Z inicjatywy nauczycielek przyrody, pani Elżbiety Jezierskiej i Anny Łachańskiej uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w „żywej lekcji przyrody”. Spotkanie poprowadził serpentolog Dawid Sobaniak, który zaprezentował żywe okazy takich gatunków węży jak: boa tęczowy, pyton tygrysi - ciemny, pyton tygrysi – albinos oraz boa dusiciel o męskich imionach: Kacper, Julek, Klemens, Zygmunt i Kazik. Dzieci poznały ciekawostki dotyczące tajników życia, hodowli a także przyzwyczajeń tych gadów. Ponadto dowiedziały się czym odżywiają się węże, jak są zbudowane, jaką długość osiągają, jak mogą zachowywać się w środowisku naturalnym oraz jak należy się zachować w momencie spotkania z nimi. Podczas pokazu prowadzący odpowiadał na pytania dzieci. Oprócz tego uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda "wylinka". Jednak najwięcej emocji wzbudziła możliwość dotknięcia zwierząt oraz potrzymania ich na szyi. Poprzez obserwację tych żywych okazów dzieci mogły rozwinąć swoje zainteresowania przyrodnicze oraz postawy badawcze. Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a wszyscy jej uczestnicy już z niecierpliwością wyczekują kolejnych tak interesujących spotkań.
Wiadomości
Uroczystość w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego
W dniu 17 września w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna z okazji 75. rocznicy wkroczenia do Polski wojsk radzieckich w 1939 r. Ponadto została odsłonięta tablica upamiętniająca inne ważne dla Polski wydarzenie – 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Inicjatorami ww. spotkania byli Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Rafał Miastowski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Robert Wróbel oraz Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Kraju Koło nr 5. Naszą szkołę reprezentowała pani Dyrektor Barbara Warda oraz poczet sztandarowy wraz z opiekunem, panią Elżbietą Jezierską.
Wystawa „Powstańcy Bielan'44”
W dniu 10 września przedstawiciele klas VI pod opieką nauczyciela historii, pani Sylwii Kowalczyk, uczestniczyli w wystawie zorganizowanej w Urzędzie Dzielnicy Bielany przez Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Pana Rafała Miastowskiego, Przewodniczącego Rady Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Pana Roberta Wróbla oraz Przewodniczącego Bielańskiego Klubu Kombatanta Pana Józefa Kassyka. Wystawę poświęcono powstańcom warszawskim zamieszkałym na terenie Bielan. Czas Powstania Warszawskiego przybliżyły nam obrazy autorstwa Tadeusza Budzyńskego, malarza i poety, żołnierza Grupy AK „Kampinos”, a także fotografie autorstwa Wojciecha Pilicha. Ważnym punktem wystawy było spotkanie z uczestnikami Powstania Warszawskiego i wysłuchanie ich wspomnień. Dużym zaskoczeniem dla uczniów naszej szkoły była obecność podczas wystawy ambasadora Węgier. Osoby zainteresowane obejrzeniem ekspozycji mogą jeszcze ją oglądać na galerii Ratusza Dzielnicy Bielany, przy ul. Żeromskiego 29, w godzinach pracy Urzędu do dnia 2 października br.
Konkurs językowo-plastyczny "Bilet do Wielkiej Brytanii"
Zapraszamy do udziału w konkursie językowo -plastycznym "Bilet do Wielkiej Brytanii".
Poniżej znajdą Państwo regulamin konkursu:
Wracamy do szkoły
Skończyły się wakacje. W poniedziałek pierwszego września, w sali gimnastycznej, nastąpiła w naszej szkole inauguracja roku szkolnego 2014/15. Uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz Radny Dzielnicy Bielany - Pan Ryszard Zakrzewski rozpoczęła się o godzinie 9:00. Jako pierwsza głos zabrała Pani dyrektor Barbara Warda, która serdecznie powitała zebranych, a następnie przedstawiła nowych nauczycieli, a w szczególności nową wicedyrektor dla klas 0-3 - Panią Beatę Chrzanowską. Ponadto zwróciła uwagę na bardzo ważną dla Polski 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych uczniów, zapewniając ich rodziców o dobrym przygotowaniu szkoły na przybycie coraz młodszych pierwszoklasistów. Na zakończenie dyrektor szkoły życzyła uczniom wytrwałości i chęci w zdobywaniu wiedzy, zaś nauczycielom cierpliwości w jej przekazywaniu.
Po zakończonej akademii uczniowie, wraz z rodzicami, zostali zaproszeni do swoich sal na spotkania organizacyjne z wychowawcami.
Wszystkim rozpoczynającym czas nauki, życzymy nadziei i optymizmu oraz samych sukcesów!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
W dniu 26 czerwca 2014 r., odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 i tym samym edukacji na poziomie szkoły podstawowej uczniów klas szóstych. Uroczystość poprowadziła Wicedyrektor szkoły, Pani Anna Janiec, na której obecni byli: Dyrektor Szkoły, Pani Barbara Warda i nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz Radny Dzielnicy Bielany Pan Ryszard Zakrzewski. Tegoroczni absolwenci pożegnali się ze szkołą podczas uroczystości z ceremoniałem szkoły. Dziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację, a rodzicom za poświęcony im czas. Od koleżanek i kolegów z klas piątych otrzymali pamiątkowe upominki. Następnie Dyrektor szkoły wraz z przedstawicielem władzy samorządowej wręczyli uczniom nagrody za osiągnięcie wysokich wyników w nauce, w tym „Srebrne i Brązowe Tarcze”, życząc jednocześnie samych sukcesów w gimnazjum. Rodzicom uczniów otrzymujących ww. odznaczenie Dyrektor szkoły wręczyła listy gratulacyjne, a uczniowie, którzy mogli się poszczycić średnią ocen powyżej 5,4 oraz co najmniej bardzo dobrym zachowaniem otrzymali stypendium naukowe. Ponadto absolwenci objęci Programem „Wars i Sawa”, a także uczniowie-laureaci konkursów wewnątrzszkolnych dostali w prezencie II część książki pt. „Pars pro toto, czyli Szkoła Podstawowa nr 293 w miniaturze”, w której znaleźli swoje prace. Miłym akcentem ze strony szóstoklasistów był występ artystyczny, który z pewnością na długo zapadnie w pamięci młodszych koleżanek i kolegów, grona pedagogicznego oraz rodziców absolwentów.
Następnego dnia, czyli 27 czerwca, pożegnały się ze szkołą dzieci uczące się w klasach 0 – V. Uroczystość zakończenia roku szkolnego została podzielona na trzy tury, a każdą z nich prowadziła Wicedyrektor szkoły odpowiedzialna za dany poziom nauczania – dla klas 0-III Pani Grażyna Kucharska, zaś dla klas IV-VI Pani Anna Janiec. Podczas swoich wystąpień, Pani Dyrektor Barbara Warda podkreśliła, że ostatni dzień pobytu w szkole przed wakacjami to czas na podsumowanie i podziękowanie za współpracę uczniom, nauczycielom i rodzicom. Ponadto życzyła, by wakacje były miłym czasem odpoczynku podczas słonecznej pogody oraz żeby uczniowie nabrali sił fizycznych i psychicznych do zdobywania wiedzy w następnej klasie. Podobne słowa skierowali do zgromadzonych obecni na uroczystości zakończenia roku szkolnego, Pan Marek Lipiński – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, później Pan Ryszard Zakrzewski - Radny Dzielnicy Bielany. W trakcie akademii uczniowie poszczególnych klas odbierali nagrody za osiągnięcie najwyższych wyników w nauce, a dzieci z klas III odznaki „Brązowej Tarczy”. Miłym akcentom było wręczenie listów gratulacyjnych ich rodzicom. Ponadto uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5,4, a także co najmniej bardzo dobre zachowanie otrzymali stypendium naukowe, zaś dzieci objęte Programem „Wars i Sawa”oraz uczniowie-laureaci konkursów wewnątrzszkolnych dostali w prezencie II część książki pt. „Pars pro toto, czyli Szkoła Podstawowa nr 293 w miniaturze”, w której znaleźli swoje prace. Były również wystąpienia przedstawicieli Rady Rodziców, którzy wyrazili wdzięczność dla nauczycieli, a także wręczyli nagrody dla najlepszych uczniów. Każdą turę zakończenia roku szkolnego uświetnił występ artystyczny.
Wesołych wakacji!!!
Apel Samorządu Uczniowskiego
W dniu 23 czerwca 2014r. w naszej szkole odbył się apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Podczas spotkania prowadzący, czyli członkowie prezydium samorządu, zaprezentowali jego dokonania w bieżącym roku szkolnym, wśród których znalazły się, m.in. akcje charytatywne, konkursy, zbiórki, plebiscyty, apele.
Głównym punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na najlepsza klasę z poziomu IV-VI. Jako kryteria przyjęto wyniki w nauce, dyscyplinę pracy oraz zaangażowanie w prace społeczne. Zwycięzcą okazała się po raz kolejny klasa VIb, zaszczytne drugie miejsce przypadło klasie VIc, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się klasa Vb, a tuż za nią klasa IVb. Ponadto przyznano wyróżnienia klasom: VIc, Va, Vb, IVd, VIa, które wykazały się dużym zaangażowaniem w obszarze prac społecznych.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w zbiórce makulatury, wykazując tym samym dbałość o środowisko naturalne. Najwięcej tego surowca wtórnego zebrały klasy Va, Vb i VIc.
Podczas apelu przedstawione zostały również wyniki plebiscytów: „Koleżanka i kolega na 102” oraz „Ulubiony nauczyciel”. W poszczególnych klasach ulubiony kolega i koleżanka otrzymali nagrodę w postaci gromkich braw i pisemne wyróżnienia, a wśród grona pedagogicznego z tytułu „ulubiony nauczyciel” mogli się cieszyć: Pani Anna Łachańska, Pani Agata Idzikowska, Pani Wioletta Krawczyk, Pan Witold Hunek oraz Pani Małgorzata Badeńska-Onyśk.
Druga część apelu została poświęcona uhonorowaniu uczniów biorących udział w konkursach organizowanych w roku szkolnym 2013/2014, których ilość była imponująca.
Spotkanie zakończyło się podziękowaniem dla członków zarządu Samorządu Uczniowskiego, w składzie Magdalena Dąbrowska z klasy VIa, Julia Kwiatek z klasy Vd i Miłosz Jagiełło z klasy IVd, złożonym przez opiekunów samorządu – Panie: Elżbietę Jezierską i Paulinę Płatek.
Dziękujmy samorządowi za owocną pracę w minionym roku szkolnym.
Marcin Gortat w naszej szkole
Amerykańska liga koszykówki słynie z zawodników prezentujących najwyższy poziom umiejętności. Są mistrzami, prawdziwymi wirtuozami gry, która ma rzesze fanów na całym świecie. Do tego grona wielkich sportowców dołączył nasz rodak, Marcin Gortat, reprezentant Washington Wizards.
Polak radzi sobie świetnie w NBA. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Pracuje na nie ciężko, a mimo to znajduje czas na udział w kampanii „Stop zwolnieniom z WF-u” . Chodzi o to, by zachęcić dzieci i młodzież do prowadzenia bardziej aktywnego trybu życia i nieunikania ćwiczeń. Koszykarz świetnie się odnajduje w takiej roli, o czym 24 czerwca br. mogli się przekonać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 293 przy ul. Kochanowskiego 8 na Piaskach.
