• Andrzejkowe wróżby w klasach I-III
          • Andrzejkowe wróżby w klasach I-III

            Andrzejkowe wróżby - wosk przez klucz lejemy.

            O tym co nas czeka zaraz się dowiemy.

            29 i 30 listopada uczniowie klas 1 – 3 przenieśli się w zaczarowany świat magii i wróżb. Andrzejki to stara tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie, którą w naszej szkole chętnie kultywujemy. Jest to okazja do wspólnej, wesołej zabawy budującej pozytywne relacje między rówieśnikami. Dzieci z klas młodszych z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek dotyczących tradycji obchodzenia w Polsce andrzejek i katarzynek, oraz poznały symboliczne znaczenie andrzejkowych wróżb.

            Uczestnicy zabawy wróżyli sobie, przebijając szpilką papierowe serca z napisanymi imionami dziewczynek i chłopców, ustawiali buty, odkrywali symbole ukryte pod kubeczkami. Nie obyło się bez wróżb dotyczących przyszłej kariery zawodowej. Atrakcją andrzejek były również zabawy ruchowe, a energię zapewnił słodki poczęstunek. Wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Andrzejki 2022 były magiczne i radosne.

            klasy III

            klasy II

        • Warsztaty chemiczne w klasie II c
          • Warsztaty chemiczne w klasie II c

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II c już trzykrotnie brali udział w warsztatach chemicznych prowadzonych przez mamę jednego z uczniów naszej klasy.

            Na pierwszych zajęciach zapoznaliśmy się z zasadami bhp, oglądaliśmy pokaz oraz sami wykonywaliśmy proste doświadczenia chemiczne. Na drugich warsztatach tworzyliśmy tęczę w probówce. Na listopadowych, trzecich, zajęciach robiliśmy mydełka i błyszczyki do ust, które będą świątecznymi upominkami.

            Zajęcia chemiczne bardzo się wszystkim podobają. Pełni wrażeń oczekujemy na kolejne warsztaty.

            WIĘCEJ

          • Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw

            W dniach 22- 25.11. Katedra nauczycieli w-f przeprowadziła Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw dla klas I-szych, II-ich i III-ich.

            W zawodach uczestniczyły reprezentacje klas, składających się z5 chłopców i 5 dziewcząt.

            W zależności od poziomu klas dzieci rywalizowały w bardziej lub mniej skomplikowanych konkurencjach.

            Zawodom towarzyszyły ogromne emocje a każda klasa otrzymała dyplom, upamiętniający udział w turnieju.

            Wśród klas trzecich zwyciężyła klasa III b, która otrzymała puchar przechodni. Na drugim miejscu turniej ukończyła klasa III a. Trzecie miejsce zajęły dzieci z klasy III d a czwarte z III c.

            Klasy pierwsze uczestniczyły w w/w turnieju po raz pierwszy.

            Pierwsze miejsce przypadło klasie I b a drugie I a.

            Wśród klas drugich zwyciężyła klasa II c, drugie miejsce zajęła klasa II a a trzecie II b.

        • Dzień Pluszowego Misia w klasach I - III i oddziale przedszkolnym
          • Dzień Pluszowego Misia w klasach I - III i oddziale przedszkolnym

            Dzień 25 listopada ustanowiony został na całym świecie Dniem Pluszowego Misia. W związku z tym Szkoła Podstawowa nr 293, zaplanowała i zrealizowała szereg działań związanych z ulubioną zabawką każdego dziecka.

            Już od rana, wraz z dziećmi pojawiły się w szkole misie – misie małe, średnie, duże i te bardzo, bardzo duże. Po krótkim powitaniu i przedstawieniu swoich pupili, uczniowie klas 0-3 obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowego misia oraz bohaterów znanych bajek, książek i filmów. Następnie wraz ze swoimi misiami uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych. Dzieci wykonały portrety swoich ulubionych Przytulanek, które można podziwiać na wystawie.

            Tego dnia Wolontariat zorganizował Loterię Pluszaków, Świetlica Szkolna oraz Biblioteka konkursy, których głównym bohaterem był Miś.

            Dzieciom dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy pięknie wykonanych prac i zwycięstw w konkursie.

        • Dzień Pluszowego Misia
          • Dzień Pluszowego Misia

            Tuli do snu, dodaje otuchy, pociesza w smutku, towarzyszy w zabawie. 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia, najmilszej zabawki, wiernego przyjaciela i towarzysza dzieciństwa. Z tej okazji każdy uczeń mógł przyjść do szkoły ze swoim ukochanym misiem lub innym pluszakiem, przebrać się za misia czy inną ulubioną postać z bajki. Odbyły się również międzyklasowe Wybory Pluszowych Misiów. Wszystkie pluszowe zwierzątka urzekały miękkością i kolorami. Komisja składająca się z Dyrekcji szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wyłoniła zwycięzców. Oto wyniki, czyli pluszaki, które skradły serca jury:

            I miejsce – Miś świnka – z klasy 8a

            II miejsce – Miś brunatny – z klasy 6a

            III miejsce – Miś borsuk – z klasy 4a oraz Miś kibic – z klasy 8c

            Wyróżnienia: Miś z klasy 1b, 6b, 6c, 6d

            Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie! Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś!

            Samorząd Uczniowski

            WIĘCEJ

        • Turniej w "Dwa Ognie" usportowione
          • Turniej w "Dwa Ognie" usportowione

            W październiku katedra nauczycieli w-f przeprowadziła dla klas 4-tych Turniej w "Dwa Ognie" usportowione. Celem turnieju było rozpropagowanie, popularyzacja gry w "Dwa Ognie" i przygotowanie uczniów do gry w piłkę ręczną.

            19.10. zawody rozegrali chłopcy a w drugiej turze dziewczęta. Rywalizacja była bardzo emocjonująca.

            W grupie chłopców na I miejscu znalazła się drużyna z klasy 4c, II miejsce zajął zespół klasy4b a III miejsce zdobyli chłopcy z klasy 4 a. Wśród dziewcząt miejsca ulokowały się podobnie.

            Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a zespoły, które zajęły I miejsca nagrodzono przechodnimi pucharami. Puchary te z końcem roku szkolnego wrócą do Katedry nauczycieli w-f.

            WIĘCEJ

          • Młodzieżowy Budżet Obywatelski

            22 listopada w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbyła się Gala Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, podczas której ogłoszono wyniki II edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Niestety, nasz projekt pt. „Pokój spokoju” nie znalazł się w gronie zwycięzców.

            Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie podczas głosowania.

            Samorząd Uczniowski

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

            Główną ideą Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który przypada w dniu 21 listopada jest przypomnienie o tym, że wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania dobrych relacji między ludźmi. Uśmiech, ciepłe słowo, krótkie pozdrowienie wystarczy, aby wokół wszystkim żyło się lepiej, radośniej.

            Z tej okazji na korytarzu szkolnym „wyrosło” Drzewo Życzliwości, na którym na przygotowanych wcześniej kolorowych listkach uczniowie mogli przekazać życzliwe, miłe słowa swoim koleżankom i kolegom.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tak szczytnej akcji.

            Samorząd Uczniowski

        • Wycieczka zawodoznawcza
          • Wycieczka zawodoznawcza

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas ósmych biorą udział w wycieczkach zawodoznawczych organizowanych przez doradcę zawodowego w ramach realizacji projektu "Sięgnij po więcej". W listopadzie uczniowie odwiedzili Telewizję Polsat. Mlodzież zobaczyła charakteryzatornię, reżyserki i studia telewizyjne. Uczniowie choć przez chwilę wcielili się w rolę prowadzących programy, dowiedzieli się jak pracują charakteryzatorzy, kostiumolodzy i operatorzy kamer oraz dźwiękowcy. Wyjscie było świetną okazją do zapoznania się ze specyfiką różnych zawodów.

            WIĘCEJ

        • Szkolne miasteczko zawodów 
          • Szkolne miasteczko zawodów 

            Poznanie świata zawodów może być niezwykle pasjonujące, o czym mogli przekonać się uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. W listopadzie dzieci uczestniczyły w wydarzeniach zorganizowanych przez szkolnego doradcę zawodowego panią Annę Szumel. Uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego wykonali przepiękne prace plastyczne zatytułowane "Mój wymarzony  zawód". I miejsce w konkursie zdobył Antoni Łojewski. Uczniowie klas ósmych rywalizowali w szkolnym konkursie wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego. Zwyciężyła klasa VIII A. 23 listopada uczniowie zaprezentowali przebrania różnych przedstawicieli zawodów. W tej konkurencji zwyciężyła klasa V B reprezentowana przez Aleksandrę Lewandowską. Na korytarzach szkolnych zobaczyć można było pielęgniarkę, lakiernika samochodowego, panią ochroniarz, policjantkę, panią mechanik pojazdów samochodowych, żołnierza i stewardessę. W listopadzie uczniowie klasy VIII F odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące im. B. Limanowskigo.  Na zajęciach  prowadzonych przez wychowawców klas dzieci odgadywały zagadki zawodoznawcze, grały w kalambury, poznały zawody wymierajace, poszukiwane i zawody przyszłości. W poznawaniu świata zawodów pomocna okazała się platforma multimedialna Mapa Karier. Na zajęciach z informatyki dzieci przygotowały wspólnie z panią Małgorzatą Badeńską- Onyśk plakaty w programie Canva o wymarzonych zawodach. Na zakończenie Szkolnego miasteczka zawodów uczniowie klas ósmych udali się do Telewizji Polsat Games w ramach realizacj projektu  "Sięgnij po więcej " i poznali tajniki pracy w telewizji.

            WIĘCEJ

        • Mój przyjaciel Miś
          • Mój przyjaciel Miś

            25 listopada w Światowym Dniu Pluszowego Misia biblioteka szkolna rozstrzygnęła konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3,, Mój przyjaciel Miś" Uczniowie wykonali wiele ciekawych prac przedstawiających postać ulubionego misia-bohatera literatury dziecięcej.

            Oto wyniki konkursu:

            Klasy 1

            1 miejsce- Kaja Gajewska 1b, Maria Krzywicka 1b

            2 miejsce- Iga Suchodolska 1b, Helena Podsiębierska 1b

            3 miejsce -Julia Filipiak 1a, Jan Pulikowski 1a

            Klasy 2:

            1 miejsce- Amelia Olszewska 2b, Antek Chłopecki 2a

            2 miejsce -Zosia Kostecka 2c, Jagoda Duralska 2b

            3 miejsce- Angela Ye 2b

            Klasy 3:

            1 miejsce- Maja Czarnecka 3a, Paulina Sumińska 3a, Olga Pankiv 3b

            2 miejsce- Natalia Rokita 3d, Ola Ampulska 3a

            3 miejsce- Hana Kamińska 3a

            Serdecznie gratulujemy laureatom!

            WIĘCEJ

        • "Papieroplastyka-składam i wycinam"
          • "Papieroplastyka-składam i wycinam"

            W naszej szkole prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Papieroplastyka-składam i wycinam”. Zajęcia są odpowiedzią na potrzeby rozwojowe i zainteresowania uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Papieroplastyka ma na celu poszerzenie umiejętności, zarówno w zakresie operowania nożyczkami, jak i materiałami plastycznymi, poznanie różnych form składania papieru, a także rozwijanie twórczego i kreatywnego myślenia. Prace plastyczne wymagają nie tylko odwzorowywania, lecz skłaniają uczestnika zajęć do szukania własnych rozwiązań i pomysłów konstrukcyjnych. Zajęcia są doskonałą okazją do stymulowania rozwoju wyobraźni przestrzennej, kreatywnego myślenia, rozwijania fantazji. To wszystko składa się na kształtowanie osobowości uczniów. Od września wykonano wiele ciekawych prac. Zapraszamy do galerii zdjęć.  

            Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i są prowadzone przez Panią Beatę Jońską. 

            WIĘCEJ

        • Innowacja pedagogiczna "Z legendą przez Polskę"
          • Innowacja pedagogiczna "Z legendą przez Polskę"

            Od września br. w naszej szkole prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Z legendą przez Polskę”. Zajęcia są przeznaczone dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, którzy wykazują zainteresowania czytelniczo-plastyczne. Ogromny wpływ na rozwój dziecka ma obcowanie z literaturą, które pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość na otaczający nas świat oraz służy rozwojowi wiedzy ogólnej. Obcowanie z książką niesie więc szereg pozytywów.  

