• Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania

Ze względu na korzyści, jakie wynikają z głośnego czytania dziecku, można obchodzić to Święto każdego dnia − wystarczy 20 minut czytania !

• Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w Biegach Przełajowych

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że silna grupa dziewcząt i chłopców z naszej szkoły osiągnęła ogromny sukces i będzie reprezentować Dzielnicę Bielany w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Najlepsi zawodnicy to:

Wanda Drumlewska-I miejsce (kl.6c)

Ewa Kozłowska-III miejsce (kl.6c)

Laura Piotuch-III miejsce (kl. 5c)

Maciej Bidziński-V miejsce (kl. 8a)

Kinga Daniluk-IX miejsce (kl. 7b)

Gratulacje dla wszystkich uczestników z życzeniami dalszych sukcesów!

• Współpraca z Biblioteką Austriacką w Opolu

Uczniowie klas 7, podczas zajęć online, korzystają także z karty pracy, dzięki którym mogą ocenić poziom przyswojonych informacji dotyczących krajów niemieckojęzycznych, tj. kultura, tradycje, położenie czy geografia.

• Warsztaty Dobrego Dbania o Rower „BIELANY NA ROWER"

Zajęcia zorganizowane były na boisku szkolnym, na którym znajdował się namiot serwisowy. Część teoretyczna obejmowała zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego, zasad korzystania z infrastruktury rowerowej, bezpieczeństwa w ruchu ulicznym oraz korzyści wynikających z jazdy rowerem dla ochrony otaczającego nas środowiska. Natomiast podczas części praktycznej uczestnicy warsztatów mieli sposobność przećwiczenia takich czynności jak: zwalnianie, hamowanie, zatrzymywanie, sygnalizację manewrów, skręty w lewo i w prawo na skrzyżowaniu, a także obserwację innych uczestników ruchu z wykorzystaniem umiejętności oglądania się przez lewe ramię.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się praktyczne porady udzielane w namiocie serwisowym, dzięki którym młodzi rowerzyści doskonalili przygotowanie roweru do jazdy, dopasowanie wysokości siodełka i kierownicy, sprawdzanie obowiązkowego wyposażenia. Ponadto uczniowie dokonywali drobnych napraw i regulacji roweru.

W warsztatach uczestniczył Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Pan Grzegorz Pietruczuk, który wręczył dzieciom opaski odblaskowe.

Czwartoklasiści byli zachwyceni zajęciami, które pozwoliły zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne przydatne podczas użytkowania roweru.

• Kongres WF z AWF

Miłym akcentem spotkania były wręczane dzieciom i opiekunom pakiety składające się z pamiątkowej koszulki, symbolicznego upominku, a także kanapki i owoce.

Po sportowych atrakcjach dzieci z wielkim podziwem oglądały pokaz "wsadów" do kosza w wykonaniu Piotra "Grabo" Grabowskiego - mistrza świata w konkursie wsadów. Imprezę zakończył koncert zespołu PECTUS.

Emocji było co niemiara. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w spotkaniu.

• Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania

• Dnia 29 września 2023 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania. Z okazji tego święta biblioteka szkolna zorganizowała w klasach 1-3 akcję czytelniczą, której celem było promowanie czytelnictwa i głośnego czytania wśród uczniów klas młodszych. W ramach akcji uczniowie klasy 6a i 6b czytali książki swoim młodszym kolegom i koleżankom. Ponieważ bardzo zaangażowali się w tą akcję, starali się dostosować głośność, tempo, zmieniali tembr głosu naśladując różnych bohaterów. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały czytanych opowieści. Akcja czytelnicza sprawiła obu stronom wiele radości i zadowolenia.

• Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w Biegach Przełajowych

• W dniu 20 września br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w Biegach Przełajowych, których celem było upowszechnianie tego rodzaju aktywności wśród dzieci i młodzieży. Już od kilku lat zawody odbywały się na terenie AWF Warszawa przy ul. Marymonckiej.

Najlepsi zawodnicy to:

Wanda Drumlewska-I miejsce (kl.6c)

Ewa Kozłowska-III miejsce (kl.6c)

Laura Piotuch-III miejsce (kl. 5c)

Maciej Bidziński-V miejsce (kl. 8a)

Kinga Daniluk-IX miejsce (kl. 7b)

Gratulacje dla wszystkich uczestników z życzeniami dalszych sukcesów!

• Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

• Dyrektor Szkoły informuje, że po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024 będą:

2, 3  listopada 2023r.
              2 maja 2024r.
              14, 15, 16 maja 2024r. (egzamin ósmoklasisty)
              31 maja 2024 r.

• Współpraca z Biblioteką Austriacką w Opolu

• Od 3 lat współpracujemy z Biblioteką Austriacką w Opolu. Aby uatrakcyjnić nauczanie języka niemieckiego w naszej szkole, nauczycielka przedmiotu, Pani Anna Szumel, korzysta z bogatej oferty placówki w formule online. Uczniowie uczestniczą w wykładach realioznawczych, warsztatach językowych i spotkaniach z literaturą dla dzieci i młodzieży. W poprzednich latach prelekcje dotyczyły tradycji bożonarodzeniowych i wielkanocnych w krajach niemieckiego obszaru językowego.

• Warsztaty Dobrego Dbania o Rower „BIELANY NA ROWER"

• W poniedziałek, 18 września, dla uczniów klas czwartych naszej szkoły odbyły się dwugodzinne warsztaty dobrego dbania o rower „BIELANY NA ROWER" realizowane z inicjatywy Dzielnicy Bielany w ramach budżetu obywatelskiego.

• Kongres WF z AWF

• W dniu 14 września 2023 r. klasy czwarte wzięły udział w Kongresie WF z AWF pod hasłem „Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości”, który organizowany był na terenie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Celem Kongresu było zaprezentowanie idei kompleksowego i innowacyjnego podejścia do aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w naszym kraju - „od alfabetu ruchowego do identyfikacji talentu”. Proponowane w tym dniu aktywności, takie jak biegi, skoki, rekreacja na "dmuchańcach" czy gry rekreacyjno-sportowe miały na celu upowszechnienie i podkreślenie znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka.