Spotkanie „Wspólne inspiracje” odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak. W przemiłych okolicznościach wolontariusze bielańskich szkół i seniorzy mieli okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń i inspiracji. Tworzyliśmy wspólne dzieła, słuchaliśmy opowieści starszych pokoleń i cieszyliśmy się chwilą pełną radości i wzajemnego zrozumienia.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem świętowania jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W bieżącym roku przewodnie hasło brzmi „Poznajmy się w bibliotece”. Z okazji święta biblioteka zorganizowała konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Krystyny Drzewieckiej „Piątka z Zakątka”. Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce: Ewa Dziewulska klasa 3b
2 miejsce ex aequo: Jan Pulukowski i Julia Filipiak klasa 3a
3 miejsce: Julia Pielak klasa 3a
Uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich
W sobotę 26 października w Szkole Podstawowej nr 385 w Warszawie – Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. Organizatorem mistrzostw był Mazowiecki Związek Szachowy i Uczniowski Klub Sportowy Gambit Wesoła. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 10 minut plus 5 sekund na każdego zawodnika. Do rywalizacji stanęły 62 zespoły z województwa mazowieckiego.
Drużyny naszej szkoły w składzie: Antoni Chromiński 8d, Artur Brzeziński 4b, Mateusz Dymek 8d, Ewa Kozłowska 7c oraz Michał Grzeszuk 7b, Krzysztof Obuchowicz 7b, Jędrzej Weronko 7a, Jaśmina Jarek 8c walczyły jak równy z równym z najlepszymi szachistami szkół podstawowych z województwa mazowieckiego, zajmując odpowiednio 6 i 41 miejsce w rankingu drużynowym. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej na 264 zawodników Mateusz Dymek zajął bardzo wysokie 13 miejsce ( 4 miejsce na szachownicy nr 3).
Ogromnie gratulujemy wszystkim uczestniczącym i cieszymy się, że nasza szachowa tradycja dalej trwa. Życzymy kolejnych sukcesów!
Składamy również podziękowania rodzicom uczniów oraz Radzie Rodziców za wsparcie udziału w Mistrzostwach.
Szkolne Miasteczko Zawodów
Od poniedziałku 14 października do piątku 25 października br. Pani Anna Szumel zorganizowała w naszej szkole imprezę z zakresu orientacji zawodowej i doradztwa zawodowego skierowaną dla uczniów wszystkich poziomów klas pod nazwą „Szkolne miasteczko zawodów”. Przedsięwzięcie wpisało się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku obchodzony był pod hasłem: Pasja - Motywacja - Odwaga.
W ramach realizacji projektu znalazło się wiele inicjatyw. Najpierw uczniowie wszystkich klas przebierali się za przedstawicieli różnych profesji. Celem tej inicjatywy było poznanie świata zawodów. Ponadto dla młodzieży z klas 8 odbył się quiz wiedzy o zawodach, rynku pracy i zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, w którym I miejsce zdobyła klasa 8a, II miejsce przyznano ex aequo klasom: 8c i 8d, zaś III miejsce przypadło klasie 8b. Wśród kolejnych przedsięwzięć znalazł się konkurs plastyczny skierowany dla młodszych uczniów z klas 1-3 - „Mój zawód w przyszłości”, gdzie I miejsce zdobył Antek z klasy 3a, II miejsce Franek z klasy 1c, natomiast III miejsce osiągnęła Zosia z klasy 2a. Dzieci ze świetlicy przygotowały kolorowanki o zawodach, a także uczestniczyły w pogadance na temat pasji, motywacji i odwagi w dążeniu do celu. Następnie ich prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Ostatnią inicjatywą, skierowaną dla uczniów klas siódmych, było przygotowanie w aplikacji Canva ulotek informacyjnych dotyczących tego, co warto brać pod uwagę, wybierając szkołę ponadpodstawową. Efekty ich pracy można zobaczyć na korytarzu szkoły.
Oprócz wymienionych projektów, wszystkie dzieci mogą na bieżąco korzystać z szerokich informacji na temat propozycji lektur i poradników z zakresu doradztwa zawodowego znajdujących się na gazetce ściennej jednego z pięter szkoły.
Jesienny Turniej Szachowy
W dniu 17 października w naszej szkole odbył się Jesienny Turniej Szachowy. W pierwszej grupie, czyli dzieci z klas 1-3 wystartowało 16 uczestników, którzy zagrali 5 rund tempem 10 minut na zawodnika. Całe podium przypadło uczniom z klasy 2c. Zwycięzcą turnieju został Jakub Batycki, drugie miejsce zajął Fabian Mamaj, a trzecie Antoni Orłowski.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 42 uczestników, którzy rozegrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Antoni Chromiński z klasy 8 d, drugie miejsce zajął Mateusz Dymek również z klasy 8 d, a trzecie Ewa Kozłowska z klasy 7c.
Najlepszą zawodniczką w klasach 1-3 została Wiktoria Krzyczkowska z klasy 3b, a w klasach 4-8 - Ewa Kozłowska z klasy 7c.
Po zakończonych zmaganiach Pani Dyrektor Iwona Krupińska wszystkim uczestnikom turnieju wręczyła dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Jesienny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Sukces w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej!
Nasi uczniowie ponownie uczestniczyli w rywalizacjach sportowych. Tym razem ci, którzy zajęli czołowe miejsca w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w indywidualnych biegach przełajowych, wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Reprezentacja składała się z następujących uczniów: Jerzy Strzałkowski-klasa 5a, Jan Jędruszuk-klasa 6a, Wanda Drumlewska-klasa 7c, Ewa Kozłowska-klasa 7c, Patryk Sumiński-klasa 8c i Patrycja Jurek-klasa 8d. Trasa biegu była niezwykle trudna, a rywalizacja bardzo zacięta. Z naszego zespołu najlepszy wynik osiągnął Patryk Sumiński, zajmując VI miejsce i tym samym zakwalifikował się na Igrzyska Mazowieckie, które odbędą się w kwietniu.
Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za udział w zawodach i życzymy powodzenia Patrykowi!
System RESQL dla klas 6-8
W roku szkolnym 2024-2025 uczennice i uczniowie klas 6-8 naszej szkoły mogą korzystać z systemu wsparcia Resql (dla klas 7-8 jest to kontynuacja z poprzedniego roku szkolnego, klasy 6 dołączają jako nowe).
System Resql to system wspomagający rozwiązywanie problemów przemocy rówieśniczej . System RESQL realizuje działania profilaktyczne oraz interwencyjne. Część profilaktyczna obejmuje lekcję wprowadzającą i lekcje wychowawcze, przygotowane przez zespół specjalistów tworzących system Resql. Mają one na celu:
- uwrażliwienie uczniów na szkodliwość działania przemocy,
- przekazanie uczniom informacji, w jaki sposób powinni reagować na przemoc, miejsc oraz osób, do których uczeń może się zgłosić w razie potrzeby,
- ograniczenie występowania przypadków przemocy w szkole,
- zapewnienie komfortu psychicznego dziecku.
Część interwencyjna obejmuje aplikację mobilną, w której uczennice i uczniowie mogą zgłaszać niepokojące ich sytuacje rówieśnicze oraz panel interwenta, w którym wyznaczone osoby z grona pedagogicznego będą korespondowały z uczniami i na bieżąco reagowały na nadesłane zgłoszenia.
Więcej informacji można przeczytać na stronie naszej szkoły w zakładce Uczniowie – Resql oraz na stronie internetowej www.resql.pl
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują. Uroczystą akademię rozpoczęła Dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, która złożyła podziękowania dla wszystkich nauczycieli i wychowawców za przekazywanie uczniom niewyczerpanego bogactwa wiedzy, za ukazywanie prawdy i ukierunkowanie na dobro oraz złożyła życzenia spokoju, radości, a także satysfakcji z pracy. Słowa uznania skierowała także do pracowników administracji i obsługi za codzienną pracę na rzecz placówki.
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole został uświetniony obecnością przedstawicieli zarządu dzielnicy: Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Grzegorza Pietruczuka, wraz z zastępcami: Panią Iloną Popławską oraz Panem Włodzimierzem Piątkowskim. Wśród gości była obecna radna Dzielnicy Bielany, Pani Monika Szadkowska, a także przedstawicielka Prezydium Rady Rodziców, Pani Sylwia Traczyk. Goście wyrazili podziękowania nauczycielom za wysiłek, obowiązkowość, a przede wszystkim okazywane dzieciom ciepło, natomiast reprezentantka rodziców naszej szkoły złożyła na ręce pani dyrektor kosz ze słodkim upominkiem. Do składanych podziękowań dołączyli także uczniowie klas drugich, którzy w barwnym przedstawieniu słowno-muzycznym wyrazili wdzięczność wszystkim nauczycielom, natomiast najmłodsze dzieci, z klasy 1a, zaprezentowały układ z piłkami. Podniosły nastrój spotkania zapewniła barwna dekoracja przygotowana przez wychowawców świetlicy.
Na koniec spotkania Pani Iwona Krupińska, wraz z wicedyrektorami: Panią Beatą Chrzanowską oraz Panem Piotrem Śmiałkowskim wręczyli nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły, życząc wszystkim, aby czuli się dumni z faktu, iż od wielu lat są drogowskazami dla kolejnych pokoleń młodych ludzi w wyborze własnej drogi, ukazując im sens życia w dążeniu do szeroko pojętego szczęścia.
Akcja BohaterON
W dniu 10 października uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcą i opiekunem wolontariatu zaangażowali się w akcję BohaterON. Dzieci posprzątały kwatery powstańcze i zapalili znicze. Następnie udali się na cmentarz Stare Powązki, gdzie z przewodnikiem spacerowali szlakiem osobowości Warszawy z XVIII i XIX wieku.
"Branie wypełnia ręce, a dawanie wypełnia serce!"
Dziś odbyło się spotkanie organizatorów Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" oraz opiekunów Klubów Ośmiu z Warszawy! To był wyjątkowy czas na wymianę doświadczeń, omówienie planów i przygotowanie się do nadchodzącej edycji konkursu. Przed nami mnóstwo wyzwań, ale i inspirujących inicjatyw, które będą wspierać rozwój wolontariatu w naszym mieście.
Wyniki konkursu na projekt koszulki promującej naukę innych języków
We wrześniu z inicjatywy nauczycieli języków obcych ogłoszono konkurs na projekt koszulki promującej naukę innych języków. Zwyciężył projekt Adama z klasy 7B. Drugie miejsce to projekt Basi z klasy 4A, a trzecie miejsce projekt Jagody z klasy 4B. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy za kreatywność i zaangażowanie.
BohaterON – włącz historię!