            Innowacja pedagogiczna „Z legendą przez Polskę” łączy różne edukacje w celu osiągnięcia jak największej efektywności zajęć. Uczniowie, oprócz aktywnego omawiania polskich legend, poznają miejsca na mapie Polski związane z danym tekstem. Nie od dziś wiadomo, że człowiek zapamiętuje i uczy się najskuteczniej przez działanie. Zatem dzieci nie tylko poznają legendy, ale także wykonują do nich ilustracje.  

            Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i są prowadzone przez Panią Beatę Jońską. 

            WIĘCEJ

             

        • Wieczór Pieśni Patriotycznych w SP 187
          • Wieczór Pieśni Patriotycznych w SP 187

            Wieczór Pieśni Patriotycznych to tradycyjne wydarzenie, które od 10 lat odbywa się w Szkole Podstawowej nr 187 im. Adama Mickiewicza. W dniu 21 listopada br. miała miejsce jego kolejna edycja, ale w nowej odsłonie, z uwagi na fakt, że nasza szkoła po raz pierwszy pełniła rolę współorganizatora.

            Podczas wieczoru z udziałem Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Grzegorza Pietruczuka, Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Andrzeja Maliny, Radnego Dzielnicy Bielany, Pana Ryszarda Zakrzewskiego, rodziców i uczniów, naszą szkołę reprezentowała dyrektor, Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor, Pan Piotr Śmiałkowski. W trakcie spotkania można było usłyszeć wiele ciekawych interpretacji utworów patriotycznych, które służą pielęgnowaniu pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych, wzmacnianiu uczuć do własnego kraju oraz niejednokrotnie podkreślają trudną drogę do odzyskania suwerenności.

            W przeglądzie pieśni wystąpiły także uczennice z naszej szkoły. Natalia Dziekan i Marianna Wojtkowska zaśpiewały utwór pt. „Szara Piechota”, Kalina Sobczyńska zaprezentowała piosenkę pt. „Dziewczyna z granatem”, a Magdalena Belina-Brzozowska wystąpiła z pieśnią „O mój rozmarynie”. Do uświetnienia spotkania włączyli się także nasi wolontariusze, którzy pod opieką Pani Małgorzaty Badeńskiej-Onyśk oraz Pani Anny Szumel przygotowali kawiarenkę.

            Wieczór Pieśni Patriotycznych dostarczył zebranym dużo emocji, co potwierdza zasadność kultywowania pamięci o przodkach, rozbudzania zainteresowań historią oraz symbolami narodowymi.

            WIĘCEJ

        • Andrzejkowe wróżby w klasach I-III
          • Andrzejkowe wróżby w klasach I-III

          • Andrzejkowe wróżby - wosk przez klucz lejemy.

            O tym co nas czeka zaraz się dowiemy.

            29 i 30 listopada uczniowie klas 1 – 3 przenieśli się w zaczarowany świat magii i wróżb. Andrzejki to stara tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie, którą w naszej szkole chętnie kultywujemy. Jest to okazja do wspólnej, wesołej zabawy budującej pozytywne relacje między rówieśnikami. Dzieci z klas młodszych z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek dotyczących tradycji obchodzenia w Polsce andrzejek i katarzynek, oraz poznały symboliczne znaczenie andrzejkowych wróżb.

            Uczestnicy zabawy wróżyli sobie, przebijając szpilką papierowe serca z napisanymi imionami dziewczynek i chłopców, ustawiali buty, odkrywali symbole ukryte pod kubeczkami. Nie obyło się bez wróżb dotyczących przyszłej kariery zawodowej. Atrakcją andrzejek były również zabawy ruchowe, a energię zapewnił słodki poczęstunek. Wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Andrzejki 2022 były magiczne i radosne.

            klasy III

            klasy II

        • I miejsce w XI edycji bielańskiego konkursu wiedzy „Moja mała Ojczyzna” 
          • I miejsce w XI edycji bielańskiego konkursu wiedzy „Moja mała Ojczyzna” 

          • 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 80 odbyła się XI edycja bielańskiego konkursu wiedzy „Moja mała Ojczyzna”. W konkursie wzięły udział czteroosobowe zespoły z pięciu bielańskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały: Hanna Majnert (3a), Kalina Kuzawińska (3c), Dorota Spólnika (3c), Anna Zagalska (3c). Po emocjonującej dogrywce uczennice z naszej szkoły zdobyły I miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! 

