Uczniowie klas VII i VIII w ramach poznawania tradycji i zwyczajów wielkanocnych w krajach niemieckiego obszaru językowego wzięli udział w projekcie "Frohe Ostern - Wesołych Świąt Wielkanocnych". Najpierw poznaliśmy słownictwo związane z Wielkanocą, obejrzeliśmy filmy o tradycjach świątecznych w Niemczech, a chętni uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne do tematu "Ostern". Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne o tematyce świątecznej, które opisane były w języku niemieckim. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i życzymy Wesołych Świąt.
Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I- III
Puk, puk, puk Wiosna idzie
Powitanie wiosny to dla każdego wyjątkowe wydarzenie. Także dla naszych uczniów klas I – III, tym bardziej, że Pani Wiosna odwiedziła ich osobiście. Nie było to zwykłe spotkanie, a prośba Pani Wiosny skierowana do uczniów, by wspólnie przegonić zimę na dobre. Dzieci otrzymały zadania i aktywności, takie jak krzyżówki, zagadki, kolorowanki, puzzle, czy też piosenki. Nie zabrakło filmu edukacyjnego o oznakach wiosny, ćwiczeń gimnastycznych, a także prac plastycznych. Czy uczniom się udało? – zdecydowanie TAK!
„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty”
„Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka"
Podczas lekcji fizyki uczniowie klas ósmych uczestniczyli w programie edukacyjnym „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka". Dzięki ciekawym eksperymentom dowiedzielisię, jak połączyć elementy obwodu elektrycznego, tak żeby mógł płynąć prąd oraz jaka jest różnica pomiędzy połączeniem szeregowym a równoległym.
Uczniowie pogłębili swoją wiedzę z zakresu energii elektrycznej oraz nauczyli się, jak bezpiecznie korzystać z prądu i urządzeń elektrycznych oraz poznali zagrożenia z nim związane.
Warsztaty z zakresu profilaktyki problemów zdrowia psychicznego
W ramach projektu „Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę - projekt zintegrowany - Dzielnica Bielany m.st. Warszawa” w lutym i marcu w klasach siódmych i ósmych naszej szkoły zostały przeprowadzone warsztaty on-line o charakterze edukacyjno-profilaktycznym z zakresu profilaktyki problemów zdrowia psychicznego.
Uczniowie zaproszeni zostali do uczestnictwa w dwóch 2-godzinnych warsztatach psychoedukacyjnych ukierunkowanych na profilaktykę zdrowia psychicznego i rozwijanie kompetencji związanych z radzeniem sobie ze stresem.
Celem spotkań było rozpowszechnianie i rozwijanie wśród uczniów wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego i kryzysów psychicznych:
- przekonań na temat zaburzeń psychicznych (mity),
- jakie są pierwsze niepokojące objawy kryzysów psychicznych, jak je rozpoznać,
- gdzie i jak szukać pomocy,
- jak rozpoznawać stres i jak sobie z nim radzić.Również rodzice uczniów mogli uczestniczyć w spotkaniu psychoedukacyjnym on-line „Jak wspierać zdrowie psychiczne dzieci?” podczas, którego uzyskali wiedzę o tym jakie są niepokojące objawy kryzysów psychicznych u dzieci, jak wspierać dzieci przeżywające kryzysy psychiczne, gdzie szukać wsparcia.
Warsztaty w klasach oraz spotkanie psychoedukacyjne dla rodziców poprowadzone zostały przez panie psycholog, trenerki z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy ze Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego w Dzielnicy Warszawa Bielany.
W sytuacjach niepokojących zachęcamy również rodziców i opiekunów uczniów do korzystania z oferty Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa Bielany– www.sczp.med.pl
"Wspaniała Bielan"
W XXVIII Bielańskiej Edycji Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" w kategorii "Ósemka" tytuł "Wspaniała Bielan" otrzymała Weronika Ślepowrońska z klasy 8D.
GRATULUJEMY!
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY), aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców. Coroczne obchody organizuje inne państwo. Polska, pod hasłem przewodnim: „Książka moim oknem na świat‘’, organizowała święto w 1977 roku. W związku ze zbliżającym się świętem biblioteka szkolna zachęca do obejrzenia prezentacji na temat życia i twórczości Hansa Christiana Andersena.
Rozstrzygnięcie konkursu "Aktywnie zarażeni"
WITAJCIE AKTYWNIE ZARAŻENI!!!
Nasz konkurs na logo projektu Aktywnie Zarażeni dobiegł końca.
Bardzo dziękujemy wszystkim tym uczniom, którzy zadali sobie trud, stworzyli logo i przesłali nam swoje prace. Wszystkie były piękne i fascynujące.