To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i docenienie działań uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W ramach tego projektu w naszej szkole realizowano różnorodne przedsięwzięcia. Zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze na temat Powstania Warszawskiego, według określonego scenariusza zajęć. Dzieci, przy współpracy ze szkolnym wolontariatem, sprzątały groby Powstańców na Cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie, a ponadto wzięły udział w przedstawieniu słowno-muzycznym upamiętniającym 63 dni Powstania Warszawskiego pt. „Bo chcieli być wolni i sobie wolność zawdzięczać". Uczniowie klas starszych obejrzeli tematyczny dokument w Bielańskim Ośrodku Kultury oraz film pt. "Fajna ferajna, czyli powstanie oczyma dzieci", jak również spotkali się z panem Bogusławem Kamolą ps. Hipek (ur. w 1930 r.), który w czasie powstania był w drużynie 400 plutonu harcerskiego 227 Szarych Szeregów na Żoliborzu - Zgrupowania Żyrafa II. Ciekawą inicjatywą było wykonanie na lekcjach informatyki ulotek i afiszów informacyjnych - "Pamiętajmy o Powstańcach", które zostały rozdane mieszkańcom z okolicznych osiedli. Poza tym przygotowano gazetkę ścienną o Powstaniu Warszawskim, którą można było obejrzeć na szkolnym korytarzu.
Realizowany w naszej szkole projekt był wsparciem w wychowaniu patriotycznym dzieci i młodzieży, a także z pewnością przyczynił się do wzmacniania poczucia tożsamości narodowej, krzewienia postaw patriotycznych oraz budowania wrażliwości społecznej.
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dyrektor Szkoły informuje, że po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2024/2025 będą:
31 października 2024r.
2, 3 stycznia 2025r.
2 maja 2025r.
13, 14, 15 maja 2025r. (egzamin ósmoklasisty)
20 czerwca 2025 r. - zostanie odpracowany 24 maja 2025r. - piknik rodzinny - współpraca ze społecznością lokalną.
Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w sztafetach przełajowych
W dniu 1 października br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w sztafetach przełajowych. Zawody odbywały się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w kategoriach dzieci i młodzież.
Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce w kategorii dzieci - chłopcy oraz III miejsce w kategorii młodzież - dziewczęta.
Drużynę chłopców, czyli srebrnych medalistów reprezentowali:
Piotr Spólnicki,
Franciszek Śliwiński,
Jerzy Strzałkowski,
Filip Jasik,
Filip Pabis,
Jan Jędruszuk.
Brązowe medalistki, czyli reprezentację dziewcząt tworzyły:
Kornelia Rydel,
Patrycja Jurek,
Oliwia Kozłowska,
Wanda Drumlewska,
Ewa Kozłowska,
Nina Luto.
Życzymy zawodnikom dalszych sukcesów w sporcie!
Szkolny konkurs z okazji Dnia Chłopaka
Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs, który miał wyłonić mistrza odbijania piłeczki pingpongowej. Do rywalizacji stanęli uczniowie na poziomach klas IV-VI i VII-VIII. Jury, pod czujnym okiem Pani Katarzyny Kowalskiej, nadzorowało prawidłowy przebieg rywalizacji i skrupulatnie liczyło wszystkie podbicia piłeczek.
Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju okazał się Kuba z klasy VIIIa, odbijając piłeczkę 3790 razy, 2. miejsce zajął Bartek z klasy VIIa, uzyskując wynik 3026 podbić, natomiast miejsce 3. przypadło Antoniemu z klasy VIIc, którego piłeczka odbiła się od rakietki 600 razy.
W klasach IV- VI zwyciężył Franek z klasy Va, 2. miejsce zajął Mikołaj z klasy VIb, na 3. miejscu podium uplasował się Kacper – uczeń klasy VIc.
Słowa uznania należą się również najmłodszym uczestnikom z klas czwartych: Michałowi i Ryszardowi, którzy dzielnie rywalizowali ze swoimi starszymi kolegami.
Europejski Dzień Języków
W dniu 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie mogli zaangażować się w różne działania. Na lekcjach informatyki przy użyciu programu Canva szukali odpowiedzi dlaczego warto uczyć się języków. Podczas długich przerw chętnie odpowiadali na pytania losowane w corocznym quizie językowym, a na wybranych lekcjach rozwiązywali quizy i grali w gry. Ponadto, został zorganizowany konkurs na projekt koszulki promującej naukę języków obcych. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona wkrótce.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia
Tegoroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 26 września br. Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkimi opisami swoich zainteresowań oraz planów. Po podliczeniu głosów przez komisję, okazało się, że funkcję przewodniczącej będzie pełniła Hanna Donat, która uzyskała ich największą liczbę, zaś Natalia Hołubowicz pełnić będzie funkcję wiceprzewodniczącej samorządu.
Nowo wybranemu prezydium Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Jednocześnie, tego samego dnia, odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia. W głosowaniu oddano 311 ważnych głosów, a zwycięzcą został Pan Mariusz Seń, uzyskując 131 głosów.
Serdecznie gratulujemy!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Dnia 29 września 2024 roku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszym kraju to święto ma już wieloletnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży − Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 r. Nadrzędnym celem święta jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Z tej okazji biblioteka szkolna w dniu 27 września zorganizowała w klasach pierwszych akcję czytelniczą. Uczennice klasy 7a czytały książkę Isolde Stark „O jeżu, który chciał być kimś innym” . Najmłodsi słuchacze w skupieniu i zaciekawieniu słuchali historii jeżyka, który naśladując inne zwierzęta chciał zostać kimś innym niż był w rzeczywistości. Akcja czytelnicza sprawiła obu stronom wiele radości i zadowolenia.
Ze względu na korzyści, jakie wynikają z głośnego czytania dziecku, można obchodzić to Święto każdego dnia − wystarczy 20 minut czytania !
