• Finał  XX edycji Bielańskiego Konkursu  
          • Finał  XX edycji Bielańskiego Konkursu  

            „Prymus czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”


            Dwadzieścia lat minęło to piękny wiek,
            Dwadzieścia lat i może jeden dzień?!

            30 marca w  Szkole Podstawowej nr 293 odbył się finał XX edycji Bielańskiego Konkursu „Prymus czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”. Po dwóch etapach eliminacyjnych do finału przystąpiło 15 uczniów z siedmiu bielańskich szkół podstawowych. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby cały konkurs przebiegł w miłej, przyjaznej atmosferze oraz stał się okazją do rzetelnego sprawdzenia wiadomości i umiejętności uczestników. Wszyscy uczniowie biorący udział w finale z rąk wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 293 pana Piotra Śmiałkowskiego otrzymali dyplomy oraz upominki, a laureaci cenne narody w formie kart podarunkowych ufundowane przez burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Pana Grzegorza Pietruczuka.

            W czasie, kiedy komisja konkursowa zliczała punkty z II etapu pisemnego oraz finału  na scenie zaprezentowały się uczennice klasy 7a i 4c recytując wiersze.

            Oto najlepsi z najlepszych: 

            I miejsce Zoja P. ze  Szkoły Podstawowej nr 293 

            II miejsce Zofia S. ze Szkoły Podstawowej nr 209

            III miejsce Jakub H. ze Szkoły Podstawowej nr 223

             

            Wszystkim życzymy powodzenia w osiąganiu wielu sukcesów!

             

            Organizatorzy

            WIĘCEJ

        • GALA KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”
          • GALA KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

            30 marca 2023r. odbyła się Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”W tegorocznej edycji konkursu statuetki i dyplomy „Wspaniała Bielan” otrzymały: Nina Traczyk z klasy 6a, z klasy 6c Hania Donat, Basia Daszczuk, Kornelia Rydel oraz Hania Bednarczyk z klasy 7a. Gratulując laureatom odniesionych sukcesów. Zachęcamy do dalszego wysiłku i zaangażowania.

            Wielkie gratulacje dla naszych wolontariuszy!

            WIĘCEJ

        • Spotkanie z dziennikarzem
          • Spotkanie z dziennikarzem

            Szkolne Koło Dziennikarskie rozpoczęło działalność we wrześniu i nieustannie stara się udoskonalać swój warsztat pracy. W ostatnim czasie narodził się pomysł zasięgnięcia porady znanego specjalisty, którego dziennikarski kunszt można podziwiać każdego dnia na szklanym ekranie.

            W dniu 21 marca br. uczniowie mieli sposobność uczestniczyć w niezwykle interesującym spotkaniu z panem Igorem Sokołowskim, dziennikarzem Polsat News. W trakcie zajęć dzieci chętnie nawiązały dialog z panem Igorem, dzięki czemu zapoznały się z tajnikami pracy dziennikarza, a także pozyskały cenne informacje o funkcjonowaniu współczesnych mediów. Poza tym uczniowie otrzymali wiele istotnych wskazówek dotyczących prowadzenia i redagowania szkolnej gazetki. Nie zabrakło również anegdot z życia wziętych!

            Młodzi dziennikarze wyrażają wdzięczność panu Igorowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

            WIĘCEJ

          • Memoriał Urszuli Marciniak

            Dnia 25 marca 2023 odbył się finał konkursu Memoriału Urszuli Marciniak. W zawodach zmierzyło się ponad 150 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Zadania finałowe zawierały rozmaite łamigłówki diagramowe, algebrafy i zadania logiczne, w tym łamigłówki geometryczne, topologiczne i strategiczne.  Miło nam poinformować, że w kategorii młodzików 3 miejsce zdobyła Nina Luto. Natomiast w kategorii juniorów 1 miejsce zdobył Marcin Jaźwiński, a 2 miejsce Daniel Bereza.

            Gratulujemy!

        • Wiosno, wiosno ach to Ty!
          • Wiosno, wiosno ach to Ty!

