• Egzamin na kartę rowerową
          • Egzamin na kartę rowerową

            Pomimo deszczowej pogody uczniowie klas czwartych przystąpili do egzaminu na kartę rowerową, który odbył się w Miasteczku Ruchu Drogowego w Warszawie. Jazda rowerem w tym miejscu była dla nich namiastką uczestnictwa w prawdziwym ruchu drogowym. Życzymy nowym posiadaczom karty rowerowej i wszystkim miłośnikom jazdy na rowerze wspaniałych wakacyjnych wypraw, bezpiecznej jazdy na rowerze, ze szczególnym przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.

            WIĘCEJ

        • Sukces Katarzyny Włoch
          • Sukces Katarzyny Włoch

            30 maja w sali widowiskowej Ursynowskiego Domu Kultury "Alternatywy" odbyła się uroczysta Gala XXIX Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Tytuł laureatki za działania w zakresie wolontariatu zdobyła Katarzyna Włoch z klasy VIII F. W trakcie Gali wyróżniono również nauczycieli za wieloletnią opiekę nad szkolnymi klubami wolontariuszy. Podziękowania za 23 lata opieki nad szkolnym "Klubem Osmiu" od prezes Fundacji " Świat na Tak",  posłanki Joanny Fabisiak odebrała nauczycielka - pani Anna Łachańska.

            Serdecznie gratulujemy!

        • Jakub Rataj laureatem Olimpiady Historycznej Juniorów
          • Jakub Rataj laureatem Olimpiady Historycznej Juniorów

            Uczeń naszej szkoły Jakub Rataj wziął udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Juniorów. Zajął VII miejsce w eliminacjach centralnych. 
            Oto co o przebiegu Olimpiady ma do powiedzenie Jakub:
            „Olimpiada Historyczna Juniorów składała się z trzech etapów: szkolnego, okręgowego i centralnego . 
            Etap szkolny był to test z wiedzy z całej podstawy programowej oraz wypracowanie do napisania na temat , który każdego roku jest losowo wybierany przez organizatorów Olimpiady. W tym roku była to ,,Historia Senatu RP w XV i XVI wieku”. Z każdej szkoły do następnego etapu kwalifikowało się trzech uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik. 
            Etap okręgowy był  podzielony  na dwa mniejsze etapy : I etap - pisemny . Był to, podobnie jak w etapie pierwszym test z całej podstawy programowej. Do następnego etapu przechodziło 20% uczestników, którzy uzyskali najlepszy wynik. Etap II – ustny. Na tym etapie trzeba było przygotować opracowanie jednego z tematów – ja wybrałem temat : ,, Rok 1956 w Polsce i jego znaczenie’’. Następnie trzeba było zaprezentować ten temat przed komisją złożoną z 4 osób i odpowiedzieć na pytania zadawane do tematu. Kolejną częścią etapu ustnego była rozmowa z komisją na temat wybranej przeze mnie lektury ze spisu poddanego przez organizatorów  – moim wyborem była ,,Noc i mgła. Niemcy w okresie hitlerowskim”  F. Ryszki.  Do etapu centralnego z całego okręgu warszawskiego przechodziło tylko 9 osób.
            Etap centralny był znacznie bardziej rozbudowany od poprzedzających go etapów.  Cale eliminacje centralne trwały 3 dni, od 22 do 24 kwietnia i odbywały się w Poznaniu, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pierwszy  dzień był poświęcony na sprawy czysto organizacyjne. Drugiego dnia odbywały si ę same eliminacje, natomiast dnia trzeciego nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów.  Cały etap III podzielić można na dwie części, podobnie jak etap II.
            I część to test pisemny , składający się z zadań zamkniętych i otwartych obejmujących treści związane z tematem przewodnim eliminacji centralnych. Zadania testowe były zbudowane na różnych typach materiałów źródłowych (teksty źródłowe, ikonografia, dane statystyczne, mapy, audycje radiowe  itp.) W tym roku  tematem przewodnim były: ,, Dzieje Senatu w Poslce do końca XX wieku’’  
            II część to część ustna. Przeprowadzała ją komisja złożona z trzech osób. Polegała ona na udzieleniu odpowiedzi na dwa wylosowane pytania. Tematy pytań obejmowały całą podstawę programową. Następnie dyskutowało się z komisją na temat wybranych przez siebie 3 lektur (dwie lektury z wykazu Komitetu Głównego, jedna lektura zaproponowana przez uczestnika).
            Moje lektury :
            1.    Noc i mgła – F.Ryszka 
            2.    Polska Gierka – A.Friszke 
            3.    Sojusz Hitler Stalin – E. Guz 
            Aby uzyskać tytuł  laureata Olimpiady Historycznej Juniorów trzeba było otrzymać minimum 75 punktów na 100. Tytuł finalisty przysługiwał każdemu kto uzyskał przynajmniej 30 punktów”.
            Gratulujemy wysokiego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

        • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne realizowany w świetlicy szkolnej
          • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne realizowany w świetlicy szkolnej

            W roku szkolnym 2021/2022 nasza świetlica przystąpiła do realizacji projektu KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE. Projekt składał się z 9 zadań. Każde zadanie projektowe polegało na tym, że minimum raz w miesiącu (od września do maja) nauczyciel wybierał jeden konkretny pomysł z ogromnego zasobu bloga KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE i realizował inspirowane nim zajęcia plastyczne. W realizację projektu zaangażowały się wszystkie grupy świetlicowe łącznie z oddziałem przedszkolnym. Zajęcia poprzez swoją różnorodność (klejenie, lepienie, malowanie, wycinanie, projektowanie, składanie) sprawiały dużo przyjemności i radości dzieciom. 

            Zrealizowane zadania projektowe:
            Róże malowane palcami. Rysunek węglem. Malowanie na firanie. Jesienna praca plastyczna z liści. Praca plastyczna wyklejanka – zamek. Wyklejanka z folii i bibuły -  kwiaty. Rysunek patykiem i tuszem. Serce z masy solnej. Symetryczne wycinanki przedstawiające tulipany. Batik świecowy. Prosta praca plastyczna – kosmos. Wyklejanka z pasków papieru – piesek i wiele innych.

            Na zakończenie projektu została zorganizowana wystawa wszystkich prac, a nasza świetlica otrzymała certyfikat potwierdzający pozytywne ukończenie projektu.

            Należy pamiętać, że w każdym dziecku kryją się zdolności, siła wyobraźni i kreatywność. Trzeba je tylko ożywić, rozwijać i wspierać.

             

        • Kwiatki z okazji Dnia Matki
          • Kwiatki z okazji Dnia Matki

            W ten wyjątkowy, majowy dzień pragniemy złożyć wszystkim Mamom, najserdeczniejsze życzenia: szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień i samych cudownych chwil w życiu.

            Przesyłamy Mamom bukiecik malutki, aby odpędził wszystkie smutki!

            Natomiast uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Najpiękniejsze kwiaty dla Mamy” serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Wszystkie prace były wyjątkowe i niepowtarzalne.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce

            Maciej Sitkiewicz klasa 4c

            Nadia Drabek klasa 5a

            Aleksander Lachowski 7b

             

            II miejsce

            Grzegorz Goryszewski 4c

            Nina Traczyk 5a

            Igor Śmielak 5c

             

            III miejsce

            Helena Szymaniak 1 b

            Anna Zagańska 2c

            Juliusz Janiec 4a

            Piotr Galatowicz 7b

            Weronika Włodkowska 7b

            Emilia Opęchowska 7c

             

        • Dzień Matki w świetlicy szkolnej
          • Dzień Matki w świetlicy szkolnej

            Raz tylko w roku jest Dzień Matki,
            choć mamusiom co dzień należą się kwiatki,
            czerwonej róży pączek na dobrego dnia początek,
            puszyste georginie na marzeń spełnienie,
            fiołeczki małe na zdrowie doskonałe,
            a leśne konwalie małe na szczęście trwałe!

            Najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom
            z okazji Dnia Matki
            składają świetliczaki wraz z wychowawcami świetlicy.

             

        • Maraton matematyczny
          • Maraton matematyczny

            W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w konkursie matematycznym “Maraton matematyczny”, który zorganizowany został przez nauczycieli matematyki  XXXIX Liceum Ogólnokształcącego  im. Lotnictwa Polskiego w Warszawie. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród uczniów bielańskich szkół oraz możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności matematycznych w konfrontacji z innymi uczniami szkół z naszej dzielnicy. Zestaw konkursowy zawierał ograniczoną ilość zadań o różnym stopniu trudności i miał czas rozwiązywania zadań (3 godziny) – ale to uczeń ustalał, kiedy kończy pracę z zestawem. Laureatem konkursu został uczestnik, który rozwiązał poprawnie największą liczbę zadań w jak najkrótszym czasie i uzyskał największą liczbę punktów.
            Dziękujemy za wzięcie udziału w Maratonie matematycznym. 

        • I miejsce w mazowieckim konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej
          • I miejsce w mazowieckim konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej

            Gratulacje dla uczennicy Zoi Poręckiej z klasy 7G za zajęcie jako laureatka I miejsca w mazowieckim konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.

            Konkurs składał się z trzech etapów. Na każdym z nich należało wykazać się wiedzą z zakresu znajomości Unii Europejskiej.

            Konkurs składał się z trzech etapów. W trakcie finału uczniowie napisali test wiedzy obejmujący pytania z programu stałego i programu zmiennego, następnie zaś wysłuchali dwóch wykładów: pt. „System polityczny RP w świetle integracji europejskiej” który został wygłoszony przez prof. dr hab. Jacka Wojnickiego – Kierownika Katedry Systemów Politycznych WNPiSM UW. Następnie interaktywne warsztaty o Unii Europejskiej poprowadziła dr hab. Marta Witkowska – ekspertka TeamEurope (grupy ekspertów Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce) oraz wykładowczyni WNPiSM UW. 

            Po niezwykle ciekawych wykładach nastąpiła gala, w trakcie której ogłoszono wyniki oraz nagrodzono laureatów. 

        • Spotkanie z lekturą w świetlicy
          • Spotkanie z lekturą w świetlicy

            W ramach całorocznego cyklu zajęć czytelniczych "Spotkanie z lekturą" uczniowie klas 1 uczęszczający do świetlicy szkolnej doskonalili technikę czytania poznając opowieść ,,Jak Wojtek został strażakiem”. Książka autorstwa Czesława Stanisława Janczarskiego udowadnia, że jeśli w coś mocno wierzymy wszystko jest możliwe, trzeba tylko znaleźć w sobie odwagę bo w każdym z nas tkwi moc spełniania marzeń. Kolejnym krokiem było wykonanie pracy wielkoformatowej przedstawiającej wóz strażacki oraz postać strażaka.

            BRAWO NASI MŁODZI CZYTELNICY!

          • Apel - Jan Paweł II

            18 maja była 102 rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. W naszej szkole odbył się apel upamiętniający naszego wybitnego rodaka. Tym razem klasa 8B była gospodarzem tego wydarzenia. Przedstawiciele klas z różnych poziomów nauczania zapoznali się z niektórymi sytuacjami z życia naszego świętego papieża. Odbyło się to w formie wywiadu, który przeprowadziła reporterka (Julia Mazur) z papieżem (Marcel Krupa). Wywiad opatrzony był prezentacją dokumentującą opowiadane historie. Klasa 8f pomagała jako chórek śpiewając ulubioną piosenkę Jana Pawła II "Barkę" a na końcu piosenkę "Lolek" Magdy Anioł. Nad całością czuwała nauczycielka religii Renata Wojda.

        • Egzamin na kartę rowerową
          • Egzamin na kartę rowerową

          • Pomimo deszczowej pogody uczniowie klas czwartych przystąpili do egzaminu na kartę rowerową, który odbył się w Miasteczku Ruchu Drogowego w Warszawie. Jazda rowerem w tym miejscu była dla nich namiastką uczestnictwa w prawdziwym ruchu drogowym. Życzymy nowym posiadaczom karty rowerowej i wszystkim miłośnikom jazdy na rowerze wspaniałych wakacyjnych wypraw, bezpiecznej jazdy na rowerze, ze szczególnym przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.

            WIĘCEJ

          • Realizacja nagrody specjalnej zdobytej w szkolnym konkursie Mam Talent przez Natalię Dziekan i Kalinę Sobczyńską

          • Laureatki szkolnego konkursu Mam Talent Natalia Dziekan z klasy 4a i Kalina Sobczyńska z kl. 7e, kilka dni temu, zrealizowały swoje nagrody specjalne w postaci nagrania konkursowej piosenki w studio LITE Studio pod bacznym okiem artystycznym Pana Zbyszka Starnawskiego. Obydwie zgodnie przyznały, że było to dla Nich nowe i bardzo ciekawe doświadczenie.
            Jak widać nasza szkoła oprócz szachowych, sportowych, plastycznych talentów rozwija również talenty muzyczne.
            Nasi zdolni uczniowie realizują swoje pasje, a my mocno im kibicujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

        • Sukces Katarzyny Włoch
          • Sukces Katarzyny Włoch

          • 30 maja w sali widowiskowej Ursynowskiego Domu Kultury "Alternatywy" odbyła się uroczysta Gala XXIX Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Tytuł laureatki za działania w zakresie wolontariatu zdobyła Katarzyna Włoch z klasy VIII F. W trakcie Gali wyróżniono również nauczycieli za wieloletnią opiekę nad szkolnymi klubami wolontariuszy. Podziękowania za 23 lata opieki nad szkolnym "Klubem Osmiu" od prezes Fundacji " Świat na Tak",  posłanki Joanny Fabisiak odebrała nauczycielka - pani Anna Łachańska.

            Serdecznie gratulujemy!

        • Informacja o konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych
          • Informacja o konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych

          • Dnia 27 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs dotyczący wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z kulturą i geografią krajów anglojęzycznych, z ich symbolami, flagami, walutą, ciekawostkami dotyczącymi ważnych postaci historycznych. Pierwsze trzy miejsca zajęły uczennice:
            I  miejsce zajęła Zuzanna Witosławska z klasy 4a,
            II miejsce zajęła Jagoda Chadaj z klasy 5b,
            III miejsce zajęła Nina Traczyk z klasy 5a.
            Uczestnicy dostali dyplomy za udział w konkursie, za zajęcie I, II i III miejsca zostały przyznane nagrody książkowe oraz drobny gadżet. 
            Gratulujemy uczestnikom! 
            Jeżeli chcesz sprawdzić swoją wiedzę, w załączniku znajdziesz tegoroczny test.

        • Jakub Rataj laureatem Olimpiady Historycznej Juniorów
          • Jakub Rataj laureatem Olimpiady Historycznej Juniorów

          • Uczeń naszej szkoły Jakub Rataj wziął udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Juniorów. Zajął VII miejsce w eliminacjach centralnych. 
            Oto co o przebiegu Olimpiady ma do powiedzenie Jakub:
            „Olimpiada Historyczna Juniorów składała się z trzech etapów: szkolnego, okręgowego i centralnego . 
            Etap szkolny był to test z wiedzy z całej podstawy programowej oraz wypracowanie do napisania na temat , który każdego roku jest losowo wybierany przez organizatorów Olimpiady. W tym roku była to ,,Historia Senatu RP w XV i XVI wieku”. Z każdej szkoły do następnego etapu kwalifikowało się trzech uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik. 
            Etap okręgowy był  podzielony  na dwa mniejsze etapy : I etap - pisemny . Był to, podobnie jak w etapie pierwszym test z całej podstawy programowej. Do następnego etapu przechodziło 20% uczestników, którzy uzyskali najlepszy wynik. Etap II – ustny. Na tym etapie trzeba było przygotować opracowanie jednego z tematów – ja wybrałem temat : ,, Rok 1956 w Polsce i jego znaczenie’’. Następnie trzeba było zaprezentować ten temat przed komisją złożoną z 4 osób i odpowiedzieć na pytania zadawane do tematu. Kolejną częścią etapu ustnego była rozmowa z komisją na temat wybranej przeze mnie lektury ze spisu poddanego przez organizatorów  – moim wyborem była ,,Noc i mgła. Niemcy w okresie hitlerowskim”  F. Ryszki.  Do etapu centralnego z całego okręgu warszawskiego przechodziło tylko 9 osób.
            Etap centralny był znacznie bardziej rozbudowany od poprzedzających go etapów.  Cale eliminacje centralne trwały 3 dni, od 22 do 24 kwietnia i odbywały się w Poznaniu, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pierwszy  dzień był poświęcony na sprawy czysto organizacyjne. Drugiego dnia odbywały si ę same eliminacje, natomiast dnia trzeciego nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów.  Cały etap III podzielić można na dwie części, podobnie jak etap II.
            I część to test pisemny , składający się z zadań zamkniętych i otwartych obejmujących treści związane z tematem przewodnim eliminacji centralnych. Zadania testowe były zbudowane na różnych typach materiałów źródłowych (teksty źródłowe, ikonografia, dane statystyczne, mapy, audycje radiowe  itp.) W tym roku  tematem przewodnim były: ,, Dzieje Senatu w Poslce do końca XX wieku’’  
            II część to część ustna. Przeprowadzała ją komisja złożona z trzech osób. Polegała ona na udzieleniu odpowiedzi na dwa wylosowane pytania. Tematy pytań obejmowały całą podstawę programową. Następnie dyskutowało się z komisją na temat wybranych przez siebie 3 lektur (dwie lektury z wykazu Komitetu Głównego, jedna lektura zaproponowana przez uczestnika).
            Moje lektury :
            1.    Noc i mgła – F.Ryszka 
            2.    Polska Gierka – A.Friszke 
            3.    Sojusz Hitler Stalin – E. Guz 
            Aby uzyskać tytuł  laureata Olimpiady Historycznej Juniorów trzeba było otrzymać minimum 75 punktów na 100. Tytuł finalisty przysługiwał każdemu kto uzyskał przynajmniej 30 punktów”.
            Gratulujemy wysokiego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

        • Sukces w Kuratoryjnym Konkursie Biblijnym "Hieronymus"
          • Sukces w Kuratoryjnym Konkursie Biblijnym "Hieronymus"

          • 16 edycja Kuratoryjnego Konkursu Biblijnego "Hieronymus" zakończyła się sukcesem dla trzech naszych uczniów, którzy osiągnęli status finalisty i dodatkowe punkty do rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej:

            1. Rafała Fiedora 8b

            2. Bartosza Kozłowskiego 8f

            3. Karola Rębilasa 8f

            GRATULUJEMY!!!

          • Sukces naszych uczniów w XIII Warszawskim Konkursie Historyczno-Literackim „II wojna światowa i Powstanie Warszawskie w dziejach mojej rodziny i przyjaciół”

          • Już po raz trzynasty Szkoła Podstawowa nr 42 im. K. I. Gałczyńskiego w Warszawie wraz z Oddziałem Bródno Towarzystwa Przyjaciół Warszawy zorganizowali kolejną edycję Konkursu Historyczno-Literackiego „II wojna światowa i Powstanie Warszawskie w dziejach mojej rodziny i przyjaciół” przeznaczonego dla uczniów warszawskich szkół podstawowych.
            Twórcy postawili sobie za cel uczczenie 77. rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Przedmiotem zadania konkursowego było wykonanie pracy o charakterze literackim, dotyczącej dziejów członka rodziny lub osoby bliskiej rodzinie uczestnika konkursu, związanej z przeżyciami w czasie II wojny światowej. 
            Na wysokości wymagań organizatorów stanęło aż pięcioro uczniów naszej szkoły i w gronie laureatów znaleźli się:
            II miejsce Jakub Krawczyk, klas 5A
            III miejsce Emilia Łepecka, klasa 8F
            V miejsce Julia San Sebastian Cywińska, klasa 8F
            Wyróżnienia: Natalia Stakuń, klasa 8F oraz Franciszek Kaczmarczyk, klasa 4B

            Gratulujemy uczniom odniesionego sukcesu!

        • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
          • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

          • W maju uczniowie klas VIII brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 364 im. Konstancji Markiewicz na Bemowie. Miło nam poinformować, że wszystkie zwycięskie miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły.

            I miejsce zdobyła Bożena Sztrubel z klasy VIII E. Drugie miejsce zajęli ex aequo Maja Kwiatkowska z klasy VIII E oraz Jakub Rataj z klasy VIII C. Trzecie miejsce przypadło Małgorzacie Milewskiej z klasy VIII E. 

            Gratulujemy!

        • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne realizowany w świetlicy szkolnej
          • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne realizowany w świetlicy szkolnej

          • W roku szkolnym 2021/2022 nasza świetlica przystąpiła do realizacji projektu KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE. Projekt składał się z 9 zadań. Każde zadanie projektowe polegało na tym, że minimum raz w miesiącu (od września do maja) nauczyciel wybierał jeden konkretny pomysł z ogromnego zasobu bloga KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE i realizował inspirowane nim zajęcia plastyczne. W realizację projektu zaangażowały się wszystkie grupy świetlicowe łącznie z oddziałem przedszkolnym. Zajęcia poprzez swoją różnorodność (klejenie, lepienie, malowanie, wycinanie, projektowanie, składanie) sprawiały dużo przyjemności i radości dzieciom. 

            Zrealizowane zadania projektowe:
            Róże malowane palcami. Rysunek węglem. Malowanie na firanie. Jesienna praca plastyczna z liści. Praca plastyczna wyklejanka – zamek. Wyklejanka z folii i bibuły -  kwiaty. Rysunek patykiem i tuszem. Serce z masy solnej. Symetryczne wycinanki przedstawiające tulipany. Batik świecowy. Prosta praca plastyczna – kosmos. Wyklejanka z pasków papieru – piesek i wiele innych.

            Na zakończenie projektu została zorganizowana wystawa wszystkich prac, a nasza świetlica otrzymała certyfikat potwierdzający pozytywne ukończenie projektu.

            Należy pamiętać, że w każdym dziecku kryją się zdolności, siła wyobraźni i kreatywność. Trzeba je tylko ożywić, rozwijać i wspierać.

             

        • Kwiatki z okazji Dnia Matki
          • Kwiatki z okazji Dnia Matki

          • W ten wyjątkowy, majowy dzień pragniemy złożyć wszystkim Mamom, najserdeczniejsze życzenia: szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień i samych cudownych chwil w życiu.

            Przesyłamy Mamom bukiecik malutki, aby odpędził wszystkie smutki!

            Natomiast uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Najpiękniejsze kwiaty dla Mamy” serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Wszystkie prace były wyjątkowe i niepowtarzalne.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce

            Maciej Sitkiewicz klasa 4c

            Nadia Drabek klasa 5a

            Aleksander Lachowski 7b

             

            II miejsce

            Grzegorz Goryszewski 4c

            Nina Traczyk 5a

            Igor Śmielak 5c

             

            III miejsce

            Helena Szymaniak 1 b

            Anna Zagańska 2c

            Juliusz Janiec 4a

            Piotr Galatowicz 7b

            Weronika Włodkowska 7b

            Emilia Opęchowska 7c

             

        • Dzień Matki w świetlicy szkolnej
          • Dzień Matki w świetlicy szkolnej

          • Raz tylko w roku jest Dzień Matki,
            choć mamusiom co dzień należą się kwiatki,
            czerwonej róży pączek na dobrego dnia początek,
            puszyste georginie na marzeń spełnienie,
            fiołeczki małe na zdrowie doskonałe,
            a leśne konwalie małe na szczęście trwałe!

            Najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom
            z okazji Dnia Matki
            składają świetliczaki wraz z wychowawcami świetlicy.

             

        • Maraton matematyczny
          • Maraton matematyczny

          • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w konkursie matematycznym “Maraton matematyczny”, który zorganizowany został przez nauczycieli matematyki  XXXIX Liceum Ogólnokształcącego  im. Lotnictwa Polskiego w Warszawie. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród uczniów bielańskich szkół oraz możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności matematycznych w konfrontacji z innymi uczniami szkół z naszej dzielnicy. Zestaw konkursowy zawierał ograniczoną ilość zadań o różnym stopniu trudności i miał czas rozwiązywania zadań (3 godziny) – ale to uczeń ustalał, kiedy kończy pracę z zestawem. Laureatem konkursu został uczestnik, który rozwiązał poprawnie największą liczbę zadań w jak najkrótszym czasie i uzyskał największą liczbę punktów.
            Dziękujemy za wzięcie udziału w Maratonie matematycznym. 

        • I miejsce w mazowieckim konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej
          • I miejsce w mazowieckim konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej

          • Gratulacje dla uczennicy Zoi Poręckiej z klasy 7G za zajęcie jako laureatka I miejsca w mazowieckim konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.

            Konkurs składał się z trzech etapów. Na każdym z nich należało wykazać się wiedzą z zakresu znajomości Unii Europejskiej.

            Konkurs składał się z trzech etapów. W trakcie finału uczniowie napisali test wiedzy obejmujący pytania z programu stałego i programu zmiennego, następnie zaś wysłuchali dwóch wykładów: pt. „System polityczny RP w świetle integracji europejskiej” który został wygłoszony przez prof. dr hab. Jacka Wojnickiego – Kierownika Katedry Systemów Politycznych WNPiSM UW. Następnie interaktywne warsztaty o Unii Europejskiej poprowadziła dr hab. Marta Witkowska – ekspertka TeamEurope (grupy ekspertów Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce) oraz wykładowczyni WNPiSM UW. 

            Po niezwykle ciekawych wykładach nastąpiła gala, w trakcie której ogłoszono wyniki oraz nagrodzono laureatów. 

        • Spotkanie z lekturą w świetlicy
          • Spotkanie z lekturą w świetlicy

          • W ramach całorocznego cyklu zajęć czytelniczych "Spotkanie z lekturą" uczniowie klas 1 uczęszczający do świetlicy szkolnej doskonalili technikę czytania poznając opowieść ,,Jak Wojtek został strażakiem”. Książka autorstwa Czesława Stanisława Janczarskiego udowadnia, że jeśli w coś mocno wierzymy wszystko jest możliwe, trzeba tylko znaleźć w sobie odwagę bo w każdym z nas tkwi moc spełniania marzeń. Kolejnym krokiem było wykonanie pracy wielkoformatowej przedstawiającej wóz strażacki oraz postać strażaka.

            BRAWO NASI MŁODZI CZYTELNICY!

        • Mitologiczny sukces uczniów
          • Mitologiczny sukces uczniów

          • Serdecznie gratulacje dla uczniów klas V - VIII zajęcia wszystkich trzech miejsc w dzielnicowym konkursie "Nie udawaj Greka"

            I miejsce Julia San Sebastian - Cywińska

            II miejsce Katarzyna Dziedzic 

            III miejsce Maja Paczuska

            Gratulacje!

          • Apel - Jan Paweł II

          • 18 maja była 102 rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. W naszej szkole odbył się apel upamiętniający naszego wybitnego rodaka. Tym razem klasa 8B była gospodarzem tego wydarzenia. Przedstawiciele klas z różnych poziomów nauczania zapoznali się z niektórymi sytuacjami z życia naszego świętego papieża. Odbyło się to w formie wywiadu, który przeprowadziła reporterka (Julia Mazur) z papieżem (Marcel Krupa). Wywiad opatrzony był prezentacją dokumentującą opowiadane historie. Klasa 8f pomagała jako chórek śpiewając ulubioną piosenkę Jana Pawła II "Barkę" a na końcu piosenkę "Lolek" Magdy Anioł. Nad całością czuwała nauczycielka religii Renata Wojda.