Szanowni Rodzice,

11 stycznia 2024 r. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę nr XCIII/3049/2024 w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego w Warszawie, ul. Jana Kochanowskiego 8, poprzez likwidację oddziału przedszkolnego.

Przekształcenie będzie polegało na likwidacji z dniem 31 sierpnia 2024 r. oddziału przedszkolnego funkcjonującego w naszej w szkole.

Iwona Krupińska

Dyrektor SP293

Treść uchwały

• Apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący pracę w I półroczu

Najpierw przedstawicielki prezydium Samorządu Uczniowskiego zaprezentowały klasy, które uzyskały najwyższe wyniki, biorąc pod uwagę osiągnięcia w nauce, dyscyplinę oraz zaangażowanie w prace społeczne.

Wymieniły liczne akcje Samorządu Uczniowskiego, wśród których znalazły się: Dzień Kropki, Dzień Chłopaka czy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie zbierali „Talenciaki”, za które szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne zarówno dla starszych, jak i młodszych klas. Ponadto Samorząd Uczniowski przyłączył się do udziału w projekcie „Gang Mocniaków”, w wyniku czego zebrane naklejki zostały wymienione na 30 maskotek dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka.

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie Ministerstwa Kultury i Nauki - „ Szkoła Pamięta”, w wyniku czego zostały zebrane znicze, które dzieci zapaliły na Cmentarzu Powązkowskim. Mały i Duży Samorząd Uczniowski przyłączył się także do akcji „Pomóż ptakom przetrwać zimę”, która polegała na rozwieszeniu karmników wokół szkoły przyniesionych przez dzieci. Przedstawicielki prezydium przypomniały również, że nadal trwają zbiórki baterii oraz monet na „Górę Grosza”.

W dalszej kolejności wicedyrektor szkoły, Pan Piotr Śmiałkowski, dziękując uczniom za owocną współpracę, nagrodził stypendiami szkolnymi tych, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce (średnia ocen: 5.20) oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Ponadto życzył wszystkim dalszych sukcesów w II półroczu.

W ostatniej części spotkania poszczególni nauczyciele, z ogromną satysfakcją, wręczyli dyplomy i nagrody laureatom  konkursów przedmiotowych.

Na koniec przewodniczące poszczególnych oddziałów podziękowały za współpracę, żywiąc nadzieję na jeszcze większy zapał i zaangażowanie uczniów w drugim półroczu.

Radosnych i bezpiecznych ferii zimowych!

• Świąteczny Koncert Bożonarodzeniowy w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej

W otoczeniu barwnej scenografii, młodzież miała okazję usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zaprezentowane przez wybitnych solistów operowych przy akompaniamencie pianina i akordeonu.

Koncert sprawił, że serca słuchaczy wypełniły się ciepłem i radością. Było śpiewnie i świątecznie!

• Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny

Konkurs Alfik przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas I-VIII.
            Każdy z przygotowanych testów składał się z zadań o zróżnicowany stopniu trudności. Na podstawie uzyskanej przez uczestnika liczby punktów, przyznawane są nagrody i dyplomy. Gratulujemy i życzymy sukcesów!
            Wyróżnieni uczniowie:

Daniel Bereza 8a - nagroda rzeczowa bon upominkowy o wartości 300 zł

Bardzo dobry wynik otrzymali:
            Jan Pulikowski 2a
            Stanisław Krzywicki 7b
            Katarzyna Dziedzic 7d
            Mikołaj Szczepański 5B

Dobry wynik otrzymał:
            Julian Obuchowicz 6B

• Szanowni Rodzice,

Iwona Krupińska

Dyrektor SP293

Treść uchwały

• Udział w XXVI Integracyjnym Balu Karnawałowym zorganizowanym przez Fundację "Świat na Tak"

• 14 stycznia odbył się XXVI Integracyjny Bal Karnawałowy pt: „Kolorowo-komiksowo”. Został zorganizowany przez Fundację „Świat na Tak”, z którą nasza szkoła aktywnie współpracuje już od wielu lat. Po raz kolejny nasi wolontariusze wzięli w nim udział wraz z Panią Renatą Wojdą.

Dziękujemy za wzorową postawę, za zaangażowanie w przygotowanie balu jak i otoczenie opieką niepełnosprawnych rówieśników podczas balu.

• Apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący pracę w I półroczu

• W czwartek, 11 stycznia br., tuż przed zimowymi feriami, Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował apel, na którym dokonał podsumowania działań w I półroczu roku szkolnego 2023/2024.

Radosnych i bezpiecznych ferii zimowych!

• Świąteczny Koncert Bożonarodzeniowy w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej

• Polskie kolędy to nieprzebrany skarbiec najlepszych wartości i uczuć – religijnych, narodowych, artystycznych, ale i tych związanych z pięknymi wspomnieniami Wigilii i choinki. Wraz z upływem czasu, coraz bardziej tęsknimy za tradycją wspólnego kolędowania i przyjemnymi uczuciami związanymi z tymi pieśniami. Odpowiedzią na te oczekiwania był udział uczniów klas: 7a, 7c i 8a w Świątecznym Koncercie Bożonarodzeniowym w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej, na który udali się 10 stycznia.

• Spotkanie podsumowujące i integrujące społeczność wolontariatu bielańskich szkół podstawowych

• Dzisiaj odbyło się spotkanie w Młodzieżowym Domu Kultury, które stanowiło podsumowanie i integrację społeczności wolontariatu bielańskich szkół. Nasi zaangażowani wolontariusze, wraz z opiekunem, aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu. Wspólnie spędzony czas, chwila refleksji i integracja między wolontariuszami a opiekunami stworzyły radosną atmosferę, sprzyjając kreatywnej twórczości młodzieży.

• Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny

• Konkurs Alfik przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas I-VIII.
              Wyróżnieni uczniowie:

Daniel Bereza 8a - nagroda rzeczowa bon upominkowy o wartości 300 zł

Bardzo dobry wynik otrzymali:
              Jan Pulikowski 2a
              Stanisław Krzywicki 7b