Majowe Święta
Dzień Kultury Niemieckiej
Uczniowie klasy 7c brali udział w projekcie i zorganizowali quiz dotyczący zwyczajów i tradycji w krajach niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie klas młodszych rozwiązywali zadania, szukali jajeczek z czekolady w labiryntach oraz kolorowali pisanki. Uczniowie klas starszych udzielali odpowiedzi w quizach wiedzy. Wydarzenie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat kultury Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii, a także rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim. Uczestnicy quizu musieli wykazać się znajomością świąt, potraw, zwyczajów oraz ciekawostek związanych z życiem codziennym w krajach niemieckojęzycznych. Atmosfera była pełna zaangażowania i dobrej zabawy, a uczniowie udowodnili, że nauka może być przyjemna i inspirująca.
Finał szkolnego konkursu „Mam Talent”
Z inicjatywy Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego, we wtorek 29 kwietnia, w naszej szkole odbył się finał szkolnego konkursu „Mam Talent” dla klas I-III oraz IV-VIII. Publiczność miała niepowtarzalną okazję dopingować i nagradzać brawami różnorodne występy aż 15 finalistów, którzy zaprezentowali talenty, tj. taniec, popisy akrobatyczne i wokalne oraz grę na instrumentach.
Wybór najlepszych był ogromnie trudny, z uwagi na bardzo wysoki poziom umiejętności, jaki prezentował każdy z uczestników. Ostatecznie jury ogłosiło zwycięzców szkolnego konkursu „Mam Talent”.
Kategoria klas I-III
I miejsce – Iryna Dikusar (taniec towarzyski )
II miejsce – Valerie Karpińska (wokal)
III miejsce – Izabela Witos (instrument klawiszowy)
Kategoria klas IV- VIII
I miejsce - Róża Nowicka (gimnastyka artystyczna z obręczą)
II miejsce – Zuzanna Smolińska (wokal)
III miejsce – Weronika Karpińska (wokal)
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Dyrektor szkoły, Pani Iwony Krupińskiej, dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców, natomiast zwycięzcom wręczono puchary. Podziękowania należą się także Panu Zbyszkowi Starnawskiemu za wspaniałą oprawę muzyczną, Pani Ewie Kwaśny za wystrój sali, konferansjerom - Basi Daszczuk i Patrykowi Sumińskiemu z klasy 8c, a przede wszystkim Pani Małgorzacie Graczyk, która poprowadziła galę finałową „Mam talent”.
Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu i życzenia wytrwałości w doskonaleniu nieprzeciętnych zdolności.
Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – wyjątkowe święto, które przypomina nam, jak ważna jest troska o naszą planetę. Tego dnia ludzie na całym świecie podejmują działania na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałania dalszemu niszczeniu naszej wspólnej Matki – Ziemi. Do grona tych, którym nie są obojętne losy globu, dołączyli również uczniowie naszej szkoły.
Z tej okazji nauczycielki naszej szkoły przygotowały szereg aktywności, dzięki którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i świadomość ekologiczną. Młodsze dzieci rozwiązywały łamigłówki, kolorowały tematyczne ilustracje i uczyły się poprzez zabawę. Uczniowie klas IV–VIII zmierzyli się z nieco trudniejszymi zadaniami – rozwiązywali quizy, krzyżówki i przyrodnicze wykreślanki. Najstarsi uczestnicy stanęli przed ambitnymi wyzwaniami matematyczno-przyrodniczymi, takimi jak obliczenie wagi przeciętnej chmury, ilości tlenu produkowanego przez lasy Amazonii czy skrajnych temperatur zanotowanych na Ziemi.
To był dzień pełen zaangażowania, wiedzy i refleksji nad tym, jak każdy z nas może dbać o przyszłość naszej planety.
Gigathon – Ogólnopolski Konkurs Programistyczny
Informujemy, że ruszyły zapisy do Gigathonu – Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, który pozwoli dzieciom i młodzieży sprawdzić swoje umiejętności w programowaniu, informatyce i nowoczesnych technologiach! Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Zapisy trwają od 24 marca do 18 maja 2025 r.
Rejestracja dostępna na stronie linkUdział w konkursie jest całkowicie bezpłatny!
Dla kogo? Uczestnicy w wieku 7-18 lat, podzieleni na cztery grupy wiekowe:
🔹 7-9 lat – programowanie w Minecraft Education
🔹 10-12 lat – programowanie w Scratch
🔹 13-15 lat – programowanie w Python, C# lub C++
🔹 16-18 lat – programowanie w Python, C# lub C++Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): uczestnicy rozwiązują test sprawdzający ich wiedzę. Liczy się liczba poprawnych odpowiedzi i czas!
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników spotka się na hackathonie, gdzie będą rywalizować o atrakcyjne nagrody!Dlaczego warto?
1. Konkurs rozwija zainteresowanie programowaniem i nowymi technologiami.
2. Uczestnicy zdobywają cenne umiejętności cyfrowe, które przydadzą się w przyszłości.
3. Rywalizacja motywuje do nauki i kreatywnego rozwiązywania problemów.
4. Atrakcyjne nagrody! (konsole, sprzęt komputerowy, smartfony, kursy i obozy programistyczne, gadżety gamingowe i edukacyjne, dyplomy konkursowe dla wszystkich uczestników).Zachęcamy do zapisów i wspólnego odkrywania świata programowania!
Wielkanocny Turniej Szachowy
W dniu 15 kwietnia od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli uczniów z klas 1-3 wystartowało 24 uczestników, którzy zagrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Hubert Duda z klasy 2c. Drugie miejsce zajął Antoni Orłowski z klasy 2c, a trzecie Daniel Brzeziński z klasy 3b.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 35 uczestników, którzy rozegrali również 6 rund tempem 10 minut na zawodnika.
Zwycięzcą turnieju został Julian Obuchowicz z klasy 7b, z wynikiem 6 punktów z 6 partii. Drugie miejsce zajął Mateusz Dymek z klasy 8d, a trzecie Jędrzej Weronko z klasy 7a. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jaśmina Jarek z klasy 8c.
Po zakończonych zmaganiach dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor Pani Beata Chrzanowska uczestnikom turnieju wręczyły dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Rozmowy na temat elektromagnetyzmu...
Uczniowie klas: 5b i 5d mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pogadance na temat elektromagnetyzmu! Temat ten jest niezwykle fascynujący i ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w kontekście działania telefonów komórkowych.
Podczas spotkania piątoklasiści mogli dowiedzieć się, że telefon komórkowy działa dzięki falom elektromagnetycznym, wysyłając i odbierając sygnały radiowe. Te z kolei przenoszą informacje w postaci dźwięku, tekstu czy obrazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę pełnią anteny i przekaźniki telefoniczne, umożliwiające komunikację między użytkownikami.
Dodatkowo uświadomili sobie jak w codziennym życiu zjawiska przyrodnicze łączą się z takimi pojęciami, jak elektrostatyka i magnetyzm. Uczniowie poszerzyli wiedzę o zjawiskach związanych z ładunkami elektrycznymi, które mogą przyciągać lub odpychać inne naładowane obiekty oraz o właściwościach magnetycznych materiałów, które są wykorzystywane w różnych urządzeniach, takich jak głośniki czy silniki elektryczne.
Takie pogadanki inspirują uczniów do dalszego zgłębiania tajników świata fizyki i technologii, a także pobudzają ich ciekawość do odkrywania wpływu nauki na otaczający nas świat. To doskonała okazja do zainspirowania młodych fizyków do myślenia o przyszłości i możliwościach, jakie niesie ze sobą rozwój technologii opartych na zasadach elektromagnetyzmu.
Wielkanocne Spotkanie z Seniorami Osiedla „Piaski”
Wielkanoc to jedno z najbardziej radosnych świąt, poprzedzone wieloma przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Ten okres skłania do refleksji i zadumy.
Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, w dniu 9 kwietnia 2025 roku, odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne, na które przybyli Seniorzy z Osiedla „Piaski”. Jego organizatorami byli: Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany, Samorząd Mieszkańców Osiedla „Piaski” oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 293.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, pełnej życzliwości, atmosferze, której atrakcją była inscenizacja o życiu seniorów w dzisiejszym świecie. Przy pięknych dekoracjach i ozdobach stołów, w towarzystwie wyjątkowych gości, wśród rozmów i wzruszeń wszyscy celebrowali zbliżające się Święta Wielkanocne.
Spotkanie było okazją do integracji i wzmocnienia poczucia wspólnoty wśród mieszkańców dzielnicy Bielany, a także miłym wypełnieniem wolnego czasu seniorów.
Zajęcia „Sprawne rączki”
Kolejnym przedsięwzięciem podjętym przez uczniów klasy 3a na zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki” było uszycie kolorowych rybek. Filcowe ozdoby będą przypominały im o zbliżających się wakacjach. Własnoręcznie wykonane, różnobarwne zabawki sprawiły wszystkim wiele radości.
Laboratoria Przyszłości to doskonała okazja do ćwiczenia sprawności manualnych.
Serdeczne podziękowania!
Dziękujemy z całego serca za zaangażowanie i udział w akcji wolontariatu – zbiórce dla Fundacji Rodakom na Kresach.
Dzięki Waszej otwartości, życzliwości i chęci niesienia pomocy udało się zebrać potrzebne dary, które trafią do Polaków mieszkających na Kresach.
Wasza pomoc ma ogromne znaczenie – pokazuje, że razem możemy więcej.
Akcja Wolontariatu
Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 293 oraz Szkoły Podstawowej nr 364 przy wsparciu świetlicy szkolnej zorganizował wspólnie wiosenny kiermasz bransoletek. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – uczniowie, nauczyciele i rodzice z zaangażowaniem wspierali akcję. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, wspierając tym samym najmłodszych podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim za udział i wielkie serce!
Podsumowanie konkursu czytelniczego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy. Laureatami konkursu zostali:
-
Aleksandra Gal kl. 1B
-
Maria Krzywicka kl. 3B
-
Wiktor Obliński kl. 4B
-
Filip Gumowski kl. 5D
-
Zuzanna Witosławska kl. 7A
Serdecznie gratulujemy!
-
Bielańskie Targi Edukacyjne
W dniu 3 kwietnia br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w XVI Bielańskich Targach Edukacyjnych. Zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 35 przy ul. S. Żeromskiego, a ich celem było promowanie kształcenia i osiągnięć edukacyjnych bielańskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, zainteresowani kontynuowaniem nauki na Bielanach, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z doradztwa zawodowego oraz zapoznania się z prezentowanymi zawodami oferowanymi przez bielańskie szkoły zawodowe - ZS nr 10, ZS nr 18 oraz ZS nr 35. Na uczestników targów czekały także testy z zakresu predyspozycji i preferencji zawodowych, które przygotowali dla uczniów doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10.
Rowerowy Maj
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: link
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
Szkolne Pole Nadziei znów zakwitło!
Nasze żonkilowe pole to nie tylko piękny widok, ale przede wszystkim symbol nadziei i wsparcia dla osób potrzebujących opieki paliatywnej. W ramach tej wyjątkowej akcji wolontariusze z naszego “Klubu Ośmiu” aktywnie współpracują z: Zespołem Domowej Opieki Paliatywnej na Bielanach, Ośrodkiem Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie i wielkie serca!
Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim
W dniu 27 marca 2025 r. odbył się dzielnicowy etap 48. konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zdobyły wyróżnienie:
W kategorii klas IV-VI: Veronika Karpińska i Antonina Kozioł
W kategorii klas VII-VIII: Urszula Mędrzecka i Oliwia Kozłowska
Dziewczynki zachwyciły jury wspaniałą recytacją wierszy, które oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie uczennic jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na zgłoszenie się do konkursu aż 89 uczestników z 17 szkół bielańskich.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich!
Góra Grosza
Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując, m.in. pomoc specjalistyczną, pracę z rodziną biologiczną oraz rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w tę inicjatywę. Szczególne gratulacje należą się klasie 4a za zajęcie pierwszego miejsca oraz dla klas: 5a i 5c za zdobycie kolejnych lokat. Wspólnie zebrana kwota 162,51 zł to dowód na to, jak ważne jest wsparcie i solidarność.
