W dniu 3 kwietnia br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w XVI Bielańskich Targach Edukacyjnych. Zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 35 przy ul. S. Żeromskiego, a ich celem było promowanie kształcenia i osiągnięć edukacyjnych bielańskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, zainteresowani kontynuowaniem nauki na Bielanach, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z doradztwa zawodowego oraz zapoznania się z prezentowanymi zawodami oferowanymi przez bielańskie szkoły zawodowe - ZS nr 10, ZS nr 18 oraz ZS nr 35. Na uczestników targów czekały także testy z zakresu predyspozycji i preferencji zawodowych, które przygotowali dla uczniów doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10.
Rowerowy Maj
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: link
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
Szkolne Pole Nadziei znów zakwitło!
Nasze żonkilowe pole to nie tylko piękny widok, ale przede wszystkim symbol nadziei i wsparcia dla osób potrzebujących opieki paliatywnej. W ramach tej wyjątkowej akcji wolontariusze z naszego “Klubu Ośmiu” aktywnie współpracują z: Zespołem Domowej Opieki Paliatywnej na Bielanach, Ośrodkiem Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie i wielkie serca!
Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim
W dniu 27 marca 2025 r. odbył się dzielnicowy etap 48. konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zdobyły wyróżnienie:
W kategorii klas IV-VI: Veronika Karpińska i Antonina Kozioł
W kategorii klas VII-VIII: Urszula Mędrzecka i Oliwia Kozłowska
Dziewczynki zachwyciły jury wspaniałą recytacją wierszy, które oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie uczennic jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na zgłoszenie się do konkursu aż 89 uczestników z 17 szkół bielańskich.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich!
Góra Grosza
Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując, m.in. pomoc specjalistyczną, pracę z rodziną biologiczną oraz rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w tę inicjatywę. Szczególne gratulacje należą się klasie 4a za zajęcie pierwszego miejsca oraz dla klas: 5a i 5c za zdobycie kolejnych lokat. Wspólnie zebrana kwota 162,51 zł to dowód na to, jak ważne jest wsparcie i solidarność.
Serdeczne podziękowania uczestnikom akcji za ich wysiłek i poświęcenie!
Kartka wielkanocna dla Hospicjum Dziecięcego
Wolontariat szkolny wraz ze świetlicą szkolną włączył się w akcję zorganizowaną przez Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek. Wolontariusze przygotowali kolorowe, kreatywne kartki wielkanocne dla dzieci. To wspaniała inicjatywa, która ma na celu sprawienie radości i pokazanie wsparcia dla osób przebywających w hospicjum. Takie gesty niosą nie tylko otuchę, ale także przypomnienie o tym, jak ważna jest troska o innych w trudnych chwilach.
Dziękujemy!
Lodowce i woda w Arktyce
21 marca 2025 obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Lodowców, a 22 marca od lat Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy VIII b podczas zajęć fizyki mieli okazję uczestniczyć w lekcji na żywo z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi faktami dotyczącymi lodowców i zasobów wodnych Ziemi oraz dowiedzieli się, jak wygląda dostęp do wody w surowych warunkach Arktyki i co stanowi jej główne źródło na stacji polarnej.
Transmisja z ekspertem w zakresie badań polarnych i nauk o Ziemi była dostarczona przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach programu EDU-ARCTIC, mającego na celu angażowanie uczniów w edukację STEM poprzez badania Arktyki.
„Zorza polarna w objęciach fizyki”
W dniu 20 marca odbył się finał konkursu wojewódzkiego plastyczno-fizycznego „Fraktal”. Celem konkursu było stworzenie pracy plastycznej nawiązującej do zjawiska, teorii lub prawa fizycznego oraz jego naukowe wyjaśnienie.
Michał podczas prezentacji swojej pracy „Zorza polarna w objęciach fizyki” wykazał, że fizyka i sztuka są ze sobą powiązane - zarówno fizycy, jak i artyści starają się zrozumieć i zinterpretować otaczający nas świat.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Powitanie wiosny
Przyszła do nas wiosna - wiosenka
Zielona panienka - panienka
Przyszła o poranku
W sasankowym wianku...
Słowa tej piosenki, tak chętnie śpiewanej przez dzieci, doskonale nawiązują do wydarzeń naszej szkoły z 21 marca, kiedy to cała uczniowska brać powitała wiosnę. To szczególna pora roku, która napawa wszystkich optymizmem, a jej pierwszy dzień jest jednym z najbardziej wyczekiwanych po długiej i szarej zimie. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. Wszyscy chętni uczniowie przyszli ubrani na zielono, a tradycyjny plecak lub tornister zamienili na inne nosidło. Książki, zeszyty i przybory szkolne zostały przyniesione, m.in. w walizkach, poszewkach, koszykach, koszach, tekturowych pudełkach, garnkach, a nawet... w sejfie. Ponadto dzieci i młodzież włączyli się do akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, solidaryzując się z osobami z zespołem Downa. Przedsięwzięcie polegało na założeniu na siebie tych elementów garderoby – w różnych barwach na każdą nogę oraz pokolorowaniu papierowej skarpetki i zawieszeniu jej na drzwiach swojej pracowni lub na specjalnie przygotowanych do tego celu sznurach, by po raz kolejny pobić rekord utworzenia najdłuższego sznura wyjątkowych skarpetek.
Następnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było zaproszenie przez przedstawicielki prezydium Samorządu Uczniowskiego reprezentantów poszczególnych klas przebranych za Panie Wiosny w celu wyłonienia najbardziej oryginalnego stroju. Największym uznaniem wśród oceniającej komisji, której przewodniczył wicedyrektor, Pan Piotr Śmiałkowski, cieszyły się „wiosenki” z klas: 5a i 8c.
