Spotkanie „Wspólne inspiracje” odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak. W przemiłych okolicznościach wolontariusze bielańskich szkół i seniorzy mieli okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń i inspiracji. Tworzyliśmy wspólne dzieła, słuchaliśmy opowieści starszych pokoleń i cieszyliśmy się chwilą pełną radości i wzajemnego zrozumienia.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem świętowania jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W bieżącym roku przewodnie hasło brzmi „Poznajmy się w bibliotece”. Z okazji święta biblioteka zorganizowała konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Krystyny Drzewieckiej „Piątka z Zakątka”. Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce: Ewa Dziewulska klasa 3b
2 miejsce ex aequo: Jan Pulukowski i Julia Filipiak klasa 3a
3 miejsce: Julia Pielak klasa 3a
Uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich
W sobotę 26 października w Szkole Podstawowej nr 385 w Warszawie – Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. Organizatorem mistrzostw był Mazowiecki Związek Szachowy i Uczniowski Klub Sportowy Gambit Wesoła. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 10 minut plus 5 sekund na każdego zawodnika. Do rywalizacji stanęły 62 zespoły z województwa mazowieckiego.
Drużyny naszej szkoły w składzie: Antoni Chromiński 8d, Artur Brzeziński 4b, Mateusz Dymek 8d, Ewa Kozłowska 7c oraz Michał Grzeszuk 7b, Krzysztof Obuchowicz 7b, Jędrzej Weronko 7a, Jaśmina Jarek 8c walczyły jak równy z równym z najlepszymi szachistami szkół podstawowych z województwa mazowieckiego, zajmując odpowiednio 6 i 41 miejsce w rankingu drużynowym. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej na 264 zawodników Mateusz Dymek zajął bardzo wysokie 13 miejsce ( 4 miejsce na szachownicy nr 3).
Ogromnie gratulujemy wszystkim uczestniczącym i cieszymy się, że nasza szachowa tradycja dalej trwa. Życzymy kolejnych sukcesów!
Składamy również podziękowania rodzicom uczniów oraz Radzie Rodziców za wsparcie udziału w Mistrzostwach.
Szkolne Miasteczko Zawodów
Od poniedziałku 14 października do piątku 25 października br. Pani Anna Szumel zorganizowała w naszej szkole imprezę z zakresu orientacji zawodowej i doradztwa zawodowego skierowaną dla uczniów wszystkich poziomów klas pod nazwą „Szkolne miasteczko zawodów”. Przedsięwzięcie wpisało się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku obchodzony był pod hasłem: Pasja - Motywacja - Odwaga.
W ramach realizacji projektu znalazło się wiele inicjatyw. Najpierw uczniowie wszystkich klas przebierali się za przedstawicieli różnych profesji. Celem tej inicjatywy było poznanie świata zawodów. Ponadto dla młodzieży z klas 8 odbył się quiz wiedzy o zawodach, rynku pracy i zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, w którym I miejsce zdobyła klasa 8a, II miejsce przyznano ex aequo klasom: 8c i 8d, zaś III miejsce przypadło klasie 8b. Wśród kolejnych przedsięwzięć znalazł się konkurs plastyczny skierowany dla młodszych uczniów z klas 1-3 - „Mój zawód w przyszłości”, gdzie I miejsce zdobył Antek z klasy 3a, II miejsce Franek z klasy 1c, natomiast III miejsce osiągnęła Zosia z klasy 2a. Dzieci ze świetlicy przygotowały kolorowanki o zawodach, a także uczestniczyły w pogadance na temat pasji, motywacji i odwagi w dążeniu do celu. Następnie ich prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Ostatnią inicjatywą, skierowaną dla uczniów klas siódmych, było przygotowanie w aplikacji Canva ulotek informacyjnych dotyczących tego, co warto brać pod uwagę, wybierając szkołę ponadpodstawową. Efekty ich pracy można zobaczyć na korytarzu szkoły.
Oprócz wymienionych projektów, wszystkie dzieci mogą na bieżąco korzystać z szerokich informacji na temat propozycji lektur i poradników z zakresu doradztwa zawodowego znajdujących się na gazetce ściennej jednego z pięter szkoły.
Jesienny Turniej Szachowy
W dniu 17 października w naszej szkole odbył się Jesienny Turniej Szachowy. W pierwszej grupie, czyli dzieci z klas 1-3 wystartowało 16 uczestników, którzy zagrali 5 rund tempem 10 minut na zawodnika. Całe podium przypadło uczniom z klasy 2c. Zwycięzcą turnieju został Jakub Batycki, drugie miejsce zajął Fabian Mamaj, a trzecie Antoni Orłowski.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 42 uczestników, którzy rozegrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Antoni Chromiński z klasy 8 d, drugie miejsce zajął Mateusz Dymek również z klasy 8 d, a trzecie Ewa Kozłowska z klasy 7c.
Najlepszą zawodniczką w klasach 1-3 została Wiktoria Krzyczkowska z klasy 3b, a w klasach 4-8 - Ewa Kozłowska z klasy 7c.
Po zakończonych zmaganiach Pani Dyrektor Iwona Krupińska wszystkim uczestnikom turnieju wręczyła dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Jesienny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Sukces w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej!
Nasi uczniowie ponownie uczestniczyli w rywalizacjach sportowych. Tym razem ci, którzy zajęli czołowe miejsca w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w indywidualnych biegach przełajowych, wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Reprezentacja składała się z następujących uczniów: Jerzy Strzałkowski-klasa 5a, Jan Jędruszuk-klasa 6a, Wanda Drumlewska-klasa 7c, Ewa Kozłowska-klasa 7c, Patryk Sumiński-klasa 8c i Patrycja Jurek-klasa 8d. Trasa biegu była niezwykle trudna, a rywalizacja bardzo zacięta. Z naszego zespołu najlepszy wynik osiągnął Patryk Sumiński, zajmując VI miejsce i tym samym zakwalifikował się na Igrzyska Mazowieckie, które odbędą się w kwietniu.
Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za udział w zawodach i życzymy powodzenia Patrykowi!
System RESQL dla klas 6-8
W roku szkolnym 2024-2025 uczennice i uczniowie klas 6-8 naszej szkoły mogą korzystać z systemu wsparcia Resql (dla klas 7-8 jest to kontynuacja z poprzedniego roku szkolnego, klasy 6 dołączają jako nowe).
System Resql to system wspomagający rozwiązywanie problemów przemocy rówieśniczej . System RESQL realizuje działania profilaktyczne oraz interwencyjne. Część profilaktyczna obejmuje lekcję wprowadzającą i lekcje wychowawcze, przygotowane przez zespół specjalistów tworzących system Resql. Mają one na celu:
- uwrażliwienie uczniów na szkodliwość działania przemocy,
- przekazanie uczniom informacji, w jaki sposób powinni reagować na przemoc, miejsc oraz osób, do których uczeń może się zgłosić w razie potrzeby,
- ograniczenie występowania przypadków przemocy w szkole,
- zapewnienie komfortu psychicznego dziecku.
Część interwencyjna obejmuje aplikację mobilną, w której uczennice i uczniowie mogą zgłaszać niepokojące ich sytuacje rówieśnicze oraz panel interwenta, w którym wyznaczone osoby z grona pedagogicznego będą korespondowały z uczniami i na bieżąco reagowały na nadesłane zgłoszenia.
Więcej informacji można przeczytać na stronie naszej szkoły w zakładce Uczniowie – Resql oraz na stronie internetowej www.resql.pl
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują. Uroczystą akademię rozpoczęła Dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, która złożyła podziękowania dla wszystkich nauczycieli i wychowawców za przekazywanie uczniom niewyczerpanego bogactwa wiedzy, za ukazywanie prawdy i ukierunkowanie na dobro oraz złożyła życzenia spokoju, radości, a także satysfakcji z pracy. Słowa uznania skierowała także do pracowników administracji i obsługi za codzienną pracę na rzecz placówki.
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole został uświetniony obecnością przedstawicieli zarządu dzielnicy: Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Grzegorza Pietruczuka, wraz z zastępcami: Panią Iloną Popławską oraz Panem Włodzimierzem Piątkowskim. Wśród gości była obecna radna Dzielnicy Bielany, Pani Monika Szadkowska, a także przedstawicielka Prezydium Rady Rodziców, Pani Sylwia Traczyk. Goście wyrazili podziękowania nauczycielom za wysiłek, obowiązkowość, a przede wszystkim okazywane dzieciom ciepło, natomiast reprezentantka rodziców naszej szkoły złożyła na ręce pani dyrektor kosz ze słodkim upominkiem. Do składanych podziękowań dołączyli także uczniowie klas drugich, którzy w barwnym przedstawieniu słowno-muzycznym wyrazili wdzięczność wszystkim nauczycielom, natomiast najmłodsze dzieci, z klasy 1a, zaprezentowały układ z piłkami. Podniosły nastrój spotkania zapewniła barwna dekoracja przygotowana przez wychowawców świetlicy.
Na koniec spotkania Pani Iwona Krupińska, wraz z wicedyrektorami: Panią Beatą Chrzanowską oraz Panem Piotrem Śmiałkowskim wręczyli nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły, życząc wszystkim, aby czuli się dumni z faktu, iż od wielu lat są drogowskazami dla kolejnych pokoleń młodych ludzi w wyborze własnej drogi, ukazując im sens życia w dążeniu do szeroko pojętego szczęścia.
Akcja BohaterON
W dniu 10 października uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcą i opiekunem wolontariatu zaangażowali się w akcję BohaterON. Dzieci posprzątały kwatery powstańcze i zapalili znicze. Następnie udali się na cmentarz Stare Powązki, gdzie z przewodnikiem spacerowali szlakiem osobowości Warszawy z XVIII i XIX wieku.
"Branie wypełnia ręce, a dawanie wypełnia serce!"
Dziś odbyło się spotkanie organizatorów Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" oraz opiekunów Klubów Ośmiu z Warszawy! To był wyjątkowy czas na wymianę doświadczeń, omówienie planów i przygotowanie się do nadchodzącej edycji konkursu. Przed nami mnóstwo wyzwań, ale i inspirujących inicjatyw, które będą wspierać rozwój wolontariatu w naszym mieście.
Wyniki konkursu na projekt koszulki promującej naukę innych języków
We wrześniu z inicjatywy nauczycieli języków obcych ogłoszono konkurs na projekt koszulki promującej naukę innych języków. Zwyciężył projekt Adama z klasy 7B. Drugie miejsce to projekt Basi z klasy 4A, a trzecie miejsce projekt Jagody z klasy 4B. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy za kreatywność i zaangażowanie.
BohaterON – włącz historię!