Dwudziestoczteroosobowa drużyna piątoklasistów, dopingowana przez uczniów klasy II b, spotkała się z Marcinem Gortatem w sali gimnastycznej. „Był bardzo miły, sympatyczny, ale początkowo budził taki respekt, że nikt nie śmiał się odezwać” – wspomina jedna z zawodniczek, Ola Kaźmierczak z V c. Następnie Mistrz w towarzystwie swojego trenera, Patricka Sullivan, poprowadził zajęcia, które rozpoczęły się od rozgrzewki. Później dzieci wykonywały zapewne rutynowe i nieskomplikowane dla zawodowców ćwiczenia, jednak amatorom sprawiały one niemałe trudności. „Kozłowanie dwiema piłkami równocześnie albo na przemian nie było łatwe. Na początku miałam z tym problemy, ale potem szło mi coraz lepiej. Marcin Gortat cały czas nas dopingował, przybijał piątkę z tymi, którzy się nie poddawali, a najlepszych, jak Olgierda Dolińskiego z V a, nagradzał brawami” – opowiada Marcelina Rekowska z V c. Na koniec uczniowie zadawali gościom pytania. Jedno z nich dotyczyło tego, czy trudno być koszykarzem. Marcin Gortat odpowiedział, że owszem, bywa ciężko. Treningi, zgrupowania, rozgrywki wiążą się z dużym wysiłkiem, uczą pokory i samodyscypliny, ale satysfakcja z dobrze prowadzonej gry, uznanie kibiców, szacunek i prestiż, jakim cieszą się sportowcy rekompensują wszystko. Koszykarz chętnie rozdawał autografy i nagradzał piątoklasistów za ciekawe pytania zadawane także po angielsku. Przed odjazdem zrobił sobie zdjęcie ze szkolną drużyną, która na długo zapamięta tę przygodę. Ola i Marcelina nie mają wątpliwości, że spotkanie z Marcinem Gortatem pozostanie jednym z ważniejszych zdarzeń w kończącym się właśnie roku szkolnym. Obie interesują się sportem i lubią sport, teraz nawet bardziej niż dotychczas, bo mocniej uwierzyły w siebie po tym, jak znany koszykarz zauważył i docenił ich zaangażowanie. Wystarczył uśmiech, ciepłe słowo, przybicie piątki, by jedna z dziewcząt zapytana o to, czy było warto, odparła: „Mistrz chwali cię i to wystarczy, by próbować”.Społeczność szkolna SP 293
"Nie ma tego złego"
Uczniowie z koła teatralnego "Młody aktor" - klas 3 przedstawiły sztukę pt. "Nie ma tego złego" dla młodszych koleżanek i kolegów z klas 0-II. Dzieci doskonale bawiły się podczas przedstawienia i bez trudności odgadywały tytuły znanych bajek oraz ich bohaterów.
Podsumowanie Literackiego Konkursu Fantasy "W kręgu Śródziemia"
18 czerwca 2014r. odbyło się uroczyste podsumowanie Literackiego Konkursu Fantasy "W kręgu Śródziemia", którego organizatorem była SP nr 209. Laureatką konkursu została Alicja Kucharska z kl. VIa, która zdobyła III miejsce. Ponadto wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe podziękowania.
Laureat Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"
Uczeń naszej szkoły Grzegorz Wszoła z klasy Vc został laureatem Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Dnia 12 czerwca 2014r. Grzegorz wziął udział w uroczystym zakończeniu konkursu dla laureatów, które odbyło się na Wydziale Matematyki Politechniki Warszawskiej. Otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę.
Gratulujemy!
Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
12 czerwca w naszej szkole miała miejsce kolejna edycja konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Był on zorganizowany pod nadzorem Pani Elżbiety Jezierskiej, która prowadzi zajęcia szkolnego koła europejskiego. Zmagania odbywały się na korytarzu II pietra, a uczestnikami byli uczniowie wszystkich klas IV-VI, którzy rywalizowali odpowiednio na swoich poziomach. Celem konkursu była przede wszystkim popularyzacja wiedzy na temat UE oraz rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji i przekazywania swojej wiedzy. Każda klasa była reprezentowana przez 3 uczniów. Zwycięzcami konkursu zostali: w kategorii klas szóstych – klasa VIC, klas piątych – klasa VC, zaś spośród klas czwartych najlepszą okazała się klasa IVA.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Bal szóstoklasistów
Tradycją naszej szkoły jest coroczny bal szóstych klas. Tym razem 6 czerwca o godzinie 17.00 tegoroczni przyszli absolwenci, w obecności dyrekcji szkoły oraz nauczycieli i rodziców, tanecznym krokiem w rytmie poloneza wkroczyli do sali gimnastycznej. Ta oficjalna część uroczystości odbyła się dzięki dużemu wysiłkowi Pana Krzysztofa Jakubowskiego, który przez kilka miesięcy doskonalił u dzieci umiejętność tańczenia tego utworu. W czasie tego wyjątkowego wieczoru trwającego do godziny 21. wszyscy bawili się i świętowali przy specjalnie dobranym repertuarze muzycznym. Szóstoklasiści wyglądali elegancko i skromnie, zachowali się stosownie do okazji, a tańczyli - pięknie i bez wytchnienia wśród dekoracji przygotowanej z kolorowych balonów. Wielkie brawa i słowa uznania należą się wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali ten wyjątkowy bal i zapewnili, by przebiegł on bezpiecznie i w radosnej atmosferze. To dzięki nim dzieci mogły przeżyć wyjątkowe chwile, które z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.
Przedstawienie "Król i nasionko"
W dniu 9 czerwca 2014r. klasa IIc wystawiła przedstawienie pt. "Król i nasionko" dla uczniów szkoły, nauczycieli i rodziców. Chcieliśmy pokazać, że takie wartości jak uczciwość, szczerość, prawdomówność i odwaga są istotne w życiu każdego człowieka i przynoszą korzyści. Przez cały rok szkolny podejmowaliśmy tematykę wartości i wystawiona sztuka była zwieńczeniem naszej pracy. Podczas przedstawienia zdolności wokalne zaprezentował chór szkolny klas I-III.
Wizyta w Pałacu Prezydenckim
W poniedziałek 9 czerwca 2014r. klasa III e zwiedzała Pałac Prezydencki. Dzieci miały możliwość obejrzenia reprezentacyjnych sal pałacu, jak również ogrodów pałacowych. Uczniowie mieli przyjemność spotkać się i porozmawiać z Panią prezydentową Anną Komorowską.
