Sukces naszych uczniów w Konkursie Literackim
W tym roku uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli udział w Konkursie Literackim pod hasłem „Pierwszą pomoc wszyscy znamy - ratujemy, pomagamy”. Turniej tradycyjnie został zorganizowany przez SPZZLO Warszawa – Żoliborz oraz redakcję kwartalnika „Zdrowie Pacjenta”, a skierowany był do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zadanie uczestników polegało na zredagowaniu krótkiego wiersza, fraszki lub limeryku nawiązującego do tematu konkursu. Wśród laureatów znalazło się aż 12 uczniów naszej szkoły: Zuzanna Witosławska 4A, Maciej Sitkiewicz 4C, Jakub Krawczyk 5A, Ignacy Popłoński 5A, Nina Traczyk 5A, Aleksandra Komacka 5B, Maja Marciniak 5D, Mikołaj Grochowski 6A, Matylda Piątek 7A, Emilia Opęchowska 7A, Szymon Kaczmarek 8B, Emilia Łepecka 8F.
Oprócz nagród, które zostały wręczone laureatom przez Panią pielęgniarkę, praca Emilki Łepeckiej z klasy 8Fzostała opublikowana w grudniowym wydaniu kwartalnika „Zdrowie Pacjenta”, na stronie 12.
Wielkie gratulacje!
Sukces Emilii Łepeckiej i Aleksandry Zieniewicz w BIELAŃSKIM KONKURSIE LITERACKIM AD FONTES
Pragniemy poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami Bielańskiego Konkursu Literackiego Ad Fontes. Emilia Łepecka z klasy 8Fzdobyła I miejsce, natomiast Aleksandra Zieniewicz z klasy 8B zajęła III miejsce. Organizatorem turnieju byłoXCIV LO im. Gen. Stanisława Maczka, zaś współorganizatorem – Burmistrz Dzielnicy Bielany miasta st. Warszawy.
Tegoroczna, VIII edycja, została nazwana„GENIALNA EPOKA BRUNONA SCHULZA”. Inspirując się twórczością pisarza, dziewczynki miały za zadanie zredagować pracę w formie opowiadania, np. przygodowego, fantasy, obyczajowego, psychologicznego, sensacyjnego, thrillera lub innego rodzaju. Formy wypowiedzi były oceniane w dwóch kategoriach: opowiadanie, w którym należało zawrzeć pięć z ośmiu narzuconych słów – kluczy oraz opowiadanie, w którym w swobodny sposób nawiązano do jednego z trzech wymaganych cytatów.
Emilka i Ola znakomicie poradziły sobie z tym wyzwaniem, zdobywając najwyższe lokaty, co świadczy o ich wyjątkowej wyobraźni, kreatywności oraz wrażliwości artystycznej.
Życzenia literackiego natchnienia oraz wyjątkowych pomysłów w kolejnych konkursach literackich!
Sukces Emilii Łepeckiej w konkursie literackim
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Emilia Łepecka, uczennica klasy 8F została laureatką II miejsca w międzyszkolnym konkursie literackim na opowiadanie "Pewnego razu na Bielanach", zorganizowanym przez XXXIX Liceum Ogólnokształcące im. Lotnictwa Polskiego w Warszawie.
Uczestnicy turnieju, czyli uczniowie klas VII i VIIIszkół podstawowych oraz wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych, zmierzyli się z zadaniem zredagowania opowiadania z dialogiem. Jego akcja mogła się toczyć w wybranym przez autora czasie, natomiast inspirację powinny stanowić miejsca, wydarzenia lub postacie związane z Bielanami. Początek pracy rozpoczynały słowa: „Pewnego razu na Bielanach…”.
Ósmoklasistka stanęła na wysokości zdania i doskonale poradziła sobie z wymaganiami dotyczącymi pracy, które dotyczyły zgodności z tematyką, twórczego charakteru utworu, poprawności stylistycznej i językowej, odpowiedniego poziomu literackiego, a także samodzielności i oryginalności.
Słowa uznania dla Emilki i życzenia dalszych sukcesów literackich!
Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza bombka świąteczna”
Uczniowie klas 0-III aktywnie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Najpiękniejsza bombka świąteczna”. Spośród wszystkich prac, komisja wybrała 6 bombek świątecznych. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były ciekawe i kreatywne. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Wśród zwycięzców wyłoniono dwa I miejsca - Helena Pieniak, kl.1 i Piotr Orłowski, kl.3, dwa II miejsca - Zofia Kamińska, kl.1 i Maria Kamińska, kl.1, dwa III miejsca - Julia Filipiak, oddział przedszkolny, Jakub Krasnodębski, kl.2.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy.
Konkurs na kreatywny słownik języka niemieckiego
W grudniu uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w szkolnym konkursie z języka niemieckiego. Zadaniem uczniów było przygotowanie kreatywnego słowniczka bazującego na poznanej wcześniej leksyce. I miejsce zajęła Kalina Sobczyńska z klasy VII e, II miejsce Nina Kaczkan z klasy VII f, a III miejsce zajął Szymon Głębocki z klasy VII f. Wszystkim uczestnikom gratulujemy serdecznie i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.
Program Ekoeksperymentarium
EkoEksperymentarium to ciekawy projekt ekologiczny. Uczniowie klasy 3a systematycznie odwiedzali wirtualny dom rodziny Łaskotków. W środku czekały łamigłówki, a ich rozwiązanie pozwalało zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska mają dobre praktyki ekologiczne. Projekt ten miał na celu rozwijanie dobrych praktyk ekologicznych. Klasa 3a zdobyła tytuł Ekoklasy i umiejętności Mistrza Ekologii!
„I ty możesz zostać świętym Mikołajkiem”
„Jakże byłoby pięknie,
gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:
dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.
(Papież Franciszek).
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi. Dlatego już po raz czwarty w naszej szkole zorganizowano akcję charytatywną „I ty możesz zostać świętym Mikołajkiem”. W tym roku uczniowie zebrali i przekazali słodycze dla podopiecznych fundacji „Być Bardziej”. Świąteczna akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej, która mogła przekonać się jak wielką radość sprawia pomaganie innym. Za realizację akcji charytatywnej odpowiedzialni byli członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego, Samorządu Uczniowskiego klas IV – VIII oraz ich opiekunowie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i zaangażowanie!!!
WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły
We wrześniu 2021r. nasza szkoła przystąpiła do projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie„WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły”.Jego celem była walka ze skutkami pandemii koronawirusa przez poprawę stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wspieranie uczniów w podnoszeniu sprawności fizycznej po okresie nauki zdalnej.
Programem zostały objęte klasy trzecie, a prowadzącymi nauczyciele: Pani Beta Jakubowska, Pani Katarzyna Kowalska i Pan Mariusz Jaguś.
Zajęcia rozpoczęły się we wrześniu i zakończyły w połowie grudnia. Uczniowie bardzo chętnie w nich uczestniczyli,podejmującz wielkim zaangażowaniem sportowe wyzwania. Zwieńczeniem projektubyło spotkanie z Panią Agnieszką Kobus-Zawojską – dwukrotną medalistką olimpijską w wioślarstwie. Z jej udziałem został nagrany felieton do programu „Pytanie na Śniadanie”, w którym zaprezentowano zajęcia sportowe z udziałem uczniów. Pani Agnieszka swoją pasją i energią porwała dzieci do wspólnej zabawy w sportowym stylu.
„Jest robótka”
Mały Samorząd Uczniowski zakończył coroczną akcję świąteczną „Jest robótka”. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz pokazali, że można na nich liczyć i nawet w tak trudnym czasie, potrafią się zmobilizować i zrobić coś dobrego dla innych. Jesteśmy dumni, gdyż kolejny rok do Ośrodka Pomocy Społecznej w Niegowie oraz pierwszy raz do Fundacji Malwa w Warszawie dostarczone zostały własnoręcznie przygotowane przez dzieci kartki z życzeniami świątecznymi oraz słodkie upominki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dla umilenia świątecznych spotkań przekazane zostało także nagranie kolęd w wykonaniu naszych uczniów kl. 1-3 uczęszczających do świetlicy oraz oddziałów przedszkolnych. Do Niegowa paczka została wysłana za pośrednictwem poczty, zaś do Fundacji Malwa wyruszyła z wizytą reprezentacja uczniów naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Graczyk. Dzieci zostały bardzo serdecznie i ciepło przyjęte przez podopiecznych oraz pracowników Fundacji, ugoszczone wigilijnymi przysmakami, zaproszone do udziału w świątecznej zabawie z drobnymi upominkami. Mieliśmy możliwość obejrzeć galerię prac podopiecznych Fundacji, wspólnie z nimi spędzić czas grając w ping ponga, piłkarzyki oraz rysując. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd. Podjęte rozmowy oraz wspólna aktywność dostarczyły wszystkim dużo radości.
Dla naszych uczniów było to bardzo cenne doświadczenie uczące wrażliwości na osoby z różnymi niepełnosprawnościami, tolerancji i akceptacji.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim pracownikom Fundacji Malwa za tak ogromną otwartość i okazane serce podczas naszej wizyty. Dzięki tak cudownej postawie spotkanie przebiegło w wyjątkowej atmosferze.
Warsztaty zdobienia bombek
Święta tuż tuż… i dlatego też uczniowie klasy 1a oraz 2a w tym przedświątecznym czasie z ogromnym entuzjazmem uczestniczyli w zorganizowanych przez wychowawców warsztatach zdobienia bombek. Zajęcia dały możliwość poczuć ducha czasów, w których własnoręczne wykonywanie ozdób choinkowych było najpiękniejszą częścią Świąt.
Podczas warsztatów nie zabrakło informacji o procesie tworzenia bombek. Uczniowie mogli obejrzeć film z fabryki bombek w Złotoryi. To stąd każdego roku na Boże Narodzenie w świat wędrują niezwykłe, ręcznie malowane ozdoby. Dzieci poznały technikę dmuchania szklanych kul oraz magię srebrzenia i własnoręcznego ich zdobienia. Następnie na szklanych bombkach pochodzących właśnie z tej fabryki uczniowie stworzyli swoje piękne kompozycje malarskie okraszane brokatem. Własnoręcznie wymalowaną i udekorowaną bombkę, zapakowaną w pudełko zanieśli do domów.
Z pewnością wyjątkowa i oryginalna bombka zawiśnie na honorowym miejscu na choince i nada magii Świętom!
Świąteczna poczta
Coraz rzadziej wysyłamy pocztą listy i kartki. Święta Bożego Narodzenia są bardzo dobrą okazją, by ten zamierający zwyczaj ożywić i przesłać swoim kolegom, koleżankom, nauczycielom i pracownikom szkołyżyczenia świąteczne. Uczniowie mieli możliwość wykonać własnoręcznie kartkę okolicznościową i wrzucić do specjalnego świątecznego pudełka. Członkowie Samorządu Uczniowskiego dostarczyli świąteczne kartki do adresatów. Każde z życzeń sprawiło odbiorcom wiele radości.
Samorząd Uczniowski
Podsumowanie akcji zbierania naklejek na maskotki dla małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka
„Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”
(sentencja, autor nieznany)
Mały Samorząd Uczniowski wraz z Samorządem Uczniowskim kl. IV-VIII zakończył akcję zbierania naklejek dostępnych w sieci marketów Biedronka oraz maskotek Disneya z sieci sklepów Lidl przeznaczonych dla dzieci przebywających na oddziałach Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”.
Wszystkie wyklejone książeczki zostały wymienione na maskotki Swojaków. Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły wspólnie zebraliśmy naklejki na 27 dużych maskotek, 3 małe oraz 12 maskotek Disneya. Przytulanki zostały wysłane i już niebawem trafią do małych pacjentów szpitala w Międzylesiu. Jesteśmy pewni, że pluszowe maskotki pozwolą małym pacjentom dzielniej znieść niezbędne zabiegi medyczne oraz złagodzą odczuwany strach i niepokój z tym związany.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za życzliwość, wsparcie i gorące serca.
Świetlicowe przygotowania do świąt
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia napawają radością dużych i małych. Ta radosna atmosfera panuje również w świetlicy. O tej porze roku świetliczaki mają bardzo dużo pracy. Przygotowują się do corocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek oraz do Bożonarodzeniowego Kiermaszu. Praca wre, powstają piękne ozdoby świąteczne z szyszek, filcu, gliny, masy solnej … w przerwach ćwiczymy kolędy. W świetlicy stoi już kolorowa choinka ozdobiona przez świetliczaki. Święta nadchodźcie – świetlica szkolna gotowa!!!
Bielański Konkurs „Prymus” – I etap za nami
15 grudnia odbył się I etap konkursu „Prymus”. Konkurs co roku cieszy się wśród uczniów dużą popularnością. W tym roku do konkursu przystąpiło 70 uczniów. Uczestnicy,odpowiadając na 100 pytań, musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin: języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, fizyki, geografii, sportuitp.
Wszyscy, którzy brali udział w konkursie spisali się świetnie, ale wśród tych dobrych byli oczywiście najlepsi. Oto szkolni Prymusi w poszczególnych kategoriach:
Kategoria klas czwartych:
I miejsce – Jan Marciniak 4 B
II miejsce – Julian Obuchowicz 4B
III miejsce – Krzysztof Obuchowicz 4B, Michał Grzeszuk 4B, Maciej Sitkiewicz 4C
Kategoria klas piątych:
I miejsce – Natalia Hołubowicz 5B
II miejsce – Nikodem Kucisz 5B
III miejsce – Jaśmina Jarek 5C
Kategoria klas szóstych:
I miejsce - Gabriela Kucińska 6A
II miejsce - Zuzanna Lyubashenko6A
III miejsce - Zuzanna Żarnecka 6A
Kategoria klas siódmych:
I miejsce - Zoja Poręcka7G
II miejsce - Kajetan Mędyk7F
III miejsce – Alicja Czarnecka 7F
Kategoria klas ósmych:
I miejsce - Jan Pędzich8C
II miejsce – Mateusz Grzeszuk 8B
III miejsce – Aleksandra Zieniewicz8B
Gratulujemy!
Uczniowie – Zoja Poręcka, Jan Pędzich, Kajetan Mędyk, Mateusz Grzeszuk oraz Aleksandra Zieniewicz będą reprezentowali naszą szkołę podczas etapu międzyszkolnego.
Trzymamy mocno kciuki!
Drewniane łyżki przydatne nie tylko w kuchni...
Zajęcia edukacyjne „Za kulisami teatru” stały się dla uczniów klasy I b doskonałą okazją do twórczego działania. Na edukacji technicznej, wykorzystując m.in. filc, skrawki materiałów, bibułę, plastelinę, włóczkę, druciki kreatywne dzieci tworzyły lalki z drewnianych łyżek. Pierwszaki mogły puścić wodzę fantazji i wykonać postać według własnego, oryginalnego pomysłu. Dzięki wspaniałym kukiełkom w klasie zrobiło się kolorowo. Jak widać drewniane łyżki są bardzo przydatne nie tylko w kuchni podczas codziennego przygotowywania potraw, ale także rozwijają kreatywność.
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu sferach: na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacji z rówieśnikami. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci. Od początku istnienia inicjatywa wspierana jest przez uznane instytucje, działające w obszarze bezpieczeństwa publicznego oraz edukacji – Wydział Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydział Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy nad programem obejmują Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.
Pierwsza klasa to ważny czas dla dzieci, który wiąże się z nowymi obowiązkami. Dzieci wkraczają w kolejny etap edukacji, poznają kolegów i koleżanki, uczą się samodzielności i odpowiedzialności. Wtedy też najmłodsi uczniowie podejmują nowe wyzwania, kiedy samodzielnie wracają ze szkoły, uczestniczą w klasowych wycieczkach, zostają po raz pierwszy sami w domu czy zaczynają świadomie korzystać z Internetu. Niezwykle istotna w tych chwilach jest także edukacja w zakresie właściwych zachowań, które są podstawą bezpieczeństwa. Wiedzę i cenne wskazówki w tym zakresie dzieci zdobywały poprzez uczestnictwo w zajęciach Akademii Bezpiecznego Puchatka. Uczniowie rozwiązywali karty pracy, wykonywali prace plastyczne, odgrywali scenki, opowiadały o swoich doświadczeniach z poruszanym tematem. Na koniec rozwiązywali Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa będący podsumowaniem zdobytych wiadomości.
BRAWO PIERWSZOKLASIŚCI!
Dekoracje świąteczne w klasie 3a
Klasa 3a poczuła już nastrój Świąt Bożego Narodzenia wykonując dekoracyjne choinki filcowe. Zadaniem uczniów było przyszyć elementy filcu do drewna, a następnie udekorować pracę. Choinki zdobiły kolorowe guziczki. Zadanie wymagało skupienia, dokładności i cierpliwości. Grupa świetnie poradziła sobie z przyszywaniem elementów. Piękne choinki uczniowie mogą przyczepić do elementów metalowych za pomocą przymocowanych magnesów.
Gigathon – Ogólnopolski Konkurs Programistyczny
Informujemy, że ruszyły zapisy do Gigathonu – Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, który pozwoli dzieciom i młodzieży sprawdzić swoje umiejętności w programowaniu, informatyce i nowoczesnych technologiach! Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Zapisy trwają od 24 marca do 18 maja 2025 r.
Rejestracja dostępna na stronie linkUdział w konkursie jest całkowicie bezpłatny!
Dla kogo? Uczestnicy w wieku 7-18 lat, podzieleni na cztery grupy wiekowe:
🔹 7-9 lat – programowanie w Minecraft Education
🔹 10-12 lat – programowanie w Scratch
🔹 13-15 lat – programowanie w Python, C# lub C++
🔹 16-18 lat – programowanie w Python, C# lub C++Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): uczestnicy rozwiązują test sprawdzający ich wiedzę. Liczy się liczba poprawnych odpowiedzi i czas!
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników spotka się na hackathonie, gdzie będą rywalizować o atrakcyjne nagrody!Dlaczego warto?
1. Konkurs rozwija zainteresowanie programowaniem i nowymi technologiami.
2. Uczestnicy zdobywają cenne umiejętności cyfrowe, które przydadzą się w przyszłości.
3. Rywalizacja motywuje do nauki i kreatywnego rozwiązywania problemów.
4. Atrakcyjne nagrody! (konsole, sprzęt komputerowy, smartfony, kursy i obozy programistyczne, gadżety gamingowe i edukacyjne, dyplomy konkursowe dla wszystkich uczestników).Zachęcamy do zapisów i wspólnego odkrywania świata programowania!
Wielkanocny Turniej Szachowy
W dniu 15 kwietnia od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli uczniów z klas 1-3 wystartowało 24 uczestników, którzy zagrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Hubert Duda z klasy 2c. Drugie miejsce zajął Antoni Orłowski z klasy 2c, a trzecie Daniel Brzeziński z klasy 3b.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 35 uczestników, którzy rozegrali również 6 rund tempem 10 minut na zawodnika.
Zwycięzcą turnieju został Julian Obuchowicz z klasy 7b, z wynikiem 6 punktów z 6 partii. Drugie miejsce zajął Mateusz Dymek z klasy 8d, a trzecie Jędrzej Weronko z klasy 7a. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jaśmina Jarek z klasy 8c.
Po zakończonych zmaganiach dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor Pani Beata Chrzanowska uczestnikom turnieju wręczyły dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Rozmowy na temat elektromagnetyzmu...
Uczniowie klas: 5b i 5d mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pogadance na temat elektromagnetyzmu! Temat ten jest niezwykle fascynujący i ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w kontekście działania telefonów komórkowych.
Podczas spotkania piątoklasiści mogli dowiedzieć się, że telefon komórkowy działa dzięki falom elektromagnetycznym, wysyłając i odbierając sygnały radiowe. Te z kolei przenoszą informacje w postaci dźwięku, tekstu czy obrazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę pełnią anteny i przekaźniki telefoniczne, umożliwiające komunikację między użytkownikami.
Dodatkowo uświadomili sobie jak w codziennym życiu zjawiska przyrodnicze łączą się z takimi pojęciami, jak elektrostatyka i magnetyzm. Uczniowie poszerzyli wiedzę o zjawiskach związanych z ładunkami elektrycznymi, które mogą przyciągać lub odpychać inne naładowane obiekty oraz o właściwościach magnetycznych materiałów, które są wykorzystywane w różnych urządzeniach, takich jak głośniki czy silniki elektryczne.
Takie pogadanki inspirują uczniów do dalszego zgłębiania tajników świata fizyki i technologii, a także pobudzają ich ciekawość do odkrywania wpływu nauki na otaczający nas świat. To doskonała okazja do zainspirowania młodych fizyków do myślenia o przyszłości i możliwościach, jakie niesie ze sobą rozwój technologii opartych na zasadach elektromagnetyzmu.
Wielkanocne Spotkanie z Seniorami Osiedla „Piaski”
Wielkanoc to jedno z najbardziej radosnych świąt, poprzedzone wieloma przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Ten okres skłania do refleksji i zadumy.
Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, w dniu 9 kwietnia 2025 roku, odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne, na które przybyli Seniorzy z Osiedla „Piaski”. Jego organizatorami byli: Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany, Samorząd Mieszkańców Osiedla „Piaski” oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 293.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, pełnej życzliwości, atmosferze, której atrakcją była inscenizacja o życiu seniorów w dzisiejszym świecie. Przy pięknych dekoracjach i ozdobach stołów, w towarzystwie wyjątkowych gości, wśród rozmów i wzruszeń wszyscy celebrowali zbliżające się Święta Wielkanocne.
Spotkanie było okazją do integracji i wzmocnienia poczucia wspólnoty wśród mieszkańców dzielnicy Bielany, a także miłym wypełnieniem wolnego czasu seniorów.
Zajęcia „Sprawne rączki”
Kolejnym przedsięwzięciem podjętym przez uczniów klasy 3a na zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki” było uszycie kolorowych rybek. Filcowe ozdoby będą przypominały im o zbliżających się wakacjach. Własnoręcznie wykonane, różnobarwne zabawki sprawiły wszystkim wiele radości.
Laboratoria Przyszłości to doskonała okazja do ćwiczenia sprawności manualnych.
Serdeczne podziękowania!
Dziękujemy z całego serca za zaangażowanie i udział w akcji wolontariatu – zbiórce dla Fundacji Rodakom na Kresach.
Dzięki Waszej otwartości, życzliwości i chęci niesienia pomocy udało się zebrać potrzebne dary, które trafią do Polaków mieszkających na Kresach.
Wasza pomoc ma ogromne znaczenie – pokazuje, że razem możemy więcej.
Akcja Wolontariatu
Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 293 oraz Szkoły Podstawowej nr 364 przy wsparciu świetlicy szkolnej zorganizował wspólnie wiosenny kiermasz bransoletek. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – uczniowie, nauczyciele i rodzice z zaangażowaniem wspierali akcję. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, wspierając tym samym najmłodszych podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim za udział i wielkie serce!
Podsumowanie konkursu czytelniczego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy. Laureatami konkursu zostali:
-
Aleksandra Gal kl. 1B
-
Maria Krzywicka kl. 3B
-
Wiktor Obliński kl. 4B
-
Filip Gumowski kl. 5D
-
Zuzanna Witosławska kl. 7A
Serdecznie gratulujemy!
-
Bielańskie Targi Edukacyjne
W dniu 3 kwietnia br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w XVI Bielańskich Targach Edukacyjnych. Zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 35 przy ul. S. Żeromskiego, a ich celem było promowanie kształcenia i osiągnięć edukacyjnych bielańskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, zainteresowani kontynuowaniem nauki na Bielanach, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z doradztwa zawodowego oraz zapoznania się z prezentowanymi zawodami oferowanymi przez bielańskie szkoły zawodowe - ZS nr 10, ZS nr 18 oraz ZS nr 35. Na uczestników targów czekały także testy z zakresu predyspozycji i preferencji zawodowych, które przygotowali dla uczniów doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10.
Rowerowy Maj
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: link
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
Szkolne Pole Nadziei znów zakwitło!
Nasze żonkilowe pole to nie tylko piękny widok, ale przede wszystkim symbol nadziei i wsparcia dla osób potrzebujących opieki paliatywnej. W ramach tej wyjątkowej akcji wolontariusze z naszego “Klubu Ośmiu” aktywnie współpracują z: Zespołem Domowej Opieki Paliatywnej na Bielanach, Ośrodkiem Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie i wielkie serca!
Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim
W dniu 27 marca 2025 r. odbył się dzielnicowy etap 48. konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zdobyły wyróżnienie:
W kategorii klas IV-VI: Veronika Karpińska i Antonina Kozioł
W kategorii klas VII-VIII: Urszula Mędrzecka i Oliwia Kozłowska
Dziewczynki zachwyciły jury wspaniałą recytacją wierszy, które oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie uczennic jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na zgłoszenie się do konkursu aż 89 uczestników z 17 szkół bielańskich.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich!
Góra Grosza
Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując, m.in. pomoc specjalistyczną, pracę z rodziną biologiczną oraz rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w tę inicjatywę. Szczególne gratulacje należą się klasie 4a za zajęcie pierwszego miejsca oraz dla klas: 5a i 5c za zdobycie kolejnych lokat. Wspólnie zebrana kwota 162,51 zł to dowód na to, jak ważne jest wsparcie i solidarność.
Serdeczne podziękowania uczestnikom akcji za ich wysiłek i poświęcenie!
Kartka wielkanocna dla Hospicjum Dziecięcego
Wolontariat szkolny wraz ze świetlicą szkolną włączył się w akcję zorganizowaną przez Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek. Wolontariusze przygotowali kolorowe, kreatywne kartki wielkanocne dla dzieci. To wspaniała inicjatywa, która ma na celu sprawienie radości i pokazanie wsparcia dla osób przebywających w hospicjum. Takie gesty niosą nie tylko otuchę, ale także przypomnienie o tym, jak ważna jest troska o innych w trudnych chwilach.
Dziękujemy!
Podziękowanie
Lodowce i woda w Arktyce
21 marca 2025 obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Lodowców, a 22 marca od lat Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy VIII b podczas zajęć fizyki mieli okazję uczestniczyć w lekcji na żywo z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi faktami dotyczącymi lodowców i zasobów wodnych Ziemi oraz dowiedzieli się, jak wygląda dostęp do wody w surowych warunkach Arktyki i co stanowi jej główne źródło na stacji polarnej.
Transmisja z ekspertem w zakresie badań polarnych i nauk o Ziemi była dostarczona przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach programu EDU-ARCTIC, mającego na celu angażowanie uczniów w edukację STEM poprzez badania Arktyki.
„Zorza polarna w objęciach fizyki”
W dniu 20 marca odbył się finał konkursu wojewódzkiego plastyczno-fizycznego „Fraktal”. Celem konkursu było stworzenie pracy plastycznej nawiązującej do zjawiska, teorii lub prawa fizycznego oraz jego naukowe wyjaśnienie.
Michał podczas prezentacji swojej pracy „Zorza polarna w objęciach fizyki” wykazał, że fizyka i sztuka są ze sobą powiązane - zarówno fizycy, jak i artyści starają się zrozumieć i zinterpretować otaczający nas świat.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Powitanie wiosny
Przyszła do nas wiosna - wiosenka
Zielona panienka - panienka
Przyszła o poranku
W sasankowym wianku...
Słowa tej piosenki, tak chętnie śpiewanej przez dzieci, doskonale nawiązują do wydarzeń naszej szkoły z 21 marca, kiedy to cała uczniowska brać powitała wiosnę. To szczególna pora roku, która napawa wszystkich optymizmem, a jej pierwszy dzień jest jednym z najbardziej wyczekiwanych po długiej i szarej zimie. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. Wszyscy chętni uczniowie przyszli ubrani na zielono, a tradycyjny plecak lub tornister zamienili na inne nosidło. Książki, zeszyty i przybory szkolne zostały przyniesione, m.in. w walizkach, poszewkach, koszykach, koszach, tekturowych pudełkach, garnkach, a nawet... w sejfie. Ponadto dzieci i młodzież włączyli się do akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, solidaryzując się z osobami z zespołem Downa. Przedsięwzięcie polegało na założeniu na siebie tych elementów garderoby – w różnych barwach na każdą nogę oraz pokolorowaniu papierowej skarpetki i zawieszeniu jej na drzwiach swojej pracowni lub na specjalnie przygotowanych do tego celu sznurach, by po raz kolejny pobić rekord utworzenia najdłuższego sznura wyjątkowych skarpetek.
Następnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było zaproszenie przez przedstawicielki prezydium Samorządu Uczniowskiego reprezentantów poszczególnych klas przebranych za Panie Wiosny w celu wyłonienia najbardziej oryginalnego stroju. Największym uznaniem wśród oceniającej komisji, której przewodniczył wicedyrektor, Pan Piotr Śmiałkowski, cieszyły się „wiosenki” z klas: 5a i 8c.
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przebiegły w radosnej i przyjemnej atmosferze. Po tak mile spędzonym czasie uczniowie żywią nadzieję, że ta piękna pora roku bardzo szybko zawita do szkolnych sal i będzie dla wszystkich źródłem dodatkowej energii.
Sukces w XX Olimpiadzie Matematycznej Juniorów
Miło nam poinformować, że Stanisław Krzywicki uczeń klasy 8B został finalistą XX Olimpiady Matematycznej Juniorów. Dzięki temu osiągnięciu Stanisław uzyskał uprawnienia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz przyjęcia w pierwszej kolejności do szkoły ponadpodstawowej.
GRATULUJEMY!!!
Sukces sportowy naszych uczniów
W dniach 10-14 marca 2025 r., w Szkole Podstawowej nr 352 przy ul. Conrada 6, odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców w kategorii młodzieży szkół podstawowych o Mistrzostwo Dzielnicy Bielany. Organizatorem imprezy był Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany Urzędu m. st. Warszawy.
Na zawody zgłosiło się 13 bielańskich szkół podstawowych, które drogą losowania zostały podzielone na 4 grupy. Grając systemem „każdy z każdym”, wyłoniono kolejność w poszczególnych grupach. Za wygrany mecz zespół otrzymywał 2 pkt., za przegrany 1 pkt. Mecze rozgrywano do 2 wygranych setów – każdy do 25 pkt.
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce, a reprezentowali ją chłopcy z klas 7-8:
Patryk Sumiński z klasy 8c, Maciej Daniszenko z klasy 8d, Mateusz Dymek z klasy 8d, Michał Krasnodębski z klasy 8c, Maciej Paluch z klasy 7b, Antoni Bartczak z klasy 7c, Wiktor Krzyżanowski z klasy 7c, Aleksander Kopka z klasy 8c, Nikodem Kucisz z klasy 8b, Filip Saniewski z klasy 8c.
Gratulacje dla naszych siatkarzy !!!
Archiwum Aktualności