Wielkanocne Spotkanie z Seniorami
Sprawne rączki
W kolejnym cyklu zajęć w ramach programu „Sprawne rączki”, uczennice klasy 2a uszyły kolorowe, filcowe portfeliki. Zostały ozdobione przepięknymi, barwnymi guziczkami. Słonecznozłote obszycia ich boków sprawiły, że wyglądały niezwykle ładnie i ciekawie. Zapewne będą służyły do przechowywania drobnych pieniędzy lub malutkich skarbów.
Sukces Daniela Berezy w OMJ
Miło nam poinformować, że Daniel Bereza z klasy 8a został laureatem XIX Olimpiady Matematycznej Juniorów.
To wielki sukces Daniela, ponieważ:
1 Laureaci i finaliści OMJ są przyjmowani w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych wymienionych w art. 132 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. 2021 poz. 1082).
oraz
2 Laureaci i finaliści OMJ są zwolnieni na podstawie art. 44zx ustawy o systemie oświaty (Dz. U. 2022 poz. 2230) z egzaminu ósmoklasisty z matematyki.Link do wyników:
https://omj.edu.pl/laureacifinalisci-xixLink do zawodów:
https://omj.edu.pl/Serdecznie gratulujemy !!!
Powitanie wiosny
Nareszcie przyszła do nas wiosna. Nie dało się tego nie zauważyć w naszej szkole. Wszyscy uczniowie i nauczyciele tego wyjątkowego dnia przyszli do szkoły ubrani na zielono.
W klasach 4-8 zorganizowano wybory najpiękniejszej Pani Wiosny. Zwyciężyły dwie zjawiskowe postacie, reprezentanci klas 4a i 7c, które w najbarwniejszych strojach najlepiej zaprezentowały się przed jury. Miejsce drugie zajęli przedstawiciele z klas: 6b i 7b. Do grona najpiękniejszych dołączyła także Wiosna z klasy 4d.
Nie zapomniano również o przypadającym 21 marca Dniu Kolorowej Skarpetki. Solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa, uczniowie założyli skarpetki nie do pary. Szkolne korytarze udekorowane były ponad 830 elementami tej garderoby, które uczniowie zaprojektowali i pokolorowali według własnych pomysłów. Zamiast na wagary, dzieci przyszły do szkoły bez plecaków, a niezbędne przybory zapakowali do różnych „nosideł”.
Pierwszy dzień wiosny okazał się radosny i pełen atrakcji.
Mam Talent
Konkurs Kręcenia Kołem Hula-Hop
W ramach obchodów Dnia Kobiet, Samorząd Uczniowski zorganizował Konkurs Kręcenia Kołem Hula-Hop. Uczestniczki z klas 4-8 wykazały niesamowitą wolę walki. Najwięcej emocji dostarczyły najmłodsze uczennice z klas czwartych. Po zaciętej rywalizacji zwyciężczynią została Patrycja z klasy 4a. Mistrzyni utrzymała obręcz na wysokości pasa przez prawie 10 minut. Drugie miejsce zajęła Julka z klasy 4d a trzecie Hania z 4b.
Dziękujemy wszystkim dziewczynkom za wykazanie się odwagą i dostarczenie mnóstwa wrażeń.
25.rocznica przystąpienia Polski do NATO
12 marca – w 25. rocznicę przystąpienia Polski do NATO - uczniowie klasy III c rozmawiali o krajach, które wchodzą w jego skład. Dodatkowo, na mapie z krajami członkowskimi, pokolorowali te kraje, które przystąpiły do Sojuszu w ostatnim czasie. Na pamiątkę tego wydarzenia trzecioklasiści otrzymali smycze Wojsko Polskie.