To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i docenienie działań uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W ramach tego projektu w naszej szkole realizowano różnorodne przedsięwzięcia. Zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze na temat Powstania Warszawskiego, według określonego scenariusza zajęć. Dzieci, przy współpracy ze szkolnym wolontariatem, sprzątały groby Powstańców na Cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie, a ponadto wzięły udział w przedstawieniu słowno-muzycznym upamiętniającym 63 dni Powstania Warszawskiego pt. „Bo chcieli być wolni i sobie wolność zawdzięczać". Uczniowie klas starszych obejrzeli tematyczny dokument w Bielańskim Ośrodku Kultury oraz film pt. "Fajna ferajna, czyli powstanie oczyma dzieci", jak również spotkali się z panem Bogusławem Kamolą ps. Hipek (ur. w 1930 r.), który w czasie powstania był w drużynie 400 plutonu harcerskiego 227 Szarych Szeregów na Żoliborzu - Zgrupowania Żyrafa II. Ciekawą inicjatywą było wykonanie na lekcjach informatyki ulotek i afiszów informacyjnych - "Pamiętajmy o Powstańcach", które zostały rozdane mieszkańcom z okolicznych osiedli. Poza tym przygotowano gazetkę ścienną o Powstaniu Warszawskim, którą można było obejrzeć na szkolnym korytarzu.
Realizowany w naszej szkole projekt był wsparciem w wychowaniu patriotycznym dzieci i młodzieży, a także z pewnością przyczynił się do wzmacniania poczucia tożsamości narodowej, krzewienia postaw patriotycznych oraz budowania wrażliwości społecznej.
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dyrektor Szkoły informuje, że po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2024/2025 będą:
31 października 2024r.
2, 3 stycznia 2025r.
2 maja 2025r.
13, 14, 15 maja 2025r. (egzamin ósmoklasisty)
20 czerwca 2025 r. - zostanie odpracowany 24 maja 2025r. - piknik rodzinny - współpraca ze społecznością lokalną.
Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w sztafetach przełajowych
W dniu 1 października br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w sztafetach przełajowych. Zawody odbywały się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w kategoriach dzieci i młodzież.
Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce w kategorii dzieci - chłopcy oraz III miejsce w kategorii młodzież - dziewczęta.
Drużynę chłopców, czyli srebrnych medalistów reprezentowali:
Piotr Spólnicki,
Franciszek Śliwiński,
Jerzy Strzałkowski,
Filip Jasik,
Filip Pabis,
Jan Jędruszuk.
Brązowe medalistki, czyli reprezentację dziewcząt tworzyły:
Kornelia Rydel,
Patrycja Jurek,
Oliwia Kozłowska,
Wanda Drumlewska,
Ewa Kozłowska,
Nina Luto.
Życzymy zawodnikom dalszych sukcesów w sporcie!
Szkolny konkurs z okazji Dnia Chłopaka
Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs, który miał wyłonić mistrza odbijania piłeczki pingpongowej. Do rywalizacji stanęli uczniowie na poziomach klas IV-VI i VII-VIII. Jury, pod czujnym okiem Pani Katarzyny Kowalskiej, nadzorowało prawidłowy przebieg rywalizacji i skrupulatnie liczyło wszystkie podbicia piłeczek.
Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju okazał się Kuba z klasy VIIIa, odbijając piłeczkę 3790 razy, 2. miejsce zajął Bartek z klasy VIIa, uzyskując wynik 3026 podbić, natomiast miejsce 3. przypadło Antoniemu z klasy VIIc, którego piłeczka odbiła się od rakietki 600 razy.
W klasach IV- VI zwyciężył Franek z klasy Va, 2. miejsce zajął Mikołaj z klasy VIb, na 3. miejscu podium uplasował się Kacper – uczeń klasy VIc.
Słowa uznania należą się również najmłodszym uczestnikom z klas czwartych: Michałowi i Ryszardowi, którzy dzielnie rywalizowali ze swoimi starszymi kolegami.
Europejski Dzień Języków
W dniu 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie mogli zaangażować się w różne działania. Na lekcjach informatyki przy użyciu programu Canva szukali odpowiedzi dlaczego warto uczyć się języków. Podczas długich przerw chętnie odpowiadali na pytania losowane w corocznym quizie językowym, a na wybranych lekcjach rozwiązywali quizy i grali w gry. Ponadto, został zorganizowany konkurs na projekt koszulki promującej naukę języków obcych. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona wkrótce.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia
Tegoroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 26 września br. Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkimi opisami swoich zainteresowań oraz planów. Po podliczeniu głosów przez komisję, okazało się, że funkcję przewodniczącej będzie pełniła Hanna Donat, która uzyskała ich największą liczbę, zaś Natalia Hołubowicz pełnić będzie funkcję wiceprzewodniczącej samorządu.
Nowo wybranemu prezydium Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Jednocześnie, tego samego dnia, odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia. W głosowaniu oddano 311 ważnych głosów, a zwycięzcą został Pan Mariusz Seń, uzyskując 131 głosów.
Serdecznie gratulujemy!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Dnia 29 września 2024 roku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszym kraju to święto ma już wieloletnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży − Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 r. Nadrzędnym celem święta jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Z tej okazji biblioteka szkolna w dniu 27 września zorganizowała w klasach pierwszych akcję czytelniczą. Uczennice klasy 7a czytały książkę Isolde Stark „O jeżu, który chciał być kimś innym” . Najmłodsi słuchacze w skupieniu i zaciekawieniu słuchali historii jeżyka, który naśladując inne zwierzęta chciał zostać kimś innym niż był w rzeczywistości. Akcja czytelnicza sprawiła obu stronom wiele radości i zadowolenia.
Ze względu na korzyści, jakie wynikają z głośnego czytania dziecku, można obchodzić to Święto każdego dnia − wystarczy 20 minut czytania !
