• Warsztaty "Świeczka"

• 13.02.2023 12:02
        • 19.01.2023 odbyły się warsztaty tworzenia świeczek żelowych. Uczniowie podczas warsztatów
          skomponowali swoją własną mozaikę z kwarcowego piasku w różnych kolorach, następnie wzbogacili kompozycję naturalnymi dodatkami takimi jak: kawa, muszelki, cynamon, anyż, kamyki. Całość została zalana żelem parafinowym.
          Świeczki posłużą jako prezent dla Babci i Dziadka.

• 01.12.2022 22:38
        • Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Klasa 0a miała przyjemność uczestniczyć we wróżbach Andrzejkowych. Wszyscy uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest głównie zabawą dlatego nie należy w nią wierzyć.

• 28.11.2022 13:14
        • Dzień 25 listopada ustanowiony został na całym świecie Dniem Pluszowego Misia. W związku z tym Szkoła Podstawowa nr 293, zaplanowała i zrealizowała szereg działań związanych z ulubioną zabawką każdego dziecka.
          Już od rana, wraz z dziećmi pojawiły się w szkole misie – misie małe, średnie, duże i te bardzo, bardzo duże. Po krótkim powitaniu i przedstawieniu swoich pupili, uczniowie klas 0-3 obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowego misia oraz bohaterów znanych bajek, książek i filmów. Następnie wraz ze swoimi misiami uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych. Dzieci wykonały portrety swoich ulubionych Przytulanek, które można podziwiać na wystawie.
          Tego dnia Wolontariat zorganizował Loterię Pluszaków, Świetlica Szkolna oraz Biblioteka konkursy, których głównym bohaterem był Miś.
          Dzieciom dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy pięknie wykonanych prac i zwycięstw w konkursie.
        • Spotkanie ze Strażą Miejską

• 21.11.2022 19:48
        • 21.11.22 grupa 0a miała przyjemność spotkać się z funkcjonariuszem Straży Miejskiej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się w szkole i poza nią oraz co zrobić by zabawa była zgodna.