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przebiegły w radosnej i przyjemnej atmosferze. Po tak mile spędzonym czasie uczniowie żywią nadzieję, że ta piękna pora roku bardzo szybko zawita do szkolnych sal i będzie dla wszystkich źródłem dodatkowej energii.
Sukces w XX Olimpiadzie Matematycznej Juniorów
Miło nam poinformować, że Stanisław Krzywicki uczeń klasy 8B został finalistą XX Olimpiady Matematycznej Juniorów. Dzięki temu osiągnięciu Stanisław uzyskał uprawnienia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz przyjęcia w pierwszej kolejności do szkoły ponadpodstawowej.
GRATULUJEMY!!!
Sukces sportowy naszych uczniów
W dniach 10-14 marca 2025 r., w Szkole Podstawowej nr 352 przy ul. Conrada 6, odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców w kategorii młodzieży szkół podstawowych o Mistrzostwo Dzielnicy Bielany. Organizatorem imprezy był Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany Urzędu m. st. Warszawy.
Na zawody zgłosiło się 13 bielańskich szkół podstawowych, które drogą losowania zostały podzielone na 4 grupy. Grając systemem „każdy z każdym”, wyłoniono kolejność w poszczególnych grupach. Za wygrany mecz zespół otrzymywał 2 pkt., za przegrany 1 pkt. Mecze rozgrywano do 2 wygranych setów – każdy do 25 pkt.
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce, a reprezentowali ją chłopcy z klas 7-8:
Patryk Sumiński z klasy 8c, Maciej Daniszenko z klasy 8d, Mateusz Dymek z klasy 8d, Michał Krasnodębski z klasy 8c, Maciej Paluch z klasy 7b, Antoni Bartczak z klasy 7c, Wiktor Krzyżanowski z klasy 7c, Aleksander Kopka z klasy 8c, Nikodem Kucisz z klasy 8b, Filip Saniewski z klasy 8c.
Gratulacje dla naszych siatkarzy !!!
I Warszawski Turniej Szachowy „Zdobywcy z Matplanety"
14 marca 2025 r. w Centrum Edukacyjnym Matplaneta Ursynów odbył się I Warszawski Turniej Szachowy „Zdobywcy z Matplanety". Turniej skierowany był do uczniów klas IV-VIII i przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII. Rywalizacja toczyła się w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 10’+2″ za każde posunięcie dla zawodnika.
Każda szkoła mogła wystawić maksymalnie 2 reprezentacje. Szkołę Podstawową nr 293 reprezentowali:
- w kategorii klas IV-VI: Artur Brzeziński, Bartosz Mamaj, Oliwier Jasiński, Piotr Orłowski, Wiktor Obliński
- w kategorii klas VII-VIII: Julian Obuchowicz, Jędrzej Weronko, Michał Grzeszuk, Ewa Kozłowska, Antonii Chromiński
Walka o miejsca na podium oraz czołowe lokaty w turnieju toczyła się do ostatniej partii zawodów. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 293 walczyli bardzo dzielnie zajmując wysokie pozycje.
Miło nam poinformować, że w grupie klas VII -VIII drugie miejsce zajął uczeń klasy VII b Julian Obuchowicz.
Najlepsi indywidualni gracze w każdej grupie otrzymali medale i puchary, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy oraz zestawy upominków.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom, gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do podnoszenia poziomu „królewskiej gry.”
W dniu turnieju można było również porozmawiać z jednym z najwybitniejszych polskich szachistów – Mistrzem Międzynarodowym Janem Adamskim, uznawanym za jednego z najbardziej utalentowanych polskich graczy okresu powojennego.
Dzień Motyla w naszej szkole
Już wkrótce zawita do nas wiosna. W oczekiwaniu na przyjście tej pory roku, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Motyla, który przypada na 14 marca. Zazwyczaj motyle kojarzą się nam z delikatnością, pięknem, lekkością i wolnością. Dla wielu z nas ten owad stanowi symbol przemiany, zastąpienie słabości pięknem, wrażliwością i siłą. Dlatego Dzień Motyla nazwany jest również Dniem Wrażliwości, który jest poświęcony dzieciom zmagającym się z Epidermolysis Bullosa (EB), tzw. chorobą dzieci motyli.
Z inicjatywy Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego, tego dnia uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody święta i przygotowali własnoręcznie motyle, która ozdobiły drzwi sal lekcyjnych. Młodsze dzieci przyszły do szkoły w kolorowych strojach lub ubraniach z motywem motyla oraz uczestniczyły w zajęciach plastycznych, tworząc piękne prace inspirowane tymi owadami. Ponadto obejrzały prezentację dotyczącą problemów dzieci chorych na EB, dzięki której mogły lepiej zrozumieć ich codzienne zmagania.
Dzień Motyla upłynął przepełniony empatią i radością.
Wyjście do Sejmu RP
Uczennice naszej szkoły, które opiekowały się podopiecznymi Fundacji „Świat na Tak” w czasie XXVII Balu Integracyjnego, który odbył się 2 marca br., zostały zaproszone do Sejmu przez Prezes Fundacji, Panią Joannę Fabisiak. Spotkanie odbyło się w Sali Kolumnowej, po którym wolontariusze zwiedzili salę plenarną Sejmu.
Zaproszenie do Parlamentu stanowiło formę podziękowania za ich trud i poświęcony czas w niedzielę, aby ułatwić zabawę niepełnosprawnej młodzieży. Pani Prezes przekazała wolontariuszom wyrazy wdzięczności od podopiecznych, którzy z niecierpliwością i nadzieją czekają przez cały rok na ten wyjątkowy bal, licząc na wspaniałą zabawę. Dzięki ludziom dobrego serca, inni mogą nie tylko cieszyć się ze spotkania, lecz także czuć się bezpiecznie.
Wyniki Międzyszkolnego konkursu plastycznego ,, Kwiaty dla Babci i Dziadka”
Przedstawiamy wyniki Międzyszkolnego konkursu plastycznego ,, Kwiaty dla Babci i Dziadka” zorganizowanego przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 293.
1 miejsce
Wojciech Sadura kl. 1d SP nr 80
Aleksandra Brudzińska kl. 1 SP nr 263
Helena Ostaszewska kl. 2c SP nr 293
Antoni Orłowski kl. 2c SP nr 293
Anna Rusiecka kl. 3b SP nr 293
Lena Przychocka kl. 3d SP nr 80
2 miejsce
Marcel Markiewicz kl. 1c SP nr 293
Valerie Karpińska kl.1a SP nr 293
Hanna Makowska kl. 2a SP nr 53
Małgorzata Różańska kl. 2a SP nr 133
Julia Filipiak kl. 3a SP nr 293
Sofiya Savitskaja kl. 3 nr SP 263
3 miejsce
Aleksandra Kawecka kl. 1b SP nr 408
Jan Sochacki kl. 1b SP nr 293
Karolina Sosor kl. 2b SP nr 80
Martyna Anisimowicz kl. 2a SP nr 77
Magdalena Buczek kl. 3b SP nr 80
Maja Żal kl. 3b SP nr 133
Wyróżnienia
Anita Ostrek 1b
Maria Luberek 1b
Anna Zahreba 1
Elizaveta Torop 1a
Helena Ciesielska 1a
Amelia Bardzińska 1b
Patrycja Hyszko 1c
Hanna Jadczak 1a
Ignacy Śliwiński 1a
Natalia Makowska 1c
Wojciech Krajewski 1a
Eliza Hryniawska 1a
Zofia Magin 2a
Lidia Bednarczyk 2a
Liwia Jaworska 2a
Zuzanna Król 2j
Weronika Leska 2c
Laura Bienias 2b
Julia Wiśniewska 2a
Nadia Posiadły 2b
Aleksandra Żuchowska 2a
Anna Groblewska 2b
Fabian Mamaj 2c
Izabela Wojciechowska 2b
Nadia Oberemok 3b
Maria Krzywicka 3b
Weronika Dorsz 3
Wiktoria Berłożecka 3a
Kaja Gajewska 3b
Zofia Gerlach 3c
Asia Krysińska 3a
Michalina Szewczuk- Romanowska 3a
Małgorzata Wierzejska 3
Liliana Grycz 3b
Zuzanna Banaszek 3b
Maja Domżak 3a
Weronika Świetlik 3a
Oliwia Wróblewska 3b
Lena Biernat 3b
Julia Pielak 3a
Marcelina Osial 3a
Dzień Kobiet
„Być kobietą, być kobietą-
marzę ciągle, będąc dzieckiem…”
8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Każda kobieta jest wyjątkowa, ale w tym dniu chce wyglądać szczególnie zjawiskowo. W Samorządzie Uczniowskim powstała inicjatywa, aby upiększyć chętne dziewczynki i w tym szczególnym dniu wykonać im niezwykle fantazyjne fryzury.
Zadanie polegało na wykazaniu się kreatywnością z wykorzystaniem różnorodnych dodatków, takich jak: kolorowe wstążki, kwiaty, pióra, biżuteria i inne akcesoria, aby nadać fryzurze blask i unikalny charakter.
Jury bacznym okiem obserwowało zmagania młodych adeptów fryzjerstwa i wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęły klasy: 5A i 8C, na drugim miejscu uplasował się duet z klasy 8B. Jury doceniło również pracę mistrzów fryzjerstwa z klas 5B i 7A.
Zwycięzcom gratulujemy! Może wśród naszych uczestników konkursu będą przyszli mistrzowie nożyczek?
Akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W dniu 6 marca 2025 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zostało poświęcone bohaterom, którzy w trudnych czasach powojennych walczyli o wolność i niepodległość Polski, przeciwko sowieckiej dominacji.
Wydarzenie uświetniły występy uczniów z klas V-VIII, którzy poprzez śpiew, taniec, recytacje wierszy i inscenizację przybliżyli sylwetki tych niezwykłych postaci. Młodzież z zaangażowaniem oddała hołd tym, którzy po zakończeniu II wojny światowej, w obliczu komunistycznego reżimu, kontynuowali walkę o suwerenność naszego kraju.
Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w organizacji uroczystości. Wierzymy, że wspólne uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych pozostanie na długo w naszej pamięci i stanie się inspiracją dla kolejnych pokoleń.
„Ponieważ żyli prawem wilczym / Historia o nich głucho milczy” [Z.Herbert].
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia oraz do refleksji nad historią.
Zajęcia „Sprawne rączki”
Tym razem podczas zajęć pozalekcyjnych „Sprawne rączki”, uczniowie uszyli błękitnego pieska – przytulankę. Dzięki manualnym predyspozycjom, dzieci stworzyły wyjątkowy przedmiot, który z pewnością umili im czas spędzony poza szkołą, a przede wszystkim sprawi ogromną radość.
Laboratoria Przyszłości to doskonała okazja do kształcenia zdolności praktycznych!
Podsumowanie akcji "Tydzień z Łamigłówką"
W dniach 24 - 28 lutego br., po raz trzeci został zorganizowany przez nauczycieli matematyki "Tydzień z Łamigłówką". Tegoroczna akcja skierowana była do wszystkich uczniów z klas I – VIII, do nauczycieli, a także rodziców.
Uczniowie codziennie mieli za zadanie, na długich przerwach, rozwiązać jedną z łamigłówek: W poniedziałek był to "Piramidy”, we wtorek - "Architekt", w środę - "Od 0 do 9", w czwartek - "Malowane liczbami" i na koniec, w piątek, "Wielokropka". Stawka była wysoka, bo każdy uczeń, który prawidłowo rozwiązał wszystkie zadania, otrzymywał z matematyki dodatkową ocenę celującą. Natomiast za cztery poprawne rozwiązania - ocenę bardzo dobrą, zaś za trzy prawidłowo wykonane łamigłówki - ocenę dobrą. Do zadań przystąpiło 109 uczniów, którzy przynajmniej raz uczestniczyli w konkursie.
Zmaganiom matematycznym towarzyszyły ogromne emocje, uczniowie rozmawiali na temat sposobów rozwiązywania łamigłówek, tłumaczyli sobie wzajemnie zasady obliczania oraz ćwiczyli na wcześniej udostępnionych materiałach.
Również nauczyciele i rodzice mieli codzienny dostęp do łamigłówki poprzez dziennik elektroniczny. Już od wczesnych godzin porannych pojawiały się rozwiązania. Emocje towarzyszące uczniom, udzieliły się także dorosłym. W matematycznej zabawie wzięło udział 32 rodziców oraz 12 nauczycieli.Podsumowanie:
Najwięcej uczniów wzięło udział z klasy 8b.
Najłatwiejszą łamigłówką okazała się ta, która przypadła we wtorek - rozwiązało je 95% uczestników, natomiast najtrudniejsza była w piątek - poprawne rozwiązania stanowiły 86%.
Dodatkową ocenę celującą z matematyki otrzymało 34 uczniów, 13 - bardzo dobrą, 12 - dobrą.
Rozwiązywanie łamigłówek cieszyło się dużym zainteresowaniem.Uczniowie z klas I - III, którzy rozwiązali poprawnie 4 łamigłówki:
1. Jan Pulikowski – klasa 3a
2. Julia Zagalska – klasa 3aUczniowie, którzy rozwiązali wszystkie łamigłówki:
1. Franciszek Śliwiński - klasa 4a
2. Anna Zagalska - klasa 5c
3. Klaudia Gawryś - klasa 6a
4. Piotr Orłowski - klasa 6a
5. Bartosz Parys - klasa 6a
6. Oliwia Piechocka- klasa 6a
7. Mikołaj Szczepański - klasa 6b
8. Kinga Baran - klasa 7a
9. Aleksandra Gebel - klasa 7a
10. Maria Leszczyńska - klasa 7a
11. Nina Luto - klasa 7a
12. Zuzanna Witosławska - klasa 7a
13. Paulina Bednarz - klasa 7b
14. Michał Grzeszuk - klasa 7b
15. Jan Marciniak - klasa 7b
16. Julian Obuchowicz - klasa 7b
17. Krzysztof Obuchowicz - klasa 7b
18. Antek Arent - klasa 7c
19. Wanda Drumlewska - klasa 7c
20. Ewa Kozłowska - klasa 7c
21. Jan Wardak - klasa 8a
22. Michał Burdziakowski – klasa 8b
23. Natalia Hołubowicz - klasa 8b
24. Stanisław Krzywicki - klasa 8b
25. Nikodem Kucisz – klasa 8b
26. Jan Opyrchał - klasa 8b
27. Julianna Pulikowska - klasa 8b
28. Liliana Różycka - klasa 8b
29. Michał Sroczyński - klasa 8b
30. Milena Tor – klasa 8b
31. Zuzanna Walczyk – klasa 8b
32. Kornelia Rydel – klasa 8c
33. Wiktoria Józefiak – klasa 8d
34. Maja Marciniak – klasa 8dRodzice, którzy rozwiązali wszystkie łamigłówki:
1. Pani Anna Bednarska
2. Panie Kinga i Iga Elbe
3. Pani Małgorzata Gawryś
4. Pani Ewelina Grzesiuk - Mazurek
5. Pani Małgorzata Gumowska
6. Pani Aleksandra Idzikowska
7. Pani Karina Jasińska
8. Pani Ewa Karpińska
9. Pani Małgorzata Kowalczyk
10. Pani Agnieszka Kowalska
11. Pan Igor Kruk
12. Pan Marcin Kukulski
13. Pani Katarzyna Kwiatkowska
14. Pani Monika Milińska
15. Pani Urszula Paszewska
16. Pani Marta Piechocka
17. Pani Anna Podsiadły
18. Pani Anna Polnicka
19. Pani Agnieszka Siemaszko
20. Pan Łukasz Śliwiński
21. Pan Rafał Zagalski
22. Pani Małgorzata WszędyrównyNauczyciele, którzy rozwiązali wszystkie łamigłówki:
1. Pani Małgorzata Badeńska - Onyśk
2. Pani Maryla Dąbrowska
3. Pani Katarzyna Domańska
4. Pani Agata Idzikowska
5. Pani Katarzyna Kowalska
6. Pani Anna Łachańska
7. Pani Eliza Łyżwińska
8. Pani Renata Piłat
9. Pani Aleksandra Stopyra
10. Pani Joanna Strzałkowska
11. Pani Paulina Wiśniewska
Gratulacje dla tych, którzy zmierzyli się z tak trudnym wyzwaniem!
Wszyscy uczestnicy "Tygodnia z Łamigłówką" otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Apel dla klas I – III na zakończenie roku szkolnego
20 czerwca br. uczniowie klas I – III uczestniczyli w apelu, podczas którego podsumowano pracę w roku szkolnym 2022/23. W trakcie spotkania zostały wręczone uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursach i turniejach. W sposób szczególny nagrodzono wyróżniających się uczniów klas trzecich, którzy osiągnęli wysokie lokaty w konkursach dzielnicowych i ogólnopolskich. Upominki za pracę i zaangażowanie otrzymali również członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego.
Na zakończenie wicedyrektor, Pani Beata Chrzanowska, pogratulowała uczniom sukcesów i życzyła wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.
Bal ósmoklasistów
Dziś bądź wesół, dziś użyj biesiady,
O przyszłym dniu niechaj próżnej rady:
Już tak dawno Bóg obmyślił w niebie
A k'tej radzie nie przepuszczą ciebie.
Jan Kochanowski
Zwieńczeniem nauki w Szkole Podstawowej nr 293, zgodnie z wieloletnią jej tradycją, jest bal uczniów klas ósmych, który odbył się 16 czerwca br. Zorganizowany tuż przed zakończeniem roku szkolnego stanowił ostatnią wspólną imprezę dla uczniów, którzy za kilka dni zostaną absolwentami. Uroczystość rozpoczął wicedyrektor Pan Piotr Śmiałkowski, który serdecznie przywitał tegorocznych ósmoklasistów, ich Rodziców oraz Grono Pedagogiczne. Do życzeń udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń dołączyła także Radna Dzielnicy Bielany, Pani Monika Szadkowska. Następnie został odtańczony polonez warszawski, poprowadzony przez wicedyrektorów: Panią Beatę Chrzanowską i Pana Piotra Śmiałkowskiego. Uczniowie w pięknych, galowych strojach, precyzyjnie i z wielką gracją, wykonywali układy taneczne, wzbudzając podziw i uznanie przybyłych gości, wyrażone gromkimi brawami. Szczególne wzruszenie towarzyszyło wychowawcom klas ósmych, Paniom: Małgorzacie Sokołowskiej, Sylwii Antoniewicz, Żanecie Kołodzińskiej, Katarzynie Kowalskiej, Joannie Kowalskiej, Kindze Tymińskiej i Karinie Chmielewskiej. Te emocje, a także wrażenia artystyczne były możliwe przede wszystkim dzięki nauczycielkom wychowania fizycznego, Paniom: Beacie Jakubowskiej i Annie Stankowskiej, które przez kilka miesięcy doskonaliły u dzieci umiejętność tańca.
Podczas wielogodzinnej zabawy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, spędzali czas na parkiecie przy specjalnie dobranym repertuarze muzycznym, wśród dekoracji przygotowanej z kolorowych balonów i materiałów. Wszystko to sprawiło, że atmosfera tego wieczoru była niepowtarzalna.
Wyrazy wdzięczności i słowa uznania należą się wszystkim Rodzicom ósmoklasistów, którzy przygotowali ten wspaniały bal, dołożyli wszelkich starań, by przebiegł bezpiecznie i sprawił wszystkim jego uczestnikom wiele radości. To dzięki Nim najstarsi uczniowie szkoły mogli przeżyć wyjątkowe chwile, które na pewno pozostaną na długo w ich pamięci i pozwolą choć na moment powrócić we wspomnieniach do Szkoły Podstawowej nr 293.
Gofry z egzaminu ósmoklasisty
Klasa 8a na jednej z ostatnich lekcji matematyki postanowiła sprawdzić, czy podany przepis na gofry w zadaniu z egzaminu ósmoklasisty jest prawdziwy.
Gofry wyszły znakomite, szkoda, że było ich tak mało...
Sukces w konkursie "Znam przygody dzieci z Bullerbyn"
Dnia 15 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 187 odbyło sie rozstrzygnięcie konkursu "Znam przygody dzieci z Bullerbyn".
Uczniowie klas trzecich Antonina Kozioł z 3b i Stanisław Niksa z 3d w tym konkursie zajęli pierwsze miejsce.
Gratulujemy sukcesu.
Sukces na IX Turnieju Finałowym projektu Edukacja przez Szachy w szkole
W dniu 15 czerwca 2023 w Centralnym Ośrodku Sportu - TORWAR przy ul. Łazienkowska w Warszawie odbył się IX TURNIEJ FINAŁOWY ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”.
Uczeń naszej szkoły Artur Brzeziński z klasy 2b odniósł ogromy sukces. W grupie 180 zawodników uczestniczących w kategorii chłopców klas 2 w 6 rundach uzyskał znakomity wynik 5 punktów. Z takim rezultatem uplasował się na 4 miejscu, co niewątpliwie jest wielkim osiągnięciem.
Serdeczne gratulacje!!!
Bryły przestrzenne na lekcjach matematyki
Chociaż wakacje już za pasem i oceny wystawione to lekcje trwają nadal. W klasach 6 na koniec roku z matematyki omawiany jest temat – Rozpoznawanie figur przestrzennych. Lekcja ciekawa i inna niż wszystkie. Uczniowie mają możliwość poznawać bryły za pomocą modeli i szkieletów dostępnych w pracowniach, korzystają z anaglifów – rysunków oglądanych w okularach trójwymiarowych i obserwują za pomocą przyrządu do demonstracji jak powstają bryły obrotowe.
Po takiej lekcji nikt nie ma problemów z rozpoznaniem brył nie tylko na matematyce, ale także w otaczającym nas świecie.