            WIĘCEJ

        • Warsztaty chemiczne w klasie II c
          • Warsztaty chemiczne w klasie II c

          • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II c już trzykrotnie brali udział w warsztatach chemicznych prowadzonych przez mamę jednego z uczniów naszej klasy.

            Na pierwszych zajęciach zapoznaliśmy się z zasadami bhp, oglądaliśmy pokaz oraz sami wykonywaliśmy proste doświadczenia chemiczne. Na drugich warsztatach tworzyliśmy tęczę w probówce. Na listopadowych, trzecich, zajęciach robiliśmy mydełka i błyszczyki do ust, które będą świątecznymi upominkami.

            Zajęcia chemiczne bardzo się wszystkim podobają. Pełni wrażeń oczekujemy na kolejne warsztaty.

            WIĘCEJ

          • Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw

          • W dniach 22- 25.11. Katedra nauczycieli w-f przeprowadziła Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw dla klas I-szych, II-ich i III-ich.

            W zawodach uczestniczyły reprezentacje klas, składających się z5 chłopców i 5 dziewcząt.

            W zależności od poziomu klas dzieci rywalizowały w bardziej lub mniej skomplikowanych konkurencjach.

            Zawodom towarzyszyły ogromne emocje a każda klasa otrzymała dyplom, upamiętniający udział w turnieju.

            Wśród klas trzecich zwyciężyła klasa III b, która otrzymała puchar przechodni. Na drugim miejscu turniej ukończyła klasa III a. Trzecie miejsce zajęły dzieci z klasy III d a czwarte z III c.

            Klasy pierwsze uczestniczyły w w/w turnieju po raz pierwszy.

            Pierwsze miejsce przypadło klasie I b a drugie I a.

            Wśród klas drugich zwyciężyła klasa II c, drugie miejsce zajęła klasa II a a trzecie II b.

        • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - dalsze działania
          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - dalsze działania

          • W ramach NPRC biblioteka dokonała ostatnich zakupów książek; ogółem nasz księgozbiór został wzbogacony o 388 nowości. Aktualnie nadal opracowujemy książki i na każdej z nich umieszczamy  nalepkę z logo Programu.

            Nauczyciele z uczniami klas 2 zrealizowali zadania w ramach swojego projektu ,,Czytamy książki beletrystyczne i popularnonaukowe o zwierzętach". Wychowawcy świetlicy zorganizowali zajęcia, na których uczniowie wykonali piękne zwierzątka z darów jesieni i surowców wtórnych. 

            WIĘCEJ

        • Popołudnie z planszówką i wróżbami w klasach 4A i 4C
          • Popołudnie z planszówką i wróżbami w klasach 4A i 4C

          • W dniu 28 listopada uczniowie klas IVa i IV c spędzili wspólnie miłe popołudnie. Tematem przewodnim były gry planszowe i wróżby andrzejkowe. Uczniowie chętnie integrowali się ze sobą i rywalizowali podczas gier stolikowych. W przerwach czekał na nich słodki poczęstunek wróżby andrzejkowe. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w przygotowanie spotkania i z niecierpliwością czekają na następne.

            WIĘCEJ

        • Dzień Pluszowego Misia w klasach I - III i oddziale przedszkolnym
          • Dzień Pluszowego Misia w klasach I - III i oddziale przedszkolnym

          • Dzień 25 listopada ustanowiony został na całym świecie Dniem Pluszowego Misia. W związku z tym Szkoła Podstawowa nr 293, zaplanowała i zrealizowała szereg działań związanych z ulubioną zabawką każdego dziecka.

