Spotkanie „Wspólne inspiracje” odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak. W przemiłych okolicznościach wolontariusze bielańskich szkół i seniorzy mieli okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń i inspiracji. Tworzyliśmy wspólne dzieła, słuchaliśmy opowieści starszych pokoleń i cieszyliśmy się chwilą pełną radości i wzajemnego zrozumienia.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem świętowania jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W bieżącym roku przewodnie hasło brzmi „Poznajmy się w bibliotece”. Z okazji święta biblioteka zorganizowała konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Krystyny Drzewieckiej „Piątka z Zakątka”. Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce: Ewa Dziewulska klasa 3b
2 miejsce ex aequo: Jan Pulukowski i Julia Filipiak klasa 3a
3 miejsce: Julia Pielak klasa 3a
Uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich
W sobotę 26 października w Szkole Podstawowej nr 385 w Warszawie – Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. Organizatorem mistrzostw był Mazowiecki Związek Szachowy i Uczniowski Klub Sportowy Gambit Wesoła. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 10 minut plus 5 sekund na każdego zawodnika. Do rywalizacji stanęły 62 zespoły z województwa mazowieckiego.
Drużyny naszej szkoły w składzie: Antoni Chromiński 8d, Artur Brzeziński 4b, Mateusz Dymek 8d, Ewa Kozłowska 7c oraz Michał Grzeszuk 7b, Krzysztof Obuchowicz 7b, Jędrzej Weronko 7a, Jaśmina Jarek 8c walczyły jak równy z równym z najlepszymi szachistami szkół podstawowych z województwa mazowieckiego, zajmując odpowiednio 6 i 41 miejsce w rankingu drużynowym. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej na 264 zawodników Mateusz Dymek zajął bardzo wysokie 13 miejsce ( 4 miejsce na szachownicy nr 3).
Ogromnie gratulujemy wszystkim uczestniczącym i cieszymy się, że nasza szachowa tradycja dalej trwa. Życzymy kolejnych sukcesów!
Składamy również podziękowania rodzicom uczniów oraz Radzie Rodziców za wsparcie udziału w Mistrzostwach.
Szkolne Miasteczko Zawodów
Od poniedziałku 14 października do piątku 25 października br. Pani Anna Szumel zorganizowała w naszej szkole imprezę z zakresu orientacji zawodowej i doradztwa zawodowego skierowaną dla uczniów wszystkich poziomów klas pod nazwą „Szkolne miasteczko zawodów”. Przedsięwzięcie wpisało się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku obchodzony był pod hasłem: Pasja - Motywacja - Odwaga.
W ramach realizacji projektu znalazło się wiele inicjatyw. Najpierw uczniowie wszystkich klas przebierali się za przedstawicieli różnych profesji. Celem tej inicjatywy było poznanie świata zawodów. Ponadto dla młodzieży z klas 8 odbył się quiz wiedzy o zawodach, rynku pracy i zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, w którym I miejsce zdobyła klasa 8a, II miejsce przyznano ex aequo klasom: 8c i 8d, zaś III miejsce przypadło klasie 8b. Wśród kolejnych przedsięwzięć znalazł się konkurs plastyczny skierowany dla młodszych uczniów z klas 1-3 - „Mój zawód w przyszłości”, gdzie I miejsce zdobył Antek z klasy 3a, II miejsce Franek z klasy 1c, natomiast III miejsce osiągnęła Zosia z klasy 2a. Dzieci ze świetlicy przygotowały kolorowanki o zawodach, a także uczestniczyły w pogadance na temat pasji, motywacji i odwagi w dążeniu do celu. Następnie ich prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Ostatnią inicjatywą, skierowaną dla uczniów klas siódmych, było przygotowanie w aplikacji Canva ulotek informacyjnych dotyczących tego, co warto brać pod uwagę, wybierając szkołę ponadpodstawową. Efekty ich pracy można zobaczyć na korytarzu szkoły.
Oprócz wymienionych projektów, wszystkie dzieci mogą na bieżąco korzystać z szerokich informacji na temat propozycji lektur i poradników z zakresu doradztwa zawodowego znajdujących się na gazetce ściennej jednego z pięter szkoły.
Jesienny Turniej Szachowy
W dniu 17 października w naszej szkole odbył się Jesienny Turniej Szachowy. W pierwszej grupie, czyli dzieci z klas 1-3 wystartowało 16 uczestników, którzy zagrali 5 rund tempem 10 minut na zawodnika. Całe podium przypadło uczniom z klasy 2c. Zwycięzcą turnieju został Jakub Batycki, drugie miejsce zajął Fabian Mamaj, a trzecie Antoni Orłowski.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 42 uczestników, którzy rozegrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Antoni Chromiński z klasy 8 d, drugie miejsce zajął Mateusz Dymek również z klasy 8 d, a trzecie Ewa Kozłowska z klasy 7c.
Najlepszą zawodniczką w klasach 1-3 została Wiktoria Krzyczkowska z klasy 3b, a w klasach 4-8 - Ewa Kozłowska z klasy 7c.
Po zakończonych zmaganiach Pani Dyrektor Iwona Krupińska wszystkim uczestnikom turnieju wręczyła dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Jesienny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Sukces w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej!
Nasi uczniowie ponownie uczestniczyli w rywalizacjach sportowych. Tym razem ci, którzy zajęli czołowe miejsca w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w indywidualnych biegach przełajowych, wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Reprezentacja składała się z następujących uczniów: Jerzy Strzałkowski-klasa 5a, Jan Jędruszuk-klasa 6a, Wanda Drumlewska-klasa 7c, Ewa Kozłowska-klasa 7c, Patryk Sumiński-klasa 8c i Patrycja Jurek-klasa 8d. Trasa biegu była niezwykle trudna, a rywalizacja bardzo zacięta. Z naszego zespołu najlepszy wynik osiągnął Patryk Sumiński, zajmując VI miejsce i tym samym zakwalifikował się na Igrzyska Mazowieckie, które odbędą się w kwietniu.
Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za udział w zawodach i życzymy powodzenia Patrykowi!
System RESQL dla klas 6-8
W roku szkolnym 2024-2025 uczennice i uczniowie klas 6-8 naszej szkoły mogą korzystać z systemu wsparcia Resql (dla klas 7-8 jest to kontynuacja z poprzedniego roku szkolnego, klasy 6 dołączają jako nowe).
System Resql to system wspomagający rozwiązywanie problemów przemocy rówieśniczej . System RESQL realizuje działania profilaktyczne oraz interwencyjne. Część profilaktyczna obejmuje lekcję wprowadzającą i lekcje wychowawcze, przygotowane przez zespół specjalistów tworzących system Resql. Mają one na celu:
- uwrażliwienie uczniów na szkodliwość działania przemocy,
- przekazanie uczniom informacji, w jaki sposób powinni reagować na przemoc, miejsc oraz osób, do których uczeń może się zgłosić w razie potrzeby,
- ograniczenie występowania przypadków przemocy w szkole,
- zapewnienie komfortu psychicznego dziecku.
Część interwencyjna obejmuje aplikację mobilną, w której uczennice i uczniowie mogą zgłaszać niepokojące ich sytuacje rówieśnicze oraz panel interwenta, w którym wyznaczone osoby z grona pedagogicznego będą korespondowały z uczniami i na bieżąco reagowały na nadesłane zgłoszenia.
Więcej informacji można przeczytać na stronie naszej szkoły w zakładce Uczniowie – Resql oraz na stronie internetowej www.resql.pl
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują. Uroczystą akademię rozpoczęła Dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, która złożyła podziękowania dla wszystkich nauczycieli i wychowawców za przekazywanie uczniom niewyczerpanego bogactwa wiedzy, za ukazywanie prawdy i ukierunkowanie na dobro oraz złożyła życzenia spokoju, radości, a także satysfakcji z pracy. Słowa uznania skierowała także do pracowników administracji i obsługi za codzienną pracę na rzecz placówki.
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole został uświetniony obecnością przedstawicieli zarządu dzielnicy: Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Grzegorza Pietruczuka, wraz z zastępcami: Panią Iloną Popławską oraz Panem Włodzimierzem Piątkowskim. Wśród gości była obecna radna Dzielnicy Bielany, Pani Monika Szadkowska, a także przedstawicielka Prezydium Rady Rodziców, Pani Sylwia Traczyk. Goście wyrazili podziękowania nauczycielom za wysiłek, obowiązkowość, a przede wszystkim okazywane dzieciom ciepło, natomiast reprezentantka rodziców naszej szkoły złożyła na ręce pani dyrektor kosz ze słodkim upominkiem. Do składanych podziękowań dołączyli także uczniowie klas drugich, którzy w barwnym przedstawieniu słowno-muzycznym wyrazili wdzięczność wszystkim nauczycielom, natomiast najmłodsze dzieci, z klasy 1a, zaprezentowały układ z piłkami. Podniosły nastrój spotkania zapewniła barwna dekoracja przygotowana przez wychowawców świetlicy.
