• Apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący pracę w I półroczu
          • Apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący pracę w I półroczu

            W piątek 10 lutego br., tuż przed zimowymi feriami, Samorząd Uczniowski zorganizował apel, na którym dokonał podsumowania działań w I półroczu roku szkolnego 2022/2023.

            Najpierw dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, dziękując uczniom za owocną współpracę, nagrodziła stypendiami szkolnymi tych, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce (średnia ocen: 5.20) oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Ponadto życzyła wszystkim dalszych sukcesów w II półroczu.

            W dalszej kolejności przedstawicielki prezydium Samorządu Uczniowskiego zaprezentowały klasy, które uzyskały najwyższe wyniki, biorąc pod uwagę osiągnięcia w nauce, dyscyplinę oraz zaangażowanie w prace społeczne. Wart podkreślenia jest fakt, iż średnia ocen wszystkich klas 4-8 wyniosła 4,41, zaś najwyższą średnią - 4,78 uzyskała klasa 6B. W ogólnej punktacji poszczególnych poziomów klas wyniki przedstawiały się następująco: klasy 4. – klasa 4A, klasy 5. – klasa 5B, klasy 6. – klasa 6B, klasy 7. – klasa 7A oraz klasy 8. – klasa 8E. Najwyższą średnią w szkole spośród uczniów klas 4-8, bo aż - 5,83 uzyskała Katarzyna Dziedzic z klasy 6D.

            Wśród licznych akcji Samorządu Uczniowskiego wymieniono różnorakie akcje charytatywne, konkursy, zbiórki i plebiscyty. W konkursie plastycznym na „Portret naszej klasy” z okazji Dnia Tolerancji, jury zdecydowało wyróżnić klasy: 2B, 2C, 4A, 6B, 6C, 7A, 8C i 8G. W konkursie plastycznym „Moi Dziadkowie Superbohaterowie” doceniono prace następujących uczniów: I miejsce Maria Krzywicka (klasa 1B), II miejsce Gabriela Semerau -Siemianowska (klasa 2A), III miejsce Marta Semerau-Siemianowska (klasa 2A). Natomiast w plebiscycie na najsympatyczniejszego misia I miejscem uhonorowano „Misia Świnkę”- podopiecznego z klasy 8A, II miejscem „Misia Brunatnego” – podopiecznego z klasy 6A, zaś III miejscem „Misia Borsuka” - podopiecznego z klasy 4A oraz „Misia Kibica” – podopiecznego z klasy 8C.

            W ostatniej części spotkania poszczególni nauczyciele oraz szkolna pielęgniarka, z ogromną satysfakcją, wręczyli dyplomy i nagrody laureatom licznych konkursów przedmiotowych i turniejów sportowych.

            Na koniec przewodniczące poszczególnych oddziałów podziękowały za współpracę, żywiąc nadzieję na jeszcze większy zapał i zaangażowanie uczniów w drugim półroczu roku szkolnego 2022/23.

            Wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom życzenia miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej pracy.

            WIĘCEJ

        • Spotkanie klas VIII z absolwentami
          • Spotkanie klas VIII z absolwentami

            Warto wiedzieć więcej, gdy trzeba podjąć pierwszą ważną decyzję w życiu. Z takim wyzwaniem muszą zmierzyć się ósmoklasiści, którzy niebawem staną przed koniecznością wyboru szkoły ponadpodstawowej. Aby im ułatwić to trudne zadanie, panie Elżbieta Milej i Anna Szumel zorganizowały spotkanie z ubiegłorocznymi absolwentkami. Odbyło się ono 9 lutego 2023 roku. Wzięły w nim udział uczennice renomowanych warszawskich liceów: Katarzyna Włoch z XXIII Liceum Dwujęzycznego im. M. Kopernika, Antonina Janiec z XLI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Lelewela oraz Emilia Łepecka z LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. S.I. Witkiewicza. Dziewczęta przedstawiły szkoły, do których uczęszczają, podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat przygotowania do egzaminów i udzieliły kilku cennych rad swoim młodszym kolegom. Spotkanie z absolwentami okazało się ważne i potrzebne. Uświadomiło ósmoklasistom, że w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej warto pracować więcej, by móc realnie wpływać na swoją przyszłość.

