• Klasa 3 d w Muzeum Powstania Warszawskiego

• 08.11.2022 14:15
        • 28 października 2022r. klasa 3d wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję muzealną pt. „Kim byli powstańcy?”. Na zajęciach uczniowie poznali podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji i Powstania Warszawskiego. Dowiedzieli się kim byli Powstańcy, jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać oraz jakich zasad musieli przestrzegać. Podczas zwiedzania ekspozycji muzealnych przyglądali się ekwipunkowi i ubiorom Powstańców, poznawali ich różnorodne funkcje oraz elementy ich codziennego życia.

• Wycieczka do Łodzi klas trzecich

• 08.11.2022 13:52
        • Uczniowie klas trzecich (3a, 3b, 3c, 3d) w dniach 24 - 25 października uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. W dobrej atmosferze poznawali miasto i jego atrakcje, m.in. ulicę Piotrkowską, Księży Młyn, oraz ZOO z Orientarium - najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Trzecioklasiści dowiedzieli się, że największym dziedzictwem Łodzi są olbrzymie fabryki, w których produkowano przędzę, tkaniny i dzianiny. Podczas zajęć kreatywnych w Centrum Turysty Księzy Młyn tworzyli maskotki ze skarpetek. Uczniowie  wrócili do szkoły z uśmiechem na twarzy oraz apetytem na poznawanie innych polskich miast.

• Klasy 2b i 2c w Muzeum Niepodległości

• 24.10.2022 14:17
        • 20 października uczniowie klas 2b i 2c wybrali się do Muzeum Niepodległości, gdzie wysłuchali opowieści o Baśce Murmańskiej i niedźwiedziu Wojtku, który był z żołnierzami za pan brat. Było to niezwykłe spotkanie z historią, a jednocześnie przygotowanie do przeczytania w trzeciej klasie lektury „Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego. W czasie zwiedzania dzieci podziwiały ciekawe eksponaty, zgromadzone na wystawie pt. Z Orłem Białym przez wieki. Wszystkim podobała się ta niecodzienna lekcja historii.
        • Wycieczka klas 2b i 2c do Teatru Guliwer

• 19.10.2022 13:30
        • W dniu 17 października 2022 r. uczniowie klas 2b i 2c wybrali się na wycieczkę do Teatru Guliwer na przedstawienie pt. „Biruta i tajemnica rzeki”. Przedstawienie bardzo się podobało. Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami, z którymi uczniowie rozmawiali o sztuce i swoich wrażeniach.

• Klasa 6C na warsztatach kulinarnych w  Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

• 14.10.2022 10:18
        • Uczniowie klasy 6C pod opieką wychowawcy i Pani Aleksandry Stopyra uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „Smak wielokulturowej Warszawy”, które odbyły się w Muzeum Pałacu w Wilanowie.
          Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej, podczas której prowadzący przybliżyli uczniom obraz warszawskiej kuchni międzywojennej. Podkreślono, że ten okres to oryginalna mieszanka lokalnej tradycji, ale i różnych kultur, światowych wpływów oraz elegancji i folkloru.