Lekcja o dźwięku w klasie 2a
W klasie 2a odbyła się kolejna bardzo ciekawa lekcja z udziałem rodzica. Pan Adam Gałęzia, wspólnie z synem Wojtkiem, opowiedzieli o istocie dźwięku. Na wstępie zdefiniowali jego pojęcie i przedstawili okoliczności, które powodują, że jest on słyszalny przez człowieka. Następnie dzieci dowiedziały się, że to drgania powietrza są źródłem powstawania różnorakich dźwięków i są rozpoznawane dzięki budowie ludzkiego ucha, w którym poszczególne jego części pełnią określone funkcje. Ponadto prowadzący zajęcia przedstawili sytuację, gdy dochodzi do przekroczenia prędkości dźwięku i opisali urządzenie służące do pomiaru jego parametrów. Jako ciekawostkę podali, jaki jest próg bólu w odbiorze hałasu.
W drugiej części lekcji, przy pomocy odpowiedniego programu komputerowego, były rejestrowane dźwięki wydobywające się z dzwonków podczas gry na tym instrumencie. Dzieci obserwowały zapis pobudzenia różnych częstotliwości oraz ich zmiany w czasie.
Trudno w to uwierzyć, że tak typowo fizyczną wiedzę drugoklasiści przyswajali z taką łatwością. Zainteresowanie i zaangażowanie uczniów było zasługą gości, którzy przekazali wiedzę w sposób bardzo przystępny i dostosowany do możliwości poznawczych dzieci.
Jeszcze raz ogromne podziękowania dla Wojtka i jego taty za przygotowanie interesującej lekcji „fizyki”.
Sukces w Konkursie Maraton Matematyczny
6 czerwca 2023 w Liceum Ogólnokształcącym im. Lotnictwa Polskiego odbyło się uroczyste podsumowanie dzielnicowego konkursu matematycznego "Maraton Matematyczny 2023".
Miło nam poinformować, że:Jeremi Rosiński z klasy 8c zdobył I miejsce, a Mateusz Szczepański z klasy 8c - III.
Gratulujemy!
PODSUMOWANIE KAMPANII ROWEROWY MAJ 2023
Tegoroczna edycja Kampanii Rowerowy Maj, jak zwykle, zgromadziła do wspólnej zabawy liczne grono uczestników. Nagrody przyznawano w trzech kategoriach: dla najlepszej szkoły, klasy oraz indywidualne. Nasza szkoła, wśród rankingu 69 szkół podstawowych i średnich, uplasowała się na wysokim VIII miejscu z frekwencją 66,3%.
Najlepszymi klasami okazały się:
Klasa VI b – I miejsce (89,78 % aktywnych przejazdów)
Klasa VI c - II miejsce (89,16 % aktywnych przejazdów)
Klasa II b - III miejsce (85,65 % aktywnych przejazdów).
Najaktywniejsza klasa otrzymała nagrodę w postaci wspólnej wycieczki, którą uczniowie wybiorą spośród propozycji organizatora. Natomiast Informacje o nagrodach indywidualnych znajdują się na stronie: https://rowerowymaj.eu/warszawa-2023/ w zakładce nagrody.
Podsumowanie kampanii odbędzie się podczas finału akcji – pikniku w dniu 18 czerwca 2023 r., którego harmonogram przedstawia się następująco:
11.00 Taneczna rozgrzewka – zbiórka przed bramą nr 2 Stadionu Narodowego
12:00 Wspólny przejazd ulicami Warszawy
START: Rondo Waszyngtona
FINISZ: Park im. Zbigniewa Herberta
13:00 ROZPOCZĘCIE PIKNIKU w parku im. Zbigniewa Herberta
13:10 Występ szkolnego zespołu instrumentalnego
13:30 Ogłoszenie wyników kampanii
14:30 Występ taneczny PRO- DANCE
15:30 Występ TEATRU TAK – Koncert Fionka dzieciom
10:00 Występ zespołu tanecznego REX
17:30 Ogłoszenie wyników KONKURSU
18:00 ZAKOŃCZENIE PIKNIKU
Dziękujemy za wspólną zabawę i zaangażowanie !!! Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok !!!
Spotkanie z paraolimpijką - Panią Dagmarą Witos – Eze
Klasa 2 b poznała ideę igrzysk paraolimpijskich, pracując nad projektem, który miał za zadanie przybliżyć uczniom sylwetki niepełnosprawnych sportowców oraz dyscyplin, jakie uprawiają. W ramach jego realizacji szkołę odwiedziła Pani Dagmara Witos - Eze, która jest paraolimpijką i zdobywczynią brązowego medalu na Paraolimpiadzie w Atenach. To także wielokrotna zdobywczyni medali w Mistrzostwach Świata i Europy. Pani Dagmara z wielką pasją opowiedziała o dyscyplinie, jaką uprawia – szermierce na wózku. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały informacji dotyczących udziału w Igrzyskach Olimpijskich, obejrzały medale i pamiątki z wielu Paraolimpiad. Dzięki spotkaniu dzieci miały sposobność przekonania się, że paraolimpijczycy, mimo ograniczeń, to znakomici sportowcy, którzy swoją postawą i wytrwałością udowadniają, że niemożliwe nie istnieje i są wspaniałymi wzorcami do naśladowania. Niejednokrotnie charakteryzują się taką wydolnością i sprawnością fizyczną, że są w stanie skutecznie nawiązać rywalizację z pełnosprawnymi sportowcami.
To była niezwykła lekcja hartu ducha, wytrwałości i pokory.
Klasa 2 b na zajęciach pod hasłem: „Jem zdrowo i kolorowo”
Na zajęciach pod hasłem: „Jem zdrowo i kolorowo”, które odbywały się w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, dzieci zdobywały wiedzę na temat produktów służących zdrowiu, a także tych szkodliwych dla organizmu człowieka, poznały zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania i spożywania posiłków, wykonywały również wiele zadań praktycznych, pracując indywidualnie lub w grupie. Wiele radości sprawiło wspólne przygotowywanie zdrowych, owocowych i warzywnych koktajli, pieczenie ciasteczek owsianych i dekorowanie galaretek owocowych. Uczestnicy zajęć poznali tajniki bezpiecznego korzystania z kuchennych urządzeń elektrycznych, z dużym zaangażowaniem układali hasła i rymowanki zachęcające do zdrowego odżywiania się i tworzyli autorskie przepisy na zdrowe przekąski. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do udziału w projekcie pt. „Festiwal warzyw i owoców”, tworząc przy okazji piękne prace plastyczne.
Zajęcia okazały się ciekawym doświadczeniem dla uczniów. Była to niesamowita podróż do krainy smaków zapachów i kolorów.
XIl Festiwal Osiągnięć Bielańskich Placówek Oświatowych
5 czerwca w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbył się XIl Festiwal Osiągnięć Bielańskich Placówek Oświatowych. W tym roku był to Koncert Galowy pod hasłem „Na Bielanach”. Wyróżnione przedszkolaki, uczniowie i wychowankowie placówek pozaszkolnych mieli okazję zaprezentować swoje talenty. Na scenie pojawili się młodzi uzdolnieni wokaliści, instrumentaliści, tancerze, gimnastycy. Naszą szkołę reprezentowała cudowna, urocza, energiczna Milenka Lubańska z oddziału przedszkolnego. Dyrektorzy dla wyróżnionych otrzymali z rąk Zastępców Burmistrza Dzielnicy Bielany - Pani Sylwii Lacek i Pana Andrzeja Maliny, radnej Pani Moniki Szadkowskiej oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany Pani Zofii Gajewicz pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Żywa reakcja oraz gromkie brawa były najlepszą recenzją występu naszej Milenki, która dała z siebie wszystko. Gratulujemy!
Wizyta klasy II c w Pałacu Prezydenckim
2 czerwca br. uczniowie klasy II c wybrali się na wycieczkę do Pałacu Prezydenckiego. Pod opieką przewodnika zwiedzili m.in. Salę Białą, Salę Kolumnową, Salę Obrazową, Sień Główną i Kaplicę. Podczas pobytu w Sali Kolumnowej wielkim zaskoczeniem, a jednocześnie zaszczytem, było spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy. Pan Prezydent na zakończenie wspólnej rozmowy życzył drugoklasistom wspaniałych wakacji.
Kolejnym etapem wycieczki było spotkanie z Pierwszą Damą – Panią Agatą Kornhauser – Dudą. Pani Prezydentowa złożyła uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka, natomiast uczennica, Joanna Gromiec, przedstawiła krótką historię naszej szkoły oraz opowiedziała o naszej klasie. Hanna Jaguś zaprezentowała jeden z utworów naszego patrona, Jana Kochanowskiego, podkreślając, że w tym roku obchodzimy jubileusz 50-lecia powstania szkoły. Pierwsza Dama otrzymała prezenty w postaci laurek oraz książki pod tytułem „Pars pro toto, czyli Szkoła Podstawowe nr 293 w miniaturze”, w której zamieszczono prace uzdolnionych uczniów objętych Programem „Wars i Sawa”. Pierwsza Dama zapoznała uczestników wycieczki z tematyką dotyczącą funkcjonowania Pałacu Prezydenckiego, symboli narodowych i pracy Głowy Państwa. Ponadto poruszony został wątek zainteresowań czytelniczych. Uczniowie podkreślali, że czytelnictwo rozwija wyobraźnię, bogaci słownictwo, ćwiczy pamięć, a także uczy ortografii. Zwieńczeniem wizyty był wspólny poczęstunek, na zaproszenie Pani Prezydentowej, podczas którego drugoklasiści otrzymali upominki.
Wizyta w Pałacu Prezydenckim zostanie zapewne na długo w pamięci dzieci i będzie tematem wielu rozmów.
Piknik rodzinny
Zgodnie z tradycją szkoły, w sobotę 3 czerwca br., po raz ósmy, odbył się piknik rodzinny. Podobnie jak w ubiegłych latach impreza służyła promowaniu placówki w środowisku lokalnym, zaangażowaniu uczniów i ich rodziców w podjęcie dodatkowych zadań na jej rzecz, a przede wszystkim miała na celu zacieśnienie więzi emocjonalnej rodziców ze swoimi dziećmi poprzez atrakcyjne spędzanie wolnego czasu w miejscu, gdzie na co dzień zdobywają wiedzę.
Wspaniała pogoda sprawiła, że przybyła ogromna ilość gości. Wśród nich znaleźli się: Burmistrz Dzielnicy Bielany, Pan Grzegorz Pietruczuk oraz jego Zastępcy: Pani Sylwia Lacek, Pan Andrzej Malina, Pan Włodzimierz Piątkowski, a także Radna Dzielnicy Bielany, Pani Monika Szadkowska.
Podczas trwającego ponad trzy godziny pikniku, dzieci i ich rodziny miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji. Były pokazy judo i akrobatyczne, zajęcia ceramiczne, eksperymenty i łamigłówki. Dzieci miały także okazję skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, pograć w szachy, zmierzyć się w rywalizacji w różnorakich konkurencjach sportowych, ułożyć Kostkę Rubika na czas czy spróbować swoich możliwości w cymbergaju lub na trampolinach. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli i wychowawców świetlicy, szczególnie młodsze dzieci, miały stworzone warunki do pomalowania sobie buzi, jak również do uczestniczenia w zajęciach rękodzieła.