Sprawne rączki
Uczniowie klasy 3a bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki”. Tworząc piękne prace, ćwiczą sprawność dłoni i motorykę małą. Tym razem, dzięki ich zwinnym paluszkom, powstało różnokolorowe, wyplecione z resztek materiałów, włóczek i koralików, wakacyjne koło, które będzie pozwalało na chwilę wrócić dzieciom wspomnieniami do minionych wakacji.
Apel Małego Samorządu
7 lutego 2020 roku odbył się Apel Małego Samorządu Uczniowskiego podsumowujący pracę w I półroczu roku szkolnego 2019/2020. Spotkanie poprowadziła przewodnicząca MSU pani Małgorzata Graczyk. Na początku przypomniała liczne działania podjęte przez uczniów w tym okresie. Nawiązała m. in. do zorganizowanego w październiku Jesiennego Koncertu dla Bielańskich Seniorów; obchodów Dnia Niepodległości; akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać świętym Mikołajkiem” będącej wsparciem dla matek samotnie wychowujących dzieci orazkiermaszu książek na rzecz chorej na serce Zuzanny Kamińskiej -podopiecznych Fundacji „Patrz Sercem”; akcji wsparcia osób niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie pod Warszawą – „Jest robótka”; ulotce „Mamo, tato zadbajmy razem o…” zwracającej uwagę na wspólną troskę o bezpieczeństwo, czystość w szkole, komfort nauki oraz samodzielność dzieci; odbywającej się, co miesiąc sprzedaży ciast w ramach powstałejKawiarenki; udziału w Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”; trwającej przez cały rok szkolny zbiórki korków i makulatury.
Następniepani dyrektor Iwona Krupińska wraz z paniami wicedyrektor Grażyną Kucharską oraz Anną Janiec wyraziły swoje uznanie, dziękując uczniom za tak duże zaangażowanie i owocną pracę na rzecz szkoły. Pogratulowały osiągnięć wręczając dyplomy laureatom wewnątrzszkolnych, dzielnicowych oraz ogólnopolskich konkursów.
Na zakończenie spotkania, w nawiązaniu do rozpoczynających się ferii zimowych, w formie prezentacji multimedialnej oraz zorganizowanej wystawy prac wykonanych przez przedstawicieli MSU, przypomniano uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas aktywnego, zimowego wypoczynku.
Gratulujemy sukcesów i pracę na rzecz Małego Samorządu Uczniowskiego.
Wyróżnienie dla Aleksandry Starnawskiej z kl. 5 E
6 lutego w Szkole Podstawowej nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie, przy ul. Kazimierzowskiej 16 , odbyło się rozdanie nagród w warszawskim konkursie plastyczno – technicznym „Coś z niczego”.
Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie lub narysowanie zabawki z materiałów ekologicznych lub surowców wtórnych. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 7 uczniów z klas 4-6 .
Ola Starnawska wykonała domek dla lalek w plastikowym baniaku. Praca Oli została wyróżniona jako jedna z 6 w kategorii klas 4-6 więc jest to duże wyróżnienie. Gratulujemy!
Ogólnopolska wymiana pocztówkowa w świetlicy
Świetlica szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej „wymianie pocztówkowej”. Zasada działania tej akcji okazała się niezwykle prosta. Dzieci ze świetlicy wymieniały się kartkami pocztowymi z uczniami innych świetlic w Polsce biorących udział w zabawie. Na pocztówkach związanych z okolicą i miejscem szkół nadawców znaleźć mogły się pozdrowienia lub krótkie wiadomości.
Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju miały możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Była to też świetna sposobność by przybliżyć uczniom zasady działania poczty oraz nauki samodzielnego wypisywania kartek. Możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami z pewnością otworzyła dzieci na świat i nowe przyjaźnie oraz zapewniła radosne oczekiwanie na przychodzące pocztówki. Wymiana pocztówkowa to prostsza i szybsza wersja pisania listów. Sprawdziła się, bo pisanie listów zajmuje dzieciom bardzo dużo czasu. Otrzymaliśmy pocztówki z różnych miast. Brakuje nam pocztówek jeszcze z kilku województw. Wysłaliśmy pierwsze kartki, kilka otrzymaliśmy, z niecierpliwością czekamy na następne……..
Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych…
Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Wielkiej Zbiórki Książek, organizowanej w 7 miastach Polski, w tym w Warszawie, które trafią do bibliotek w: szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy społecznej, świetlicach wiejskich, środowiskowych i centrach aktywności lokalnej.
Jej inicjatorkami są nauczycielki z biblioteki szkolnej, Pani Alicja Mazurek i Pani Anna Zięba, a włączyli się już do niej uczniowie klasy VIIIA. Zbierane są książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wydane po 2000r. Nie muszą być nowe, ale najważniejsze, aby były w bardzo dobrym stanie. Prosimy nie przynosić encyklopedii, słowników, roczników statystycznych, podręczników i instrukcji obsługi. W naszej szkole przygotowano dwa miejsca zbiórki: biblioteka szkolna i pracownia polonistyczna - sala nr 210. Dołączcie do Zaczytanego Świata i weźcie udział w akcji.
Zbiórka książek potrwa do 26 maja 2020 roku.
Zapraszamy wszystkich chętnych do ofiarowania książek na szlachetny cel.