            Dziś cała społeczność szkolna z Kochanowskiego z wielką radością witała Wiosnę! Dominującym kolorem na szkolnych korytarzach był zielony.Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego oraz nasze najmłodsze Przedszkolaki udali się na wiosenny spacer podczas którego wręczali przechodniom kolorowe tulipany. Ten gest wywołał uśmiech na ich twarzach oraz nadzieję na rychłe przybycie wiosennej aury. Radosne reakcje przechodniów sprawiły, że uczniowie wrócili do szkoły z ogromem wiosennej energii i pozytywnego nastawienia.Wiosno, wiosno ach to Ty!

            WIĘCEJ

        • Powitanie wiosny
          • Powitanie wiosny

            Wiosna to szczególna pora roku, która napawa wszystkich optymizmem, a jej pierwszy dzień jest jednym z najbardziej wyczekiwanych po długiej i szarej zimie. 21 marca uczniowie przynieśli ze sobą do szkoły Wiosnę w postaci zielonych ubrań, dołączając także do strojów wesołe, wiosenne akcenty. Każdy przebrany był w tym dniu niepytany!

            Tego dnia także wśród reprezentantek/reprezentantów klas wybierano „Panią/Pana Wiosnę”. Jury w składzie wicedyrektor szkoły Pani Beata Chrzanowska oraz nauczycielki Pani Aleksandra Stopyra i Milena Latek wyłoniły zwycięzców. Liczyła się pomysłowość, estetyka wykonania, wkład pracy oraz sposób prezentacji. Największym uznaniem wśród oceniającej komisji cieszyły się „wiosenki” z klas: VIII d, VIII a, VI c, VI b, VI a i VII a.

            Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przebiegły w radosnej i przyjemnej atmosferze.

            Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

            Samorząd Uczniowski

            WIĘCEJ

        • „Świadomi (w) sieci zagrożeń”
          • „Świadomi (w) sieci zagrożeń”

            W dniu 20 marca uczniowie klas 8a,8c,8d i 8e uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu „Świadomi (w) sieci zagrożeń”. Prowadzący zajęcia, na bazie rozmowy z młodzieżą wskazywali na zagrożenia wynikające z niekontrolowanego korzystania z nowych technologii oraz wskazywali w jaki sposób oraz dlaczego należy ograniczać ryzyko związane z korzystaniem w szczególności ze smartfonów oraz internetu.

            WIĘCEJ

        • Szkolny Turniej Szachowy z możliwością zdobycia V lub IV kategorii szachowej
          • Szkolny Turniej Szachowy z możliwością zdobycia V lub IV kategorii szachowej

            W czwartek 16 marca 44 uczniów rywalizowało w Szkolnym Turnieju Szachowym z możliwością zdobycia V lub IV kategorii szachowej. Zawodnicy zagrali systemem szwajcarskim 6 rund tempem 25min+5s na zawodnika. Zdobywanie kolejnych kategorii szachowych przypomina wspinanie się po drabinie. Zaczynamy na poziomie „bez kategorii” szachowej, a najniższą kategorią szachową jest piąta.

             

            Na podium turnieju znaleźli się:

            Julian Obuchowicz

            Adam Biernacki

            Krzysztof Obuchowicz

             

            Czwartą kategorię zdobyli:

            Adam Biernacki

            Jędrzej Weronko

            Maciej Bidziński

            Zoja Poręcka

            Krzysztof Szufel

             

            Piątą kategorię zdobyli:

            Bartosz Padzik

            Ignacy Sałek

            Marek Wójcik

            Aleksander Jedynasty

            Wojciech Bidziński

            Bartosz Parys

            Jan Pokora

            Oliwier Jasiński

            Stanisław Zaręba

            Adam Pielak

            Nikodem Kucisz

            Miłosz Kukułowicz

            Klaudia Gawryś

            Oliwia Piechocka

             

            Gratulujemy!