Egzamin na kartę rowerową
Jak co roku uczniowie klas czwartych przystąpili do egzaminu teoretycznego w maju i praktycznego w czerwcu. Zgodnie z podstawą programową czwartoklasiści przygotowywali się cały rok podczas lekcji zajęć technicznych do zdobycia upragnionego pierwszego „małego prawa jazdy”.
Wsparciem w wątpliwych sytuacjach w ruchu drogowym byli w marcu i w kwietniu przedstawiciele Straży Miejskiej z 3-godzinnym szkoleniem dla każdej klasy. Część teoretyczna składała się z 20 pytań z zakresów przepisów prawa o ruchu drogowym i pomocy przedlekarskiej i warunków technicznych roweru. Aby uzyskać wynik pozytywny uczniowie mogli popełnić maksymalnie 3 błędy.
Część praktyczna składała się z zaliczenia umiejętności jazdy rowerem zgodnie z przepisami. Warunki atmosferyczne 3 czerwca były mało komfortowe, gdyż padał mały deszcz. Cóż, i przy takiej pogodzie jeździ się rowerem. Nieliczni uczniowie będą mieć w połowie czerwca poprawki z umiejętności jazdy rowerem. Jak dobrze pójdzie to przed zakończeniem roku szkolnego karty rowerowe będą mieli wszyscy czwartoklasiści.
Kochane dzieci – pamiętajcie, że żaden dokument nie zwalnia Was ani nie usprawiedliwia od zachowania szczególnej ostrożności w ruchu drogowym. Pod bacznym okiem Waszych Rodziców życzymy Wam szerokiej drogi na licznych wakacyjnych wycieczkach rowerowych.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w zdobyciu Karty rowerowej (Dyrekcji szkoły, Pani pielęgniarce i Pani sekretarce).
Nauczyciele techniki
K.Cywińska i M.Jeziorska
Jesteśmy najlepsi na Bielanach
W dniu 30 maja br. ogłoszone zostały wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Z ogromną przyjemnością i satysfakcją informujemy, iż średnia punktów uzyskana przez uczniów naszej szkoły wynosi 32,92 na 40 możliwych! Jest to najlepszy wynik spośród bielańskich szkół podstawowych, a także rewelacyjny wynik biorąc pod uwagę średnią ogólnokrajową, która ze wstępnej informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynosi 25,82 punktów.
Gratulujemy naszym szóstoklasistom i życzymy powodzenia w gimnazjum.
Obchody Dnia Patrona
Obchody Dnia Patrona są tradycją naszej szkoły, dlatego 4 czerwca wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą Janowi Kochanowskiemu. Pozwoliła ona zabrać uczestników spotkania na wirtualną wycieczkę do miejsc związanych z poetą. Przewodniczkami były: Justyna, Ola i Marcelina, uczennice klasy V c, które w interesujący sposób opowiadały o bohaterze uroczystości. Swoje wystąpienie zakończyły stwierdzeniem: „Nie ma przyszłości bez przeszłości”. Rzeczywiście, na to, kim jesteśmy i kim będziemy, ogromny wpływ ma nasza historia i dokonania przodków. Dodatkową atrakcją Dnia Patrona była wystawa najlepszych prac plastycznych prezentujących kadry z życia Jana Kochanowskiego. Wybrano je spośród wielu zgłoszonych na Rodzinny Konkurs Plastyczny przygotowany i przeprowadzony przez świetlicę szkolną. Jury konkursu postanowiło przyznać nagrodę publiczności jednej z zaprezentowanych na ekspozycji prac. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wystawę i z ochotą uczestniczyli w głosowaniu. Jego wyniki poznamy w dniu zakończenia roku szkolnego.
Konkurs plastyczno - poetycki "Moja Mama" dla klas 1-3
W maju b. r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno-poetycki "Moja Mama" przeznaczony dla uczniów klas 1 - 3. Konkurs zorganizowaly panie: Małgorzata Pakuła i Anna Tkaczyk. Uczniowie klas pierwszych i drugich wykonywali portrety swoich mam, natomiast uczniowie klas trzecich mieli za zadnie napisać wiersz o ukochanej mamie. Spośród wielu prac wyróżniono 26 najciekawszych. Przy zorganizowanej wystawie zatrzymuje się wiele osób, które oglądają i podziwiają wytwory plastyczne oraz czytają wzruszające wiersze autorstwa naszych utalentowanych uczniów.
Wyróżnionym gratulujemy!
Piknik rodzinny
Piknik rodzinny w naszej szkole został zorganizowany po raz drugi. Miał on na celu promocję szkoły w środowisku lokalnym, zaangażowanie dzieci i ich rodziców w wykonywanie dodatkowych zadań na rzecz szkoły i środowiska oraz zacieśnianie więzi emocjonalnej rodziców ze swoimi dziećmi poprzez atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. W tym roku miał on miejsce w sobotę, 24 maja, a całkowity dochód przeznaczony zostanie na modernizację placu zabaw. Wspaniała pogoda sprzyjała dużej frekwencji uczestników przybyłych na festyn, wśród których mogliśmy spotkać honorowych gości: Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Pana Rafała Miastowskiego oraz radnego Dzielnicy Bielany, Pana Ryszarda Zakrzewskiego. Podczas trwającego ponad trzy godziny pikniku dzieci miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji niedostępnych na co dzień. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się wóz strażacki z pełnym wyposażeniem, w którym „przyszli młodzi strażacy” mogli usiąść za kierownicą, a nawet włączyć „syrenę”. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się radiowóz policyjny oraz motocykl jednego z rodziców. Duże zaciekawienie, zarówno uczniów jak i rodziców, wzbudziło stoisko służby celnej, na którym mogliśmy zobaczyć zarekwirowane egzotyczne towary, przemycane przez polskie granice. Poza wymienionymi atrakcjami dzieci mogły skorzystać z okazji i pomalować sobie buzie czy popisać się fantazją plastyczną malując na asfalcie. Uczniowie chcący odpocząć w ciszy mogli skorzystać z oferty kącika czytelniczego oraz kreatywnej pamięci. Nieodzownym elementem naszego pikniku były zmagania sportowe, w tym między innymi turniej piłki nożnej chłopców, turniej kop i biegnij dziewczynek, rzut do celu, żonglerka piłką oraz rowerowy slalom ósemkowy.
Organizatorzy zadbali także o stronę gastronomiczną pikniku. Z wielką ochotą zajadaliśmy się smakołykami kuchni regionalnych naszego kraju, a także rarytasami charakterystycznymi dla wybranych państw Unii Europejskiej. Stoiska nie tylko kusiły gości przyjemnym zapachem, ale przyciągały również swoim oryginalnym wyglądem.
Czas festynu umilały nam występy artystyczne naszych uczniów. Podziwialiśmy ich umiejętności wokalne, instrumentalne, a także taneczne.
Podobnie jak w roku ubiegłym, dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, podczas której wszystkie fanty znalazły nowych właścicieli.
Piknik przebiegał w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie byłoby jednak to możliwe bez ogromnego zaangażowania i inicjatywy własnej dyrekcji, nauczycieli, rodziców a także uczniów naszej placówki. Wszystkim serdecznie dziękujemy za duży wkład pracy i z niecierpliwością czekamy na maj 2015 roku.
Wykaz podręczników na rok szkolny 2025/2026
Wykaz podręczników na rok szkolny 2025/2026 zakupiony w ramach dotacji (darmowych):
Wykaz podręczników do religii.
Przypominamy, że podręczniki do religii nie podlegają pod dotację - każdy rodzic zakupuje samodzielnie.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/2025
W piątek, 27 czerwca br., uczniowie klas I–VII oficjalnie zakończyli rok szkolny 2024/2025 i rozpoczęli dwumiesięczną przerwę wakacyjną. Uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyły się w kilku częściach - przeznaczonych dla uczniów klas I–III, które poprowadziła wicedyrektor Pani Beata Chrzanowska oraz dedykowanych klasom IV–VII, którym przewodniczył wicedyrektor Pan Piotr Śmiałkowski.
Podczas swoich wystąpień dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, podziękowała uczniom za całoroczny wysiłek, zaangażowanie w naukę, reprezentowanie szkoły w konkursach, zawodach i przeglądach artystycznych, a także za okazywany szacunek, odpowiedzialną postawę oraz dbałość o atmosferę w szkolnej społeczności. Słowa uznania i wdzięczności skierowała również do Grona Pedagogicznego, Pracowników Szkoły oraz Rodziców – za profesjonalizm, zaangażowanie, troskę o rozwój uczniów oraz wkład w życie szkoły.
Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia spokojnych, bezpiecznych i radosnych wakacji, zachęcając do odpoczynku i regeneracji sił przed nowym rokiem szkolnym. Przypomniała jednocześnie o konieczności zachowania rozwagi i ostrożności podczas letniego wypoczynku.
Z serdecznymi słowami do zebranych zwróciły się także przedstawicielki Rady Rodziców: Pani Sylwia Traczyk, Pani Agnieszka Siemaszko oraz Pani Katarzyna Waksmundzka. Podziękowały nauczycielom i wychowawcom za całoroczny trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia, wyrażając wdzięczność za ich codzienną pracę i poświęcenie. Na zakończenie złożyły wszystkim uczniom życzenia udanych, bezpiecznych i pełnych słońca wakacji.
W trakcie akademii wręczone zostały nagrody za najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Uczniowie klas III otrzymali odznaki „Brązowej Tarczy”, a ich rodzice – listy gratulacyjne. Ci, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,50 oraz ocenę z zachowania nie niższą niż bardzo dobrą, zostali uhonorowani stypendiami naukowymi.
Dzieci objęte Programem Wspierania Uczniów Uzdolnionych „Wars i Sawa” otrzymały najnowszy, trzynasty już tom publikacji pt. „Pars pro toto, czyli Szkoła Podstawowa nr 293 w miniaturze”, zawierający ich prace na temat: „Piękna nasza Polska cała”.
Po zakończeniu części oficjalnej wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa promujące ich do kolejnej klasy.
Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom życzymy słonecznych, spokojnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/2025 uczniów klas ósmych
„Trudno się rozstać, ale już trzeba – na pożegnanie uśmiech mi daj. Te chwile, które tu przeżyliśmy, zostaną w sercu przez wiele lat.” Słowa tej znanej piosenki trafnie oddają atmosferę uroczystości zakończenia roku szkolnego 2024/2025 oraz zwieńczenia edukacji na poziomie szkoły podstawowej przez uczniów klas ósmych.
Uroczystość, zgodna z ceremoniałem szkoły, odbyła się 26 czerwca 2025 r. w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Akademię poprowadził wicedyrektor szkoły, Pan Piotr Śmiałkowski.
W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, serdecznie powitała wszystkich zebranych, ze szczególnym ciepłem zwracając się do tegorocznych absolwentów. Podkreśliła, że zakończenie nauki w szkole podstawowej to ważny moment w życiu młodego człowieka – pełen emocji, refleksji, ale też nadziei na nowe wyzwania. Zwróciła uwagę na wartość lat spędzonych w murach szkoły, które – poprzez zdobywaną wiedzę, rozwijane umiejętności oraz kształtowane postawy – przygotowały uczniów do dalszej edukacyjnej i życiowej drogi.
Pani dyrektor wyraziła przekonanie, że osiągnięcia ósmoklasistów, ich rozwój intelektualny, społeczny i emocjonalny stanowią powód do dumy i będą procentować w przyszłości. Podziękowała uczniom za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie, aktywność i współtworzenie atmosfery wzajemnego szacunku oraz wspólnoty. Z uznaniem mówiła także o wkładzie nauczycieli i rodziców w proces wychowawczo-dydaktyczny, podkreślając, że sukcesy uczniów są także ich zasługą.
W imieniu Rady Rodziców głos zabrała przedstawicielka prezydium Rady Rodziców, Pani Sylwia Traczyk, która serdecznie podziękowała dyrekcji i nauczycielom za wszystkie lata wspólnej pracy, wsparcia i troski o dzieci.
Absolwentom natomiast pogratulowała ukończenia szkoły podstawowej oraz życzyła odwagi, radości z odkrywania świata i wiary we własne możliwości.