Sprawne rączki
Uczniowie klasy 3a bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki”. Tworząc piękne prace, ćwiczą sprawność dłoni i motorykę małą. Tym razem, dzięki ich zwinnym paluszkom, powstało różnokolorowe, wyplecione z resztek materiałów, włóczek i koralików, wakacyjne koło, które będzie pozwalało na chwilę wrócić dzieciom wspomnieniami do minionych wakacji.
Zajęcia z trenerem zapasów sportowych w klasie 1b
13 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 1b mieli okazję uczestniczyć w niesamowitej lekcji WF-u. Na zajęcia bowiem zaproszony został pan Seweryn Szreder, który jest trenerem zapasów w Akademii Wychowania Fizycznego. Podczas spotkania przybliżył dzieciom zasady i style walki zapaśniczej. Wyjaśnił również, jak radzić sobie z ćwiczeniami sportowymi ukierunkowanymi na zapasy. Uczniowie dowiedzieli się, że trening zapaśniczy pomaga rozwinąć wszystkie grupy mięśniowe. Aby wygrywać na zapaśniczej macie trzeba się wykazać zarówno siłą, wytrzymałością, odpowiednią techniką jak i koordynacją ruchową.
Po krótkiej części teoretycznej wszyscy mieli okazję przejść do praktyki. Ćwiczenia zapaśnicze w formie zabawy z odrobiną rywalizacji sprawiły, że ta lekcja wychowania fizycznego minęła bardzo szybko, za szybko
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
W maju 2022 roku nasza szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków z budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej w ramach realizacji ”Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Do tej pory została przygotowana lista książek do zakupu; po wydaniu pozytywnej opinii przez radę rodziców, samorząd szkolny oraz bibliotekę publiczną biblioteka szkolna rozpocznie realizację pierwszego zamówienia. Oprócz książek zostaną zakupione elementy wyposażenia biblioteki szkolnej.
Wszystkie działania merytoryczne rozpoczną się jeszcze w tym roku kalendarzowym a kontynuowane będą do końca roku szkolnego 2022/2023. Sprawozdanie merytoryczne oraz finansowe z realizacji Programu zostanie złożone do 31.12.2022 roku.
Spotkanie z pisarką panią Justyną Bednarek
W ramach realizowanej przez Mały Samorząd Uczniowski akcji czytelniczej „Czytanie u Mistrza Jana” w dniu 15 czerwca w naszej szkole odbyło się drugie z zaplanowanych na ten rok szkolny spotkań promujących czytelnictwo. Tym razem było to spotkanie autorskie z pisarką – panią Justyną Bednarek.
Nasz Gość pisze od kilku lat, ale dorobek ma spory. Jest autorką około 63 tytułów książek. Jej debiutanckie opowiadanie „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” znalazło się w kanonie lektur szkolnych. Pani Justyna, choć sama mówi, że nagrody nie są w życiu tak ważne, zdobyła ich wiele.
Pisarka słowem wstępu opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o tym jak zaczęła się Jej przygoda z pisaniem, a także o tym, co robiła wcześniej. Porozmawiała z uczestnikami o ich marzeniach, planach i innych życiowych sprawach. Przekonywała uczniów, że w odkrywaniu świata i spełnianiu marzeń ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, którą najlepiej możemy rozwijać właśnie poprzez czytanie. Następnie zaprezentowała uczniom swoje książki zachęcając przy tym do poznania bliżej ich treści.
Razem z panią Justyną Bednarek uczniowie klas pierwszych oraz klasy 3b odbyli niezwykłą podróż do świata bohaterów książek pisarki. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się, że często, nawet najbardziej codzienna sytuacja, może przyczynić się do powstania pasjonującej, oryginalnej historii. Mieli możliwość poznać genezę m. in. takich książek jak: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Babcocha”, „Kury z grubej rury”, „Smopsy”, czy” Pięć sprytnych kun”. Ta ostatnia książka to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji detektywistyczno-kulinarna historia o buszującym na warszawskich Bielanach gangu sprytnych i sympatycznych kun. Jak się okazało najmniej znana. Jednakże ze względu na jej tajemniczość i różnorodność akcji wzbudziła ona dość duże zainteresowanie dzieci. Chcąc zaspokoić czytelniczą ciekawość uczestników spotkania ta właśnie książka została uczniom podarowana jako nagroda za aktywny udział w rozmowach z autorką.
W ramach podziękowania uczniowie wręczyli pani Justynie Bednarek kwiaty. Na koniec każde chętne dziecko mogło otrzymać autograf.10
Europejskie omnibusy
W dniu 14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 214 na warszawskich Bielanach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w Dzielnicowym konkursie „Europejskie omnibusy,”
zorganizowanym pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany Pana Grzegorza Pietruczuka.
Uczniowie z naszej szkoły zostali finalistami konkursu zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce.Drużyna I- Nina Kaczkan i Kajetan Mędyk z klasy 7F-II Miejsce,
Drużyna II- Zoja Poręcka i Antoni Surgiel z klasy 7G-I miejsce.
Konkurs składał się z trzech etapów. Etap szkolny został przeprowadzony w szkole, natomiast półfinały i finał odbył się w Szkole nr 214.
Finałowa prezentacja miała dotyczyć wybranej atrakcji turystycznej (przyrodniczej lub kulturowej) znajdującej się w Litwie oraz zachęcać do odwiedzenia tej atrakcji, mogła trwać maksymalnie 4 minuty.
Uczestnicy konkursu:
Musieli wykazać się znajomością elementów pionowego ukształtowania powierzchni, rzek, jezior, parków narodowych, znać nazwy „rekordowych” obiektów geograficznych wybranych państw ( np. najwyższy szczyt, najgłębsze jezioro, największy wodospad, itp.), rozpoznawać i nazywać typy wybrzeży, cudów natury i architektury z Listy Dziedzictwa UNESCO w Estonii, Finlandii, Danii, Szwecji, Norwegii.
Znać położenie wybranych państw na mapie politycznej Europy, nazwy i położenie ich stolic.
Znać regiony administracyjne lub historyczne wybranych krajów, większe miasta i miasta portowe- potrafią je wskazać na mapie.
Rozpoznawać flagi wybranych państw.
Wiedzieć, które z państw są monarchiami, znać imiona władców.
Podać nazwy i rejony występowania stref klimatyczno- roślinnych w wybranych krajach, podają przykłady roślin i zwierząt charakterystyczne dla danego kraju, w tym endemity lub relikty.
Rozpoznawać charakterystyczne zabytkowe i współczesne obiekty architektoniczne- ,wybrane obrazy, wybrane utwory literackie, muzykę tradycyjna- ludową, postacie i ich zasługi, nazwy niektórych miast.
Wyzwanie przed naszymi zawodnikami było ogromne.
Poradzili z nim sobie doskonale. Gratulujemy!
Realizacja projektu "Klasa z klimatem"
Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu "Klasa z klimatem", którego celem jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatu. Do działań projektowych włączyła się klasa 7 E, F, G.
Uczniowie, podczas warsztatów poznali sposoby retencjonowania wody. Wspólnie z edukatorami inwentaryzowali najbliższe otoczenie szkoły i projektowali możliwe do zastosowania rozwiązania.
Projekt składa się z trzech etapów:
I – dwugodzinny warsztat dla zgłoszonej do projektu klasy na terenie szkoły
II – przygotowanie przez uczniów pracy na konkurs na najlepszy projekt z zakresu zielono – błękitnej infrastruktury możliwy do realizacji na terenie szkoły
III – realizacja trzech zwycięskich, najciekawszych projektów zgłoszonych przez uczniów do konkursu.Warsztaty odbyły sięwe wtorek 7 czerwca.
Uczniowie tworzyli projekty związane ze zmianami w otoczeniu szkoły. Pomysły były różne: począwszy od utworzenia swobodnie rosnącej łąki, zagospodarowania siatki ochraniającej ścianę budynku sali gimnastycznej poprzez posadzenie na niej pnączy, umieszczenie dużych donic w okolicy rynien z wykorzystaniem małych zbiorników magazynujących wodę.
Projekty uczniów wymagają jeszcze dopracowania. Mamy nadzieję, że któryś z nich zwycięży-dowiemy się o tym w październiku 2022 roku.
Zależy Nam na tym bardzo, ponieważ zwycięskie projekty będą realizowane z budżetu Województwa Mazowieckiego przy współpracy Fundacji Alter Eco- czyli dla szkoły są bezpłatne.
Zdobyliśmy 3 nagrody i 2 wyróżnienia w XXVIII konkursie „Moja zabawka” o zasięgu wojewódzkim
Coroczny konkurs „Moja zabawka” jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota”, ul. Rokosowska 10 w Warszawie i od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży. Przygotowanie pracy na konkurs polega na wykonaniu według własnego pomysłu ZABAWKIz dowolnych materiałów ale na tyle trwałych aby zabawka mogła posłużyć zabawie.
Z naszej szkoły w konkursie udział wzięło 10 osób z klas 4-7.
Nasi uczniowie zdobyli 3 nagrody:
Jan Pokora kl. 4 A, Zuzanna Żarnecka kl. 6A i Lena Ostaszewska – Kierat kl 6B.
oraz 2 wyróżnienia:
Franciszek Kaczmarczyk kl. 4B i Piotr Galatowicz kl. 7 B
Certyfikat
12 maja br. uczniowie klas I – III brali udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”.
Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła za wspieranie i rozwój talentów, tworzenie filarów innowacyjnych technik nauczania w szkole, inspirowanie uczniów do poszerzania wiedzy, zachęcanie do samodzielnego myślenia i pogłębianie swoich pasji, umożliwienie zaistnienia na arenie ogólnopolskiej oraz osiągnięcie wysokich wyników w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” organizowanym przez Konkursy Delta uzyskała „Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty”.
Następujący uczniowie uzyskali tytuł laureata:
Hanna Kwiatkowska – klasa 1c
Hanna Majnert – klasa 2a
Anna Zagalska – klasa 2c
Dorota Spólnicka – klasa 2c
Mikołaj Szczepański – klasa 3b
Oliwia Piechocka – klasa 3a
Bartosz Mamaj – klasa 3a
Olgierd Grzeszczak – klasa 3c
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Mój ulubiony nauczyciel 2021/2022
W na początku czerwca Samorząd Uczniowski przeprowadził wśród klas IV-VIII wybory, których celem było wyłonienie nauczyciela cieszącego się największą sympatią wśród uczniów. Każdy z nas zgodnie ze swoim sumieniem, mógł oddać jeden głos na swojego ulubionego pedagoga.
Tytuł Super belfra2021/2022 otrzymują:
Pani Katarzyna KowalskaPani Wioletta Krawczyk
Pan Tadeusz Płużyczka
Serdecznie gratulujemy i życzymy miłego czasu spędzonego z nami w szkole!
Bal ósmoklasistów
Bo coś w szaleństwach jest młodości,
wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
i rozumniejsze od rozumu.