            Szkolni Instruktorzy Szachowi Pan Mariusz Seń i Pani Żaneta Kołodzińska

            WIĘCEJ

        • Pasowanie na Świetliczaka
          • Pasowanie na Świetliczaka

            14 marca w klasach pierwszych odbyła się uroczystość Pasowania na Świetliczaka. Po kilku miesiącach nauki, uczniowie zgromadzili już wiedzę na temat funkcjonowania szkoły, świetlicy, poznali wszystkie zakamarki i zawiłości korytarzy szkolnych, co pozwoliło im startować w turnieju wiedzy o szkole. Gośćmi honorowymi i jednocześnie członkami jury były Pani Dyrektor Iwona Krupińska, Pani Wicedyrektor Beata Chrzanowska i Pani Kierownik świetlicy Ewa Kwaśny. Wychowankowie podzieleni na sześć zespołów, zdobywali różne sprawności i odgadywali zagadki. W rywalizacji sportowej, wykazali się sprytem i zręcznością, a także świetnie poradzili sobie w grze terenowej, zdobywając informacje o szkole i jej pracownikach. Na koniec wszyscy uczniowie złożyli przyrzeczenie Świetliczaka i zostali pasowani przez Panią Dyrektor na świetliczaka SP nr 293, otrzymując w nagrodę pamiątkowy medalion. Wychowanków świetlicy wspierali i służyli pomocą uczniowie klasy VIII G, którym bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy.

            WIĘCEJ

             

        • Innowacja pedagogiczna
          • Innowacja pedagogiczna

            W naszej szkole prowadzone są ciekawe innowacje pedagogiczne. Jedną z nich jest "Z legendą przez Polskę". Podczas pracy uczniowie poznają legendy polskie, dokonują charakterystyki bohaterów i tworzą ciekawe prace plastyczne. Na zdjęciach prezentujemy interpretację legendy w 4 scenach "Bies i Czady" w wykonaniu uczestników innowacji.

            WIĘCEJ

          • Podziękowanie

            W dniu dzisiejszym opiekunowie i wolontariusze naszej szkoły otrzymali podziękowania od Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bielany pani Sylwii Lacek oraz Prezes Fundacji "Świat na Tak" pani Joanny Fabisiak. Młodzież i nauczyciele zaangażowani byli w przygotowanie paczek świątecznych, które przekazane były osobom potrzebującym z dzielnicy Bielany. Uroczystość wręczenia podziękowań odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak

        • Prąd nie tyka młodego elektryka!
          • Prąd nie tyka młodego elektryka!

            Wszystkie urządzenia elektryczne od prostego dzwonka elektrycznego do komputera czy samochodu elektrycznego zbudowane zostały z obwodów elektrycznych. Obwód elektryczny to układ połączonych elementów, które umożliwiają przepływ prądu od źródła do odbiornika prądu.

            Uczniowie klas ósmych mieli okazję zbudować swój własny obwód elektryczny. Bardzo dziękuję za zaangażowanie. Jestem dumna z twórczej pracy młodych konstruktorów.

            Żaneta Kołodzińska

            nauczyciel fizyki

            WIĘCEJ

        • Wieczór gier i zabaw!
          • Wieczór gier i zabaw!

            Uczniowie klas 8a, 8c i 8e zdecydowali się świętować Dzień Kobiet w nietypowy sposób – postanowili wyjść z domu i świetnie się bawić w gronie rówieśników. Oprócz luźnej atmosfery i spędzenia czasu z koleżankami i kolegami była możliwość zmierzenia się w różnego typu rozgrywkach. Panowało ogólne rozbawienie i raz po raz słychać było wybuchy śmiechu i okrzyki radości ze zwycięstwa. Było głośno, ale wszyscy bawili się wspaniale!

            Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom klas 8a,8e i 8c oraz dyrekcji szkoły za możliwość organizacji wieczoru gier i zabaw.

            WIĘCEJ

             

        • Projekt "Parki narodowe"
          • Projekt "Parki narodowe"

            klasa 3b na zajęciach edukacji przyrodniczej realizowała projekt "Parki narodowe".

            Dzieci ze zgromadzonych z różnych źródeł przygotowały plakaty o wybranych parkach narodowych w Polsce. Powstały bardzo ciekawe plakaty o Wigierskim, Gorczańskim, Białowieskim, Bieszczadzkim, Słowińskim, Kampinoskim i Ojcowskim Parkach Narodowych.