            WIĘCEJ

        • Poczta walentynkowa
          • Poczta walentynkowa

            Samorząd Uczniowski klas młodszych i starszych ogłosił Walentynkowy Piątek. Szkołą zawładnęły czerwień i róż! Korytarze ozdobiły papierowe serca, które sprawiły, że w SP 293 zrobiło się miło i przytulnie. Przez cały tydzień uczniowie mogli wrzucać kartki do specjalnej skrzynki poczty walentynkowej. W piątek 10.02.23 r. przed feriami zimowymi wszystkie walentynki zostaną wręczone adresatom. Mamy nadzieję, że na ich twarzach zagości rozmarzony uśmiech.

            Życzymy udanych Walentynek!

            WIĘCEJ

        • Muzykujemy w klasie 2B
          • Muzykujemy w klasie 2B

            W klasie 2B uczniowie bardzo lubią grać na dzwonkach chromatycznych. Potrafią już zagrać kilka krótkich utworów. Fascynujące jest też poznawanie nowych instrumentów. Na ostatniej lekcji muzyki, przed feriami Pan Tadeusz Stasiak – nauczyciel muzyki w naszej szkole, zaprezentował uczniom gitarę klasyczną. Mogliśmy się dużo dowiedzieć na temat tego fascynującego instrumentu. Śpiewaliśmy, graliśmy i tańczyliśmy. Spokojne dźwięki gitary pozwoliły nam przenieść się w wymarzone miejsca. Lubimy takie niezwykłe lekcje muzyki.

            WIĘCEJ

        • Warsztaty Wear and Care w klasie 4C
          • Warsztaty Wear and Care w klasie 4C

            W dniu 7 lutego 2023 roku uczniowie klasy 4C mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych z inicjatywy absolwentek naszej szkoły- czyli zespołu Wear and Care. Dziewczynki poprowadziły zajęcia w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Spotkanie miało na celu pokazanie jak można zaoszczędzić pieniądze na garderobie, urozmaicić swój styl ubierania, a także rozwinąć kreatywne umiejętności. Prowadzące przeprowadziły pogadankę, popartą prezentacją, na temat ekologicznej mody i wskazały  ciekawe pomysły, aby dać swoim ubraniom drugie życie. Poruszyły także zjawisko Fast Fashion i jego wpływu na środowisko.

            W drugiej części uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać maskotkę ze skrawków materiału. Uczestnicy wykazali się wyobraźnią i z zapałem tworzyli swoje ośmiorniczki. Warsztaty spotkały się z ogromnym entuzjazmem wśród czwartoklasistów.

            WIĘCEJ

        • Tak powstawała dekoracja sali na bal karnawałowy.
          • Tak powstawała dekoracja sali na bal karnawałowy.

            Scenografię ZIMOWEGO MIASTA stworzyli wspólnie uczniowie całej naszej szkoły, zaczynając od klasy 0 do klas siódmych.

            ZIMOWE DRZEWA i BAŁWANKI przygotowali uczniowie klas 4 - 6, pracując w grupach  na lekcjach plastyki a LATARNIE klasy 7.

            KAMIENICZKI  powstały na lekcjach techniki w klasach 5 i 6 i na kole technicznym , na które uczęszczają dziewczynki z klas 4 . Aby powstały prace tak dużego formatu, pierwszym krokiem było przygotowanie okien o ujednoliconych wymiarach, metodą „krok po kroku” podczas której uczniowie uczyli się odmierzania na kartce i podziału płaszczyzny.  Na kolejnej lekcji okna zostały przyklejone do kolorowych kartonowych ścian oraz  dodano inne ozdobne elementy elewacji.

            Całość dekoracji dopełniła duża ilość ŚNIEŻYNEK wykonanych przez dzieci klas 0 - 3 pod kierunkiem wychowawców.

            Efekt tej kilku tygodniowej pracy wszyscy podziwiali podczas balu, dzieci mogły odnaleźć elementy wykonane przez siebie a Radzie Rodziców dziękujemy za zakup materiałów plastycznych.

            Bożena Imasz i Mariusz Seń

            WIĘCEJ

        • Bezpieczne ferie
          • Bezpieczne ferie

            Ferie zimowe to wyczekiwany przez uczniów czas odpoczynku i dobrej zabawy. Członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego w ramach akcji Bezpieczne Ferie chcieli przypomnieć swoim koleżankom i kolegom o zasadach bezpiecznego spędzania ferii. Szkolne korytarze zostały ozdobione przez ciekawe plakaty w formie znaków drogowych. Prace plastyczne wykonali uczniowie klas młodszych. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami bezpiecznej zabawy podczas zbliżających się ferii zimowych.

            Życzymy miłego wypoczynku!

            Opiekunowie i przedstawiciele MSU

            WIĘCEJ

        • Realizacja programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły
          • Realizacja programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły

            W pierwszym półroczu r. szk. 2022/2023 w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły pedagog szkolny i psychologowie zorganizowali zajęcia z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej:

            w oddziale przedszkolnym- „Zasady bezpiecznej zabawy”

            w kl. I – „Spotkanie z nieznajomym”

            w kl. II- „Bezpieczna droga do szkoły’

            w kl. III- „Jestem przyjacielem zwierząt”

            w kl. III- „ Obcy niebezpieczny, potrafię mówić nie”.

            w kl. IV- „Dyskryminacja rówieśnicza , jej formy oraz umiejętności przeciwdziałania zachowaniom dyskryminacyjnym”

            w kl. V- „Komunikacja bez przemocy”

            w kl. VI – „Bezpieczeństwo w sieci”

            w kl. VII i VIII- „Odpowiedzialność prawa nieletnich m.in. związana z zażywaniem rozprowadzaniem substancji psychoaktywnych .

            Zajęcia miały na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów i nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach .

            W klasach 3a, 4a, 6d i 7b odbyły się również warsztaty profilaktyczne realizowane przez EPSILON , które miały na celu kształtowanie postaw społecznych i właściwych relacji rówieśniczych

            Zorganizowano dla rodziców uczniów kl. VIII prelekcję pracownika Wydziału Profilaktyki Uzależnień z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej dotyczącą informacji na temat działania środków psychoaktywnych, symptomów ich zażywania oraz miejsc gdzie można uzyskać pomoc w sytuacjach zagrożenia uzależnieniem.

            WIĘCEJ

        • Bal karnawałowy
          • Bal karnawałowy

            Karnawał to szalony okres pełen zabaw i wrażeń, kolorów i dźwięków, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Zawsze dostarcza wiele pozytywnych przeżyć i wywołuje uśmiech na twarzy. Tak też było w dniu 3 lutego 2023r., który od rana zapowiadał się niezwykle, gdyż począwszy od godziny 9.00 odbywały się bale karnawałowe, stanowiące swoistą tradycję naszej szkoły. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy było „MIASTO ZIMĄ”, w które zmieniła się w piątkowy dzień sala gimnastyczna. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli plastyki i techniki, rodziców, a także uczniów, wszyscy mogli się bawić w przepięknej scenerii, pełnej miejskich kamieniczek, ośnieżonych drzew, latarni, śnieżynek, bałwanków, pingwinów oraz gwiazdek, znajdujących się wśród setek biało-niebieskich balonów. Urok wystroju magicznego miasta został pogłębiony przez kolorowe i pomysłowe stroje uczestników balu. Przy dźwiękach muzyki, a także efektach specjalnych, takich jak dym i kolorowe światła, dzieci mogły uczestniczyć w zabawie ze szkolnymi koleżankami i kolegami w towarzystwie dyrekcji, nauczycieli i wychowawców. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże oraz tańce w parach, a nawet konkursy z nagrodami, ufundowanymi przez głównego organizatora - Radę Rodziców naszej szkoły. Szaleństwo na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpywały siły tancerzy, dlatego też wszyscy uczniowie mieli zapewniony poczęstunek przygotowany przez rodziców w poszczególnych klasach. Ponadto młodsi uczestnicy piątkowego balu mieli wykonywane pamiątkowe fotografie, które zapewne nie pozwolą zapomnieć tej niepowtarzalnej atmosfery.

            klasy 0-II

            klasy III-IV

        • Bezpieczne zabawy zimą
          • Bezpieczne zabawy zimą

            Zbliżają się ferie zimowe. W każdej z klas w edukacji wczesnoszkolnej odbyły się pogadanki dotyczące bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Uczniowie zwracali uwagę na miejsca, w których można, a w których nie można się bawić. Podczas zajęć komputerowych, pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści wykonali prace plastyczne w poznanych programach graficznych. Z najpiękniejszych prac powstała niezwykle piękna wystawa.

            WIĘCEJ

        • Dzień otwarty
          • Dzień otwarty

            1 lutego w naszej szkole odbył się dzień otwarty. Przyszli uczniowie wraz z rodzicami mogli odwiedzić progi szkoły, poznać nauczycieli, wychowawców świetlicy, obejrzeć sale lekcyjne.

            O godzinie 17.00 zostało zorganizowane spotkanie informujące z panią dyrektor szkoły Iwoną Krupińską. Pani Dyrektor poinformowała Rodziców o rekrutacji i organizacji roku szkolnego. Specjaliści – p. pedagog, logopeda, terapeuta przekazali krótkie informacje dotyczące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, p. Ewa Kwaśny – kierownik świetlicy przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania świetlicy szkolnej. W krótkiej prezentacji p. Renata Piłat – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej - pokazała w jaki sposób odbywają się zajęcia w oddziale przedszkolnym i młodszych klasach, jakie prowadzone są zajęcia dodatkowe. Zwróciła również uwagę na uroczystości i tradycje związane z naszą szkołą.

            W tym samym czasie przybyłe dzieci brały udział w szeregu zajęć przygotowanych przez nauczycieli naszej placówki. Mogli obserwować zajęcia chemiczne i powstanie wulkanu oraz pasty do zębów dla słonia. Podczas zajęć z języka angielskiego wykonywali pracę plastyczną związaną z zimą oraz nauczyli się kilku nowych słówek. Dzieci brały udział w zajęciach komputerowych i szachowych. Przygotowane zostały również zajęcia plastyczne i sportowe. Dzieci rywalizowały w wyścigach rzędów. Niezwykle atrakcyjną okazała się kreatywna podłoga. Taka zabawa wzbudziła niesamowite emocje.

            WIĘCEJ

        • Dzień Babci i Dziadka w klasach drugich
          • Dzień Babci i Dziadka w klasach drugich

             

            Babcia i Dziadek zajmują szczególne miejsce w sercach dzieci.

            31 stycznia uczniowie klas drugich gościli w szkole swoich kochanych Dziadków. Z okazji ich niedawnego Święta przygotowali program artystyczny i własnoręcznie wykonali upominki. W ten sposób podziękowali babciom i dziadkom za ich miłość, troskę, dobroć i wyrozumiałość. Był też wspólny taniec w kręgu i słodki poczęstunek. Atrakcją wieczoru okazały się warsztaty manualne. Babcie, dziadkowie i wnuczęta wycinali i ozdabiali brokatem papierowe płatki śniegu, które zostały wykorzystane do dekoracji sali gimnastycznej podczas balu karnawałowego.

            Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

            PS Kochamy Was!

            WIĘCEJ

        • Zajęcia warsztatowe "Wiem co jem"
          • Zajęcia warsztatowe "Wiem co jem"

            Prawidłowe żywienie i zdrowy styl życia są jednymi z najważniejszych czynników wpływających na rozwój dziecka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia. Ma ono szczególne znaczenie u dzieci i młodzieży ze względu na bardzo intensywne procesy wzrastania i dojrzewania zachodzące w ich życiu. Bardzo ważne jest, by dzieci były tego świadome, potrafiły wybrać aktywny styl życia oraz zdrowszy i wartościowszy posiłek.

            Mając to na uwadze, klasy drugie naszej szkoły na przełomie stycznia i lutego wzięły udział w kampanii społecznej m.st. Warszawy przeprowadzonej w formie warsztatów pt. „Wiem, co jem” dotyczącej zdrowego stylu życia. Warsztaty obejmowały cykl trzech spotkań, w tym warsztaty o zasadach prawidłowego żywienia (I) – piramida zdrowego żywienia, warsztaty o zdrowym śniadaniu (II) oraz warsztaty o aktywności fizycznej (III). Dzieci otrzymały materiały edukacyjne, w tym tygodniową tabelę spożywania warzyw i owoców oraz piramidę żywieniową z naklejkami. Zadaniem uczniów było właściwe uzupełnienie pustych pięter piramidy oraz wykazanie spożywania warzyw i owoców.

            Zajęcia były bardzo atrakcyjne, wartościowe i ciekawe. Uczniowie utrwalali swoją wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania się i stylu życia, w którym bardzo ważne miejsce zajmuje aktywność fizyczna.

            WIĘCEJ

          • Sukcesy uczniów naszej szkoły w Konkursie Plastycznym

          • 20 maja 2024 r. w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy odbyło się rozstrzygnięcie XI edycji konkursu plastycznego „Bądź EKO na Bielanach” pod hasłem „MOJE DRZEWO NA BIELANACH”.

            Na konkurs wpłynęło 141 prac. Jury podkreśliło, iż mimo trudnego tematu uczestnicy wykazali się kreatywnością i różnorodnością interpretacji.

            W kategorii wiekowej 13-16 lat laureatami zostali uczniowie naszej szkoły:

            Julianna Pulikowska z klasy 7b i Adrian Płociński z klasy 6a.

            Nagrodą dla laureatów jest pobyt na „Wakacjach z pasją” w Zakopanem.

            Serdecznie gratulujemy!

        • Wyniki konkursu "Moja zabawka "
          • Wyniki konkursu "Moja zabawka "

          •  W tym roku szkolnym w corocznym konkursie „Moja zabawka”  organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota”, ul. Rokosowska 10 w Warszawie o zasięgu wojewódzkim z naszej szkoły  udział wzięło 8 osób z klas 1 -6. 

            Nasi uczniowie zdobyli 2 nagrody: 

            Julia Mazurek kl. 1A

            Jan Pokora kl. 6 A,

             oraz 3 wyróżnienia: 

            Karolina Siemaszko kl. 5C

            Juliusz Janiec kl 6A

            Franciszek Kaczmarczyk kl. 6B 

            Zwycięzcom gratulujemy !

            WIĘCEJ

          • Sukces uczniów klas trzecich

          • 23 maja uczniowie klas trzecich brali udział w podsumowaniu Bielańskiego Konkursu Ortograficznego dla klas III "I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 247 im. Kazimiierza Lisieckiego "Dziadka" w Warszawie . W tym roku nasi uczniowie wykazali się wyjątkowymi zdolnościami ortograficznymi. Maksymilian Dobrzycki z klasy III a oraz Antoni Opyrchał z klasy III c zdobyli Tytuł Mistrza Ortografii. Joanna Gromiec z klasy III c zajęła drugie miejsce, a Hanna Kwiatkowska z III c i Artur Brzeziński z III b zajęli trzecie miejsce.

            Laureatom gratulujemy!

        • Warsztaty szycia na maszynie
          • Warsztaty szycia na maszynie

          • Dziś uczniowie wszystkich klas trzecich i klasa 2b uczestniczyli w warsztatach szycia na maszynie. Pod bacznym okiem cudownej prowadzącej Pani Justyna Bugiel z Klub Młodego Technika uszyły dla swoich rodziców z okazji zbliżającego się ich święta kolorowe poduszki. Radość i satysfakcja samodzielnie wykonanej pracy była ogromna , a efekty przepiękne! Dziękujemy prowadzącym za tak sprawnie poprowadzone praktyczno-techniczne zajęcia. Pani Justyno, Panie Adamie jesteście Wielcy!

            Drodzy Rodzice, mamy nadzieję, że kładąc głowę na tej poduszce poczujecie tę ogromną MIŁOŚĆ swoich dzieci, którą włożyły w ich wykonanie.

            WIĘCEJ

        • Konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej
          • Konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej

          • Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o krajach Unii Europejskiej.

            Do rywalizacji przystąpiły 3-osobowe reprezentacje z każdej klasy. Wcześniej wylosowali nazwę państwa, o którym musieli wykazać się wiedzą podczas konkursu oraz wykonać plakat reklamujący wybrany kraj. Zmagania konkursowe oceniało jury składające się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pod przewodnictwem Pani Joanny Kowalskiej. Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami turniejowymi, wykazali się znajomością barw narodowych, języka, nazw stolic, położenia geograficznego, najważniejszych miast i obiektów oraz sławnych ludzi.

            W kategorii klas IV-V zwyciężyła klasa 4c, pozostałe miejsca na podium zajęły 4b i 5c. W klasach starszych najlepsze okazały się klasy 8a i 6c, na drugim miejscu uplasowały się klasy 7b i 7c, trzecie miejsce zajęła klasa 7d.

            WIĘCEJ

        • Realizacja programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji WOŚP
          • Realizacja programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji WOŚP

          • W kwietniu i w maju uczniowie klas I - III uczestniczyli w zajęciach z cyklu Pierwsza Pomoc. Celem takich zajęć jest nauka zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz nabycie umiejętności udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Chcemy, żeby nasi uczniowie od najmłodszych lat oswajali się ze świadomością konieczności niesienia pomocy. Tym razem dzieci uczyły się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, prawidłowego wzywania pomocy przez telefon, resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

            Zajęcia odbyły się w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji WOŚP. Programem objęci zostali również uczniowie klas starszych.

            WIĘCEJ

        • Sukces trzecioklasistów w Małej Olimpiadzie Matematycznej
          • Sukces trzecioklasistów w Małej Olimpiadzie Matematycznej

          • 12 maja w Szkole Podstawowej nr 65 im. Władysława Orkana w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w Małej Olimpiadzie Matematycznej. Konkurs odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy.

            W Olimpiadzie brali udział uczniowie klas trzecich warszawskich szkół.

            Laureatką II miejsca została Joanna Gromiec z klasy III c.

            Wyróżnienie otrzymali: Zofia Kostecka oraz Antoni Opyrchał oboje z III c.

            Gratulujemy!

            WIĘCEJ

        • Sukces w Konkursie Kangur Matematyczny 2024
          • Sukces w Konkursie Kangur Matematyczny 2024

          • Miło nam poinformować, że w Konkursie Kangur Matematyczny 2024 tytuł laureata uzyskał Daniel Bereza z klasy 8a 
            oraz wyróżnienia otrzymali:
            Jan Pulikowski  klasa 2a
            Piotr Spólnicki  klasa 3a
            Hanna Majnert klasa 4a
            Anna Zagalska klasa 4c
            Kalina Kuzawińska klasa 4c
            Piotr Orłowski klasa 5a
            Mikołaj Szczepański klasa 5b
            Julian Obuchowicz klasa 6b
            Katarzyna Dziedzic klasa 7d
            Stanisław Krzywicki Klasa 7b.

            Gratulujemy!
             

        • Majowe, patriotyczne wyzwania.
          • Majowe, patriotyczne wyzwania.

          • Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W pierwszych trzech dniach tego miesiąca obchodzone są w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości.

            1 maja obchodzimy Święto Pracy, a dokładniej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest świętem obchodzonym 2 maja. W tym dniu przypominamy sobie o historii i znaczeniu biało – czerwonej flagi. Narodowe Święto Trzeciego Maja to święto państwowe, które jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 Maja. W naszej szkole postanowiliśmy upamiętnić te ważne daty. Już od samego rana, 10 maja uczniowie klas I – III wzięli udział w akcji pod hasłem „Serce dla Polski”. Były patriotyczne wyzwania: girlandy z biało - czerwonych serc, owocowa przekąska w barwach narodowych i wspólne śpiewanie piosenki pt. Jest takie miejsce – Polska.

            Z tej okazji również uczniowie klasy 3c przygotowali projekt „Kraje Unii Europejskiej”, bowiem w tym roku 1 maja obchodziliśmy 20 rocznicę wstąpienia Polski do tego stowarzyszenia. Trzecioklasiści prezentowali wybrane kraje. Opowiadali o stolicach tych państw, flagach i zabytkach.

            Te wydarzenia przypomniały nam wszystkim, jak ważne znaczenie mają symbole i barwy narodowe, a takie spotkania społeczności szkolnej pozwalają budować wspólnotową tożsamość.

            WIĘCEJ

        • Sprawne rączki
          • Sprawne rączki

          • W kolejnym cyklu zajęć w ramach programu „Sprawne rączki”, uczennice klasy 2a uszyły wiosenne, czerwone kwiatuszki z filcu. Zapewne będą służyły do ozdobienia okna, jak również mogą być wykorzystane jako broszka. Szycie i inne prace ręczne to doskonała zabawa oraz okazja do ćwiczenia sprawności ręki.

        • "Żywa Flaga" na Bielanach
          • "Żywa Flaga" na Bielanach

          • Od siedmiu lat na warszawskich Bielanach  obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w sposób wyjątkowy, ktorego pomysłodawcą jest Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie.  8 maja uczniowie klas trzecich reprezentowali naszą szkołę w projekcie patriotycznym „Żywa Flaga”.

            WIĘCEJ

        • Sukces naszych uczniów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
          • Sukces naszych uczniów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

          • W dniu 7 maja 2024r. odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież, na szczeblu dzielnicowym. Imprezę zorganizował Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

            Naszą szkołę reprezentowała 18 - osobowa drużyna dziewcząt i chłopców z klas VII i VIII. W rywalizacji sportowej wzięło udział 9 szkół podstawowych w tym szkoła sportowa.