BRAWO!!!
Mamy nadzieje, iż tworzenie swoich prac poza walorem edukacyjnym sprawiło wszystkim uczestnikom odrobinę radości w tych ciężkich dla nas czasach.
Wyzwanie podjęło 29 uczniów z klas IV-VIII.
Po długich obradach zespół nauczycieli wychowania fizycznego wyłonił zwycięską pracę oraz nadał czterem projektom wyróżnienia.
Kryteria, którymi się kierowaliśmy to:
- znak będący symbolem logo,
- forma graficzna, służąca do identyfikacji projektu,
- napis,
- oryginalność- czytelność, prostota,
- pozytywne emocje, które wzbudza,
- jasność przekazu,
- spójność ze sportem.
Zwycięzcą okazało się logo wykonane przez uczennicę klasy 7f – Katarzynę Włoch, natomiast wyróżnienia otrzymali:
- Bieńkowska Oliwia klasa 5 a
- Kamyk Igor klasa 5 a
- Kawala Jakub kasa 5 b
- Wróblewska Oliwia klasa 5 a
Zwycięska praca będzie towarzyszyła Projektowi „Aktywnie Zarażeni” w wyzwaniach i zadaniach i zawsze z nim kojarzona.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności i pomysłowości.
Z dalszymi życzeniami sukcesów
Zespól nauczycieli wychowania fizycznego S.P. 293.
Międzynarodowy projekt edukacyjny "EMOCJA”
W roku szkolnym 2020/2021 w świetlicy szkolnej realizowany jest międzynarodowy program zajęć z zakresu edukacji społeczno-emocjonalnej „Emocja”. Zajęcia prowadzone są w klasie II a.
Scenariusze zajęć zostały opracowane zgodnie z założeniami rocznego planu pracy świetlicy. Program składa się z czterech modułów, w trakcie których omawiane są kolejno emocje towarzyszące dzieciom każdego dnia. Za nami zajęcia dotyczące dziecięcej kreatywności, magii mocy słów, wyobraźni czy też równości. Uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Kropki , Dnia Kolorowej Skarpetki, systematycznie oglądamy relacje przygotowane przez zdalnego psychologa Michała Borkowskiego, takie jak dokuczanie, gniew czy złość…dzieci je uwielbiają.
Podstawowym elementem zajęć są różnorodne zabawy z wykorzystaniem bajkoterapii, zabawy dydaktyczne, integracyjne, zabawy ruchowe, zabawy z elementem dramy, prace plastyczne, oraz rozmowy z wykorzystaniem ilustracji.
Zachęcamy do obejrzenia, krótkiej prezentacji zdjęć z realizacji programu, znajdującej się na stronie internetowej szkoły.
Kartki z życzeniami dla Seniorów
Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Tegoroczna Wielkanoc nie będzie jednak typowa. Z obawy o swoje zdrowie wielu Seniorów spędzi te dni samotnie lub w wąskim gronie najbliższych. Aby te święta były jednak przepełnione atmosferą wzajemnego wsparcia, nadziei na lepsze jutro i radości, uczniowie naszej szkoły przygotowali własnoręcznie kartki z życzeniami dla podopiecznych z zaprzyjaźnionego Bielańskiego Ośrodka Wsparcia Seniorów. Dziękujemy za zaangażowanie w akcję i życzymy by kolejne święta można było spędzić wspólnie z rodziną, w spokoju i zdrowiu.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Portrety znanych kobiet".
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Portrety znanych kobiet” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z sylwetkami kobiet z różnych dziedzin życia, które miały wymierny wpływ na nasze życie dziś. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
NAGRODY OTRZYMALI:
Szkoła podstawowa nr 289
3 uczennice oraz 1 uczeń
Szkoła Podstawowa nr 247
Jakub Łachacz
Szkoła Podstawowa nr 369
- Lena Jankowska
- Z. N. (uczennica)
- Zuzanna Budek
- Liliannna Krawczyk
- Alicja Rzeczkowska
- Zuzanna Wąsiewicz
Szkoła Podstawowa nr 293
- Eliza Giżka
- Otylia Sugiera
- Matylda Kaczmarek
- Magda Świetlicka
- Nina Luto
WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:
Szkoła Podstawowa nr 289
7 uczennic oraz 2 uczniów
Szkoła Podstawowa nr 247
Urszula Michalczyk
Szkoła Podstawowa nr 369
- Sabina Hryckiewicz
- Zuzanna Budek
- Emilia Kowalnik
- Antoni Gula
Szkoła Podstawowa nr 293
- Antonina Gromadzka
- Jagoda Sobczyńska
- Blanka Siemiątkowska
- Magdalena Świetlicka
- Dawid Czarnecki
- Natalia Szymczyk
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Laureaci otrzymają dyplomy oraz upominki, które zostaną dostarczone do placówek.