Na koniec spotkania Pani Iwona Krupińska, wraz z wicedyrektorami: Panią Beatą Chrzanowską oraz Panem Piotrem Śmiałkowskim wręczyli nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły, życząc wszystkim, aby czuli się dumni z faktu, iż od wielu lat są drogowskazami dla kolejnych pokoleń młodych ludzi w wyborze własnej drogi, ukazując im sens życia w dążeniu do szeroko pojętego szczęścia.
Akcja BohaterON
W dniu 10 października uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcą i opiekunem wolontariatu zaangażowali się w akcję BohaterON. Dzieci posprzątały kwatery powstańcze i zapalili znicze. Następnie udali się na cmentarz Stare Powązki, gdzie z przewodnikiem spacerowali szlakiem osobowości Warszawy z XVIII i XIX wieku.
"Branie wypełnia ręce, a dawanie wypełnia serce!"
Dziś odbyło się spotkanie organizatorów Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" oraz opiekunów Klubów Ośmiu z Warszawy! To był wyjątkowy czas na wymianę doświadczeń, omówienie planów i przygotowanie się do nadchodzącej edycji konkursu. Przed nami mnóstwo wyzwań, ale i inspirujących inicjatyw, które będą wspierać rozwój wolontariatu w naszym mieście.
Wyniki konkursu na projekt koszulki promującej naukę innych języków
We wrześniu z inicjatywy nauczycieli języków obcych ogłoszono konkurs na projekt koszulki promującej naukę innych języków. Zwyciężył projekt Adama z klasy 7B. Drugie miejsce to projekt Basi z klasy 4A, a trzecie miejsce projekt Jagody z klasy 4B. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy za kreatywność i zaangażowanie.
BohaterON – włącz historię!
To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i docenienie działań uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W ramach tego projektu w naszej szkole realizowano różnorodne przedsięwzięcia. Zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze na temat Powstania Warszawskiego, według określonego scenariusza zajęć. Dzieci, przy współpracy ze szkolnym wolontariatem, sprzątały groby Powstańców na Cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie, a ponadto wzięły udział w przedstawieniu słowno-muzycznym upamiętniającym 63 dni Powstania Warszawskiego pt. „Bo chcieli być wolni i sobie wolność zawdzięczać". Uczniowie klas starszych obejrzeli tematyczny dokument w Bielańskim Ośrodku Kultury oraz film pt. "Fajna ferajna, czyli powstanie oczyma dzieci", jak również spotkali się z panem Bogusławem Kamolą ps. Hipek (ur. w 1930 r.), który w czasie powstania był w drużynie 400 plutonu harcerskiego 227 Szarych Szeregów na Żoliborzu - Zgrupowania Żyrafa II. Ciekawą inicjatywą było wykonanie na lekcjach informatyki ulotek i afiszów informacyjnych - "Pamiętajmy o Powstańcach", które zostały rozdane mieszkańcom z okolicznych osiedli. Poza tym przygotowano gazetkę ścienną o Powstaniu Warszawskim, którą można było obejrzeć na szkolnym korytarzu.
Realizowany w naszej szkole projekt był wsparciem w wychowaniu patriotycznym dzieci i młodzieży, a także z pewnością przyczynił się do wzmacniania poczucia tożsamości narodowej, krzewienia postaw patriotycznych oraz budowania wrażliwości społecznej.
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dyrektor Szkoły informuje, że po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2024/2025 będą:
31 października 2024r.
2, 3 stycznia 2025r.
2 maja 2025r.
13, 14, 15 maja 2025r. (egzamin ósmoklasisty)
20 czerwca 2025 r. - zostanie odpracowany 24 maja 2025r. - piknik rodzinny - współpraca ze społecznością lokalną.
Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w sztafetach przełajowych
W dniu 1 października br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w sztafetach przełajowych. Zawody odbywały się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w kategoriach dzieci i młodzież.
Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce w kategorii dzieci - chłopcy oraz III miejsce w kategorii młodzież - dziewczęta.
Drużynę chłopców, czyli srebrnych medalistów reprezentowali:
Piotr Spólnicki,
Franciszek Śliwiński,
Jerzy Strzałkowski,
Filip Jasik,
Filip Pabis,
Jan Jędruszuk.
Brązowe medalistki, czyli reprezentację dziewcząt tworzyły:
Kornelia Rydel,
Patrycja Jurek,
Oliwia Kozłowska,
Wanda Drumlewska,
Ewa Kozłowska,
Nina Luto.
Życzymy zawodnikom dalszych sukcesów w sporcie!
Szkolny konkurs z okazji Dnia Chłopaka
Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs, który miał wyłonić mistrza odbijania piłeczki pingpongowej. Do rywalizacji stanęli uczniowie na poziomach klas IV-VI i VII-VIII. Jury, pod czujnym okiem Pani Katarzyny Kowalskiej, nadzorowało prawidłowy przebieg rywalizacji i skrupulatnie liczyło wszystkie podbicia piłeczek.
Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju okazał się Kuba z klasy VIIIa, odbijając piłeczkę 3790 razy, 2. miejsce zajął Bartek z klasy VIIa, uzyskując wynik 3026 podbić, natomiast miejsce 3. przypadło Antoniemu z klasy VIIc, którego piłeczka odbiła się od rakietki 600 razy.
W klasach IV- VI zwyciężył Franek z klasy Va, 2. miejsce zajął Mikołaj z klasy VIb, na 3. miejscu podium uplasował się Kacper – uczeń klasy VIc.
Słowa uznania należą się również najmłodszym uczestnikom z klas czwartych: Michałowi i Ryszardowi, którzy dzielnie rywalizowali ze swoimi starszymi kolegami.
Europejski Dzień Języków
W dniu 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie mogli zaangażować się w różne działania. Na lekcjach informatyki przy użyciu programu Canva szukali odpowiedzi dlaczego warto uczyć się języków. Podczas długich przerw chętnie odpowiadali na pytania losowane w corocznym quizie językowym, a na wybranych lekcjach rozwiązywali quizy i grali w gry. Ponadto, został zorganizowany konkurs na projekt koszulki promującej naukę języków obcych. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona wkrótce.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia
Tegoroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 26 września br. Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkimi opisami swoich zainteresowań oraz planów. Po podliczeniu głosów przez komisję, okazało się, że funkcję przewodniczącej będzie pełniła Hanna Donat, która uzyskała ich największą liczbę, zaś Natalia Hołubowicz pełnić będzie funkcję wiceprzewodniczącej samorządu.
Nowo wybranemu prezydium Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Jednocześnie, tego samego dnia, odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia. W głosowaniu oddano 311 ważnych głosów, a zwycięzcą został Pan Mariusz Seń, uzyskując 131 głosów.
Serdecznie gratulujemy!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Dnia 29 września 2024 roku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszym kraju to święto ma już wieloletnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży − Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 r. Nadrzędnym celem święta jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Z tej okazji biblioteka szkolna w dniu 27 września zorganizowała w klasach pierwszych akcję czytelniczą. Uczennice klasy 7a czytały książkę Isolde Stark „O jeżu, który chciał być kimś innym” . Najmłodsi słuchacze w skupieniu i zaciekawieniu słuchali historii jeżyka, który naśladując inne zwierzęta chciał zostać kimś innym niż był w rzeczywistości. Akcja czytelnicza sprawiła obu stronom wiele radości i zadowolenia.
Ze względu na korzyści, jakie wynikają z głośnego czytania dziecku, można obchodzić to Święto każdego dnia − wystarczy 20 minut czytania !
Sprawne rączki
Uczniowie klasy 3a bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki”. Tworząc piękne prace, ćwiczą sprawność dłoni i motorykę małą. Tym razem, dzięki ich zwinnym paluszkom, powstało różnokolorowe, wyplecione z resztek materiałów, włóczek i koralików, wakacyjne koło, które będzie pozwalało na chwilę wrócić dzieciom wspomnieniami do minionych wakacji.
Sukces naszych uczniów w konkursie z pierwszej pomocy przedmedycznej
Z wielką radością informujemy, że uczniowie klasy VIIIA – Kacper Kowalik i Anna Wszoła oraz uczennica z klasy VIIIB – Inga Szacka, pod opieką Pani Marty Budzińskiej, wzięli udział w VI Bielańskim Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 223, przy ulicy Kasprowicza w Warszawie. Jego celem było przede wszystkim pogłębianie wiedzy uczniów nt. współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale stanęli także przed zadaniami praktycznymi, jakie należy wykonać w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.
Podczas uroczystego podsumowania konkursu okazało się, że nasi reprezentanci zajęli zaszczytne III miejsce, otrzymując jako nagrody plecaki z apteczką pierwszej pomocy.
Brawo ósmoklasiści!!!
Sukces naszych uczennic w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym
Już po raz 16. Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie zorganizowały Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy. Tym razem został poświęcony upamiętnieniu Polaków, którzy walczyli o wolność Niepodległej, a honorowy patronat nad jego przebiegiem objął Mazowiecki Kurator Oświaty. W X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej jego uczestnicy mieli za zadanie wygłoszenie z pamięci samodzielnie przygotowanego przemówienia na jeden z dwóch tematów: Patriotyzm w ujęciu św. Jana Pawła II lub „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek” - przedstaw dokonania Polaka XX wieku, który twoim zdaniem zasługuje na uznanie Rodaków.
Naszą szkołę reprezentowały aż 4 uczennice: Oliwia Krasowska i Gabriela Wielocha z klasy 8A, Zofia Socha z klasy 7A i Daria Matysiak z klasy 7D. Jury, oceniając zalety merytoryczne wystąpienia, jego kompozycję oraz kunszt oratorski, uhonorowało wszystkie dziewczynki.Tytuły laureatek III miejsca w kategorii VII-VIII klas szkół podstawowych zdobyły Zosia i Daria, natomiast Oliwia i Gabrysia otrzymały wyróżnienia.
Uroczyste wręczenie nagród XVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego odbędzie się 31 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 362 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego przy ulicy Waleriana Czumy w Warszawie.
Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów recytatorskich!
WOŚP - my też pomagaliśmy...
Od 28 lat Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadza zbiórki, których celem jest niesienie pomocy w zakresie ochrony zdrowia, polegającej na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci oraz działaniu na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, a także promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. W tym roku WOŚP, pod hasłem przewodnim „Wiatr w żagle”, zagrała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Do tego szczytnego przedsięwzięcia włączyli się również uczniowie klasy 7D, którzy pod opieką Pani Anny Szumel w dniu 12 stycznia 2020r. kwestowali na terenie naszej dzielnicy. Bielański Finał, którego organizatorem było Stowarzyszenie Razem dla Bielan, a koordynatorem, nauczycielka naszej szkoły, radna Bielan, Pani Monika Szadkowska, odbył się w CRS Bielany przy ulicy Lindego 20. W ramach imprezy przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: zawody sportowe, zajęcia kreatywne, pokazy iluzji, występy wokalne i taneczne, pokazy bielańskich klubów sportowych, stowarzyszeń, fundacji oraz stoiska przedstawicieli bielańskich firm i sponsorów finału.
Uczestniczył w nim Burmistrz Dzielnicy Bielany Pan Grzegorz Pietruczuk wraz z Radnymi Dzielnicy Bielany, setkami mieszkańców, wolontariuszy. Naszą szkołę reprezentowała dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, a także nauczycielki: Pani Ewa Klementowska i Pani Marta Budzińska. Wolontariusze z klasy 7D odpowiadali za sprzedaż przekąsek w strefie kulinarnej, które zostały przygotowane przez rodziców dzieci z klasy 7D. Dochód z ich sprzedaży trafił do puszki WOŚP-u.
Jesteśmy dumni, że włączeniem się w tak szlachetną akcję przyczynimy się do zakupu najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci.
Program "Ratujemy i uczymy ratować".
Pierwsza pomoc i odpowiednie zachowanie się w sytuacjach zagrożenia życia to umiejętności, które znać już powinni nawet najmłodsi uczniowie. W grudniu i styczniu uczniowie klas I uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Cykliczne zajęcia prowadzone były przez p. Martę Budzińską, p. Annę Szumel oraz wolontariusza z klasy 8 A - Kacpra Kowalika. Spotkania były częścią realizowanego przez szkołę programu "Ratujemy i uczymy ratować", którego pomysłodawcą jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci dowiedziały się jak sprawdzić bezpieczeństwo, wezwać pomoc wybierając numery alarmowe, jak ocenić stan i przytomność poszkodowanego oraz jego oddech. Ćwiczyliśmy wspólnie układanie poszkodowanych w pozycji bezpiecznej oraz jak wykonać poprawnie resuscytację krążeniowo-oddechową. Na koniec uczniowie otrzymali podręczniki pierwszej pomocy oraz certyfikaty udziału w programie.
V edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”
Biblioteka szkolna przystąpiła do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.
Do konkursu zapisali się uczniowie klas III-VII. W pierwszym etapie (szkolno- bibliotecznym) uczeń czyta 10 książek wybranych przez bibliotekę szkolną i w domu rozwiązuje test do każdej z nich w terminie do 13 marca 2020 roku. W dniach 16- 27 marca 2020 roku w szkole przeprowadzony zostanie test kwalifikacyjny (II etap) dla uczniów z najwyższą liczbą punktów po etapie pierwszym.
Etap trzeci (powiatowy)- drużynowy odbędzie się 28 kwietnia 2020 roku.
Dla laureatów przyznane zostaną tytuły: Mistrz Powiatu (I miejsce), I Wicemistrz Powiatu (II miejsce), II Wicemistrz Powiatu (III miejsce).
Uczestnikom konkursu życzymy powodzenia!
"Bajkowe jasełka" w wykonaniu klasy IA
Mary did you know that your baby boy would one day walk on water? Takimi słowami jednej z pastorałek uczniowie klasy IA przywitali Jezusa, który przyszedł na ziemię, po to, by czynić dobro wszystkim ludziom. Zawarte jest ono także w wielu baśniach i bajkach, w których zawsze zwycięża nad złem. Ta jedna z priorytetowych wartości w życiu była myślą przewodnią jasełek, które miały miejsce 18 i 20 grudnia 2019 roku. W pierwszym terminie widzami byli rodzice i dziadkowie, natomiast 20 grudnia pierwszoklasiści swoje talenty aktorskie prezentowali przed dyrekcją szkoły, gronem pedagogicznym, nauczycielami – emerytami, pracownikami obsługi i administracji. Dzieci, dzięki wielkiemu zaangażowaniu swoich nauczycielek: Pani Beaty Goral, Pani Renaty Wojdy oraz Pani Elizy Łyżwińskiej przeniosły wszystkich w czasy narodzin Jezusa w Betlejem, jednocześnie przybliżając świat lubianych i dobrze znanych postaci z bajek i baśni. Uczniowie w oryginalnych, przepięknych strojach starali się jak najpiękniej odegrać swoje role, wczuwali się w grane przez siebie postacie, byli przejęci, ale jednocześnie radośni z możliwości występowania w tak wyjątkowym przedstawieniu. Wydarzenia sprzed ponad 2000 lat rozegrały się na tle pięknej, tematycznej scenerii.
Nowo narodzonemu Jezusowi, nad którym z największą miłością czuwała Najświętsza Maryja Panna i święty Józef, aniołowie i pasterze, złożyli wizytę, m.in.Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Sierotka Marysia, Calineczka, Pinokio oraz Stary Rybak. Każdy z bohaterów przyniósł dla Jezusa dary oraz wygłosił życiowe przesłanie. Ponadto uczniowie zaprezentowali utwory, takie jak: Przybieżeli do Betlejem pasterze, Pójdźmy wszyscy do stajenki, SilentNight, Joy to the World.
Na koniec młodzi aktorzy złożyli bożonarodzeniowe oraz noworoczne życzenia.Święta Bożego Narodzenia to dni wyjątkowe, to czas spędzony z bliskimi przy stole wigilijnym, okazywania sobie nawzajem życzliwości, dobroci i miłości. To nie tylko czas bez waśni, sporów, ale czas przebaczania i wyciągania ręki do drugiego człowieka. Dlatego właśnie w tym dniu niebo łączy się z ziemią, a wszyscy składają sobie nawzajem serdeczne życzenia.
Świetlicowy przegląd kolęd i pastorałek klas I - III
Dnia 18 grudnia w naszej szkole odbył się Świetlicowy Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez wychowawców świetlicy. Jak co roku, wychowankowie świetlicy zaprezentowali kolędy i pastorałki, co wprowadziło zgromadzonych gości i samych uczestników w świąteczny nastrój, a także zintegrowało naszą świetlicową rodzinę. Swoją obecnością zaszczyciły nas Pani Dyrektor Iwona Krupińska i Pani Wicedyrektor Grażyna Kucharska oraz seniorzy z Ośrodka Wsparcia dla Seniorów Nr 1. Do wychowanków świetlicy dołączyli również uczniowie oddziału przedszkolnego 0a, którzy zaśpiewali pastorałkę: "Bosy pastuszek" oraz uczniowie 0b, z "Kolędą na dzwonkach". Klasy I zaśpiewały kolędę pt; " Dzisiaj w Betlejem", II a, b - "Do stajenki", II c,d - "Kolędnicy wędrownicy", klasy III b, d - "Przybieżeli do Betlejem", a III a,c - "Gore gwiazda Jezusowi”. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wspólnie zaśpiewali kolędę: "Cicha noc".