W kolejnej części uroczystości Pani dyrektor Iwona Krupińska wraz z Panem wicedyrektorem Piotrem Śmiałkowskim oraz przedstawicielką Rady Rodziców, Panią Sylwią Traczyk, wręczyli wyróżnionym uczniom nagrody za wysokie wyniki w nauce, w tym odznaki „Srebrnej” i „Brązowej Tarczy”, a ich rodzicom listy gratulacyjne.
Uczniowie, którzy spełnili określone kryteria – uzyskali „Srebrną Tarczę” po klasie ósmej, średnią ocen co najmniej 5,30, wzorowe zachowanie, wykazali się szczególnymi osiągnięciami w działalności szkolnej i pozaszkolnej oraz aktywnie mobilizowali innych do działania – otrzymali najwyższe wyróżnienie przyznawane absolwentom Szkoły Podstawowej nr 293: „Absolwent Roku – Złote Pióro Mistrza Jana”.
Ponadto uczniowie, których średnia ocen wyniosła 5,50 lub więcej oraz którzy uzyskali co najmniej bardzo dobre zachowanie, zostali uhonorowani stypendiami naukowymi.
Uczniom objętym Programem Wspierania Uczniów Uzdolnionych „Wars i Sawa” wręczono trzynastą część publikacji pt. „Pars pro toto, czyli Szkoła Podstawowa nr 293 w miniaturze”, zawierającą autorskie prace na temat: „Piękna nasza Polska cała”.
Po zakończeniu części oficjalnej ósmoklasiści udali się do pracowni na ostatnie spotkania ze swoimi wychowawcami.
„Do widzenia, Przyjaciele – wspólnych spraw mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, a coś się zaczyna.”
Apel podsumowujący pracę klas 1–3 oraz Małego Samorządu Uczniowskiego
26 czerwca br. odbył się uroczysty apel, podczas którego podsumowano całoroczną pracę uczniów klas 1–3. Był to wyjątkowy moment pełen radości, dumy oraz refleksji nad osiągnięciami i wspólnymi sukcesami minionego roku szkolnego.
Podczas uroczystości uczniowie zostali wyróżnieni dyplomami, nagrodami oraz podziękowaniami za swoje dokonania w wielu konkursach, obejmujących różnorodne dziedziny – od matematyki i języka polskiego, przez wiedzę przyrodniczą, aż po rozwijanie talentów plastycznych i muzycznych. Gratulacje należą się wszystkim nagrodzonym, w podziękowaniu za ich zaangażowanie, wytrwałość oraz pasję, które przyczyniły się do licznych sukcesów. Miniony rok był bowiem pełen nie tylko osiągnięć, ale także pięknych wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci.
W trakcie apelu nie zabrakło również wyrazów uznania dla przedstawicieli Małego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie aktywnie zaangażowani w pracę samorządu szkolnego zostali uhonorowani pamiątkowymi podziękowaniami oraz symbolicznymi upominkami – słodkimi czekoladami, które są wyrazem wdzięczności za ich całoroczną aktywność, kreatywne pomysły oraz chęć działania na rzecz całej szkolnej społeczności.
Apel był pięknym zwieńczeniem wspólnej, rocznej pracy oraz inspiracją i dobrym startem do kolejnych wyzwań. Życzymy wszystkim, aby po wakacjach powrócili z nową energią, pomysłami i entuzjazmem do dalszego działania na rzecz naszej szkoły.
Podziękowanie
Podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025
W roku szkolnym 2024/2025 Samorząd Uczniowski aktywnie realizował zadania wynikające z rocznego planu pracy, angażując uczniów w życie szkoły oraz wspierając inicjatywy rozwijające samorządność, odpowiedzialność i integrację społeczności uczniowskiej.
Zgodnie z przyjętym harmonogramem zrealizowano szereg zaplanowanych działań, z których część została dostosowana do aktualnych potrzeb i uwarunkowań organizacyjnych. Członkowie Samorządu wykazali się dużym zaangażowaniem, odpowiedzialnością i inicjatywą. Wspierani przez nauczycieli i wychowawców, podejmowali liczne działania na rzecz całej społeczności szkolnej. Ich aktywność przyczyniła się do budowania pozytywnej atmosfery w szkole oraz do rozwoju kompetencji w zakresie współpracy, organizacji i komunikacji.
Dzięki życzliwości i wsparciu Rady Rodziców możliwe było wręczenie nagród w konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Okazana hojność i zaangażowanie umożliwiły uhonorowanie wysiłku i kreatywności uczniów.
Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w licznych konkursach przedmiotowych, językowych, plastycznych i muzycznych, a także w działaniach wolontariatu. Ich zaangażowanie zostało dostrzeżone i nagrodzone.
Jednym z najważniejszych przedsięwzięć Samorządu Uczniowskiego był coroczny konkurs klas – całoroczne współzawodnictwo, które sprzyja integracji uczniów, motywuje do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz promuje odpowiedzialność, kulturę osobistą i współpracę zespołową. Po podsumowaniu wyników: I miejsce zajęła klasa 5d, II miejsce – klasa 4c, III miejsce – klasa 8c.
Zwycięska klasa 5d otrzymała bilety do kina – nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców. Wręczenia nagród i gratulacji dokonała Pani Dyrektor Iwona Krupińska.
Był to szczególny moment, w którym uhonorowano nie tylko sukcesy szkolne, lecz również codzienne zaangażowanie uczniów i ich wkład w życie społeczności szkolnej.
Szkoła to nie tylko uczniowie – to również nauczyciele, którzy swoją pasją i oddaniem wspierają młodych ludzi w rozwoju i realizacji ich zainteresowań. Z inicjatywy uczniów, w roku szkolnym 2024/2025 tytuł Najlepszego Nauczyciela otrzymała Pani Anna Janiec. Wyróżnieni zostali także: Pani Aldona Ćwiek, Pan Tadeusz Stasiak, a tytuł Super Nauczyciela przypadł Panu Mariuszowi Seniowi.
Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, refleksji oraz pożegnań. W szczególny sposób wyrażono wdzięczność Hani Donat z klasy 8c za pięć lat zaangażowanej, owocnej pracy na rzecz Samorządu
Uczniowskiego. Hania była nie tylko aktywną członkinią, ale również cennym wsparciem i inspiracją dla całej społeczności szkolnej.
Serdeczne podziękowania zostały także skierowane do wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz Dyrekcji Szkoły za współpracę, życzliwość i otwartość na wspólne działania.
Wszystkim nauczycielom, pracownikom oraz uczniom należy życzyć spokojnych, radosnych i bezpiecznych wakacji, pełnych zasłużonego odpoczynku po całorocznym wysiłku. Niech ten czas będzie okazją do regeneracji sił, odkrywania nowych pasji i przeżywania wielu inspirujących chwil.
Do zobaczenia po wakacjach!
Sukces naszych uczniów w V Dzielnicowym Konkursie „Europejskie Omnibusy”
Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów w V Dzielnicowym Konkursie „Europejskie Omnibusy”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 214. Konkurs ten, o charakterze drużynowym, poświęcony jest wiedzy z zakresu geografii oraz kultury wybranych krajów europejskich.
Nasi uczniowie wykazali się znakomitym przygotowaniem i zaangażowaniem, osiągając znakomite wyniki. Wojciech Bidziński oraz Michał Grzeszuk z klasy 7b zdobyli zaszczytne I miejsce, natomiast Jan Marciniak i Julian Obuchowicz, również reprezentujący klasę 7b, uplasowali się na III miejscu.
Serdecznie gratulujemy obu drużynom nie tylko doskonałej wiedzy merytorycznej, ale także wyjątkowej współpracy i zaangażowania, które przyczyniły się do tego sukcesu. Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów na arenie edukacyjnej.
„Kanapki z sercem” – wolontariat uczniów klasy 4c dla Fundacji „Daj Herbatę”
23 czerwca uczniowie klasy 4c wzięli udział w wyjątkowej akcji wolontariackiej „Kanapki z sercem”, przygotowując posiłki dla osób w kryzysie bezdomności we współpracy z Fundacją „Daj Herbatę”.
Podczas zajęć uczniowie samodzielnie przygotowali 200 kanapek, które później zostały przekazane fundacji razem z dodatkowymi przekąskami – owocami, musami, batonikami i ciastkami. Dzieci pracowały zespołowo, tworząc prawdziwą linię produkcyjną: smarowały pieczywo, dokładały wędliny, ser, warzywa, a następnie każdą kanapkę pakowały osobno.
Akcja rozpoczęła się krótkim wprowadzeniem, podczas którego dzieci dowiedziały się, czym jest kryzys bezdomności, kto może się w takiej sytuacji znaleźć i dlaczego warto pomagać mądrze i z empatią.
Wolontariat to nie tylko pomoc – to również działanie z sercem, uważność na potrzeby innych oraz docenianie tego, co mamy na co dzień. Uczniowie klasy 4c, wraz z panią Joanną Kowalską oraz kilkorgiem zaangażowanych rodziców pokazali, że mają w sobie wiele wrażliwości i chęci niesienia dobra.
Zaświadczenie
Udział reprezentacji naszej szkoły w ORLEN TERMIKA TURNIEJ FINAŁOWY 2025 Ogólnopolski Projekt „Edukacja przez Szachy w Szkole”
Siedmioosobowa reprezentacja naszej szkoły, złożona z uczniów klas II i III, wzięła udział w ORLEN TERMIKA TURNIEJ FINAŁOWY 2025, będącym częścią ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Wydarzenie odbyło się 18 czerwca 2025 r. w Centralnym Ośrodku Sportu – TORWAR w Warszawie.
Turniej obejmował 7 rund, rozgrywanych tempem 10 minut na zawodnika, co wymagało od uczestników wysokiej koncentracji, szybkiego myślenia oraz umiejętności podejmowania trafnych decyzji pod presją czasu.
W zawodach wzięły udział 72 szkoły z całej Polski, a nasi młodzi szachiści, wykazując się ogromnym zaangażowaniem i duchem fair play, wywalczyli 36. miejsce – co stanowi znaczące osiągnięcie w tak prestiżowej rywalizacji.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły!
Podziękowanie
Podziękowanie
Albumy o Berlinie – projekt uczniów klas VI–VIII
Uczniowie klas VI–VIII przygotowali na lekcjach języka niemieckiego albumy o atrakcjach turystycznych Berlina. W swoich pracach opisali m.in. Bramę Brandenburską, Mur Berliński i Wyspę Muzeów. Projekt pozwolił im nie tylko poznać zabytki Niemiec, ale też rozwinąć umiejętności językowe.
Zajęcia pozalekcyjne „Sprawne rączki”
Podczas ostatnich zajęć pozalekcyjnych „Sprawne rączki” uczestniczki wykonały letnie torebeczki z filcu, przeznaczone dla małych elegantek. Każda z prac została ozdobiona według własnego pomysłu – uczennice wykorzystały kolorowe naszywki, kwiatki oraz koraliki, co pozwoliło im wyrazić swoją kreatywność i indywidualny styl.
Zajęcia „Sprawne rączki” mają na celu rozwijanie sprawności manualnej i motoryki małej uczniów poprzez wykonywanie różnorodnych prac plastycznych i technicznych. Poprzez praktyczne działania uczestnicy uczą się precyzji, cierpliwości oraz rozwijają swoje zdolności artystyczne.
Zajęcia realizowane są w ramach ogólnopolskiej inicjatywy edukacyjnej „Laboratoria Przyszłości”, której celem jest wspieranie nowoczesnej edukacji poprzez rozwijanie kompetencji praktycznych oraz twórczego myślenia u dzieci i młodzieży.
Sukces ucznia Michała Krasnodębskiego z klasy VIIIc w Warszawskim Konkursie Przyrodniczo – Informatycznym
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej z zakresu nauk przyrodniczych. Tematem przewodnim pracy Michała była Zorza polarna – świetlne arcydzieło natury, czyli fascynujące zjawisko zachodzące w górnych warstwach atmosfery. Michał wykazał się kreatywnością oraz solidną wiedzą z zakresu fizyki, tworząc interesującą i estetyczną prezentację.
Konkurs Druku 3D
Z radością informujemy, że w gronie nagrodzonych w II Bielańskim Konkursie Druku 3D dla uczniów szkół podstawowych z klas 4-8 znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Tematem tegorocznej edycji było zaprojektowanie i wykonanie podstawki pod telefon. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć projekt przy użyciu programu do modelowania 3D, a następnie wydrukowanie go w szkolnej pracowni.
Zwycięzcy konkursu:
Laureaci w kategorii klas 4-5:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 293 - Ania Zagalska z klasy 5c
Laureaci w kategorii klas 6-8:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 293 - Zosia Krajewska z klasy 6a
Wyróżnienia w kategorii klas 6-8:
Szkoła Podstawowa Nr 293 – Antoni Arent z klasy 7c
Szkoła Podstawowa Nr 293 - Michał Grzeszuk z klasy 7b
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Wasze prace były niezwykle kreatywne i dowiodły, że technologia druku 3D to świetne narzędzie do rozwijania wyobraźni i praktycznych umiejętności.
Gala Finałowa Bielańskiego Przeglądu Talentów „Artystycznie na Bielanach”
W dniu 11 czerwca w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbyła się uroczysta gala finałowa Bielańskiego Przeglądu Talentów „Artystycznie na Bielanach”. Wydarzenie to zgromadziło wielu młodych artystów z bielańskich szkół, prezentujących swoje pasje i umiejętności w różnych dziedzinach sztuki.
Naszą szkołę godnie reprezentowali niezwykle utalentowani uczniowie, którzy zachwycili publiczność swoimi występami, prezentując wysoki poziom artystyczny oraz ogromne zaangażowanie.
Irina Dikusar z klasy 1a, występująca w duecie z Tymurem Boichukiem, oczarowała widzów eleganckim i pełnym gracji tańcem towarzyskim. Waleria Karpińska i Lidia Witos, również z klasy 1a, zaprezentowały wzruszające wykonanie piosenki „A ja mam psa”, które poruszyło serca publiczności. Zuzanna Smolińska z klasy 8c zabrała widzów w niezwykłą, muzyczną podróż do świata baśni, wykonując utwór z filmu „Mała Syrenka”.
Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się z wielką klasą i pasją, dając wyraz swojej artystycznej wrażliwości oraz radości z tworzenia.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udanych występów.
Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej
Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej
W dniu 10 czerwca br. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej, zorganizowana pod kierunkiem Pani Małgorzaty Sokołowskiej. Wydarzenie miało miejsce na II piętrze budynku szkolnego, gdzie specjalnie przygotowana przestrzeń konkursowa umożliwiła sprawne przeprowadzenie rywalizacji.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV–VIII, reprezentujący swoje oddziały w trzyosobowych zespołach.
Głównym celem wydarzenia było upowszechnienie wiedzy na temat krajów członkowskich Unii Europejskiej, jak również kształtowanie umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji oraz ich prezentacji przed publicznością. Uczestnicy musieli wykazać się m.in. znajomością symboliki flagi Unii Europejskiej, hymnu UE, geografii państw członkowskich, a także ciekawostek kulturowych i historycznych. Dodatkowym zadaniem było opracowanie oraz zaprezentowanie plakatu promującego wylosowane państwo członkowskie.
Konkursowi towarzyszyła barwna oprawa – uczniowie wystąpili w strojach nawiązujących do charakterystyki prezentowanych krajów, a także przygotowali liczne rekwizyty, foldery i ulotki. Całość wydarzenia przebiegała w niezwykle życzliwej i entuzjastycznej atmosferze, budząc emocje porównywalne z zawodami sportowymi.
Zwycięzcy konkursu:
W kategorii klas 4–5:
I miejsce zdobyła klasa 5d,
II miejsce – klasa 4a,
III miejsce przypadło ex aequo klasom 5c i 4b.
W kategorii klas 6–8:
I miejsce zajęła klasa 8c,
II miejsce – klasa 8d,
III miejsce – klasa 7b.
Wszystkie wyróżnione klasy otrzymały z rąk dyrektor szkoły, Pani Iwony Krupińskiej, pamiątkowe dyplomy w uznaniu za zaangażowanie i świetną pracę. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział!
Sukcesy uczniów w bielańskich konkursach
10 czerwca 2025 w XXXIX Liceum Ogólnokształcącym im. Lotnictwa Polskiego odbyło się uroczyste podsumowanie dzielnicowych konkursów: polonistycznego „Nie udawaj Greka” oraz matematycznego "Maraton Matematyczny 2025".
Miło nam poinformować, że:
I miejsce w konkursie „Nie udawaj Greka” zdobyła Lena Kruk z klasy 6b,
natomiast w konkursie „Maraton Matematyczny”:
I miejsce zdobyła Katarzyna Dziedzic z klasy 8d
II miejsce zdobył Stanisław Krzywicki z klasy 8b
III miejsce zdobył Jan Wardak z klasy 8a.
GRATULUJEMY!
Sukces uczniów klasy VII A podczas Bielańskich Dni Młodzieży
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy VII A odnieśli znaczący sukces, zdobywając wyróżnienie podczas tegorocznych Bielańskich Dni Młodzieży. Ich praca – plakat o tematyce „Self-care” – została doceniona przez jury za kreatywność, zaangażowanie oraz dojrzałe i inspirujące podejście do tematu troski o siebie.
Projekt uczniów w sposób oryginalny i przemyślany ukazał, jak ważne jest dbanie zarówno o zdrowie fizyczne, jak i dobry stan psychiczny. Praca była efektem wspólnej refleksji i pracy zespołowej, a jej przekaz spotkał się z uznaniem nie tylko komisji konkursowej, ale również szerszego grona odbiorców.
Serdecznie gratulujemy uczniom klasy VII A i życzymy dalszych sukcesów w realizowaniu kolejnych inicjatyw.
Archiwum Aktualności