Leopold StaffZgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, w dniu 10 czerwca o godz. 17.00, odbył się bal uczniów kończących szkołę podstawową. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Iwona Krupińska, która przywitała tegorocznych absolwentów, ich rodziców, grono pedagogiczne, by po chwili tanecznym krokiem poprowadzić poloneza warszawskiego. Uczniowie swoimi odświętnymi strojami, piękną postawą, a przede wszystkim wykonywanymi na parkiecie układami tanecznymi wzbudzali podziw i uznanie obserwujących. Szczególne wzruszenie towarzyszyło wychowawcom klas ósmych. Te emocje, a także wrażenia artystyczne były możliwe przede wszystkim dzięki nauczycielkom wychowania fizycznego, Pani Beacie Jakubowskiej oraz Pani Annie Stankowskiej, które ponad dwa miesiące doskonaliły u dzieci umiejętność tańca.
Podczas wyjątkowej zabawy trwającej aż do godziny 21.00, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, bawili się przy specjalnie dobranym repertuarze muzycznym. Wspaniałe stroje ósmoklasistów, tańce - piękne i bez wytchnienia, wśród dekoracji przygotowanej z kolorowych balonów i granatowych materiałów ozdobionych białymi gwiazdkami sprawiły, że atmosfera tego wieczoru była niepowtarzalna.
Wielkie podziękowania i słowa uznania należą się także wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali ten wspaniały bal i zapewnili, aby przebiegł on bezpiecznie i sprawił wszystkim jego uczestnikom wiele radości. To dzięki nim najstarsi uczniowie szkoły mogli przeżyć wyjątkowe chwile, które z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci i pozwolą choć na moment powrócić do Szkoły Podstawowej nr 293.
29
XI Festiwal Osiągnięć Bielańskich Placówek Oświatowych
9 czerwca w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbył się XI Festiwalu Osiągnięć Bielańskich Placówek Oświatowych. W tym roku był to Koncert Galowy pod hasłem Bielany – Ukrainie.Wyróżnione przedszkolaki, uczniowie i wychowankowie placówek pozaszkolnych mieli okazję zaprezentować swoje talenty. Wśród wykonawców znalazły się dzieci zarówno polskie jak i ukraińskie. Na scenie pojawili się młodzi utalentowani wokaliści, instrumentaliści, tancerze, recytatorzy, gimnastycy.Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Kołodziejczyk z kl. 1bgrający na saksofonie, Zuzanna Baranowska z kl. 8e oraz Kalina Sobczyńska z kl. 7e w pięknym duecie wokalno - tanecznym.
Dyrektorzy dla wyróżnionych otrzymali z rąk Pana Grzegorza Pietruczuka- Burmistrza Dzielnicy Bielany, Zastępców Burmistrza - Pani Sylwii Lacek, Pana Andrzeja Maliny i Pana Włodzimierza Piątkowskiego,radnej Pani Moniki Szadkowskiej oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany Pani Zofii Gajewicz pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Żywa reakcja licznie zebranej publiczności oraz gromkie brawa były najlepszą recenzją obejrzanych występów.
Podziękowanie
Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego pt: „Rowerowy maj”.
Równocześnie z akcją Rowerowy maj, promującą dojazd uczniów do ich placówek rowerem, hulajnogą, na rolkach albo na deskorolce świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pod tym samym tytułem. Otrzymane prace nawiązywały do tematyki związanej z aktywnością fizyczną i komunikacją rowerową. Rowerowy Maj wspiera też inne aktywne sposoby docierania do szkoły takie jak rolki czy hulajnogi, więc i one były tematem prac zgłoszonych do konkursu.
Kryteria oceny prac:
-wartość artystyczna i estetyczna pracy;
-zgodność z tematem przewodnim konkursu;
-pomysłowość, kreatywność i oryginalność.
Uczniowie nagrodzeni:
1.Magdalena Saniewska kl.2a
2.Maja Czarnecka kl.2a
3.Dorota Spólnicka kl. 2c
4.Wiktoria Szreder kl. 1b
5.Paulina Sumińska kl.2a
6.Zofia Kostecka kl.1c
7. Nela Frankowska, Laura Piotuch, Blanka Siemiątkowska, Klara Żarnecka kl.3c (praca grupowa)
Wyróżnienia:
1.Natalia Taraszkiewicz kl.1b
2.Karolina Sznaza kl.4c
3.Joanna Krajewska kl.1a
4.Zofia Olechniewicz kl.2a
5. Antonina Kozioł kl.2b
6. Julia Szwed i Oliwia Piechocka kl.3a ( praca grupowa).
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności.
Mała Olimpiada Matematyczna
W dniu 7 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości wręczenia nagród finału warszawskiego konkursu Mała Olimpiada Matematyczna w Szkole Podstawowej nr 65 na Żoliborzu. Podczas wręczania nagród finaliści obejrzeli przepiękny występ Zespołu Mazowsze. Nasi mali matematycy Kacper Kowalski z klasy 3C zajął III miejsce, a Bartosz Parys z klasy 3A otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w dalszej ścieżce matematycznej.
Projekt pt. Poznajemy przyrodę Mazowsza- Kampinoski Park Narodowy
W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas I-III rozpoczęli realizację projektu pt. Poznajemy przyrodę Mazowsza. Celem projektu jest kształtowanie szacunku do przyrody, odkrywanie jej piękna, inicjowanie samodzielnych działań dzieci w naturalnym środowisku, poszerzanie zainteresowań otaczającym światem i wzbogacanie słownika dziecięcego o nowe pojęcia.
W tym roku szkolnym odkrywaliśmy uroki Kampinoskiego Parku Narodowego, który pełni rolę „zielonych płuc Warszawy”. Puszcza Kampinoska to wspaniała skarbnica wielu gatunków roślin unikalnych na skalę kraju i świata. Można tu zaobserwować wiele zwierząt. Takich jak łoś – symbol parku, ryś, wilk, jeleń, dzik, żuraw, bocian biały, orlik krzykliwy, czy puchacz.
Uczniowie przekonali się, jak interesująca jest historia powstania Kampinoskiego Parku Narodowego, zwiedzali najciekawsze szlaki i ścieżki edukacyjne, dowiadywali się jakie zwierzęta można tam spotkać, podziwiali bogatą roślinność. W czasie prac indywidualnych i zespołowych tworzyli własne lapbooki, plakaty informacyjne, pisali kartki z pamiętnika pt. Mój spacer po Puszczy Kampinoskiej. Wiele radości sprawiło dzieciom przygotowanie kukiełek przedstawiających zwierzęta zamieszkujące w Kampinosie. Bardzo zaciekawiła uczniów książka Marcina Kostrzyńskiego pt. „Puszcza”, która ukazuje życie zwierząt w czasie czterech pór roku, oraz „Przyrodyjki”- pogadanki Marcina z lasu.
Wspaniałe jest to, że w niewielkiej odległości od Warszawy znajduje się cudowne miejsce, gdzie można odpocząć, zachwycić się pięknem przyrody i odetchnąć świeżym powietrzem. Warto znaleźć na to czas.
Ostatnie pożegnanie
„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
ks. Jan Twardowski
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci nauczyciela wychowania fizycznego, wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży, naszego kolegi
Krzysztofa Jakubowskiego
Odszedł wspaniały człowiek i nauczyciel przez kilkadziesiąt lat związany z bielańską oświatą.
Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkoły Podstawowej nr 293 w Warszawie
Sukces naszych uczniów w konkursie BĄDŹ EKO NA BIELANACH
Z ogromną przyjemnością informujemy, że w IX edycji konkursu plastycznego „Bądź EKO na Bielanach” pod hasłem „TWORZYMY ATMOSFERĘ – dbamy o czyste powietrze”, organizowanego przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawy oraz Fundację Żyj z Pasją, ogromny sukces odnieśli uczniowie z naszej szkoły. Wśród laureatów znaleźli się:
Adrian Płociński
Oliwia WróblewskaRafał Płociński
Aleksandra Starnawska
Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości artystycznej i proekologicznej dzieci i młodzieży oraz kształtowanie i rozwijanie poczucia odpowiedzialności za jakość powietrza, którym oddychamy.
Dzieci miały za zadanie wykonanie plakatu ilustrującego sposoby, którymi każdy z nas może pozytywnie wpływać na jakość powietrza i przyczyniać się do zmniejszenia stopnia jego zanieczyszczenia. Nasi reprezentanci doskonale poradzili sobie z tym wyzwaniem i zdobyli nagrodę główną w konkursie w postaci wyjazdu na „Wakacje z pasją” do Zakopanego w lipcu tego roku.
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz ich opiekunowi, Panu Mariuszowi Seniowi!
Konkurs Wiedzy o krajach Unii Europejskiej
W dniu 8 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy o krajach Unii Europejskiej, zorganizowanego pod nadzorem Pani Elżbiety Jezierskiej. Zmagania odbywały się na korytarzu II piętra, a poszczególne klasy IV-VIII były reprezentowane przez trzyosobowe zespoły rywalizujące odpowiednio na swoich poziomach.
Celem konkursu była przede wszystkim popularyzacja wiedzy na temat krajów UE oraz rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji i przekazywania ich na forum. Aby wygrać tegoroczny turniej, należało m.in. wykazać się bardzo dobrą znajomością wiedzy na temat hymnu UE, symboliki flagi, położenia i ciekawostek dotyczących państw członkowskich, jak również zareklamować plakat wybranego kraju. Klasową rywalizację uświetniły kolorowe stroje, zarówno reprezentantów, jak i dopingujących kolegów i koleżanek, typowe rekwizyty, foldery i ulotki. Wszystkim towarzyszyły niemal sportowe emocje, a końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
W kategorii klas czwartych – 1. miejsce - klasa IVB, 2. miejsce - klasa IVC, 3. miejsce - klasa IVA.
W kategorii klas piątych – 1. miejsce - klasa VD, 2. miejsce - klasa VC, 3. miejsce - klasa VA, zaś4. miejsce - klasa VB.
W kategorii klas szóstych – 1. miejsce - klasa VIA, a 2. miejsce - klasa VIB.
W kategorii klas siódmych – 1. miejsce –klasa VIIC, klasa VIIE i klasa VIIG, 2. miejsce - klasa VIIA, klasa VIID i klasa VIIF, natomiast 3. miejsce – klasa VIIB.
W kategorii klas ósmych 1. miejsce - klasa VIIIF, 2. miejsce - klasa VIIIA, 3. miejsce - klasa VIIIE, 4. miejsce – klasa VIIIB i klasa VIIID, 5. miejsce – klasa VIIIC .
Gratulacje dla laureatów!
48
Finał międzyszkolnego konkursu fotograficzno - czytelniczego „Przyłapani na czytaniu – z książką Ci do twarzy”
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie „Przyłapani na czytaniu – z książką Ci do twarzy”.
Głównym bohaterem zdjęć miała być książka. Nadesłane fotografie nawiązywały tematyką do czytelnictwa oraz przedstawiały ciekawe, ulubione miejsca naszych uczniów sprzyjające miłej lekturze. Oceny prac dokonało jury składające się z wychowawców świetlicy.
Kryteria oceny :
• przesłanie fotografii zgodne z tematem konkursu,
• ogólne wrażenie artystyczne, pomysłowość,
• zaskakujące i nietypowe okoliczności.Uczniowie nagrodzeni:
1. Zofia Rozwadowska klasa 1a SP 289
2. Patryk Bulwarski klasa 4a SP 214
3. Martyna Petryka klasa 4a SP 214
4. Aneta Gąsior klasa 4b SP 214
5. Wojciech Gałęzia klasa 1a SP293
6. Barbara Mierzejewska klasa 1a SP 293
7. Bartosz Onyśk klasa 1b SP 293
8. Helena Pieniak klasa 1c SP 293
9. Joanna Kowalewska klasa 3a SP293
10. Franek Kaczmarczyk klasa 4b SP 293Uczniowie wyróżnieni:
1. Mikołaj Kocyło klasa 2b SP 289
2. Maciej Skibiński klasa 2b SP 289
3. Emilka Adamiak klasa 3a SP 289
4. Stefan Baranowski klasa 3a SP 289
5. Łucja Napiórkowska klasa 3a SP 289
6. Marysia Stradomska klasa 3a SP 289
7. Mateusz Strzębała klasa 3a SP289
8. Laura Szklar klasa 3a SP 289
9. Filip Martinet klasa 3a SP 289
10. Wojciech Typa klasa 3a SP 289
11. Zofia Kaszuba klasa 7b SP 80
12. Adam Antonowicz klasa 4a SP 214
13. Dziewulski Piotr klasa 4a SP 214
14. Małgorzata Czabak klasa 4a SP214
16. Leo Kuśmider klasa 4a SP 214
17. Karol Sumiński klasa 4a SP 214
18. Alan Sadowiak klasa 4a SP 214
19. Zuzanna Sierakowska klasa 4b SP 214
20. Ewelina Michalak klasa 4b SP214
21. Małgorzata Stankiewicz klasa 4b SP 214
22. Mateusz Wierzbowski klasa 4b SP 214
23. Franek Maniewski klasa 1a SP 293
24. Jagoda Duralska klasa 1b SP293
25. Hanna Kwiatkowska klasa 1c SP293
26. Sienica Weronika klasa 3b SP 293
27. Duralski Igor klasa 7c SP 293Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie oraz gratulujemy kreatywności.
Sukces uczniów w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii”
Konkurs był skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Uczestnicy z obu grup wiekowych mogli zgłaszać prace w 3 kategoriach: fotografia (zdjęcie pojedyncze), obserwacja zjawiska (seria zdjęć) i doświadczenie (seria zdjęć). Do organizatora, czyli Społecznego Towarzystwa Oświatowego, wpłynęło blisko 150 prac. Jury konkursu wyłoniło laureatów w obu grupach wiekowych, w każdej z wymienionych kategorii. Aby zostać laureatem, trzeba było oprócz wspaniałych zdjęć wykonać również bardzo dobry opis zjawiska, czy doświadczenia fizycznego.
Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazło się dwóch uczniów z naszej szkoły:
Igor Duralski z klasy 7c – II miejsce w kategorii fotografia - Dyfrakcja światła w warunkach domowych
Szymon Głębocki z klasy 7f – III miejsce w kategorii doświadczenie - Zabawa z kulą plazmową.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Z Ekologią na Ty
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny realizowany w świetlicy szkolnej.
W roku szkolnym 2021/2022 klasy pierwsze zrealizowały projekt „Z ekologią na ty”, który był odpowiedzią na wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej
państwa. Projekt składał się z pięciu modułów, w których zawarte były zadania i wyzwania związane z ekologią. Każde z nich można było dowolnie modyfikować i dostosowywać do realiów placówki. Uczniowie poprzez zabawę, prace plastyczne, obserwacje, zajęcia w terenie, udział w akcjach organizowanych w świetlicy, udział w konkursach, uczyli się odpowiedzialności za przyrodę.
Dzięki zaangażowaniu dzieci udało się nam zrealizować wszystkie zadania niezbędne do ukończenia projektu. Stworzyliśmy m.in. regulamin młodego ekologa, wykonaliśmy pracę wielkoformatową według własnego pomysłu – malowanie kredą. Uczniowie ćwiczyli jak należy segregować odpady, aby można było je powtórnie wykorzystać. Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny - Żyj w zgodzie z przyrodą, Świat za 100 lat, konkurs na Eko torbę. Stworzyliśmy świetlicową książkę kucharską, wykonaliśmy las w słoiku, eko ozdoby na choinkę, biżuterię z jarzębiny. Układaliśmy z zebranych korków po butelkach napisy, tworzyliśmy rysunki. Natomiast wraz z nadejściem pierwszych zwiastunów wiosny uczniowie posiali nasiona rzeżuchy, szałwii, bazylii, podlewali je systematycznie oraz obserwowali jak powoli nasiona zaczynają kiełkować. Z zasianych nasion wyrosły wspaniałe zioła, które dzieci mogły wykorzystać do swoich kanapek na drugie śniadanie.Za spełnienie wszystkich wymagań wynikających z regulaminu projektu Szkoła nr 293 otrzymała certyfikat za udział w projekcie oraz dyplomy dla wszystkich uczestników.
Gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie