• Klasa 8A na warsztatach w UKSW

• 02.10.2022 16:40
        • Klasa 8 A uczestniczyła w warsztatach na Wydziale Medycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tematem  zajęć było "Na tropie zmutowanego DNA". Uczniowie dowiedzieli się jaka rolę odgrywa kwas DNA w organizmie,  w jaki sposób jest upakowany w komórkach.  Poznali czynniki  mutagenne, które uszkadzają materiał genetyczny  oraz rodzaje mutacji i najczęściej występujące choroby genetyczne.
        • Klasa 2B w Centrum Folkloru Polskiego

• 02.10.2022 11:50
        • 27 września uczniowie z klasy 2b wybrali się na wycieczkę do Centrum Folkloru Polskiego w Otrębusach. Centrum znajduje się w pałacu Karolin legendarnej siedzibie zespołu Mazowsze, który jest prawdziwym ambasadorem kultury polskiej. Poznawaliśmy tańce ludowe i narodowe oraz uczyliśmy się charakterystycznych dla nich figur i układów choreograficznych.

• Klasa 8A w Muzeum Etnograficznym

• 23.09.2022 11:11
        • Uczniowie klasy 8 A uczestniczyli w warsztatach „Na szkle malowane”, w Państwowym Muzeum Etnograficznym w ramach programu „Kulturalna szkła na Mazowszu”. Młodzież poznała historię obrazów wykonywanych ta techniką, głównie religijnych, które początkowo nie wychodziły spod pędzli uznanych artystów. Uczniowie poznali technikę malowania takich obrazów, sposób ich rozprowadzania po kraju, a także ich znaczenie w tradycyjnym wnętrzu wiejskiej chaty. Oglądając nowsze obrazki o tematyce obyczajowej dyskutowali o tym jak zmieniało się malarstwo na szkle do naszych czasów. Podczas warsztatów każdy uczeń namalował swój własny obrazek na szkle tradycyjną techniką i po oprawieniu zabrał sobie na pamiątkę.
        • Klasa 6B na wycieczce wygranej w akcji Rowerowy Maj

• 19.09.2022 08:36
        • „Rowerowy Maj” to największa kampania w Polsce, która ma na celu promocję zdrowego stylu życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci, nauczycieli i rodziców. Po raz kolejny, w minionym roku szkolnym, wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły, którzy za przejazdy do miejsca nauki rowerem, deskorolką, hulajnogą, na rolkach lub wrotkach otrzymywali kolorowe naklejki, które odpowiadały zbieranym punktom. Najaktywniejszymi uczestnikami okazały się dzieci z klasy 6B, zdobywając I miejsce w naszej szkole i wspaniałą nagrodę – wycieczkę zorganizowaną przez Manufakturę Przygody.