Mój ulubiony sportowiec
Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie klasy III c realizowali Projekt „Mój ulubiony sportowiec”. Każdy z uczniów prezentował wcześniej przygotowany plakat z informacjami na temat wybranego sportowca. Wśród nich znaleźli się piłkarze: Neymar, Zinedine Zidane, David Beckham, Mohamed Salah, Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappe. Byli także kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, skoczek narciarski Adam Małysz, siatkarz Michał Winiarski, pływak Paweł Korzeniowski, lekkoatletka Irena Szewińska. Wśród zaprezentowanych sportowców znaleźli się także mniej znane osoby, które pasjonują uczniów m. in., Aleksandra Mirosław, Aleksandra Kowalczuk, Sebastian Kawa. Byli również ukraińscy sportowcy Jana Kłoczkowa, Lilija Podkopajewa, Mychayło Mudryk. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie nie zapominają, że wśród wyjątkowych sportowców są Rodzice, wujek – sędzia piłkarski, kuzyn – koszykarz NBA Jeremy Sochan.
Projekt – 7 cudów świata współczesnego
Projekt – 7 cudów świata współczesnego
Przez ostatnie tygodnie, uczniowie klasy III c realizowali Projekt „7 cudów świata współczesnego”. Wychowawczyni przygotowała szereg niespodzianek, zadań i wyzwań, dzięki którym trzecioklasiści mogli poszerzyć swoją wiedzę. Pierwszym przystankiem było Koloseum w Rzymie. Wizytówka i symbol Wiecznego Miasta i jedyny z 7 cudów świata znajdujący się na terenie Europy. Kolejnym obiektem, który poznaliśmy była Chichen Itza - prekolumbijskie miasto Majów w Meksyku. Dalej udaliśmy się do Peru, aby obejrzeć Machu Picchu - zaginione miasto Inków ukryte w Andach. Kolejny przystanek, to Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio, wzniesiony na szczycie granitowej góry i zarazem największy tego typu posąg na świecie. Aby odwiedzić kolejne miejsce musieliśmy udać się na inny kontynent. Zwiedzaliśmy Petrę - ruiny starożytnego miasta wykutego w stromych wapiennych skałach, zabarwionych odcieniami różu i czerwieni. Następny, wyjątkowy, obiekt, to Tadż Machal „Indyjska świątynia miłości” - zbudowana z białego marmuru. Ostatnim, jednak największym, cudem świata stworzonym przez człowieka jest Wielki Mur Chiński.
Podczas naszej wyprawy uczniowie poznali szereg przydatnych informacji, które mogą towarzyszyć podróżnym, m.in. tablice informacyjne na dworcach kolejowych, na lotniskach, terminy związane z transportem lotniczym. Pracowali z mapą świata i globusami, aby określić położenie tych zabytków. Rozwijali umiejętności związane z tworzeniem tekstów użytkowych. Pisali pozdrowienia z Rzymu, Machu Picchu. Adresowali kartki. Opisywali pomnik Chrystusa Odkupiciela z Rio de Janeiro. Zapisywali zaproszenie i ogłoszenie. Ułożone zostały specjalne opowiadania matematyczne, które podczas zajęć rozwiązywali. Trzecioklasiści malowali i rysowali prace plastyczne, z których powstała wystawa. Uczniowie obejrzeli specjalnie przygotowaną dla nich prezentację, dzięki której mogli zobaczyć zdjęcia i filmy poznanych obiektów. Dodatkowo utworzyli książki kucharskie z przepisami z poznanych zakątków. Zwieńczeniem tego projektu była praca pisemna, w której uczniowie opisywali swój cud - miejsce, które jest dla niego ważne i wyjątkowe.
Ósmoklasiści w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Limanowskiego
W dniu 04.03. uczniowie klasy VIII A i VIII B udali się na wycieczkę do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Limanowskigo, zorganizowaną przez doradcę zawodowego. Uczniowie spotkali się z nauczycielem wychowania fizycznego panem Piotrem Kaczmarczykiem oraz uczniami klas I i II, którzy zapoznali naszą młodzież z budynkiem szkoły i opowiedzieli o niej. Ósmoklasistom przedstawiona zostala oferta edukacyjna liceum oraz zasady obowiązujące w trakcie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Wizyta zakończyła się spotkaniem z Dyrektorem, panem Andrzejem Janem Wyrozembskim.