            WIĘCEJ

        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

            8 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet pod hasłem: Spodnie w kąt – dzień spódnicy, czyli kto jest dziś w spódnicę ubrany, ten nie jest pytany!

            Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował również zawody „Mistrzyni skakanki”, w którym uczestniczyły przedstawicielki klas.

            W kategorii klas IV i V zwyciężyła uczennica klasy IV a Katarzyna Kardas – 31 podskoków

            W kategorii klas VI i VII zwyciężyła uczennica klasy VII a Gabriela Kucińska – 77 podskoków

            W kategorii klas VIII zwyciężyła uczennica klasy VIII e Karolina Bednarz – 145 podskoków

             

            Dziękujemy za wspólną zabawę!

            Samorząd Uczniowski

            WIĘCEJ

        • Finał  XX edycji Bielańskiego Konkursu  
          • Finał  XX edycji Bielańskiego Konkursu  

          • „Prymus czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”


            Dwadzieścia lat minęło to piękny wiek,
            Dwadzieścia lat i może jeden dzień?!

            30 marca w  Szkole Podstawowej nr 293 odbył się finał XX edycji Bielańskiego Konkursu „Prymus czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”. Po dwóch etapach eliminacyjnych do finału przystąpiło 15 uczniów z siedmiu bielańskich szkół podstawowych. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby cały konkurs przebiegł w miłej, przyjaznej atmosferze oraz stał się okazją do rzetelnego sprawdzenia wiadomości i umiejętności uczestników. Wszyscy uczniowie biorący udział w finale z rąk wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 293 pana Piotra Śmiałkowskiego otrzymali dyplomy oraz upominki, a laureaci cenne narody w formie kart podarunkowych ufundowane przez burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Pana Grzegorza Pietruczuka.

            W czasie, kiedy komisja konkursowa zliczała punkty z II etapu pisemnego oraz finału  na scenie zaprezentowały się uczennice klasy 7a i 4c recytując wiersze.

            Oto najlepsi z najlepszych: 

            I miejsce Zoja P. ze  Szkoły Podstawowej nr 293 

            II miejsce Zofia S. ze Szkoły Podstawowej nr 209

            III miejsce Jakub H. ze Szkoły Podstawowej nr 223

             

            Wszystkim życzymy powodzenia w osiąganiu wielu sukcesów!

             

            Organizatorzy

            WIĘCEJ

        • GALA KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”
          • GALA KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

          • 30 marca 2023r. odbyła się Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”W tegorocznej edycji konkursu statuetki i dyplomy „Wspaniała Bielan” otrzymały: Nina Traczyk z klasy 6a, z klasy 6c Hania Donat, Basia Daszczuk, Kornelia Rydel oraz Hania Bednarczyk z klasy 7a. Gratulując laureatom odniesionych sukcesów. Zachęcamy do dalszego wysiłku i zaangażowania.

            Wielkie gratulacje dla naszych wolontariuszy!

            WIĘCEJ

        • IX edycja Dzielnicowego Konkursu „Wędrówka z legendą przez Polskę”
          • IX edycja Dzielnicowego Konkursu „Wędrówka z legendą przez Polskę”

          • W dniach 13 i 20 marca już po raz dziewiąty odbył się Dzielnicowy Konkurs dla uczniów klas III „Wędrówka z legendą przez Polskę”.

            W tym roku laureatami zostali:

            I miejsce – Alicja B. – SP 80,

            II miejsce – Jan O. – SP 80,

            III miejsce Stanisław N. – SP 293

            Wyróżnienia: Kalina K. – SP 293 i Natalia W. – SP 80.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            WIĘCEJ

        • Spotkanie z dziennikarzem
          • Spotkanie z dziennikarzem

          • Szkolne Koło Dziennikarskie rozpoczęło działalność we wrześniu i nieustannie stara się udoskonalać swój warsztat pracy. W ostatnim czasie narodził się pomysł zasięgnięcia porady znanego specjalisty, którego dziennikarski kunszt można podziwiać każdego dnia na szklanym ekranie.