Stały punkt programu tegorocznego pikniku stanowił także Turniej Ping – Ponga o Puchar Dyrektora Szkoły oraz rozstrzygnięcie Dzielnicowego Konkursu Plastycznego „Portret Mojego Rodzica”. Laureaci obu turniejów odebrali nagrody z rąk dyrektora szkoły, Pani Iwony Krupińskiej.
Organizatorzy zadbali także o stronę gastronomiczną festynu. Wszyscy z wielką ochotą kosztowali słodkich smakołyków, a także charakterystycznych rarytasów dla wybranych państw Unii Europejskiej. Przygotowane przez wychowawców klas i rodziców stoiska nie tylko zwracały uwagę swoim oryginalnym wyglądem, ale również zachęcały gości przyjemnym aromatem do skosztowania znajdujących się na nich pyszności. Czas delektowania się rarytasami umilały występy utalentowanych uczniów, a także przedstawienie teatralne.
Podobnie jak w minionych latach, dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał oraz po raz pierwszy zorganizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej tzw. „pchli targ” .
Piknik Rodzinny upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Należy podkreślić, że jego organizacja była możliwa dzięki inicjatywie dyrekcji szkoły, wsparciu nauczycieli i wychowawców, nieocenionemu zaangażowaniu i kreatywności rodziców, a także uczniów naszej placówki.
Wszystkim należą się gorące podziękowania za przygotowanie tak wspaniałej imprezy.
Szkolny Konkurs Kaligraficzny z okazji Dnia Matki
I miejsce: Iga Suchodolska 1b, Agata Zagalska 1a
II miejsce: Anna Zagalska 3c
III miejsce: Julia Zagalska 1a, Aleksandra Przybylska 2c
Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.
„Chemia okiem fizyka”
W piątek 2 czerwca odwiedził naszą szkołę doktorant Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego pan Jarosław Rybusiński. Prowadzący podczas pogadanki -„Chemia okiem fizyka” - pełnej eksperymentów zaprezentował przedszkolakom oraz uczniom klas pierwszych ciekawe doświadczenia chemiczne w interpretacji fizyka. Uczniowie poznali min. zjawisko samozapłonu oraz dowiedzieli się jak zamienić wodę w "sok winogronowy". Całość uzupełniły „magiczne” eksperymenty, oczywiście z odpowiednim merytorycznym i bardzo przystępnym wyjaśnieniem. Pokazy były dymiące, pieniące się, a nawet płonące, ale wszystkie z zachowaniem bezpieczeństwa.
Szkolny Konkurs Plastyczny "Kosmos w oczach dziecka"
21 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Kosmosu. Uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym "Kosmos w oczach dziecka". Przedstawiamy laureatów:
1 miejsce Mają Czarnecka 3a,
2 miejsce Jan Cykle 0a,
3 miejsce Julia Filipiak 1a.
Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom!
„Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii”
Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu fotograficznego, w którym zgłoszono 300 prac, znalazła się uczennica klasy 8f Nina Kaczkan. Aby zostać laureatem konkursu, trzeba było oprócz wysokiej jakości technicznej i artystycznej zdjęć, wykonać dobry opis zjawiska czy doświadczenia fizycznego.
Gratulujemy!
,,Globalne ocieplenie”
Wyjęłam z zamrażarki piękną, lodową kulkę, z włożonym do niej wcześniej sznureczkiem, aby zaobserwować, co się z nią stanie. Po wyjęciu kuli lodowej do pokojowej temperatury, wolno, kropla po kropli zaczęła się topić. Stało się tak, ponieważ kula znalazła się w otoczeniu o wyższej temperaturze.
Patrząc na to pomyślałam ze smutkiem o naszej Ziemi. Między innymi to przez działanie człowieka podnosi się temperatura atmosfery. Poprzez spalanie paliw kopalnianych, wycinanie lasów czy hodowlę zwierząt gospodarskich zwiększamy ilość gazów cieplarnianych w atmosferze co prowadzi do globalnego ocieplenia. Lodowce topnieją, podnosi się poziom mórz i oceanów. Może mieć to katastrofalne skutki dla ludzi i zwierząt. Globalne ocieplenie prowadzi też do większej częstotliwości i natężenia występowania ekstremalnych zjawisk pogodowych takich jak upały, huragany, susze, powodzie….
Możemy zatrzymać to niszczące naszą planetę zjawisko globalnego ocieplenia wykorzystując wiedzę między innymi z dziedziny fizyki.
Taką piękną lodową kulkę mogę stworzyć na nowo, ale nowej Ziemi nie stworzymy!
Musimy o nią dbać zanim zniknie jak zniknęła ta lodowa kulka…
Podziękowanie
Sukces uczennic klas III w Konkursie Ortograficznym "I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii"
30 maja 2023 r. odbyło się podsumowanie Bielańskiego Konkursu Ortograficznego "I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii" dla uczniów klas trzecich. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 247 w Warszawie.
Jest nam bardzo miło poinformować, że 1. miejsce zajęła uczennica klasy IIIa - Aleksandra Kukulska, natomiast 3. miejsce zdobyły ex aequo: Maja Kapuścińska z klasy IIId, Dorota Spólnicka z klasy IIIc oraz Hanna Majnert z klasy IIIa.
Laureatkom serdecznie gratulujemy!
Archiwum Aktualności