Jesteśmy w kontakcie
Wolontariusze naszej szkoły w Sejmie RP
W dniu 26 lutego br. wolontariusze i opiekunowie szkolnego Klubu Ośmiu wzięli udział w uroczystości wręczenia podziękowań i okolicznościowych medali za pomoc w organizacji XXVI Integracyjnego Balu Karnawałowego Fundacji "Świat na Tak". Spotkanie miało miejsce w Sali Kolumnowej Sejmu RP, a po nim uczniowie mieli niecodzienną okazję zwiedzić salę plenarną.
Dzięki ofiarności naszych uczniów, pracy wolontariuszy, jak również wielkiemu zaangażowaniu opiekunek szkolnego wolontariatu: Pani Renaty Wojdy, Pani Anny Szumel, Pani Małgorzaty Badeńskiej-Onyśk i Pani Aleksandry Stopyra Klub Ośmiu w znaczącym stopniu włączył się w organizację balu dla 180 osób z niepełnosprawnościami.
Ogromnie podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich zaangażowanych w tak szlachetne przedsięwzięcie!
Podsumowanie „Tygodnia z Łamigłówką”
W dniach 19 - 23 lutego br., z inicjatywy nauczycieli matematyki naszej szkoły, po raz drugi został zorganizowany "Tydzień z Łamigłówką". Tegoroczna akcja skierowana była nie tylko do uczniów klas IV - VIII, ale również do nauczycieli, a także rodziców.
Uczniowie codziennie mieli za zadanie, na długich przerwach, rozwiązać jedną z łamigłówek: W poniedziałek był to "Parkiet", we wtorek - "Architekt", w środę - "Od 0 do 9", w czwartek - "Wąż prosty" i na koniec, w piątek, "Wielokropka". Stawka była wysoka, bo każdy uczeń, który prawidłowo rozwiązał wszystkie zadania, otrzymywał z matematyki dodatkową ocenę celującą. Natomiast za cztery poprawne rozwiązania - ocenę bardzo dobrą, zaś za trzy prawidłowo wykonane łamigłówki - ocenę dobrą. Do zadań przystąpiło 113 uczniów, którzy przynajmniej raz uczestniczyli w konkursie.
Zmaganiom matematycznym towarzyszyły ogromne emocje, codziennie pod salą 213 i 214 uczniowie rozmawiali na temat sposobów rozwiązywania łamigłówek, tłumaczyli sobie wzajemnie zasady obliczania oraz ćwiczyli na wcześniej udostępnionych materiałach.
Również nauczyciele i rodzice mieli codzienny dostęp do łamigłówki poprzez dziennik elektroniczny Librus. Już od wczesnych godzin porannych pojawiały się rozwiązania. Emocje towarzyszące uczniom, udzieliły się także dorosłym. W matematycznej zabawie wzięło udział 35 rodziców oraz 19 nauczycieli.Podsumowanie:
Najwięcej uczniów (88%) wzięło udział z klasy 8a.
Najłatwiejszą łamigłówką okazała się ta, która przypadła na czwartek - rozwiązało je 95% uczestników, natomiast najtrudniejsza była w środę - poprawne rozwiązania stanowiły 71%.
Dodatkową ocenę celującą z matematyki otrzymało 34 uczniów, 29 - bardzo dobrą, 14 - dobrą.
Rozwiązywanie łamigłówek cieszyło się dużym zainteresowaniem i dlatego uczestnicy turnieju z niecierpliwością czekają na jego kolejną edycję.Uczniowie, którzy rozwiązali wszystkie łamigłówki:
1. Maciej Kowalczyk - klasa 4a
2. Jagoda Sobczyńska - klasa 4a
3. Bartosz Mamaj - klasa 5a
4. Piotr Orłowski - klasa 5a
5. Antoni Lechowicz - Zalewski - klasa 5b
6. Filip Pabis - klasa 5b
7. Kinga Baran - klasa 6a
8. Maria Leszczyńska - klasa 6a
9. Nina Luto - klasa 6a
10. Zuzanna Witosławska - klasa 6a
11. Julian Obuchowicz - klasa 6b
12. Otylia Sugiera - klasa 6b
13. Dawid Czarnecki - klasa 6c
14. Wanda Drumlewska - klasa 6c
15. Maja Kułakowska - klasa 6c
16. Jan Wardak - klasa 7a
17. Natalia Hołubowicz - klasa 7b
18. Marta Joachimiak - klasa 7b
19. Stanisław Krzywicki - klasa 7b
20. Jan Opyrchał - klasa 7b
21. Julianna Pulikowska - klasa 7b
22. Liliana Różycka - klasa 7b
23. Michał Sroczyński - klasa 7b
24. Aleksander Dryjański - klasa 7c
25. Katarzyna Dziedzic - klasa 7d
26. Patrycja Jurek - klasa 7d
27. Hanna Bednarczyk - klasa 8a
28. Daniel Bereza - klasa 8a
29. Maciej Bidziński - klasa 8a
30. Aleksander Jedynasty - klasa 8a
31. Krzysztof Krasoń - klasa 8a
32. Michał Rajkowski - klasa 8a
33. Oliwia Wróblewska - klasa 8a
34. Viktoria Zahykharko - klasa 8bRodzice, którzy rozwiązali wszystkie łamigłówki:
1. Pani Karolina Dobrzycka
2. Pani Ewelina Grzesiuk - Mazurek
3. Pani Małgorzata Gumowska
4. Pani Karina Jasińska
5. Pani Małgorzata Józefiak
6. Pani Anna Kostecka
7. Pani Małgorzata Kowalczyk
8. Pani Agnieszka Kowalska
9. Pani Małgorzata Krajewska
10. Pan Igor Kruk
11. Pan Marcin Kukulski
12. Pani Katarzyna Kwiatkowska
13. Pan Arkadiusz Zalewski
14. Pani Joanna Lewecka
15. Pani Renata Łaskowska
16. Pani Monika Mamaj
17. Pani Paulina Olejarczyk
18. Pani Urszula Parszewska
19. Pani Marta Piechocka
20. Pani Anna Polnicka
21. Pan Rafał Polnicki
22. Pani Agnieszka Siemaszko
23. Pani Aneta Sobczyńska
24. Pan Rafał Zagalski
25. Pani Małgorzata WszędyrównyNauczyciele, którzy rozwiązali wszystkie łamigłówki:
1. Pani Dyrektor Iwona Krupińska
2. Pani Małgorzata Badeńska - Onyśk
3. Pani Maryla Dąbrowska
4. Pani Agata Idzikowska
5. Pani Barbara Jastrzębska
6. Pani Anna Łachańska
7. Pani Eliza Łyżwińska
8. Pani Renata Piłat
9. Pani Anna Stankowska
10. Pani Joanna Strzałkowska
11. Pani Magdalena Szumowska
12. Pani Beata Trybulska
13. Pani Paulina Wiśniewska
14. Pani Renata WojdaGratulacje dla tych, którzy zmierzyli się z tak trudnym wyzwaniem!
Wszyscy uczestnicy "Tygodnia z Łamigłówką" otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszych był zeszyt z łamigłowkami.
Uczniowie klas 1-3 Solidarni z Ukrainą
W tych trudnych czasach wojny każdy na swój sposób wspiera Ukrainę. 23 lutego br., w ramach obchodów drugiej rocznicy inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę, Mały Samorząd Uczniowski ogłosił ten dzień „Dniem Solidarności z Ukrainą”. Od samego rana dużo się działo. Dzieci założyły ubrania w barwach flagi ukraińskiej. Z włóczki, krepiny i kolorowych paseczków wykonały „Łańcuch Solidarności z Ukrainą”. Sprzedawały babeczki udekorowane żółto-niebieskimi oraz biało-czerwonymi ozdobami. W zespołach klasowych pracowały plastycznie nad plakatem „Solidarni z Ukrainą”, aby przystroić drzwi sal lekcyjnych. W ten sposób uczniowie, przy wsparciu nauczycieli, okazali symboliczny gest pamięci z graniczącym z nami państwem, który nieustannie walczy o swoją wolność z tak wielką odwagą i determinacją.
Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom za wsparcie działań Małego Samorządu Uczniowskiego, które okazały się również doskonałą okazją do integracji.
Podziękowanie
Projekt Parki Narodowe
W lutym klasy 3b i 3c przygotowały projekt – Polskie Parki Narodowe. Uczniowie pracując w zespołach dowiedzieli się w jakim celu powstają parki narodowe, poznali ich nazwy, położenie i symbole. Utrwalili zasady zachowania w parkach narodowych i rezerwatach przyrody. Wszyscy przekonali się, że parki narodowe to obszary niezwykle cenne. Są one siedliskiem wielu zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt, zachwycają pięknem przyrody. Musimy je chronić, aby przyszłe pokolenia również mogły podziwiać różnorodność naturalnych krajobrazów Polski.
Międzynarodowy Dzień Kota
Wolontariat obchodził dziś Dzień Kota. Dziękujemy za karmę przekazaną naszemu szkolnemu podopiecznemu oraz za wszystkie zdjęcia waszych pupili.
"Ich liebe dich"
Hasło: "Ich liebe dich" królowało dziś na lekcjach języka niemieckiego. Uczniowie poznali historię słowa " der Valentinstag", a także tradycje związane ze świętem zakochanych w krajach niemieckiego obszaru językowego.
Szkolna WYprawa. 4. Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich
Tematem dzisiejszej debaty, zorganizowanej przez Warszawski Rzecznik Praw Uczniowskich, w której wzięli udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, było prawo dzieci do życia w czystym i zdrowym środowisku. Po wystąpieniach otwierających i eksperckich odbyły się spotkania w grupach, gdzie uczennice i uczniowie wspólnie wypracowali propozycje, jak szkoły mogą wspierać ich aktywności na rzecz ochrony klimatu.
Solidarność, wspólnota, bycie razem może wzmacniać emocjonalną więź z przyrodą. Zmiany wokół nas zależą w dużej mierze od naszego aktywnego podejścia, potrzeb i chęci zmian na rzecz przyjaznego otoczenia i edukacji.
W 4. Szkolnej WYprawie, czyli kolejnej debacie poświęconej prawom uczniowskim wzięli udział m. in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Rady m.st. Warszawy oraz specjalistki z organizacji pozarządowych działających na rzecz ochrony klimatu.
Kawiarenka walentynkowa
Szkolny wolontariat nie zwalnia tempa! Z inicjatywy naszej wolontariuszki Basi z kl. 7C został zorganizowany walentynkowy kiermasz słodkości. Nasze ciasta i ciasteczka zniknęły bardzo szybko. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na leczenie Natana, chorego na dziecięce porażenie mózgowe.
Dziękujemy za Wasze wsparcie
Majowe Święta
Dzień Kultury Niemieckiej
Uczniowie klasy 7c brali udział w projekcie i zorganizowali quiz dotyczący zwyczajów i tradycji w krajach niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie klas młodszych rozwiązywali zadania, szukali jajeczek z czekolady w labiryntach oraz kolorowali pisanki. Uczniowie klas starszych udzielali odpowiedzi w quizach wiedzy. Wydarzenie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat kultury Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii, a także rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim. Uczestnicy quizu musieli wykazać się znajomością świąt, potraw, zwyczajów oraz ciekawostek związanych z życiem codziennym w krajach niemieckojęzycznych. Atmosfera była pełna zaangażowania i dobrej zabawy, a uczniowie udowodnili, że nauka może być przyjemna i inspirująca.
Finał szkolnego konkursu „Mam Talent”
Z inicjatywy Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego, we wtorek 29 kwietnia, w naszej szkole odbył się finał szkolnego konkursu „Mam Talent” dla klas I-III oraz IV-VIII. Publiczność miała niepowtarzalną okazję dopingować i nagradzać brawami różnorodne występy aż 15 finalistów, którzy zaprezentowali talenty, tj. taniec, popisy akrobatyczne i wokalne oraz grę na instrumentach.
Wybór najlepszych był ogromnie trudny, z uwagi na bardzo wysoki poziom umiejętności, jaki prezentował każdy z uczestników. Ostatecznie jury ogłosiło zwycięzców szkolnego konkursu „Mam Talent”.
Kategoria klas I-III
I miejsce – Iryna Dikusar (taniec towarzyski )
II miejsce – Valerie Karpińska (wokal)
III miejsce – Izabela Witos (instrument klawiszowy)
Kategoria klas IV- VIII
I miejsce - Róża Nowicka (gimnastyka artystyczna z obręczą)
II miejsce – Zuzanna Smolińska (wokal)
III miejsce – Weronika Karpińska (wokal)
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Dyrektor szkoły, Pani Iwony Krupińskiej, dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców, natomiast zwycięzcom wręczono puchary. Podziękowania należą się także Panu Zbyszkowi Starnawskiemu za wspaniałą oprawę muzyczną, Pani Ewie Kwaśny za wystrój sali, konferansjerom - Basi Daszczuk i Patrykowi Sumińskiemu z klasy 8c, a przede wszystkim Pani Małgorzacie Graczyk, która poprowadziła galę finałową „Mam talent”.
Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu i życzenia wytrwałości w doskonaleniu nieprzeciętnych zdolności.
Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – wyjątkowe święto, które przypomina nam, jak ważna jest troska o naszą planetę. Tego dnia ludzie na całym świecie podejmują działania na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałania dalszemu niszczeniu naszej wspólnej Matki – Ziemi. Do grona tych, którym nie są obojętne losy globu, dołączyli również uczniowie naszej szkoły.
Z tej okazji nauczycielki naszej szkoły przygotowały szereg aktywności, dzięki którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i świadomość ekologiczną. Młodsze dzieci rozwiązywały łamigłówki, kolorowały tematyczne ilustracje i uczyły się poprzez zabawę. Uczniowie klas IV–VIII zmierzyli się z nieco trudniejszymi zadaniami – rozwiązywali quizy, krzyżówki i przyrodnicze wykreślanki. Najstarsi uczestnicy stanęli przed ambitnymi wyzwaniami matematyczno-przyrodniczymi, takimi jak obliczenie wagi przeciętnej chmury, ilości tlenu produkowanego przez lasy Amazonii czy skrajnych temperatur zanotowanych na Ziemi.
To był dzień pełen zaangażowania, wiedzy i refleksji nad tym, jak każdy z nas może dbać o przyszłość naszej planety.
Gigathon – Ogólnopolski Konkurs Programistyczny
Informujemy, że ruszyły zapisy do Gigathonu – Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, który pozwoli dzieciom i młodzieży sprawdzić swoje umiejętności w programowaniu, informatyce i nowoczesnych technologiach! Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Zapisy trwają od 24 marca do 18 maja 2025 r.
Rejestracja dostępna na stronie linkUdział w konkursie jest całkowicie bezpłatny!
Dla kogo? Uczestnicy w wieku 7-18 lat, podzieleni na cztery grupy wiekowe:
🔹 7-9 lat – programowanie w Minecraft Education
🔹 10-12 lat – programowanie w Scratch
🔹 13-15 lat – programowanie w Python, C# lub C++
🔹 16-18 lat – programowanie w Python, C# lub C++Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): uczestnicy rozwiązują test sprawdzający ich wiedzę. Liczy się liczba poprawnych odpowiedzi i czas!
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników spotka się na hackathonie, gdzie będą rywalizować o atrakcyjne nagrody!Dlaczego warto?
1. Konkurs rozwija zainteresowanie programowaniem i nowymi technologiami.
2. Uczestnicy zdobywają cenne umiejętności cyfrowe, które przydadzą się w przyszłości.
3. Rywalizacja motywuje do nauki i kreatywnego rozwiązywania problemów.
4. Atrakcyjne nagrody! (konsole, sprzęt komputerowy, smartfony, kursy i obozy programistyczne, gadżety gamingowe i edukacyjne, dyplomy konkursowe dla wszystkich uczestników).Zachęcamy do zapisów i wspólnego odkrywania świata programowania!
Wielkanocny Turniej Szachowy
W dniu 15 kwietnia od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli uczniów z klas 1-3 wystartowało 24 uczestników, którzy zagrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Hubert Duda z klasy 2c. Drugie miejsce zajął Antoni Orłowski z klasy 2c, a trzecie Daniel Brzeziński z klasy 3b.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 35 uczestników, którzy rozegrali również 6 rund tempem 10 minut na zawodnika.
Zwycięzcą turnieju został Julian Obuchowicz z klasy 7b, z wynikiem 6 punktów z 6 partii. Drugie miejsce zajął Mateusz Dymek z klasy 8d, a trzecie Jędrzej Weronko z klasy 7a. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jaśmina Jarek z klasy 8c.
Po zakończonych zmaganiach dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor Pani Beata Chrzanowska uczestnikom turnieju wręczyły dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Rozmowy na temat elektromagnetyzmu...
Uczniowie klas: 5b i 5d mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pogadance na temat elektromagnetyzmu! Temat ten jest niezwykle fascynujący i ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w kontekście działania telefonów komórkowych.
Podczas spotkania piątoklasiści mogli dowiedzieć się, że telefon komórkowy działa dzięki falom elektromagnetycznym, wysyłając i odbierając sygnały radiowe. Te z kolei przenoszą informacje w postaci dźwięku, tekstu czy obrazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę pełnią anteny i przekaźniki telefoniczne, umożliwiające komunikację między użytkownikami.
Dodatkowo uświadomili sobie jak w codziennym życiu zjawiska przyrodnicze łączą się z takimi pojęciami, jak elektrostatyka i magnetyzm. Uczniowie poszerzyli wiedzę o zjawiskach związanych z ładunkami elektrycznymi, które mogą przyciągać lub odpychać inne naładowane obiekty oraz o właściwościach magnetycznych materiałów, które są wykorzystywane w różnych urządzeniach, takich jak głośniki czy silniki elektryczne.
Takie pogadanki inspirują uczniów do dalszego zgłębiania tajników świata fizyki i technologii, a także pobudzają ich ciekawość do odkrywania wpływu nauki na otaczający nas świat. To doskonała okazja do zainspirowania młodych fizyków do myślenia o przyszłości i możliwościach, jakie niesie ze sobą rozwój technologii opartych na zasadach elektromagnetyzmu.
Wielkanocne Spotkanie z Seniorami Osiedla „Piaski”
Wielkanoc to jedno z najbardziej radosnych świąt, poprzedzone wieloma przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Ten okres skłania do refleksji i zadumy.
Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, w dniu 9 kwietnia 2025 roku, odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne, na które przybyli Seniorzy z Osiedla „Piaski”. Jego organizatorami byli: Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany, Samorząd Mieszkańców Osiedla „Piaski” oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 293.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, pełnej życzliwości, atmosferze, której atrakcją była inscenizacja o życiu seniorów w dzisiejszym świecie. Przy pięknych dekoracjach i ozdobach stołów, w towarzystwie wyjątkowych gości, wśród rozmów i wzruszeń wszyscy celebrowali zbliżające się Święta Wielkanocne.
Spotkanie było okazją do integracji i wzmocnienia poczucia wspólnoty wśród mieszkańców dzielnicy Bielany, a także miłym wypełnieniem wolnego czasu seniorów.
Zajęcia „Sprawne rączki”
Kolejnym przedsięwzięciem podjętym przez uczniów klasy 3a na zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki” było uszycie kolorowych rybek. Filcowe ozdoby będą przypominały im o zbliżających się wakacjach. Własnoręcznie wykonane, różnobarwne zabawki sprawiły wszystkim wiele radości.
Laboratoria Przyszłości to doskonała okazja do ćwiczenia sprawności manualnych.
Serdeczne podziękowania!
Dziękujemy z całego serca za zaangażowanie i udział w akcji wolontariatu – zbiórce dla Fundacji Rodakom na Kresach.
Dzięki Waszej otwartości, życzliwości i chęci niesienia pomocy udało się zebrać potrzebne dary, które trafią do Polaków mieszkających na Kresach.
Wasza pomoc ma ogromne znaczenie – pokazuje, że razem możemy więcej.
Akcja Wolontariatu
Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 293 oraz Szkoły Podstawowej nr 364 przy wsparciu świetlicy szkolnej zorganizował wspólnie wiosenny kiermasz bransoletek. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – uczniowie, nauczyciele i rodzice z zaangażowaniem wspierali akcję. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, wspierając tym samym najmłodszych podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim za udział i wielkie serce!
Podsumowanie konkursu czytelniczego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy. Laureatami konkursu zostali:
-
Aleksandra Gal kl. 1B
-
Maria Krzywicka kl. 3B
-
Wiktor Obliński kl. 4B
-
Filip Gumowski kl. 5D
-
Zuzanna Witosławska kl. 7A
Serdecznie gratulujemy!
-
Bielańskie Targi Edukacyjne
W dniu 3 kwietnia br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w XVI Bielańskich Targach Edukacyjnych. Zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 35 przy ul. S. Żeromskiego, a ich celem było promowanie kształcenia i osiągnięć edukacyjnych bielańskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, zainteresowani kontynuowaniem nauki na Bielanach, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z doradztwa zawodowego oraz zapoznania się z prezentowanymi zawodami oferowanymi przez bielańskie szkoły zawodowe - ZS nr 10, ZS nr 18 oraz ZS nr 35. Na uczestników targów czekały także testy z zakresu predyspozycji i preferencji zawodowych, które przygotowali dla uczniów doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10.
Rowerowy Maj
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: link
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
Szkolne Pole Nadziei znów zakwitło!
Nasze żonkilowe pole to nie tylko piękny widok, ale przede wszystkim symbol nadziei i wsparcia dla osób potrzebujących opieki paliatywnej. W ramach tej wyjątkowej akcji wolontariusze z naszego “Klubu Ośmiu” aktywnie współpracują z: Zespołem Domowej Opieki Paliatywnej na Bielanach, Ośrodkiem Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie i wielkie serca!
Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim
W dniu 27 marca 2025 r. odbył się dzielnicowy etap 48. konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zdobyły wyróżnienie:
W kategorii klas IV-VI: Veronika Karpińska i Antonina Kozioł
W kategorii klas VII-VIII: Urszula Mędrzecka i Oliwia Kozłowska
Dziewczynki zachwyciły jury wspaniałą recytacją wierszy, które oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie uczennic jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na zgłoszenie się do konkursu aż 89 uczestników z 17 szkół bielańskich.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich!
Góra Grosza
Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując, m.in. pomoc specjalistyczną, pracę z rodziną biologiczną oraz rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w tę inicjatywę. Szczególne gratulacje należą się klasie 4a za zajęcie pierwszego miejsca oraz dla klas: 5a i 5c za zdobycie kolejnych lokat. Wspólnie zebrana kwota 162,51 zł to dowód na to, jak ważne jest wsparcie i solidarność.
Serdeczne podziękowania uczestnikom akcji za ich wysiłek i poświęcenie!
Kartka wielkanocna dla Hospicjum Dziecięcego
Wolontariat szkolny wraz ze świetlicą szkolną włączył się w akcję zorganizowaną przez Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek. Wolontariusze przygotowali kolorowe, kreatywne kartki wielkanocne dla dzieci. To wspaniała inicjatywa, która ma na celu sprawienie radości i pokazanie wsparcia dla osób przebywających w hospicjum. Takie gesty niosą nie tylko otuchę, ale także przypomnienie o tym, jak ważna jest troska o innych w trudnych chwilach.
Dziękujemy!
Podziękowanie
Lodowce i woda w Arktyce
21 marca 2025 obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Lodowców, a 22 marca od lat Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy VIII b podczas zajęć fizyki mieli okazję uczestniczyć w lekcji na żywo z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi faktami dotyczącymi lodowców i zasobów wodnych Ziemi oraz dowiedzieli się, jak wygląda dostęp do wody w surowych warunkach Arktyki i co stanowi jej główne źródło na stacji polarnej.
Transmisja z ekspertem w zakresie badań polarnych i nauk o Ziemi była dostarczona przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach programu EDU-ARCTIC, mającego na celu angażowanie uczniów w edukację STEM poprzez badania Arktyki.
Archiwum Aktualności