Aktywna przerwa
Dwudziestominutową przerwę między lekcjami można spędzić w sposób aktywny i twórczy. W czwartki na długich przerwach, na parterze uczniowie korzystają z wielkoformatowych gier planszowych, grają w szachy, zbijaka, jengę, scrabble i w gumę. Aktywne przerwy odprężają i przynoszą relaks po intensywnym wysiłku umysłowym w czasie zajęć lekcyjnych. Jest to czas pełen zdrowej rywalizacji i bezpiecznej, wesołej zabawy. Uczniowie integrują się i realizują swoje pomysły na aktywność w czasie przerwy. Przynoszą własne gry i zapoznają koleżanki i kolegów z ich zasadami. Dzieci są odpowiedzialne za powierzone im gry, zabawki i sprzęt sportowy. Aktywne przerwy to świetny pomysł na spożytkowanie uczniowskiej energii, rozwijanie umiejętności społecznych, rozładowanie negatywnych emocji oraz integrację uczniów z różnych klas.
Dzień Babci i Dziadka w klasach I - III
To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie.
Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość,
poczucie humoru, komfort, lekcje życia.
Rudolph Giuliani
Choć styczeń to zimowy okres, są w nim jednak takie dwa magiczne dni, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to dni, kiedy nasze ukochane babcie i dziadkowie mają swoje święto.
Obchodzony 21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dzień Dziadka to wieloletnia tradycja na stałe wpisana w kalendarz szkolnych uroczystości. To oni, podobnie jak rodzice, z troską myślą o swoich wnukach, cierpliwie wysłuchują ich zwierzeń i starają się spełniać najskrytsze marzenia.
W tym roku obchody święta babci i dziadka miały miejsce w dniu 4 lutego 2020r. i odbyły się w trzech turach. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z klas I-III prezentowały swoje wzruszające występy muzyczne, recytatorskie, a nawet taneczne. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, zaś czcigodni goście z dumą, uśmiechem na twarzy, ale też i z łezką w oku patrzyli na swoje wnuczęta, które każdorazowo były nagradzane gromkimi brawami. Wielką atrakcją dla zaproszonych gości było włączenie się do wspólnej zabawy z dziećmi przy rytmach piosenki „Chocolate”. Ciepłe słowa skierowała także do babć i dziadków dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska wraz z wicedyrektorami, Panią Grażyną Kucharską i Panią Anną Janiec, które życzyły wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim „ulubionym towarzyszom życia” własnoręcznie przygotowane upominki.
Był to niezwykły dzień nie tylko dla wnuków, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Wyjątkowy dzień, który był przepełniony uśmiechem, radością i wzruszeniami, bo jak mówi sentencja Gustawa Flauberta: „Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje”.
Bal Integracyjny Fundacji „Świat na Tak”
W dniu 1 lutego 2020 roku uczennice naszej szkoły z klasy VIIB: Iga Elbe, Amelia Jędrzejczyk, Oliwia Konopka i Maja Wnuk wzięły udział w XXII Integracyjnym Balu Karnawałowym „W świecie magii i fantazji”. Jego organizatorem była Fundacja „Świat na Tak”, a odbył się w hali widowiskowo – sportowej Arena na Ursynowie. Celem balu, jak co roku, było promowanie idei integracji dzieci i młodzieży, nauka budowania solidarności, ale przede wszystkim wspólna zabawa. Tym razem uczestniczyło w niej aż 600 osób!Nasze uczennice opiekowały się dwoma niepełnosprawnymi nastolatkami. W pięknej, baśniowej scenerii uroczysty bal rozpoczęto polonezem, po którym podopieczni fundacji w towarzystwie naszych wolontariuszek udali się na przygotowany w formie szwedzkiego stołu poczęstunek. Podczas jego trwania odbyły się liczne konkursy i zabawy, ale przede wszystkim tańce, które we wspaniały sposób integrowały te dwa środowiska. Dodatkową atrakcją dla uczestników zabawy był pokaz iluzjonisty, po którym chętni mieli możliwość opanowania kilku prostych sztuczek. Siódmoklasistki wspaniale wywiązały się ze swojej roli, czego wyrazem była okazana wdzięczność rodziców chłopców za odpowiedzialną opiekę i miłą, wspaniałą atmosferę.
Adopcja misia koali
Od kilku miesięcy ogień pozbawia mieszkańców Australii dachu nad głową, a nawet życia. W ogromnym zagrożeniu są także żyjące tam zwierzęta. Według ekspertów, skutkiem pożarów może być nawet wyginięcie niektórych gatunków. Sytuacja ta poruszyła społeczność naszej szkoły, czego niewymiernym efektem było działanie wolontariatu, w wyniku którego została zaadoptowana koala o imieniu Lion Leo. Dzięki Pani Elizie Łyżwińskiej nawiązano współpracę z placówką ratującą misie koala - Koala Hospital Port Macquarie, która umożliwi przeprowadzenie leczenia Lion Leo.W wyniku adopcji otrzymaliśmy specjalny certyfikat ze zdjęciem zwierzęcia, potwierdzający naszą pomoc.
Planszówki - świetlicowy sposób na trening mózgu
Zalety zabaw z grami planszowymi są powszechnie znane, ale może warto je przypomnieć.
Gry planszowe stwarzają możliwości do integracji i koncentracji uwagi. Uczą logicznego i strategicznego myślenia, ćwiczą refleks. Są też źródłem pogłębiania wiedzy z zakresu, przyrody, historii, matematyki i wieli innych dziedzin nauki.
