczestniczyli w warsztatach „Wizja przeszłości”  w Centralnym Domu Technologii. Była to nauka historii w nowoczesnej formie połączona z wykorzystaniem elementów metodyki STEAM i design thinking - uczniowie pracowali problemowo, poznając zagadnienia związane z okolicznościami historycznymi i geopolitycznymi tego okresu.

W trakcie zajęć uczestnicy poznali historię transatlantyku MS „Piłsudski”, który w 20-leciu międzywojennym nazywany był „pływającą ambasadą polskiej kultury”. Największą atrakcją warsztatów było obejrzenie filmu w goglach VR.

• Warsztaty w CDT

• 24.09.2023 12:18
        • W dniu 22.09.2023 klasa 6 a uczestniczyła w warsztatach w Centralnym Domu Technologii.