Serdeczne podziękowania uczestnikom akcji za ich wysiłek i poświęcenie!
Kartka wielkanocna dla Hospicjum Dziecięcego
Wolontariat szkolny wraz ze świetlicą szkolną włączył się w akcję zorganizowaną przez Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek. Wolontariusze przygotowali kolorowe, kreatywne kartki wielkanocne dla dzieci. To wspaniała inicjatywa, która ma na celu sprawienie radości i pokazanie wsparcia dla osób przebywających w hospicjum. Takie gesty niosą nie tylko otuchę, ale także przypomnienie o tym, jak ważna jest troska o innych w trudnych chwilach.
Dziękujemy!
Podziękowanie
Lodowce i woda w Arktyce
21 marca 2025 obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Lodowców, a 22 marca od lat Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy VIII b podczas zajęć fizyki mieli okazję uczestniczyć w lekcji na żywo z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi faktami dotyczącymi lodowców i zasobów wodnych Ziemi oraz dowiedzieli się, jak wygląda dostęp do wody w surowych warunkach Arktyki i co stanowi jej główne źródło na stacji polarnej.
Transmisja z ekspertem w zakresie badań polarnych i nauk o Ziemi była dostarczona przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach programu EDU-ARCTIC, mającego na celu angażowanie uczniów w edukację STEM poprzez badania Arktyki.
Sukces naszych uczniów w biegach przełajowych
W dniach 22 i 25 września 2020r. na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w Indywidualnych i Sztafetowych Biegach Przełajowych.
W kategorii indywidualnej naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Burdziakowska (klasa 6D), Zofia Golonka (klasa 6G), Stanisław Zaręba (klasa 6A), Filip Wróblewski (klasa 6E), Zuzanna Pezacka (klasa 7B), Adam Koślacz (klasa 6E), Weronika Jaguś (klasa 8D), Adam Rutkowski (klasa 7C), Aleksandra Zieniewicz (klasa 7B), Daria Małota (klasa 7F), Helena Drumlewska (klasa 8D), Krzysztof Siwek (klasa 8B), Krystian Szewczyk (klasa 7E), Krzysztof Krzywicki (klasa 8B), Jan Bieńkowski (klasa 8B) oraz Bartosz Kozłowski (klasa 7F).
Natomiast w zmaganiach zespołów sztafetowych zawodnicy podzieleni byli na grupy, wśród których wyróżniono 3 kategorie: dzieci, młodzież-dziewczęta oraz młodzież-chłopcy. Reprezentacje szkoły stanowili odpowiednio:
- kategoria dzieci: Bartosz Kozłowski (klasa 7F), Krystian Szewczyk (klasa 7E), Wojciech Celmer (klasa 6A), Juliusz Płachecki (klasa 6A), Stanisław Zaręba (klasa 6A), Leon Drumlewski (klasa 6D), Filip Wróblewski (klasa 6E) oraz Miłosz Kukułowicz (klasa 6A),
- kategoria młodzież-dziewczęta: Zuzanna Pezacka (klasa 7B), Aleksandra Zieniewicz (klasa 7B), Nina Jana (klasa 7B), Maja Jasińska (klasa 7C), Emilia Wołoszczak (klasa 7C), Helena Drumlewska (klasa 8D), Weronika Jaguś (klasa 8D) oraz Julia Mazur (klasa 7B),
- kategoria młodzież-chłopcy: Krzysztof Krzywicki (klasa 8B), Jan Bieńkowski (klasa 8B), Krzysztof Siwek (klasa 8B), Kacper Gołąbek (klasa 8B), Michał Śmiech (klasa 7B), Łukasz Dymek (klasa 7B) oraz Oliwer Napiórkowski (klasa 7D).
Wśród zwycięzców mistrzostw znaleźli się również nasi uczniowie, którzy odnieśli następujące sukcesy:
Biegi przełajowe indywidualne:
II miejsce - Zuzanna Pezacka (awans do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży)
II miejsce - Krzysztof Krzywicki (awans do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży)
IV miejsce - Bartosz Kozłowski
V miejsce - Jan Bieńkowski
VII miejsce - Krzysztof Siwek
VIII miejsce - Zuzanna Burdziakowska
X miejsce - Daria Małota
XI miejsce - Filip Wróblewski
Biegi przełajowe – sztafety:
II miejsce w kategorii dzieci
III miejsce w kategorii młodzież chłopcy
Wielkie podziękowania dla nauczycieli wychowania fizycznego: Pani Kariny Chmielewskiej, Pani Beaty Jakubowskiej, Pani Katarzyny Kowalskiej, Pani Anny Stankowskiej i Pana Mariusza Jagusia, którzy przygotowywali naszych sportowców do zawodów oraz gratulacje dla naszych lekkoatletów za zaangażowanie w sportową rywalizację z życzeniami dalszych sukcesów.
Ostatnie pożegnanie
„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
ks. Jan Twardowski
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci nauczycielki matematyki, wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży, naszej koleżanki
Odszedł wspaniały człowiek i nauczyciel przez kilkadziesiąt lat związany z bielańską oświatą.
Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkoły Podstawowej nr 293 w Warszawie
Sprzątanie świata
W piątek 18 września 2020 roku, podobnie jak w minionych latach, nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata". Przedsięwzięcie jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, zainicjowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce 26 lat temu akcję zapoczątkowała założycielka Fundacji Nasza Ziemia - Mira Stanisławska-Meysztowicz, której działaniom przyświecał szczytny cel poprawy czystości kraju oraz budowanie świadomości ekologicznej.
Tym razem przedsięwzięcie różniło się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19, ale mimo tego dzieci nie zapomniały, że Ziemia to nasz wspólny dom. Akcja przebiegała pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. W piątkowy ranek uczniowie klasy 7F, pod opieką Pani Anny Łachańskiej oraz Pani Urszuli Grabowskiej udali się na teren szkolnego boiska, by z zachowaniem środków bezpieczeństwa zbierać śmieci do specjalnie przeznaczonych do tego worków. Akcja „Sprzątanie świata – Polska 2020” zapewne zainspiruje i zmotywuje do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe, ograniczy jego użycie w życiu codziennym, zastępując bardziej ekologicznymi rozwiązaniami oraz spowoduje prawidłową i odpowiedzialną segregację w gospodarstwach domowych. Podejmując działania, dzięki którym człowiek dostrzeże ilość wytworzonych odpadów, zacznie stawać się coraz bardziej odpowiedzialnym konsumentem, co w konsekwencji może przyczynić się do zmniejszenia stopnia zaśmiecania i niszczenia środowiska.
Wybory "Mój ulubiony nauczyciel 2019/2020"
W dniu 16 września 2020 Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne wybory "Mój ulubiony nauczyciel 2019/2020”. Każdy uczeń klas V – VIII napisał na specjalnie przygotowanej kartce nazwisko ulubionego nauczyciela. Głosy zostały policzone przez przedstawicieli SU. Najwięcej głosów zdobyli:
I miejsce – Pan Mariusz Seń
II miejsce – Pan Cezary Sikora
III miejsce – Pani Kinga Tymińska
IV miejsce – Pani Anna Łachańska
V miejsce – Pani Katarzyna Kowalska
Gratulujemy!
Samorząd Uczniowski
II miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w czwórboju lekkoatletycznym
17 września 2020r. na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Rozgrywki polegały na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych, czyli biegu na 60 m, biegu na 600 m (dziewcząt) i 1000 m (chłopców), rzucie piłeczką palantową na odległość i skoku w dal.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Lena Korczyńska z klasy 6b, Lena Paluch z klasy 6b, Kalina Sobczyńska z klasy 6e, Maria Gawrońska z klasy 7f, Emilia Łepecka z klasy 7f, Katarzyna Włoch z klasy 7f oraz chłopców: Bartosz Kozłowski z klasy 7f, Franciszek Jagiełło z klasy 6b, Szymon Gibała z klasy 6b, Stanisław Zaręba z klasy 6a, Koślacz Adam z klasy 6e.
Obydwie drużyny dzielnie walczyły w poszczególnych konkurencjach, natomiast miejsce na podium zajęła reprezentacja dziewcząt, zdobywając II miejsce w dzielnicy.
Sukces dziewcząt napawa wszystkich optymizmem na myśl o kolejnych zawodach!
Sukces naszych uczniów w zawodach lekkoatletycznych
W miniony wtorek, 15 września br., reprezentacja naszej szkoły brała udział w zorganizowanych przez Wydział Sportu Dzielnicy Bielan Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych (kategoria młodzież). Zmagania młodych sportowców odbywały się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego. Wśród kilkuset zawodników znalazło się 21 lekkoatletów z naszej szkoły, którzy startowali w następujących konkurencjach:
- sztafeta męska 4 x 100m,
- bieg sprinterski na 100m mężczyzn i kobiet,
- skok w dal mężczyzn i kobiet,
- bieg sprinterski na 300m mężczyzn i kobiet,
- bieg średni na 600m mężczyzn i kobiet,
- pchnięcie kulą mężczyzn i kobiet,
- bieg długi na 1000m mężczyzn.
Rywalizacja była zacięta, lecz mimo tego uczniowie naszej szkoły odnieśli bardzo duży sukces, zdobywając aż 5 medali:
Jan Bieńkowski, Kacper Kuczmarski, Krzysztof Siwek i Michał Niestrzębski (klasa 8b) – 2. miejsce
w sztafecie 4 x 100m.,Krzysztof Krzywicki (klasa 8b) – 3. miejsce w biegu na 1000m,
Zuzanna Pezacka (klasa 7b) – 3. miejsce w biegu na 600m,
Emilia Wołoszczak (klasa 7c) – 3. miejsce w biegu na 100m,
Weronika Jaguś (klasa 8d) – 3. miejsce w biegu na 300m.
Brawa dla naszych dzielnych sportowców!
Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie
Dzieci korzystają z sieci już od najmłodszych lat. Dlatego mówimy o nich, że są internetowym pokoleniem. Nieograniczony dostęp do sieci to przede wszystkim wielka szansa, która może również okazać się… zagrożeniem. Spójrzmy na statystyki. Czy wiedzieliście, że ponad 60% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat używa urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon, w tym 25% z nich – codziennie?
Zachęcamy do lektury.
Dzień Kropki na lekcjach języka niemieckiego
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki - "Internationaler Tag des Punktes", uczniowie klasy VIII D zorganizowali na lekcji języka niemieckiego gry i zabawy, których punktem wyjścia była kropka - der Punkt. Poznaliśmy historię Dnia Kropki, stworzyliśmy kropkowe słowniczki ilustrowane, w kropkach ukryte były quizy i łamigłówki językowe. Uruchomiliśmy nasze kreatywne myślenie i powstały ilustracje do wierszyka "Punkt, Punkt, Komma, Strich". Na strojach uczniowskich dostrzec można było kropki. Dzień Kropki okazał się świetną okazją do utrwalenia słownictwa i zagadnień gramatycznych poznanych w klasie VII.
List Prezydenta Warszawy do rodziców
Harmonogram obiadów
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Czas pożegnać się z górami,
morzem, lasem, jeziorami,
bo już szkoła do drzwi puka -
koniec zabaw, jest nauka!Wszystko, co dobre, szybko się kończy… We wtorek, 1 września, wypoczęci i stęsknieni za szkołą uczniowie po długiej nieobecności w miejscu nauki, wynikającej z pandemii koronawirusa, spotkali się, by uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2020/2021. Powitanie nowego roku, z zachowaniem reżimu sanitarnego, odbyło się w kilku turach.
Dzieci zostały przywitane przez dyrektor szkoły, Panią Iwonę Krupińską wraz z wicedyrektorami, Panią Anną Janiec oraz Panią Grażyną Kucharską. Pani dyrektor wyraziła ogromną radość ze spotkania z uczniami oraz złożyła życzenia, aby zdobywana wiedza była źródłem sukcesów w kolejnych latach nauki, a szkoła miejscem, do którego z chęcią będą przychodzić, mając poczucie bezpieczeństwa. Nauczycielom i wychowawcom życzyła natomiast spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości, a także wielu radości z osiągnięć wychowanków.
W pierwszej kolejności uczniowie klas IV, z rąk dyrektor szkoły, w obecności wicedyrektorów, przedstawicielki Rady Rodziców, Pani Sylwii Traczyk oraz nowych wychowawców, otrzymali Brązowe Tarcze za osiągnięcia w nauce i przykładną postawę w klasach I-III, a ich rodzicom zostały przekazane listy gratulacyjne.
Jedną z kolejnych części uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Dzielnicy Bielany, Pan Grzegorz Pietruczuk oraz Radna Dzielnicy Bielany, Pani Monika Szadkowska, która jest jednocześnie nauczycielką i wychowawczynią w naszej szkole. Pan Burmistrz z wielką radością i entuzjazmem przywitał w szkolnych murach pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Wyraził również nadzieję, że mimo pandemii COVID-19, będzie to czas spokojny i bezpieczny, który pozwoli na realizację celów i spełnienie marzeń. Także Pani Monika Szadkowska zapewniła zebranych o jak najlepszym przygotowaniu placówki do przekazywania dzieciom tajników wiedzy w tym trudnym dla wszystkich okresie. Na zakończenie do dzieci zwróciła się przedstawicielka Rady Rodziców, Pani Katarzyna Waksmundzka, życząc wszystkim dobrej współpracy, która zaowocuje zapewne sukcesami dzieci i przyniesie wiele powodów do zadowolenia.
Następnie Burmistrz Dzielnicy, zgodnie z tradycją szkoły, wręczył dzieciom klas pierwszych w pełni wyposażone piórniki –odmienne kolorystycznie dla dziewczynek i chłopców, a dzieciom z oddziałów przedszkolnych przekazał „Szkolne Paczki Przedszkolaczka” pełne przyborów plastycznych oraz worki ze strojami na zajęcia wychowania fizycznego. Prezenty zapewne zostaną wykorzystane podczas codziennej nauki na przestrzeni najbliższych miesięcy. Dzięki takiej niespodziance maluchy z uśmiechem na twarzy będą wspominały jeden z pierwszych dni w nowej szkole.
Po każdej z oficjalnych części inauguracji roku szkolnego uczniowie udali się do swoich pracowni na spotkania z wychowawcami.
Wszystkiego dobrego na nadchodzący czas!
Procedury funkcjonowania szkoły w czasie pandemii od 01.09.2020
List Burmistrza Grzegorza Pietruczuka
List Prezydenta Warszawy z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Warszawa wspiera uczniów
Jeśli jesteś uczniem i potrzebujesz pomocy materialnej, złóż do 15 września wniosek o stypendium szkolne w ośrodku pomocy społecznej w dzielnicy, w której mieszkasz.
Rekrutacja do świetlicy szkolnej na rok 2020/2021
Szanowni Rodzice informujemy, iż rozpoczynają się zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020/2021.
Przypominamy, ze przyjmowanie uczniów do świetlicy dokonuje się corocznie na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców, poprzez wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ.
Prosimy o wydrukowanie formularza KARTY ZGŁOSZENIA oraz OŚWIADCZEŃ, wypełnienie oraz podpisanie (przez oboje rodziców oraz osoby upoważnione do odbioru), a następnie dostarczenie do szkoły 1 września 2020 r. karty można przekazać wychowawcy klasy lub 2 września 2020 zostawić w portierni.
Bardzo prosimy o terminowe dostarczenie dokumentów.
Ewa Kwaśny
Kierownik świetlicy
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
1 września 2020r
Harmonogram dla oddziałów przedszkolnych i klas I
Harmonogram dla klas II - VIII
Rodziców zainteresowanych wyżywieniem zapraszamy na stronę: www.liniapromocja.pl
Bezpieczny powrót do szkoły w czasie pandemii
Bezpieczny powrót do szkoły zasady dla ucznia
Archiwum Aktualności