Dzięki grom planszowym możemy nauczyć się bardzo cennej lekcji, mówiącej, że nie liczy się wygrana, lecz dobra zabawa. Owszem, każdy z nas lubi wygrywać, co przynosi ogromną satysfakcję, ale nie to jest zawsze najważniejsze. Częściej liczy się pokonywanie przeszkód i wyzwań, jakie stawia przed nami gra. Możemy się o tym szczególnie przekonać podczas gry zespołowej. Gry planszowe uczą nas także zasad zdrowej rywalizacji, która nie jest pozbawiona szacunku do naszego oponenta. Dzięki nim możemy również nauczyć się, jak radzić sobie z przegraną.
W naszej świetlicy panuje moda na gry planszowe. Pierwsze efekty widać na zdjęciach – szczęśliwe, uśmiechnięte buzie. Mamy nadzieje, że kolejne efekty odzwierciedlą się na świadectwach naszych uczniów.
Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Pingwin z języka angielskiego i matematyki
Konkurs Pingwin przeznaczony była dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII.
Każdy z przygotowanych testów składał się z 30 pytań o zróżnicowany stopniu trudności.
Na podstawie uzyskanej przez uczestnika liczby punktów, przyznawane są nagrody i dyplomy:
za zajęcie 1 miejsca uczestnik otrzymuje dyplom grawerowany i nagrodę książkową,
za zajęcie miejsca od 2 do 5 - dyplom laureata i nagrodę książkową,
za zajęcie miejsca od 6 do 10 - dyplom wyróżnienia.
Język angielski
Klasa 5
Zoja Poręcka - 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Mateusz Szczepański - 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Klasa 6
Jakub Daniszenko - 5 miejsce - Dyplom laureata
Michał Śmiech - 7 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Robert Mikulski - 10 miejsce Dyplom wyróżnienia
Klasa 7
Iga Elbe - 5 miejsce - Dyplom laureata
Wojciech Lamecki - 7 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Matematyka
Klasa 4
Daniel Bereza – 6 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Klasa 5
Jeremi Rosiński - 5 miejsce - Dyplom laureata
Klasa 7
Michał Niestrzębski – 10 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Moja Pierwsza Karta Czytelnika
Urząd Dzielnicy Bielany i Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy gościły w styczniu br. w Mediatece Start-Meta uczniów klas pierwszych z bielańskich szkół podstawowych w ramach projektu „Moja Pierwsza Karta Czytelnika”. Jego głównym celem jest zachęcanie do czytania książek szczególnie przez najmłodszych mieszkańców Bielan. Ponadto zakłada również rozpowszechnianie czytelnictwa, odwrócenie uwagi dzieci od spędzania nadmiernej ilości czasu przy komputerze, telewizorze czy konsoli oraz rozwój zainteresowań
i pasji. Wśród zaproszonych gości znalazły się dzieci z klasy IA z wychowawcą Panią Beatą Goral, IB z wychowawcą Panią Moniką Szadkowską oraz IC z wychowawcą Panią Anną Ciach, którym towarzyszyła dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska. Uczniowie mieli sposobność odebrać z rąk radnej dzielnicy Bielany, Pani Moniki Szadkowskiej swoje pierwsze karty czytelnicze upoważniające do korzystania z zasobów gromadzonych w bielańskich placówkach bibliotecznych. Radna, a jednocześnie wychowawczyni pierwszoklasistów życzyła wszystkim uczniom bielańskich szkół radości z czytania książek, a wychowawcom wręczyła drobne upominki przygotowane przez Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli występ iluzjonistki, po którym na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
Organizacja tego rodzaju projektów to w obecnych czasach wielka zachęta dla dzieci
i młodzieży do czytania książek. Możliwości zdobywania wiedzy jest wiele, ale czytanie dobrej literatury i płynących z tego korzyści są niezastąpione.
Projekt Uniwersytet Dzieci
Sukces naszych uczniów w XVI Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty
Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów i Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprosili uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim, organizowanym pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji Roku św. Jana Pawła II oraz dla upamiętnienia setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, powstań śląskich i polskich bohaterów narodowych. Jego celem było przybliżenie nauczania Jana Pawła II w zakresie kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich, poszerzenie wiedzy oraz podtrzymywanie pamięci o Powstaniach Śląskich i jego bohaterach, zainspirowanie uczestników do zgłębienia wiedzy o dokonaniach wybitnych Polaków i znaczeniu Bitwy Warszawskiej, a także doskonalenie umiejętności analizy i interpretacji dzieł kultury i wydarzeń historycznych.
Uczniowie klas IV - VIII stanęli przed wyborem następujących zadań:
- napisanie opowiadania na temat: Opowieści rodzinne o wizycie Jana Pawła II w Polsce,
- przedstawienie opowiadania z dialogiem na temat: Bitwa Warszawska - dlaczego powinniśmy o niej pamiętać?,
- zredagowanie listu na temat: Opowieści rodzinne o śląskich powstańcach.
Laureatami tych zmagań konkursowych zostało aż 7 uczniów z naszej szkoły:
Uczniowie klas V — VI
Temat: Opowieści rodzinne o wizycie Jana Pawła II w Polsce
II miejsce — Franciszek Langda — klasa VD
Uczniowie klas VII — VIII
Temat: Opowieści rodzinne o wizycie Jana Pawła II w Polsce
I miejsce — Kajetan Markowski – klasa VIIIA
II miejsce — Oliwia Krasowska – klasa VIIIA
III miejsce — Kacper Kuczmarski– klasa VIIB
III miejsce — Gabriela Wielocha – klasa VIIIA
Wyróżnienie – Natalia Miarka – klasa VIIB
Temat: Bitwa Warszawska — dlaczego powinniśmy o niej pamiętać?