Wychowawcy świetlicy
Rozstrzygnięcie konkursu „Pejzaż poetycki”
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas 4-8 konkurs literacko-plastyczny „Kolaż poetycki”. Do stworzenia pracy konkursowej należało wykorzystać twórczość wybranego przez siebie pisarza.
Pierwsze miejsca zajęła:
Milena Tor kl. 4b
Laureatka otrzyma dyplom i ocenę celującą z plastyki.
Gratulujemy!!!
Życzenia świąteczne od Seniorów
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, uczestnicy i pracownicy Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 1 w ramach współpracy z naszą świetlicą, dostarczyli własnoręcznie wykonane przez swoich podopiecznych pisanki świąteczne wraz z kartką z życzeniami. Jako dowód wdzięczności i współpracy otrzymaliśmy podziękowania, z których jesteśmy bardzo dumni. Świąteczne upominki i kartki z życzeniami zostały przygotowane również dla seniorów przez uczniów naszej szkoły.
Sukces uczniów
Amelia Jędrzejczyk i Stanisław Kołodziński z klasy 8B zostali finalistami tematycznego Konkursu Kuratoryjnego Jan Paweł II i jego orędzie do młodych" organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
Podsumowanie Skarpetkowego Wyzwania
Drodzy Uczniowie, Rodzice,
dziękujemy za udział SKARPETKOWYM WYZWANIU. Mamy nadzieję, że obchody DNIA KOLOROWEJ SKARPETKI poza oczywistym walorem edukacyjnym oraz wychowawczym sprawiły wszystkim uczestnikom odrobinę radości i przyczyniły się do dobrej rodzinnej zabawy.
Wyzwanie podjęli:
- Hania Bednarek klasa 5A
- Piotr Galatowicz klasa 6B
- Paulina Sumińska klasa 1A, Patryk Sumiński klasa 4C+ RODZICE
- Michał Sroczyński 4B
- Weronika Włodkowska 6B
- Franek Śliwiński + RODZICE 0A
- Filip Kochanowski
- Szymon Burdyło 1D
- Adam Sosna 6B
- Nina Dziarmakowska 3A
- Marcel Szymański 4A
- Kuba Krasnodębski 1C
- Natalia Rokita 1B
- Zosia i Marysia Kamińskie 0B
- Oliwia Bieńkowska 5A
- Ekene Eze 4B
- Amelia Pawłowska 1C
- Patrycja Parys 6B
- Milena Tor 4B
- Mikołaj Kowalczyk 6B
Zespół wychowawców świetlicy
Szkolna foto-budka
Z okazji Dnia Kobiet biblioteka współorganizowała z panią Renatą Wojdą fotobudkę. W tym dniu w szkolnej czytelni było bardzo wesoło. Każdy kto skierował tutaj swoje kroki mógł wykonać zdjęcie. Wystarczyło wybrać nakrycie głowy, śmieszne wąsy, maskę lub inny rekwizyt i pstryk, zdjęcie gotowe.
Wspólne fotografowanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Efekty dobrej zabawy widać na zdjęciach, więc zachęcamy do uśmiechu przy oglądaniu galerii. Niestety, z uwagi na dużą ilość wykonanych zdjęć, nie wszystkie mogliśmy zamieścićna stronie internetowej szkoły. Cała galeria zdjęć jest dostępna w bibliotece.
Dziękujemy za wspólna zabawę.
Światowy Dzień Wody
Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 roku, obchodzone corocznie 22 marca.
W tym roku włączyliśmy się do działań z Polską Akcją Humanitarną. Hasło tegorocznego Światowego Dnia Wody to „Zróbmy szum wokół wody”. Celem projektu jest przekazanie wiedzy o globalnych zasobach wodnych i znaczeniu wody na świecie oraz uświadomienie problemu nierówności w dostępie i wykorzystaniu wody.
Na lekcjach chemii młodzież obejrzała animację „Oszczędzanie wody to za mało”, w aplikacji LearningApps łączyła wyzwania wodne z konkretnymi miejscami na świecie, sprawdzała swoje wiadomości w quizie „Woda jako globalne wyzwanie”, chętni uczniowie zmagali się z wodnym sudoku.
W tym wyjątkowym dniu klasa 5A wykonała kilka plakatów, abyście zwrócili uwagę Drodzy Uczniowie na to, jak ważna jest woda w życiu każdego z nas.
Pamiętajcie - oszczędzajcie wodę.
„PORTRETY ZNANYCH KOBIET” - wystawa
W marcu 2021r. w naszej szkole dużo uwagi poświęciliśmy sylwetkom znanych kobiet z różnych dziedzin życia, które osiągnęły bardzo wiele i zasługują na uznanie. Efektem naszych działań było zorganizowanie dwóch wystaw plastycznych, na których zostały zaprezentowane ich portrety. Wychowawcy świetlicy oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej prezentowali uczniom sylwetki znanych kobiet. Dzięki temu liczba prac, które wpłynęły była wyjątkowo duża. Mogliśmy podziwiać między innymi królową Elżbietę II, Wisławę Szymborską, Wandę Rutkiewicz, Igę Świątek, Coco Chanel, Fridę, Irenę Sendlerową, Emmę Watson, Annę Dymną, Marię Skłodowską - Curie, ale także Cleo, Viki Gabor, Roxi, Billie Eilish, Sanah.
W świetlicy szkolnej odbył się także konkurs plastycznypod hasłem „Portrety znanych kobiet”. Uczniowie mieli za zadanie dowolną techniką stworzyć portrety przedstawiające zarówno panie żyjące współcześnie jak i te sprzed lat. Ważne było, aby praca była pomysłowa, samodzielna i staranna. W tym przypadku zainteresowanie znacznie przerosło nasze oczekiwania. Wspaniałym jest fakt, że tak wielu uczniów chciało się zaangażować w nasze działania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.
Podsumowanie kiermaszu wielkanocnego
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,
dziękujemy za udział w naszym kiermaszu. Ze sprzedaży dekoracji świątecznych oraz innych drobiazgów udało nam się uzyskać sumę 1611 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na doposażenie pomieszczeń świetlicy szkolnej.
Zespół wychowawców świetlicy
21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki.
Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znaczenie symboliczne. Pokazują różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa.
Budzenie świadomości, tolerancji, empatii i zrozumienia drugiego człowieka powinno kształtować się już od najmłodszych lat. Nasze świetliczaki chcąc zaznaczyć swoją solidarność wobec osób z zespołem Downa bardzo chętnie przyłączyły się do akcji zakładając dwie różne skarpetki.
Podczas Tygodnia Kolorowej Skarpetki obchodzonego w murach naszej szkoły, dzieci uczestniczyły w pogadankach edukacyjnych, zapoznały się z opowiadaniem terapeutycznym „Tajemnica znikających ciasteczek”, szyły skarpetkowe pacynki, malowały i kolorowały skarpety według swoich indywidualnych pomysłów. Nie przeszkodziło nam również w realizacji akcji zdalne nauczanie. Uczniowie z zaangażowaniem przesyłali zdjęcia kolorowych skarpetek. Jedno jest pewne – ilości kolorowych skarpetek w naszej szkole nie dało się nie zauważyć.
Mały Samorząd Uczniowski przygotował dla klas I-III prezentację multimedialną, która zapoznała uczniów z tematyką dotyczącą osób z zespołem Downa. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowali oprawę plastyczną tego szczególnego dnia – kolorowe skarpetki powieszone na drzwiach sal lekcyjnych. Również podczas lekcji zdalnych na edukacji plastycznej uczniowie wykonali własnoręcznie piękne skarpetki nie do pary, a efekty prac przesłali wychowawcom w formie zdjęć.
Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa zakończyły się klasowym wyzwaniem dla wszystkich naszych uczniów. W geście solidarności nauczyciele i wychowankowie narysowali na swoich dłoniach linię prostą, symbolizującą bruzdę na dłoniach osób z zespołem Downa!
Nadeszła - WIOSNA - piękna i radosna
Z okazji nadejścia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawszy strój- Pana/Pani Wiosny. Budząca się do życia przyroda daje wiele możliwościna interesujące przebranie.Wasze stroje byłybardzo ciekawe, oryginalne iwspaniale symbolizują rozpoczynającą się porę roku. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem!
Wszystkie przebrania nam się bardzo podobały, dlatego postanowiliśmy nagrodzić każdego uczestnika.
Gratulujemy!
Samorząd Szkolny
Lidia Dryjeńska 1c
Paweł Weronko 1c
Natalia Rokita 1d
Oliwia Piechocka 2a
Jędrzej Weronko 3a
Milena Tor 4b
Lena Podsiadły 4c
Urszula Mędrzecka 4c
Wiktoria Józefiak 4d
Oliwia Wróblewska 5a
Hanna Bednarczyk 5a
Oliwia Bieńkowska 5a
Emilia Opęchowska 6c
Jan Bieńkowski 8b
Wielkanoc w Niemczech
Uczniowie klas VII i VIII w ramach poznawania tradycji i zwyczajów wielkanocnych w krajach niemieckiego obszaru językowego wzięli udział w projekcie "Frohe Ostern - Wesołych Świąt Wielkanocnych". Najpierw poznaliśmy słownictwo związane z Wielkanocą, obejrzeliśmy filmy o tradycjach świątecznych w Niemczech, a chętni uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne do tematu "Ostern". Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne o tematyce świątecznej, które opisane były w języku niemieckim. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i życzymy Wesołych Świąt.
Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I- III
Puk, puk, puk Wiosna idzie
Powitanie wiosny to dla każdego wyjątkowe wydarzenie. Także dla naszych uczniów klas I – III, tym bardziej, że Pani Wiosna odwiedziła ich osobiście. Nie było to zwykłe spotkanie, a prośba Pani Wiosny skierowana do uczniów, by wspólnie przegonić zimę na dobre. Dzieci otrzymały zadania i aktywności, takie jak krzyżówki, zagadki, kolorowanki, puzzle, czy też piosenki. Nie zabrakło filmu edukacyjnego o oznakach wiosny, ćwiczeń gimnastycznych, a także prac plastycznych. Czy uczniom się udało? – zdecydowanie TAK!
„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty”
„Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka"
Podczas lekcji fizyki uczniowie klas ósmych uczestniczyli w programie edukacyjnym „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka". Dzięki ciekawym eksperymentom dowiedzielisię, jak połączyć elementy obwodu elektrycznego, tak żeby mógł płynąć prąd oraz jaka jest różnica pomiędzy połączeniem szeregowym a równoległym.
Uczniowie pogłębili swoją wiedzę z zakresu energii elektrycznej oraz nauczyli się, jak bezpiecznie korzystać z prądu i urządzeń elektrycznych oraz poznali zagrożenia z nim związane.
Warsztaty z zakresu profilaktyki problemów zdrowia psychicznego
W ramach projektu „Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę - projekt zintegrowany - Dzielnica Bielany m.st. Warszawa” w lutym i marcu w klasach siódmych i ósmych naszej szkoły zostały przeprowadzone warsztaty on-line o charakterze edukacyjno-profilaktycznym z zakresu profilaktyki problemów zdrowia psychicznego.
Uczniowie zaproszeni zostali do uczestnictwa w dwóch 2-godzinnych warsztatach psychoedukacyjnych ukierunkowanych na profilaktykę zdrowia psychicznego i rozwijanie kompetencji związanych z radzeniem sobie ze stresem.
Celem spotkań było rozpowszechnianie i rozwijanie wśród uczniów wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego i kryzysów psychicznych:
- przekonań na temat zaburzeń psychicznych (mity),
- jakie są pierwsze niepokojące objawy kryzysów psychicznych, jak je rozpoznać,
- gdzie i jak szukać pomocy,
- jak rozpoznawać stres i jak sobie z nim radzić.Również rodzice uczniów mogli uczestniczyć w spotkaniu psychoedukacyjnym on-line „Jak wspierać zdrowie psychiczne dzieci?” podczas, którego uzyskali wiedzę o tym jakie są niepokojące objawy kryzysów psychicznych u dzieci, jak wspierać dzieci przeżywające kryzysy psychiczne, gdzie szukać wsparcia.
Warsztaty w klasach oraz spotkanie psychoedukacyjne dla rodziców poprowadzone zostały przez panie psycholog, trenerki z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy ze Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego w Dzielnicy Warszawa Bielany.
W sytuacjach niepokojących zachęcamy również rodziców i opiekunów uczniów do korzystania z oferty Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa Bielany– www.sczp.med.pl
"Wspaniała Bielan"
W XXVIII Bielańskiej Edycji Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" w kategorii "Ósemka" tytuł "Wspaniała Bielan" otrzymała Weronika Ślepowrońska z klasy 8D.
GRATULUJEMY!
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY), aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców. Coroczne obchody organizuje inne państwo. Polska, pod hasłem przewodnim: „Książka moim oknem na świat‘’, organizowała święto w 1977 roku. W związku ze zbliżającym się świętem biblioteka szkolna zachęca do obejrzenia prezentacji na temat życia i twórczości Hansa Christiana Andersena.
Rozstrzygnięcie konkursu "Aktywnie zarażeni"
WITAJCIE AKTYWNIE ZARAŻENI!!!
Nasz konkurs na logo projektu Aktywnie Zarażeni dobiegł końca.
Bardzo dziękujemy wszystkim tym uczniom, którzy zadali sobie trud, stworzyli logo i przesłali nam swoje prace. Wszystkie były piękne i fascynujące.
BRAWO!!!
Mamy nadzieje, iż tworzenie swoich prac poza walorem edukacyjnym sprawiło wszystkim uczestnikom odrobinę radości w tych ciężkich dla nas czasach.
Wyzwanie podjęło 29 uczniów z klas IV-VIII.
Po długich obradach zespół nauczycieli wychowania fizycznego wyłonił zwycięską pracę oraz nadał czterem projektom wyróżnienia.
Kryteria, którymi się kierowaliśmy to:
- znak będący symbolem logo,
- forma graficzna, służąca do identyfikacji projektu,
- napis,
- oryginalność- czytelność, prostota,
- pozytywne emocje, które wzbudza,
- jasność przekazu,
- spójność ze sportem.
Zwycięzcą okazało się logo wykonane przez uczennicę klasy 7f – Katarzynę Włoch, natomiast wyróżnienia otrzymali:
- Bieńkowska Oliwia klasa 5 a
- Kamyk Igor klasa 5 a
- Kawala Jakub kasa 5 b
- Wróblewska Oliwia klasa 5 a
Zwycięska praca będzie towarzyszyła Projektowi „Aktywnie Zarażeni” w wyzwaniach i zadaniach i zawsze z nim kojarzona.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności i pomysłowości.
Z dalszymi życzeniami sukcesów
Zespól nauczycieli wychowania fizycznego S.P. 293.
Międzynarodowy projekt edukacyjny "EMOCJA”
W roku szkolnym 2020/2021 w świetlicy szkolnej realizowany jest międzynarodowy program zajęć z zakresu edukacji społeczno-emocjonalnej „Emocja”. Zajęcia prowadzone są w klasie II a.
Scenariusze zajęć zostały opracowane zgodnie z założeniami rocznego planu pracy świetlicy. Program składa się z czterech modułów, w trakcie których omawiane są kolejno emocje towarzyszące dzieciom każdego dnia. Za nami zajęcia dotyczące dziecięcej kreatywności, magii mocy słów, wyobraźni czy też równości. Uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Kropki , Dnia Kolorowej Skarpetki, systematycznie oglądamy relacje przygotowane przez zdalnego psychologa Michała Borkowskiego, takie jak dokuczanie, gniew czy złość…dzieci je uwielbiają.
Podstawowym elementem zajęć są różnorodne zabawy z wykorzystaniem bajkoterapii, zabawy dydaktyczne, integracyjne, zabawy ruchowe, zabawy z elementem dramy, prace plastyczne, oraz rozmowy z wykorzystaniem ilustracji.
Zachęcamy do obejrzenia, krótkiej prezentacji zdjęć z realizacji programu, znajdującej się na stronie internetowej szkoły.
Kartki z życzeniami dla Seniorów
Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Tegoroczna Wielkanoc nie będzie jednak typowa. Z obawy o swoje zdrowie wielu Seniorów spędzi te dni samotnie lub w wąskim gronie najbliższych. Aby te święta były jednak przepełnione atmosferą wzajemnego wsparcia, nadziei na lepsze jutro i radości, uczniowie naszej szkoły przygotowali własnoręcznie kartki z życzeniami dla podopiecznych z zaprzyjaźnionego Bielańskiego Ośrodka Wsparcia Seniorów. Dziękujemy za zaangażowanie w akcję i życzymy by kolejne święta można było spędzić wspólnie z rodziną, w spokoju i zdrowiu.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Portrety znanych kobiet".
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Portrety znanych kobiet” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z sylwetkami kobiet z różnych dziedzin życia, które miały wymierny wpływ na nasze życie dziś. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
NAGRODY OTRZYMALI:
Szkoła podstawowa nr 289
3 uczennice oraz 1 uczeń
Szkoła Podstawowa nr 247
Jakub Łachacz
Szkoła Podstawowa nr 369
- Lena Jankowska
- Z. N. (uczennica)
- Zuzanna Budek
- Liliannna Krawczyk
- Alicja Rzeczkowska
- Zuzanna Wąsiewicz
Szkoła Podstawowa nr 293
- Eliza Giżka
- Otylia Sugiera
- Matylda Kaczmarek
- Magda Świetlicka
- Nina Luto
WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:
Szkoła Podstawowa nr 289
7 uczennic oraz 2 uczniów
Szkoła Podstawowa nr 247
Urszula Michalczyk
Szkoła Podstawowa nr 369
- Sabina Hryckiewicz
- Zuzanna Budek
- Emilia Kowalnik
- Antoni Gula
Szkoła Podstawowa nr 293
- Antonina Gromadzka
- Jagoda Sobczyńska
- Blanka Siemiątkowska
- Magdalena Świetlicka
- Dawid Czarnecki
- Natalia Szymczyk
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Laureaci otrzymają dyplomy oraz upominki, które zostaną dostarczone do placówek.
Wychowawcy świetlicy
Rozstrzygnięcie konkursu „Pejzaż poetycki”
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas 4-8 konkurs literacko-plastyczny „Kolaż poetycki”. Do stworzenia pracy konkursowej należało wykorzystać twórczość wybranego przez siebie pisarza.
Pierwsze miejsca zajęła:
Milena Tor kl. 4b
Laureatka otrzyma dyplom i ocenę celującą z plastyki.
Gratulujemy!!!
Życzenia świąteczne od Seniorów
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, uczestnicy i pracownicy Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 1 w ramach współpracy z naszą świetlicą, dostarczyli własnoręcznie wykonane przez swoich podopiecznych pisanki świąteczne wraz z kartką z życzeniami. Jako dowód wdzięczności i współpracy otrzymaliśmy podziękowania, z których jesteśmy bardzo dumni. Świąteczne upominki i kartki z życzeniami zostały przygotowane również dla seniorów przez uczniów naszej szkoły.
Sukces uczniów
Amelia Jędrzejczyk i Stanisław Kołodziński z klasy 8B zostali finalistami tematycznego Konkursu Kuratoryjnego Jan Paweł II i jego orędzie do młodych" organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
Podsumowanie Skarpetkowego Wyzwania
Drodzy Uczniowie, Rodzice,
dziękujemy za udział SKARPETKOWYM WYZWANIU. Mamy nadzieję, że obchody DNIA KOLOROWEJ SKARPETKI poza oczywistym walorem edukacyjnym oraz wychowawczym sprawiły wszystkim uczestnikom odrobinę radości i przyczyniły się do dobrej rodzinnej zabawy.
Wyzwanie podjęli:
- Hania Bednarek klasa 5A
- Piotr Galatowicz klasa 6B
- Paulina Sumińska klasa 1A, Patryk Sumiński klasa 4C+ RODZICE
- Michał Sroczyński 4B
- Weronika Włodkowska 6B
- Franek Śliwiński + RODZICE 0A
- Filip Kochanowski
- Szymon Burdyło 1D
- Adam Sosna 6B
- Nina Dziarmakowska 3A
- Marcel Szymański 4A
- Kuba Krasnodębski 1C
- Natalia Rokita 1B
- Zosia i Marysia Kamińskie 0B
- Oliwia Bieńkowska 5A
- Ekene Eze 4B
- Amelia Pawłowska 1C
- Patrycja Parys 6B
- Milena Tor 4B
- Mikołaj Kowalczyk 6B
Zespół wychowawców świetlicy
Szkolna foto-budka
Z okazji Dnia Kobiet biblioteka współorganizowała z panią Renatą Wojdą fotobudkę. W tym dniu w szkolnej czytelni było bardzo wesoło. Każdy kto skierował tutaj swoje kroki mógł wykonać zdjęcie. Wystarczyło wybrać nakrycie głowy, śmieszne wąsy, maskę lub inny rekwizyt i pstryk, zdjęcie gotowe.
Wspólne fotografowanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Efekty dobrej zabawy widać na zdjęciach, więc zachęcamy do uśmiechu przy oglądaniu galerii. Niestety, z uwagi na dużą ilość wykonanych zdjęć, nie wszystkie mogliśmy zamieścićna stronie internetowej szkoły. Cała galeria zdjęć jest dostępna w bibliotece.
Dziękujemy za wspólna zabawę.
Światowy Dzień Wody
Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 roku, obchodzone corocznie 22 marca.
W tym roku włączyliśmy się do działań z Polską Akcją Humanitarną. Hasło tegorocznego Światowego Dnia Wody to „Zróbmy szum wokół wody”. Celem projektu jest przekazanie wiedzy o globalnych zasobach wodnych i znaczeniu wody na świecie oraz uświadomienie problemu nierówności w dostępie i wykorzystaniu wody.
Na lekcjach chemii młodzież obejrzała animację „Oszczędzanie wody to za mało”, w aplikacji LearningApps łączyła wyzwania wodne z konkretnymi miejscami na świecie, sprawdzała swoje wiadomości w quizie „Woda jako globalne wyzwanie”, chętni uczniowie zmagali się z wodnym sudoku.
W tym wyjątkowym dniu klasa 5A wykonała kilka plakatów, abyście zwrócili uwagę Drodzy Uczniowie na to, jak ważna jest woda w życiu każdego z nas.
Pamiętajcie - oszczędzajcie wodę.
„PORTRETY ZNANYCH KOBIET” - wystawa
W marcu 2021r. w naszej szkole dużo uwagi poświęciliśmy sylwetkom znanych kobiet z różnych dziedzin życia, które osiągnęły bardzo wiele i zasługują na uznanie. Efektem naszych działań było zorganizowanie dwóch wystaw plastycznych, na których zostały zaprezentowane ich portrety. Wychowawcy świetlicy oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej prezentowali uczniom sylwetki znanych kobiet. Dzięki temu liczba prac, które wpłynęły była wyjątkowo duża. Mogliśmy podziwiać między innymi królową Elżbietę II, Wisławę Szymborską, Wandę Rutkiewicz, Igę Świątek, Coco Chanel, Fridę, Irenę Sendlerową, Emmę Watson, Annę Dymną, Marię Skłodowską - Curie, ale także Cleo, Viki Gabor, Roxi, Billie Eilish, Sanah.
W świetlicy szkolnej odbył się także konkurs plastycznypod hasłem „Portrety znanych kobiet”. Uczniowie mieli za zadanie dowolną techniką stworzyć portrety przedstawiające zarówno panie żyjące współcześnie jak i te sprzed lat. Ważne było, aby praca była pomysłowa, samodzielna i staranna. W tym przypadku zainteresowanie znacznie przerosło nasze oczekiwania. Wspaniałym jest fakt, że tak wielu uczniów chciało się zaangażować w nasze działania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.
Podsumowanie kiermaszu wielkanocnego
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,
dziękujemy za udział w naszym kiermaszu. Ze sprzedaży dekoracji świątecznych oraz innych drobiazgów udało nam się uzyskać sumę 1611 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na doposażenie pomieszczeń świetlicy szkolnej.
Zespół wychowawców świetlicy
21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki.
Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znaczenie symboliczne. Pokazują różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa.
Budzenie świadomości, tolerancji, empatii i zrozumienia drugiego człowieka powinno kształtować się już od najmłodszych lat. Nasze świetliczaki chcąc zaznaczyć swoją solidarność wobec osób z zespołem Downa bardzo chętnie przyłączyły się do akcji zakładając dwie różne skarpetki.
Podczas Tygodnia Kolorowej Skarpetki obchodzonego w murach naszej szkoły, dzieci uczestniczyły w pogadankach edukacyjnych, zapoznały się z opowiadaniem terapeutycznym „Tajemnica znikających ciasteczek”, szyły skarpetkowe pacynki, malowały i kolorowały skarpety według swoich indywidualnych pomysłów. Nie przeszkodziło nam również w realizacji akcji zdalne nauczanie. Uczniowie z zaangażowaniem przesyłali zdjęcia kolorowych skarpetek. Jedno jest pewne – ilości kolorowych skarpetek w naszej szkole nie dało się nie zauważyć.
Mały Samorząd Uczniowski przygotował dla klas I-III prezentację multimedialną, która zapoznała uczniów z tematyką dotyczącą osób z zespołem Downa. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowali oprawę plastyczną tego szczególnego dnia – kolorowe skarpetki powieszone na drzwiach sal lekcyjnych. Również podczas lekcji zdalnych na edukacji plastycznej uczniowie wykonali własnoręcznie piękne skarpetki nie do pary, a efekty prac przesłali wychowawcom w formie zdjęć.
Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa zakończyły się klasowym wyzwaniem dla wszystkich naszych uczniów. W geście solidarności nauczyciele i wychowankowie narysowali na swoich dłoniach linię prostą, symbolizującą bruzdę na dłoniach osób z zespołem Downa!
Nadeszła - WIOSNA - piękna i radosna
Z okazji nadejścia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawszy strój- Pana/Pani Wiosny. Budząca się do życia przyroda daje wiele możliwościna interesujące przebranie.Wasze stroje byłybardzo ciekawe, oryginalne iwspaniale symbolizują rozpoczynającą się porę roku. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem!
Wszystkie przebrania nam się bardzo podobały, dlatego postanowiliśmy nagrodzić każdego uczestnika.
Gratulujemy!
Samorząd Szkolny
Lidia Dryjeńska 1c
Paweł Weronko 1c
Natalia Rokita 1d
Oliwia Piechocka 2a
Jędrzej Weronko 3a
Milena Tor 4b
Lena Podsiadły 4c
Urszula Mędrzecka 4c
Wiktoria Józefiak 4d
Oliwia Wróblewska 5a
Hanna Bednarczyk 5a
Oliwia Bieńkowska 5a
Emilia Opęchowska 6c
Jan Bieńkowski 8b
Archiwum Aktualności