            Uczniowie naszej szkoły zdobyli 8 medali w konkurencjach indywidualnych. Niestety, w tym roku nie udało się zdobyć medalu w biegach sztafetowych 4x100 i sztafecie olimpijskiej.

            W biegu na dystansie 200m złoty medal zdobyła Lena Markowicz (kl. 7a), a srebrny Nina Traczyk (kl.7a). Dwa medale nasi sportowcy zdobyli również na dystansie 300m – złoto wygrała Kinga Daniluk (kl.7b), a brąz Hanna Bednarczyk (kl.8a). Kolejne trofea wywalczyli uczniowie na dystansie 600m – złoto zdobył Patryk Sumiński (kl.7c), a brąz Gabriela Kucińska (kl.8a).

            W konkurencjach technicznych kolejne dwa srebrne medale przypadły Natalii Hołubowicz (kl.7b) w pchnięciu kulą i Kornelii Rydel (kl.7c) w skoku w dal.

            Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach, a medalistom gratulujemy awansu do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i życzymy dalszych sukcesów.

            WIĘCEJ

        • Podsumowanie bielańskich konkursów językowych: Turnieju Wiedzy o Frazeologizmach „Mądrej głowie dość dwie słowie” oraz Konkursu Języka Angielskiego „Grammar Genius”.
          • Podsumowanie bielańskich konkursów językowych: Turnieju Wiedzy o Frazeologizmach „Mądrej głowie dość dwie słowie” oraz Konkursu Języka Angielskiego „Grammar Genius”.

          • 9 maja 2024 r. odbyło się podsumowanie dwóch bielańskich konkursów organizowanych przez nauczycieli naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział uczestnicy VI edycji Turnieju Wiedzy o Frazeologizmach i I edycji konkursu języka angielskiego „ Grammar Genius”. Zebranych przywitała Dyrektor Szkoły, Pani Iwona Krupińska. Skierowała do nich słowa uznania za gotowość do podejmowania wyzwań i wytrwałość w dążeniu do celu. Następnie po krótkim programie artystycznym organizatorzy ogłosili wyniki. Laureaci otrzymali wartościowe nagrody, a finaliści i nauczyciele podziękowania za udział w konkursowych zmaganiach. Wśród osób nagrodzonych nie zabrakło także uczniów naszej szkoły. Stanisław Krzywicki z klasy VII b został laureatem I miejsca w konkursie „Grammar Genius”, natomiast w Turnieju Wiedzy o Frazeologizmach I miejsce zajęła Zuzanna Witosławska z klasy VI a. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów.

            WIĘCEJ

        • Dzielnicowy Turniej Czytelniczo-Językowy
          • Dzielnicowy Turniej Czytelniczo-Językowy

          • Dnia 22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 209 im. Hanki Ordonówny odbył się finał Dzielnicowego Turnieju Czytelniczo – Językowego. Trzecio- i drugoklasiści musieli wykazać się znajomością lektur oraz sprawnością ortograficzną. Tegoroczny temat konkursu to „Zwierzęta jako bohaterowie książek”. W tym roku odnieśliśmy duży sukces. II miejsce zajęła Zofia Witosławska z klasy III a, natomiast III miejsce Joanna Gromiec z klasy III c. Za interpretację plastyczną nagrodzona została Julia Filipiak z klasy II a.

            Laureatkom gratulujemy!

            WIĘCEJ

        • Sukces szachowy w "Złoty Skoczek"
          • Sukces szachowy w "Złoty Skoczek"

          • W dniu 7 maja w Szkole Podstawowej nr 369 im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego w Warszawie odbył się turniej szachowy "Złoty Skoczek" dla klas I-VIII. To wydarzenie zgromadziło pasjonatów szachów z różnych szkół naszej dzielnicy, którzy w duchu sportowej rywalizacji zmierzyli się ze sobą na szachownicach.

            W kategorii klas młodszych, nasza szkoła mogła poszczycić się imponującym sukcesem, gdyż wszystkie trzy czołowe miejsca zajęli uczniowie klasy 3b. Na najwyższym stopniu podium stanął Artur Brzeziński, który zdobył komplet punktów, prezentując przy tym znakomitą technikę i konsekwencję w grze. Drugie miejsce przypadło Wiktorowi Oblińskiemu, a na trzecim miejscu uplasował się Janek Zajdel.

            W kategorii klas starszych (4-8), drugie miejsce zajął Daniel Bereza, uczeń klasy 8a z minimalną stratą 0,5 punktu do zwycięzcy turnieju. Na trzecim miejscu znalazł się Julian Obuchowicz, a tuż za podium uplasował się Krzysztof Obuchowicz, obaj z klasy 6b.

            Wszyscy nasi zawodnicy zagrali wiele dobrych partii. Na szczególną uwagę zasługuje partia Antka Chromińskiego z klasy 7d, który jako jedyny zdołał odebrać 0,5 punktu zwycięzcy turnieju.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i pasji oraz życzymy dalszych sukcesów w szachowej rywalizacji.

            WIĘCEJ

          • PIKNIK RODZINNY - FAJER NA TRAWIE

          • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców
            zapraszają na 
            "Piknik rodzinny - Fajer na trawie"

            który odbędzie się 
            25 maja 2024 r. – sobota w godz. 10:00 – 13:00 
            na boisku szkolnym.

            Na uczestników czeka wiele atrakcji:
            - występy artystyczne w wykonaniu uczniów oraz iluzjonisty KACPRA MYSIORKA; 
            - zabawy integracyjne;
            - turniej "Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora";
            - Rodzinny Turniej Szachowy;
            - wyścigi w układaniu na czas Kostki Rubika;
            - spacer z alpakami;
            - giełda kwiatowa;
            - pchli targ;
            - kawiarenki, a w nich – ciasta, napoje, potrawy kuchni europejskich.


            I WIELE, WIELE INNYCH ATRAKCJI!!!
             

        • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Dniu Trzeci Maja, dniu nam święty,
            Hołd ci należy nieść, choć dziś narodu cel wytknięty,
            Pamięci twojej cześć!

            W. Dalewska

             

            Konstytucja 3 Maja 1791 r. była pierwszą w Europie, zaś na świecie zyskała miano drugiej ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uczczenie 233. rocznicy jej uchwalenia podtrzymuje pamięć o kluczowych wydarzeniach dla historii naszego państwa.

            Dla przywołania tej ważnej daty w historii Polski, w naszej szkole została zorganizowana tematyczna wystawa, podkreślająca znaczenie Konstytucji Majowej dla państwowości polskiej. Ekspozycja zawiera również prace uczniów z klas 4-8, przygotowane w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego, w którym zadaniem było wykonanie historycznego lapbooka, komiksu czy plakatu pod hasłem "Konstytucja 3 Maja". Można w nich znaleźć informacje, m.in. na temat tego, czym jest Konstytucja, kiedy i w jakich okolicznościach doszło do jej uchwalenia, jakie zmiany  wprowadzała oraz kim byli jej twórcy, zwolennicy i przeciwnicy.

            Wystawa upamiętniająca tak istotne wydarzenie historyczne przypomina uczniom naszej szkoły, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa OJCZYZNA i PATRIOTYZM oraz to, czym jest WOLNOŚĆ.

            WIĘCEJ

          • Sukcesy w I Bielańskim Konkursie Druku 3D

          • W I BIELAŃSKIM KONKURSIE DRUKU 3D, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły jury doceniło najlepsze prace. W kategorii klas 4-5 trzecie miejsce ex aequo zajęły uczennice z klasy 5a: Zosia Krajewska i Kasia Jedynasty. Natomiast w kategorii klas 6-8 sukces osiągnęli uczniowie klasy 6b. Drugie miejsce zajęła Maja Wołoszczak, a Michał Grzeszuk otrzymał wyróżnienie.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

            Wasze osiągnięcia są doskonałym przykładem talentu i zaangażowania.

            Dziękujemy za udział w konkursie i inspirujące prace.

        • Projekt językowo-informatyczny
          • Projekt językowo-informatyczny

          • Podczas dwóch kwietniowych lekcji uczniowie klasy 6B doskonalili swoje kompetencje informatyczno- językowe tworząc ulubione przepisy kulinarne w programie Canva. Praca w parach, poza utrwalaniem słownictwa poznanego podczas lekcji języka angielskiego, sprzyjała również rozwijaniu w uczniach kreatywności i pomysłowości.

            WIĘCEJ