I miejsce — Norbert Tyryłło — klasa VIIIA
Wart podkreślenia jest fakt, że Oliwia Krasowska i Gabriela Wielocha otrzymały także wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym przygotowanym przez tego samego organizatora. Uroczyste zakończenie konkursu wraz z rozdaniem nagród i dyplomów odbędzie się 31 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej nr 362 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego przy ulicy Waleriana Czumy w Warszawie.
Brawo laureaci!
Sukces naszych uczniów w konkursie matematycznym „Alfik”
W naszej szkole od wielu lat są organizowane konkursy matematyczne. Tym razem ogromy sukces odnieśli uczniowie biorący udział w XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego„Alfik Matematyczny”, który jest przeznaczony dla uczniów już klas II-VIII. Turniej pozwala określić potencjał uczniów oraz odkryć ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Zadania konkursowew postaci testu jednokrotnego wyboru, uwzględniające wymagania określone obowiązkowym programem nauczania, wymagają od uczniów przede wszystkim sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.
Takimi predyspozycjami wykazali się bez wątpienia następujący uczniowie:
Obuchowicz Julian(klasa IIB – dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku),
Obuchowicz Krzysztof (klasa IIB – dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku),
Siemaszko Maksymilian (klasa IIC – dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku),
Jaźwiński Marcin (klasa IIIA - tygodniowy pobyt na obozie w Sierpelicach),
Krzywicki Stanisław (klasa IIIB - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku),
Dziedzic Katarzyna (klasa IIID - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku),
Bereza Daniel (klasa IVA - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku),
Rosiński Jeremi (klasa VC - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku),
Zajbt Nikola (klasa VIC - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku),
Kraśniewicz Anna (klasa VIA - dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku),
Grzeszuk Mateusz (klasa VIB – dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku),
Rumiński Tomasz (klasa VIIC – dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku).
Warto podkreślić, że w konkursie wzięło udział aż 56 uczniów, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwały nauczycielki matematyki, Pani Anna Janiec oraz Pani Milena Latek.
Serdeczne gratulacje dla laureatów!
Bal karnawałowy 2020
Karnawał to szalony, pełen zabaw i wrażeń, kolorów i dźwięków okres, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Zawsze dostarcza im wielu przeżyć i uśmiechu na twarzy. Tak też było w dniu 24 stycznia 2020r., któryod rana zapowiadał się niezwykle, gdyż począwszy od godziny 9.00 odbywały się dla poszczególnych klas bale karnawałowe, które stanowią swoistą tradycję naszej szkoły. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy była zaczarowana „KRAINA LODU”, w którą na piątkowy dzień zmieniła się sala gimnastyczna. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli plastyki i techniki, rodziców, a także uczniów, wszyscy mogli się bawić w przepięknej scenerii pełnej śnieżynek, lodowych sopli, bałwanków, pingwinów oraz gwiazdek znajdujących się wśród biało-niebieskich balonów. Urok wystroju magicznej krainy został pogłębiony przez kolorowe i pomysłowe stroje uczestników balu przypominające bajkowych bohaterów. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców polskich jak i zagranicznych, a także efektach specjalnych, tj. dym, bańki mydlane i kolorowe światła, dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi koleżankami i kolegami, jak również z rodzicami oraz nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach oraz emocjonujące konkursy z nagrodami. Szaleństwo na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpywały siły tancerzy, dlatego też wszyscy uczniowie mieli zapewniony poczęstunek przygotowany przez rodziców w poszczególnych klasach. Ponadto uczestnicy piątkowego balu mieli wykonywane pamiątkowe fotografie, które na długo nie pozwolą zapomnieć tej niepowtarzalnej atmosfery.
Kolejny bal karnawałowy… już za rok!
Karnawałowe szaleństwo w świetlicy
Karnawał to czas zabaw i bali. Najlepszym miejscem do zabawy jest świetlica szkolna. Tańce przy muzyce dyskotekowej to w świetlicy codzienność ale karnawał to wyjątkowy czas. Z pomocą w przygotowaniach do hucznych bali spieszą wychowawcy świetlicy. Najpierw demonstracja masek weneckich, następnie na stole pojawiają się pióra, cekiny, papier brokatowy. Efekty to niezwykłe, kolorowe i eleganckie maski na bal. Udanej zabawy …
Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu KWIATY DLA BABCI I DZIADKA
Dziękujemy za udział w konkursie plastycznym KWIATY DLABABCI I DZIADKAzorganizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 293 . Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom.
KLASY I
Miejsce I
Piotr Ampulski SP nr 293
Miejsce II
TolaRososińska SP nr 293
Matylda Kowaluk SP nr 247
Maja Maćkowiak SP nr 53
Miejsce III
MykytaKoshiliev SP nr 80
Borys Dziubdziński SP nr 80
Olga Małecka SP nr 80
wyróżnienia
Stanisław Zimon SP nr 247
Zuzanna Grącka SP nr 80
Hania Borowska SP nr 80
KLASY II
Miejsce I
Jakub Malaszewski SP nr 247
Miejsce II
TschirschnitzNiuda SP nr 247
Miejsce III
Oliwia Jurkitewicz SP nr 247
Wyróżnienia
Eliza Giżka SP nr 293
Lena Baudniak SP 289
KLASY III
Miejsce I
Aleksandra Lubaszka SP nr 247
Dominika Sułecka SP nr 247
Aleksandra Goszczyńska SP nr 289
Miejsce II
Hanna Pawłowska SP nr 53
Wojciech Chądzyński SP nr 53
Miejsce III
Zuzanna Pogrubska SP nr 53
Nadia Drabek SP nr 293
wyróżnienia
Lena Markowicz SP nr 293
KLASY IV
Miejsce I
Gabrysia Rzodkiewicz SP nr 53
Miejsce II
Julianna Ostromęcka SP nr 53
wyróżnienia
Małgosia Frączyk SP nr 53
Podsumowanie projektu "Klimat to temat! Perspektywa kobiet"
W dniu 20 stycznia br. odbył się apel podsumowujący projekt „Klimat to temat! Perspektywa kobiet”, w którym również brała udział nasza szkoła. Program szczególny nacisk kładzie na perspektywę kobiet w aspekcie zmian klimatycznych, gdyż ich skutki uderzają w kobiety w nieproporcjonalnie większym stopniu niż w mężczyzn. Podczas jego realizacji uczniowie mieli sposobność dowiedzieć się, jakie są główne przyczyny zmiany klimatu, zapoznać się z ich skutkami oraz przyjrzeć się, jak wpływają one na życie ludzi.
W trakcie spotkania uczennice z klasy VIID Daria Matysiak oraz Helena Drumlewska przedstawiły prezentację ukazującą cele zrównoważonego rozwoju wprowadzone przez ONZ. Następnie Antonina Janiec z klasy VIA, w pokazie multimedialnym, zapoznała zgromadzonych z problematyką zmian klimatycznych i ich skutkami dla człowieka, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Na duże uznanie zasługuje zaangażowanie dzieci w realizację projektu, polegające na zorganizowaniu szeregu działań, w ramach których utworzono grupę Ecco Teenagers, przeprowadzono zajęcia dla młodszych dzieci w szkole i poza nią oraz propagowano akcję Zero waste. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej, ponieważ tematyka zmian klimatycznych i konsekwencje, jakie z nich wynikają dotyczą każdego z nas i są coraz częściej poruszane przez młodzież całego świata.
Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody dla najbardziej zaangażowanych uczestników w tym projekcie. Stanowiły je bony upominkowe do EMPIKU, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Otrzymali je: z klasy VIID - Daria Matysiak, Helena Drumlewska, Karolina Ciechomska, Helena Malinowska, Weronika Jaguś, z klasy VIE - Ola Czajka, Klara Malinowska, Jan Pędzich, Oliwia Perendyk, Tosia Jaźwińska, z klasy VIA - Antonina Janiec i Weronika Kowalska.
Dalsze działania przewidziane w projekcie będą realizowane w drugim półroczu.
Wieczór kolęd i pastorałek z odrobiną historii
17 stycznia 2020 roku w naszej szkole po raz drugi odbył się „Wieczór kolęd i pastorałek z odrobiną historii”.
Imprezę, połączoną z aukcją charytatywną, zorganizowały i poprowadziły panie Mirosława Jeziorska oraz Magdalena Szumowska. Nad stroną muzyczną czuwała pani Monika Hass oraz gościnnie pani Eliza Czachorowska. W organizację spotkania zaangażowali się również pani Bożena Imasz oraz pan Mariusz Seń.
Dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony rodziców młodych artystów, przybyli na koncert goście jeszcze raz mogli poczuć miłą atmosferę świąt i delektować się nie tylko muzyką, ale też pysznym, domowym ciastem.
Organizatorki zaprezentowały kilkanaście popularnych kolęd i pastorałek w oparciu o rys historyczny. Proponując taką formułę uroczystego wieczoru, kierowały się słowami Ojca Świętego Jana Pawła II :” Kultura to skarb bezcenny, to pierwsze i prawdziwe, i najważniejsze imię narodu ”.
Kolędy i pastorałki zaprezentowali uczniowie z klasy 5 b, dzieci z klas młodszych śpiewające w szkolnym chórze „Lipowe nutki” oraz zastęp „Pszczół” z harcerskiej drużyny „Matecznik”. Gościnnie wystąpili również utalentowani absolwenci naszej szkoły: Zuzanna Soćko oraz Franciszek Szajewski.
Wieczór obfitował w wiele wzruszających i podniosłych chwil. W niejednym oku błysnęła łza.
Licznie zgromadzeni goście, seniorzy oraz rodzice występujących uczniów, głośno oklaskiwali każdy występ, z ochotą przyłączali się do wspólnego śpiewania, z wielkim zainteresowaniem i uwagą oglądali prezentacje multimedialne ilustrujące przedstawiane utwory.
Podczas aukcji charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt, wystawione na sprzedaż kalendarze i inne ciekawe przedmioty, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Uzyskaną z aukcji kwotę 535 zł wpłacono na konto Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.
WIĘCEJ>>
III edycja Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Lodorosty i bluszczary"
„Czekam Was w tych stronach świata,
które są zamieszkałe przeze mnie”.
Jerzy Ficowski
15.01.2020r. odbyła się III edycja Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Fundacji im. Jerzego Ficowskiego „Lodorosty i bluszczary” – wiersze dla dzieci Jerzego Ficowskiego.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wygrali eliminacje szkolne: Klaudia Gawryś i Bartosz Mamaj z klasy 1a, Ewa Kozłowska z klasy 2c oraz Mikołaj Mamiński z klasy 2a. Uczestnicy zaprezentowali wybrany wiersz z książki J. Ficowskiego „Lodorosty i bluszczary”. Kryteria oceny obejmowało: zapamiętanie tekstu, interpretację oraz akcesoria.
Gratulujemy wszystkim dzieciom, które podjęły wyzwanie i wzięły udział w konkursie. Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie wyników.
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie