• Klasa 7b i klasa 7c na wycieczce wygranej w kampanii „Rowerowy Maj”

• 19.10.2023 09:36
        • „Rowerowy Maj” to największa kampania w Polsce, która ma na celu promocję zdrowego stylu życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci, nauczycieli i rodziców. Po raz kolejny, w minionym roku szkolnym, wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły, którzy za przejazdy do miejsca nauki rowerem, deskorolką, hulajnogą, na rolkach lub wrotkach otrzymywali kolorowe naklejki, które odpowiadały zbieranym punktom. Najaktywniejszymi uczestnikami okazała się młodzież z klas: 7b i 7c, zdobywając ex aequo I miejsce w naszej szkole i wspaniałą nagrodę – wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.

W dniu 17 października 2023 r. siódmoklasiści, razem z wychowawcami, udali się do tego miejsca. Najpierw obejrzeli Specjalny Pokaz w Teatrze Wysokich Napięć, by następnie podczas zwiedzania tego wyjątkowego interaktywnego muzeum doświadczyć wielu interesujących zjawisk i procesów mających miejsce w otaczającym ich na co dzień świecie.

• Klasa 2a i klasa 2b na wycieczce w Teatrze WAM

• 19.10.2023 09:34
        • W miniony wtorek, 17 października br. klasy: 2a i 2b były w Teatrze WAM w Galerii Młociny na spektaklu musicalowym pt. „Zookoła świata”. Niezwykle zabawny, kolorowy i energetyczny musical bardzo podobał się uczniom. Drugoklasiści, wraz z czworgiem młodych bohaterów, szalonym wujkiem podróżnikiem, zwariowaną sąsiadką Teklą oraz dwudziestoosobowym zespołem tanecznym odbyli wycieczkę po kontynentach, by dowiedzieć się m.in. jaki kolor skóry mają niedźwiedzie polarne, jakie zwyczaje mają szynszyle i ile małp jest na świecie.

Ta ekscytująca podróż po różnych częściach świata pokazała dzieciom zaskakujące życie zwierząt z określonych regionów.

• Klasa 3A w Muzeum Powstania Warszawskiego

• 09.10.2023 20:15
        • 2 października w dzień kolejnej rocznicy zakończenia trwającego 63 dni Powstania Warszawskiego klasa 3a udała się na lekcję pt. „ Asiunia-wojna w oczach dziecka” do Muzeum poświęconemu temu wydarzeniu. Będąc tam uczniowie poruszali się w scenerii sprzed ponad siedemdziesięciu lat, chodząc po granitowym bruku, wśród gruzów zniszczonej Stolicy. Przy stalowym monumencie z otworami od kul, gdzie wyryte jest Kalendarium Powstania dzieci miały możliwość posłuchania dźwięku przypominającego bicie serca. To wszystko uzmysławiało zwiedzającym, że pomimo ogromnych zniszczeń w roku 1944, serce Warszawy wciąż biło.
        • Klasa 5A na PGE Narodowy

• 09.10.2023 13:38
        • PGE Narodowy to nie tylko dom piłkarskiej reprezentacji Polski. To także jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc świata, w których na żywo można uczestniczyć w wielkich sportowych i rozrywkowych wydarzeniach. To tutaj pojawiają się najbardziej znani goście światowych wydarzeń. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5a wybierając trasę "Poczuj się jak VIP". Zobaczylismy najbardziej prestiżowe miejsca stadionu, siedzieliśmy w najbardziej ekskluzywnych przestrzeniach areny, przeznaczonych dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibicówPoczuliśmy się jak VIP!