            Już od rana, wraz z dziećmi pojawiły się w szkole misie – misie małe, średnie, duże i te bardzo, bardzo duże. Po krótkim powitaniu i przedstawieniu swoich pupili, uczniowie klas 0-3 obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowego misia oraz bohaterów znanych bajek, książek i filmów. Następnie wraz ze swoimi misiami uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych. Dzieci wykonały portrety swoich ulubionych Przytulanek, które można podziwiać na wystawie.

            Tego dnia Wolontariat zorganizował Loterię Pluszaków, Świetlica Szkolna oraz Biblioteka konkursy, których głównym bohaterem był Miś.

            Dzieciom dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy pięknie wykonanych prac i zwycięstw w konkursie.

        • Dzień Pluszowego Misia
          • Dzień Pluszowego Misia

          • Tuli do snu, dodaje otuchy, pociesza w smutku, towarzyszy w zabawie. 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia, najmilszej zabawki, wiernego przyjaciela i towarzysza dzieciństwa. Z tej okazji każdy uczeń mógł przyjść do szkoły ze swoim ukochanym misiem lub innym pluszakiem, przebrać się za misia czy inną ulubioną postać z bajki. Odbyły się również międzyklasowe Wybory Pluszowych Misiów. Wszystkie pluszowe zwierzątka urzekały miękkością i kolorami. Komisja składająca się z Dyrekcji szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wyłoniła zwycięzców. Oto wyniki, czyli pluszaki, które skradły serca jury:

            I miejsce – Miś świnka – z klasy 8a

            II miejsce – Miś brunatny – z klasy 6a

            III miejsce – Miś borsuk – z klasy 4a oraz Miś kibic – z klasy 8c

            Wyróżnienia: Miś z klasy 1b, 6b, 6c, 6d

            Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie! Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś!

            Samorząd Uczniowski

            WIĘCEJ

        • Turniej w "Dwa Ognie" usportowione
          • Turniej w "Dwa Ognie" usportowione

          • W październiku katedra nauczycieli w-f przeprowadziła dla klas 4-tych Turniej w "Dwa Ognie" usportowione. Celem turnieju było rozpropagowanie, popularyzacja gry w "Dwa Ognie" i przygotowanie uczniów do gry w piłkę ręczną.

            19.10. zawody rozegrali chłopcy a w drugiej turze dziewczęta. Rywalizacja była bardzo emocjonująca.

            W grupie chłopców na I miejscu znalazła się drużyna z klasy 4c, II miejsce zajął zespół klasy4b a III miejsce zdobyli chłopcy z klasy 4 a. Wśród dziewcząt miejsca ulokowały się podobnie.

            Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a zespoły, które zajęły I miejsca nagrodzono przechodnimi pucharami. Puchary te z końcem roku szkolnego wrócą do Katedry nauczycieli w-f.

            WIĘCEJ

          • Młodzieżowy Budżet Obywatelski

          • 22 listopada w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbyła się Gala Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, podczas której ogłoszono wyniki II edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Niestety, nasz projekt pt. „Pokój spokoju” nie znalazł się w gronie zwycięzców.

            Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie podczas głosowania.

            Samorząd Uczniowski

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • Główną ideą Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który przypada w dniu 21 listopada jest przypomnienie o tym, że wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania dobrych relacji między ludźmi. Uśmiech, ciepłe słowo, krótkie pozdrowienie wystarczy, aby wokół wszystkim żyło się lepiej, radośniej.

            Z tej okazji na korytarzu szkolnym „wyrosło” Drzewo Życzliwości, na którym na przygotowanych wcześniej kolorowych listkach uczniowie mogli przekazać życzliwe, miłe słowa swoim koleżankom i kolegom.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tak szczytnej akcji.

            Samorząd Uczniowski

        • Wycieczka zawodoznawcza
          • Wycieczka zawodoznawcza

          • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas ósmych biorą udział w wycieczkach zawodoznawczych organizowanych przez doradcę zawodowego w ramach realizacji projektu "Sięgnij po więcej". W listopadzie uczniowie odwiedzili Telewizję Polsat. Mlodzież zobaczyła charakteryzatornię, reżyserki i studia telewizyjne. Uczniowie choć przez chwilę wcielili się w rolę prowadzących programy, dowiedzieli się jak pracują charakteryzatorzy, kostiumolodzy i operatorzy kamer oraz dźwiękowcy. Wyjscie było świetną okazją do zapoznania się ze specyfiką różnych zawodów.

            WIĘCEJ

        • Szkolne miasteczko zawodów 
          • Szkolne miasteczko zawodów 

          • Poznanie świata zawodów może być niezwykle pasjonujące, o czym mogli przekonać się uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. W listopadzie dzieci uczestniczyły w wydarzeniach zorganizowanych przez szkolnego doradcę zawodowego panią Annę Szumel. Uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego wykonali przepiękne prace plastyczne zatytułowane "Mój wymarzony  zawód". I miejsce w konkursie zdobył Antoni Łojewski. Uczniowie klas ósmych rywalizowali w szkolnym konkursie wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego. Zwyciężyła klasa VIII A. 23 listopada uczniowie zaprezentowali przebrania różnych przedstawicieli zawodów. W tej konkurencji zwyciężyła klasa V B reprezentowana przez Aleksandrę Lewandowską. Na korytarzach szkolnych zobaczyć można było pielęgniarkę, lakiernika samochodowego, panią ochroniarz, policjantkę, panią mechanik pojazdów samochodowych, żołnierza i stewardessę. W listopadzie uczniowie klasy VIII F odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące im. B. Limanowskigo.  Na zajęciach  prowadzonych przez wychowawców klas dzieci odgadywały zagadki zawodoznawcze, grały w kalambury, poznały zawody wymierajace, poszukiwane i zawody przyszłości. W poznawaniu świata zawodów pomocna okazała się platforma multimedialna Mapa Karier. Na zajęciach z informatyki dzieci przygotowały wspólnie z panią Małgorzatą Badeńską- Onyśk plakaty w programie Canva o wymarzonych zawodach. Na zakończenie Szkolnego miasteczka zawodów uczniowie klas ósmych udali się do Telewizji Polsat Games w ramach realizacj projektu  "Sięgnij po więcej " i poznali tajniki pracy w telewizji.

            WIĘCEJ

        • Mój przyjaciel Miś
          • Mój przyjaciel Miś

          • 25 listopada w Światowym Dniu Pluszowego Misia biblioteka szkolna rozstrzygnęła konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3,, Mój przyjaciel Miś" Uczniowie wykonali wiele ciekawych prac przedstawiających postać ulubionego misia-bohatera literatury dziecięcej.

            Oto wyniki konkursu:

            Klasy 1

            1 miejsce- Kaja Gajewska 1b, Maria Krzywicka 1b

            2 miejsce- Iga Suchodolska 1b, Helena Podsiębierska 1b

            3 miejsce -Julia Filipiak 1a, Jan Pulikowski 1a

            Klasy 2:

            1 miejsce- Amelia Olszewska 2b, Antek Chłopecki 2a

            2 miejsce -Zosia Kostecka 2c, Jagoda Duralska 2b

            3 miejsce- Angela Ye 2b

            Klasy 3:

            1 miejsce- Maja Czarnecka 3a, Paulina Sumińska 3a, Olga Pankiv 3b

            2 miejsce- Natalia Rokita 3d, Ola Ampulska 3a

            3 miejsce- Hana Kamińska 3a

            Serdecznie gratulujemy laureatom!

            WIĘCEJ

        • "Papieroplastyka-składam i wycinam"
          • "Papieroplastyka-składam i wycinam"

          • W naszej szkole prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Papieroplastyka-składam i wycinam”. Zajęcia są odpowiedzią na potrzeby rozwojowe i zainteresowania uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Papieroplastyka ma na celu poszerzenie umiejętności, zarówno w zakresie operowania nożyczkami, jak i materiałami plastycznymi, poznanie różnych form składania papieru, a także rozwijanie twórczego i kreatywnego myślenia. Prace plastyczne wymagają nie tylko odwzorowywania, lecz skłaniają uczestnika zajęć do szukania własnych rozwiązań i pomysłów konstrukcyjnych. Zajęcia są doskonałą okazją do stymulowania rozwoju wyobraźni przestrzennej, kreatywnego myślenia, rozwijania fantazji. To wszystko składa się na kształtowanie osobowości uczniów. Od września wykonano wiele ciekawych prac. Zapraszamy do galerii zdjęć.  

            Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i są prowadzone przez Panią Beatę Jońską. 

            WIĘCEJ

        • Innowacja pedagogiczna "Z legendą przez Polskę"
          • Innowacja pedagogiczna "Z legendą przez Polskę"

          • Od września br. w naszej szkole prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Z legendą przez Polskę”. Zajęcia są przeznaczone dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, którzy wykazują zainteresowania czytelniczo-plastyczne. Ogromny wpływ na rozwój dziecka ma obcowanie z literaturą, które pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość na otaczający nas świat oraz służy rozwojowi wiedzy ogólnej. Obcowanie z książką niesie więc szereg pozytywów.  

            Innowacja pedagogiczna „Z legendą przez Polskę” łączy różne edukacje w celu osiągnięcia jak największej efektywności zajęć. Uczniowie, oprócz aktywnego omawiania polskich legend, poznają miejsca na mapie Polski związane z danym tekstem. Nie od dziś wiadomo, że człowiek zapamiętuje i uczy się najskuteczniej przez działanie. Zatem dzieci nie tylko poznają legendy, ale także wykonują do nich ilustracje.  

            Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i są prowadzone przez Panią Beatę Jońską. 

            WIĘCEJ

             

        • Wizyta w I Liceum Ogólnokształcącym - doradztwo zawodowe 
          • Wizyta w I Liceum Ogólnokształcącym - doradztwo zawodowe 

          • W dniu 22.11. uczniowie klasy VIII F udali się na wycieczkę do I Liceum  Ogólnokształcącego im B. Limanowskigo  zorganizowaną przez doradcę zawodowego. Uczniowie spotkali się z nauczycielem wychowania fizycznego panem Piotrem Kaczmarczykiem oraz uczennicami klasy 1a, którzy zapoznali naszą młodzież z budynkiem szkoły i opowiedzieli o niej. Uczniom przedstawiona zostala oferta edukacyjna liceum oraz zasady obowiązujące w trakcie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

            WIĘCEJ

        • Wieczór Pieśni Patriotycznych w SP 187
          • Wieczór Pieśni Patriotycznych w SP 187

          • Wieczór Pieśni Patriotycznych to tradycyjne wydarzenie, które od 10 lat odbywa się w Szkole Podstawowej nr 187 im. Adama Mickiewicza. W dniu 21 listopada br. miała miejsce jego kolejna edycja, ale w nowej odsłonie, z uwagi na fakt, że nasza szkoła po raz pierwszy pełniła rolę współorganizatora.

            Podczas wieczoru z udziałem Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Grzegorza Pietruczuka, Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Andrzeja Maliny, Radnego Dzielnicy Bielany, Pana Ryszarda Zakrzewskiego, rodziców i uczniów, naszą szkołę reprezentowała dyrektor, Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor, Pan Piotr Śmiałkowski. W trakcie spotkania można było usłyszeć wiele ciekawych interpretacji utworów patriotycznych, które służą pielęgnowaniu pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych, wzmacnianiu uczuć do własnego kraju oraz niejednokrotnie podkreślają trudną drogę do odzyskania suwerenności.

            W przeglądzie pieśni wystąpiły także uczennice z naszej szkoły. Natalia Dziekan i Marianna Wojtkowska zaśpiewały utwór pt. „Szara Piechota”, Kalina Sobczyńska zaprezentowała piosenkę pt. „Dziewczyna z granatem”, a Magdalena Belina-Brzozowska wystąpiła z pieśnią „O mój rozmarynie”. Do uświetnienia spotkania włączyli się także nasi wolontariusze, którzy pod opieką Pani Małgorzaty Badeńskiej-Onyśk oraz Pani Anny Szumel przygotowali kawiarenkę.

            Wieczór Pieśni Patriotycznych dostarczył zebranym dużo emocji, co potwierdza zasadność kultywowania pamięci o przodkach, rozbudzania zainteresowań historią oraz symbolami narodowymi.

            WIĘCEJ