• Klasa 6B w Warszawskiej Operze Kameralnej

• 14.10.2022 10:13
        • 4 października br. uczniowie klasy 6B wzięli udział w warsztatach pt. „Kompozytorem być”, prowadzonych przez Jana Stokłosę. Zajęcia odbyły się w Warszawskiej Operze Kameralnej. Podczas spotkania można było dowiedzieć się, co to jest muzyka, jak wygląda praca kompozytora oraz jaka jest różnica między komponowaniem, aranżowaniem a orkiestracją.
        • Klasy 8b, 8d i 8e na Mazurach

• 12.10.2022 18:54
        • Klasy 8b, 8d oraz 8e uczestniczyły w wycieczce integracyjnej na Mazurach w ośrodku wypoczynkowym Kulka.
          Uczniowie podejmowali liczne wyzwania takie jak: przejście parku linowego o różnym stopniu trudności, posługiwanie się kompasem w marszu na azymut, rejs łodzią po jeziorze, zajęcia integracyjne takie jak: narty wieloosobowe,przeciąganie liny , strzelanie  do celu paintball.
          Podsumowaniem wyjazdu była dyskoteka integracyjna w specjalnej strefie cool bar.
          Wycieczka dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń, pozwoliła na chwillę oddechu przed egzaminami i codziennością szkolną.
        • Klasa 8c na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego

• 02.10.2022 20:29
        • W ramach odbywającego się w Warszawie 26 Festiwalu Nauki klasa 8c uczestniczyła w warsztatach „Osteobiografie, czyli historie życia zapisane w kościach” na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie cechy szkieletu pozwalają na ocenę płci i określenie wieku w chwili śmierci oraz w jaki sposób można odtworzyć przyżyciową wysokość i masę ciała. Dowiedzieli się także czym są paleopatologie i o czym świadczy ich obecność. W czasie warsztatów, pracując z materiałem archeologicznym, uczniowie wspólnie zbudowali profil biologiczny i odtworzyli historię życia zapisaną na szkielecie.

• Klasa 8C w Muzeum Etnograficznym

• 02.10.2022 20:19
        • W ramach Programu Kulturalna szkoła na Mazowszu uczniowie klasy 8c wybrali się do Muzeum Etnograficzne na lekcję muzealną ”Na szkle malowane”. W oparciu o wystawę uczniowie poznali historię malowanych na szkle obrazów religijnych, technikę ich malowania, sposób rozprowadzania po kraju, a także znaczenie tych obrazów w tradycyjnym wnętrzu wiejskiej chaty.
        • Klasa 8A na Uniwersytecie Warszawskim

• 02.10.2022 16:48
        • Klasa 8A uczestniczyła w zajęciach, które odbywały się na Uniwersytecie Warszawskim w Środowiskowym Laboratorium Ciężkich Jonów. Tematem zajęć było " Przypadki chodzą po ludziach, czyli o przypadkowych odkryciach w chemii". Wykład był o tym, że nie koniecznie długie i żmudne godziny spędzone w laboratorium owocują przełomowymi odkryciami. Czasami potrzeba też odrobiny szczęścia.