            W dniu 21 marca br. uczniowie mieli sposobność uczestniczyć w niezwykle interesującym spotkaniu z panem Igorem Sokołowskim, dziennikarzem Polsat News. W trakcie zajęć dzieci chętnie nawiązały dialog z panem Igorem, dzięki czemu zapoznały się z tajnikami pracy dziennikarza, a także pozyskały cenne informacje o funkcjonowaniu współczesnych mediów. Poza tym uczniowie otrzymali wiele istotnych wskazówek dotyczących prowadzenia i redagowania szkolnej gazetki. Nie zabrakło również anegdot z życia wziętych!

            Młodzi dziennikarze wyrażają wdzięczność panu Igorowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

            WIĘCEJ

          • Memoriał Urszuli Marciniak

          • Dnia 25 marca 2023 odbył się finał konkursu Memoriału Urszuli Marciniak. W zawodach zmierzyło się ponad 150 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Zadania finałowe zawierały rozmaite łamigłówki diagramowe, algebrafy i zadania logiczne, w tym łamigłówki geometryczne, topologiczne i strategiczne.  Miło nam poinformować, że w kategorii młodzików 3 miejsce zdobyła Nina Luto. Natomiast w kategorii juniorów 1 miejsce zdobył Marcin Jaźwiński, a 2 miejsce Daniel Bereza.

            Gratulujemy!

        • Wiosenne gwiazdy z filcu w klasie 1a
          • Wiosenne gwiazdy z filcu w klasie 1a

          • Uczniowie klasy 1a uszyli wiosenne gwiazdy. W skupieniu zszywali filc sprawnie posługując się igłą i nitką. Wielokrotne ukłucie palców nie spowodowało niechęci do tworzenia tak pięknych prac.

            WIĘCEJ

        • Wiosno, wiosno ach to Ty!
          • Wiosno, wiosno ach to Ty!

          • Dziś cała społeczność szkolna z Kochanowskiego z wielką radością witała Wiosnę! Dominującym kolorem na szkolnych korytarzach był zielony.Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego oraz nasze najmłodsze Przedszkolaki udali się na wiosenny spacer podczas którego wręczali przechodniom kolorowe tulipany. Ten gest wywołał uśmiech na ich twarzach oraz nadzieję na rychłe przybycie wiosennej aury. Radosne reakcje przechodniów sprawiły, że uczniowie wrócili do szkoły z ogromem wiosennej energii i pozytywnego nastawienia.Wiosno, wiosno ach to Ty!

            WIĘCEJ

        • Powitanie wiosny
          • Powitanie wiosny

          • Wiosna to szczególna pora roku, która napawa wszystkich optymizmem, a jej pierwszy dzień jest jednym z najbardziej wyczekiwanych po długiej i szarej zimie. 21 marca uczniowie przynieśli ze sobą do szkoły Wiosnę w postaci zielonych ubrań, dołączając także do strojów wesołe, wiosenne akcenty. Każdy przebrany był w tym dniu niepytany!

            Tego dnia także wśród reprezentantek/reprezentantów klas wybierano „Panią/Pana Wiosnę”. Jury w składzie wicedyrektor szkoły Pani Beata Chrzanowska oraz nauczycielki Pani Aleksandra Stopyra i Milena Latek wyłoniły zwycięzców. Liczyła się pomysłowość, estetyka wykonania, wkład pracy oraz sposób prezentacji. Największym uznaniem wśród oceniającej komisji cieszyły się „wiosenki” z klas: VIII d, VIII a, VI c, VI b, VI a i VII a.

            Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przebiegły w radosnej i przyjemnej atmosferze.

            Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

            Samorząd Uczniowski

            WIĘCEJ

        • „Świadomi (w) sieci zagrożeń”
          • „Świadomi (w) sieci zagrożeń”

          • W dniu 20 marca uczniowie klas 8a,8c,8d i 8e uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu „Świadomi (w) sieci zagrożeń”. Prowadzący zajęcia, na bazie rozmowy z młodzieżą wskazywali na zagrożenia wynikające z niekontrolowanego korzystania z nowych technologii oraz wskazywali w jaki sposób oraz dlaczego należy ograniczać ryzyko związane z korzystaniem w szczególności ze smartfonów oraz internetu.

            WIĘCEJ

        • Prelekcje online organizowane przez Bibliotekę Austriacką w Opolu "Frohe Ostern"
          • Prelekcje online organizowane przez Bibliotekę Austriacką w Opolu "Frohe Ostern"

          • W ramach poznawania kultury krajów niemieckiego obszaru językowego uczniowie klas VII i VIII uczestniczą w prelekcjach online organizowanych przez Bibliotekę Austriacką w Opolu "Frohe Ostern". Młodzież poznaje zwyczaje wielkanocne, a słownictwo utrwalane jest za pomocą aplikacji multimedialnych. Tworzone są wielkanocne kartki z życzeniami, które w tym roku szkolnym wysłane zostaną do Liechtensteinu.

            WIĘCEJ

        • Szkolny Turniej Szachowy z możliwością zdobycia V lub IV kategorii szachowej
          • Szkolny Turniej Szachowy z możliwością zdobycia V lub IV kategorii szachowej

          • W czwartek 16 marca 44 uczniów rywalizowało w Szkolnym Turnieju Szachowym z możliwością zdobycia V lub IV kategorii szachowej. Zawodnicy zagrali systemem szwajcarskim 6 rund tempem 25min+5s na zawodnika. Zdobywanie kolejnych kategorii szachowych przypomina wspinanie się po drabinie. Zaczynamy na poziomie „bez kategorii” szachowej, a najniższą kategorią szachową jest piąta.

             

            Na podium turnieju znaleźli się:

            Julian Obuchowicz

            Adam Biernacki

            Krzysztof Obuchowicz

             

            Czwartą kategorię zdobyli:

            Adam Biernacki

            Jędrzej Weronko

            Maciej Bidziński

            Zoja Poręcka

            Krzysztof Szufel

             

            Piątą kategorię zdobyli:

            Bartosz Padzik

            Ignacy Sałek

            Marek Wójcik

            Aleksander Jedynasty

            Wojciech Bidziński

            Bartosz Parys

            Jan Pokora

            Oliwier Jasiński

            Stanisław Zaręba

            Adam Pielak

            Nikodem Kucisz

            Miłosz Kukułowicz

            Klaudia Gawryś

            Oliwia Piechocka

             

            Gratulujemy!

            Szkolni Instruktorzy Szachowi Pan Mariusz Seń i Pani Żaneta Kołodzińska

            WIĘCEJ

        • Zbiórka dla Fundacji "Świat na Tak"
          • Zbiórka dla Fundacji "Świat na Tak"

          • W naszej szkole zakończyła się właśnie wielkanocna zbiórka darów dla Fundacji "Świat na Tak". Uczniowie pomagali dziś w pakowaniu darów, które przekazane zostaną podopiecznym Fundacji. Dziękujemy za wsparcie.

            WIĘCEJ

        • Pasowanie na Świetliczaka
          • Pasowanie na Świetliczaka

          • 14 marca w klasach pierwszych odbyła się uroczystość Pasowania na Świetliczaka. Po kilku miesiącach nauki, uczniowie zgromadzili już wiedzę na temat funkcjonowania szkoły, świetlicy, poznali wszystkie zakamarki i zawiłości korytarzy szkolnych, co pozwoliło im startować w turnieju wiedzy o szkole. Gośćmi honorowymi i jednocześnie członkami jury były Pani Dyrektor Iwona Krupińska, Pani Wicedyrektor Beata Chrzanowska i Pani Kierownik świetlicy Ewa Kwaśny. Wychowankowie podzieleni na sześć zespołów, zdobywali różne sprawności i odgadywali zagadki. W rywalizacji sportowej, wykazali się sprytem i zręcznością, a także świetnie poradzili sobie w grze terenowej, zdobywając informacje o szkole i jej pracownikach. Na koniec wszyscy uczniowie złożyli przyrzeczenie Świetliczaka i zostali pasowani przez Panią Dyrektor na świetliczaka SP nr 293, otrzymując w nagrodę pamiątkowy medalion. Wychowanków świetlicy wspierali i służyli pomocą uczniowie klasy VIII G, którym bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy.

            WIĘCEJ

             

        • Innowacja pedagogiczna
          • Innowacja pedagogiczna

          • W naszej szkole prowadzone są ciekawe innowacje pedagogiczne. Jedną z nich jest "Z legendą przez Polskę". Podczas pracy uczniowie poznają legendy polskie, dokonują charakterystyki bohaterów i tworzą ciekawe prace plastyczne. Na zdjęciach prezentujemy interpretację legendy w 4 scenach "Bies i Czady" w wykonaniu uczestników innowacji.

            WIĘCEJ

          • Podziękowanie

          • W dniu dzisiejszym opiekunowie i wolontariusze naszej szkoły otrzymali podziękowania od Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bielany pani Sylwii Lacek oraz Prezes Fundacji "Świat na Tak" pani Joanny Fabisiak. Młodzież i nauczyciele zaangażowani byli w przygotowanie paczek świątecznych, które przekazane były osobom potrzebującym z dzielnicy Bielany. Uroczystość wręczenia podziękowań odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak

        • Zajęcia informatyczne w klasie 1a
          • Zajęcia informatyczne w klasie 1a

          • Klasa 1a bardzo lubi wtorkowe zajęcia informatyczne. Uczniowie układali zdania, wyszukując i zmieniając na określony kolor samogłoski i spółgłoski. Pracują w skupieniu i z dużym zaangażowaniem.

            WIĘCEJ

        • Prąd nie tyka młodego elektryka!
          • Prąd nie tyka młodego elektryka!

          • Wszystkie urządzenia elektryczne od prostego dzwonka elektrycznego do komputera czy samochodu elektrycznego zbudowane zostały z obwodów elektrycznych. Obwód elektryczny to układ połączonych elementów, które umożliwiają przepływ prądu od źródła do odbiornika prądu.

            Uczniowie klas ósmych mieli okazję zbudować swój własny obwód elektryczny. Bardzo dziękuję za zaangażowanie. Jestem dumna z twórczej pracy młodych konstruktorów.

            Żaneta Kołodzińska

            nauczyciel fizyki

            WIĘCEJ

        • Wieczór gier i zabaw!
          • Wieczór gier i zabaw!

          • Uczniowie klas 8a, 8c i 8e zdecydowali się świętować Dzień Kobiet w nietypowy sposób – postanowili wyjść z domu i świetnie się bawić w gronie rówieśników. Oprócz luźnej atmosfery i spędzenia czasu z koleżankami i kolegami była możliwość zmierzenia się w różnego typu rozgrywkach. Panowało ogólne rozbawienie i raz po raz słychać było wybuchy śmiechu i okrzyki radości ze zwycięstwa. Było głośno, ale wszyscy bawili się wspaniale!

            Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom klas 8a,8e i 8c oraz dyrekcji szkoły za możliwość organizacji wieczoru gier i zabaw.

            WIĘCEJ

             

        • Projekt "Parki narodowe"
          • Projekt "Parki narodowe"

          • klasa 3b na zajęciach edukacji przyrodniczej realizowała projekt "Parki narodowe".

            Dzieci ze zgromadzonych z różnych źródeł przygotowały plakaty o wybranych parkach narodowych w Polsce. Powstały bardzo ciekawe plakaty o Wigierskim, Gorczańskim, Białowieskim, Bieszczadzkim, Słowińskim, Kampinoskim i Ojcowskim Parkach Narodowych.

            WIĘCEJ

        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

          • 8 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet pod hasłem: Spodnie w kąt – dzień spódnicy, czyli kto jest dziś w spódnicę ubrany, ten nie jest pytany!

            Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował również zawody „Mistrzyni skakanki”, w którym uczestniczyły przedstawicielki klas.

            W kategorii klas IV i V zwyciężyła uczennica klasy IV a Katarzyna Kardas – 31 podskoków

            W kategorii klas VI i VII zwyciężyła uczennica klasy VII a Gabriela Kucińska – 77 podskoków

            W kategorii klas VIII zwyciężyła uczennica klasy VIII e Karolina Bednarz – 145 podskoków

             

            Dziękujemy za wspólną zabawę!

            Samorząd Uczniowski

            WIĘCEJ