• Wizyta przedstawicielki Straży Miejskiej

• 26.11.2021 11:04
        • W dniu 24 listopada 2021 roku grupy 0a i 0b gościły przedstawicielkę Straży Miejskiej. Tematem zajęć były "Zasady dobrej zabawy". Na początek nasi „zerówkowicze” zapoznani zostali z teorią. Następnie przy asyście pomocnika Rysia dzieci wdrażały nabytą wiedzę w działanie podczas zabawy w "Indianina Sokole Oko i Swędzący Język". Na koniec dużym zainteresowaniem cieszyły się "srebrne bransoletki", które Pani Strażniczka zakładała na rączki chętnym dzieciom. Zajęcia bardzo się podobały, a dowodem na to było zaproszenie przez dzieci naszego gościa na kolejną wizytę.
        • Warsztaty pszczelarskie

• 24.11.2021 12:00
        • W dniu 22 listopada 2021r. grupa 0a i 0b brały udział w warsztatach pszczelarskich. Dzieci dowiedziały się o jak dawna pszczoły zamieszkują naszą planetę oraz jak ważne jest abyśmy o nie dbali. Ponadto, uczniowie poznali zwyczaje panujące w ulu oraz rolę Królowej pszczół. Na krótką chwilę wszyscy zamienili się w te niezwykle pożyteczne owady i zbierali pyłek kwiatowy, który skrzętnie zbierali do ula.

Po dużej dawce wiedzy dzieci otrzymały słodki prezent z dodatkiem propolisu.

• Warsztaty zoologiczne

• 10.11.2021 13:01
        • 10 listopada w oddziałach przedszkolnych zawitali niesłychani goście. Odwiedziły nas zwierzęta egzotyczne! Były m.in. węże, jaszczurki i żółwie z całego świata. Dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z życiem poszczególnych zwierząt i miały okazję zobaczyć je z bliska i pogłaskać.
        • Warsztaty astronomiczne

• 09.11.2021 15:29
        • 9 listopada oddziały przedszkolne uczestniczyły w warsztatach astronomicznych. Aby w pełni wyczerpać temat lotów kosmicznych i zaspokoić ciekawość dzieci, zajęcia zostały podzielone na dwa etapy. Część pierwsza z seansem filmowym w specjalnym balonie i część zajęć praktycznych. Ciekawostek było co niemiara, a miny dzieci mówią same za siebie. Było Kosmicznie Fajnie!

• Moja rodzina

• 05.11.2021 10:49
        • W tym tygodniu uczniowie grupy 0a rozmawiali na temat swojej rodziny. Dzieci przyniosły zdjęcia najbliższych i opowiadały o relacjach ich wiążących. Poznały nowe pojęcie „Drzewo genealogiczne”. Każdy uczeń wykonał własne drzewo genealogiczne z portretami krewnych.