Wewnątrzszkolny turniej piłki siatkowej
W grudniu 2019 roku nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali wewnątrzszkolny turniej
w piłce siatkowej w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież. W pierwszej kategorii oddzielnie grały dziewczęta i chłopcy. W obydwu przypadkach I miejsce zajęli uczniowie klasy 6c.
Natomiast młodzież naszej szkoły zmierzyła się w drużynach mieszanych (3 dziewczynki i 3 chłopców). Spośród rywalizujących zespołów najlepszy okazał się z klasy 8c.Zawody dostarczyły wiele sportowych emocji. Nie brakowało bardzo zaciętych spotkań oraz akcji, których nie powstydziliby się zawodowi siatkarze.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom rozgrywek!
IX EDYCJA KONKURSU POWSTANIE WARSZAWSKIE 1944…
W IX edycji bielańskiego konkursu pt. „Powstanie Warszawskie 1944 w poezji, pieśni i ilustracji” uczennice szkoły zajęły pierwsze miejsce w każdej kategorii: Olga Kowal oraz Milena Wojciechowska w kategorii ilustracja, Gabriela Konrad w kategorii wokalnej, Amelia Jędrzejczyk z wierszem własnego autorstwa pt. „Pamięć o Powstaniu Warszawskim” w kategorii recytatorskiej. Dodatkowo wyróżnienie w kategorii recytatorskiej otrzymała Daria Matysiak. Pozostali uczestnicy Karolina Wiśniewska, Olga Kowal oraz Kalina Sobczyńska otrzymały dyplom za udział w kategorii wokalnej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Sukces naszych uczniów w III Bielańskim Konkursie Literackim „Piórem Noblisty”
Już po raz trzeci odbył III Bielańskim Konkursie Literackim „Piórem Noblisty” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany.
Jego celem jest propagowanie twórczości literackiej oraz stworzenie możliwości debiutu nieznanym autorom. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza o charakterze patriotycznym lub pracy prozatorskiej inspirowanej twórczością polskich laureatów literackiej Nagrody Nobla.
Dnia 18 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół nr 18 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu.
Wśród grona laureatów znaleźli się nasi uczniowie:
Nina Kaczkan z klasy V f, która zajęła II miejsce
oraz
Amelia Jędrzejczyk z klasy VII b, która otrzymała wyróżnienie.
Serdeczne gratulacje!
Mikołajkowy Turniej Szachowy
W dniu 13 grudnia 2019r. od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Mikołajkowym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli dzieci z klas 0-3 wystartowało 18 uczestników, którzy zagrali 5 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Julian Obuchowicz z klasy 2B z dorobkiem 4,5 punktów. Drugie miejsce zajęła reprezentantka szkoły, Ewa Kozłowska z klasy 2C – 4 punkty, a trzecie Krystian Rokicki z klasy 2D, również z dorobkiem 4 punktów, ale zdobywając mniej punktów dodatkowych.
W drugiej grupie starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział aż 35 uczestników, którzy rozegrali 7 rund tempem 10 minut na zawodnika.Pierwsza trójka osiągnęła identyczny wynik 6 punktów z 7 partii, a o miejscach na podium zadecydowała punktacja dodatkowa. Zwycięzcą turnieju został Bartosz Kozłowski z klasy 6F, natomiast drugie miejsce przypadło Michałowi Niestrzębskiemu z klasy 7B, a trzecie Tomaszowi Rumińskiemu z klasy 7C.
Mikołajkowy Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki zaangażowaniu Pani Żanety Kołodzińskiej i Pana Mariusza Senia oraz wsparciu Rady Rodziców, która zapewniła wszystkim uczestnikom słodki poczęstunek oraz ufundowała atrakcyjne nagrody.
Brawa dla zwycięzców!
Świąteczny kiermasz
Świąteczne spotkanie z Seniorami
Jest taki dzień
W którym radość wita wszystkich
Dzień, który już
Każdy z nas zna od kołyski…Boże Narodzenie to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. To czas, na który wszyscy czekają z utęsknieniem i do którego przygotowują się długo i starannie. To również okres, kiedy zwracamy szczególną uwagę na starsze osoby, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość. To oni są piewcami bożonarodzeniowej tradycji, niosą ciepło i zrozumienie. Z niezwykłą dbałością kultywują obrzędy i zwyczaje naszych przodków, dzięki czemu wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i dawne obyczaje.
W dniu 16 grudnia br., w naszej szkole, odbyło się świąteczne spotkanie mieszkańców osiedla Piaski przy kolędowaniu. Jego inicjatorką była Pani Monika Szadkowska – przewodnicząca Zarządu Rady Samorządu Osiedla Piaski, radna Dzielnicy Bielany. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Dzielnicy Bielany Pan Grzegorz Pietruczuk wraz z radnymi: Panią Ewą Turek i Panem Marcinem Włodarczykiem oraz Dyrektor SP nr 293 Pani Iwona Krupińska. Ponadto swoją obecnością zaszczycili również: Dyrektor OPS Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Pan Maciej Sotomski, Dyrektor WSM Osiedla Piaski Pani Bożena Sezonienko, Przewodnicząca Samorządu Osiedla Piaski Pani Joanna Zielińska oraz Dyrektor SP nr 289 Pani Renata Kurlanc.
Na wstępie głos zabrała Pani Monika Szadkowska, która serdecznie powitała przybyłych gości i wspólnie z Panią Joanną Zielńską złożyła świąteczne życzenia. Przyłączył się do nich również Burmistrz Dzielnicy Bielany Pan Grzegorz Pietruczuk, który życzył bielańskim seniorom wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości, radości i zdrowia.
Następnie uczestnicy spotkania podziwiali muzyczny kunszt młodych artystów z klasy IB, którzy zaprezentowali tradycyjne, polskie kolędy oraz aktorskie zdolności dzieci z klasy IA podczas wystawiania jasełek wzbogaconych śpiewem pastorałek także w języku angielskim.
Zaproszeni goście nie kryli zadowolenia ze wspólnego spotkania. Składali podziękowania za wiele pięknych emocji, a przede wszystkim za organizację tego uroczystego i ważnego dla nich spotkania. Nie dało się nie zauważyć radości na ich twarzach, która była najlepszym dowodem na to, iż spędzony czas był niezapomnianym dla nich przeżyciem.
Seniorzy żywili nadzieję na kolejne wspólne kolędowanie w tak rodzinnym gronie, które stanowiło zapewne swoisty przykład integracji międzypokoleniowej.
Programy edukacyjne
W naszej szkole w oddziałach przedszkolnych realizowany jest program antytytoniowy "Czyste Powietrze Wokół Nas", natomiast w wybranych klasach na poziomie I-III realizowany jest program edukacji antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę".
Prosimy o zapoznanie się z ponizszymi materiałami:
Sukces naszych uczniów w kuratoryjnym konkursie religijnym
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie tematycznym zorganizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II, skierowanym do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej z województwa mazowieckiego „Jan Paweł II – człowiek odwagi”. Biorąc pod uwagę fakt, że w 2020r. będzie obchodzona 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, która przypada na dzień 18 maja, głównym tematem konkursu jest ukazanie Jana Pawła II, jako człowieka odważnych czynów i mężnego ducha. Jest nam niezmiernie miło przekazać informację, że do etapu rejonowego zakwalifikowali się dwaj uczniowie z klasy 6F: Bartosz Kozłowski i Karol Rębilas.
Powodzenia w następnym etapie konkursowych zmagań!
Sukces naszych uczniów w konkursie literackim
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Literackim pod hasłem PIRAMIDA ŻYWIENIOWA. Turniej tradycyjnie został zorganizowany przez SPZZLO Warszawa – Żoliborz oraz redakcję kwartalnika „Zdrowie Pacjenta”, a skierowany był do uczniów warszawskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zadanie uczestników polegało na zredagowaniu krótkiego wiersza, fraszki lub limeryku, nawiązujących do tematu konkursu. Wśród laureatów znalazło się aż 14 uczniów z naszej szkoły: klasa 4b – Marek Wójcik, klasa 5d – Antonina Frydrychowicz, Mateusz Snopkiewicz, Adrian Szymański, klasa 5g – Zoja Poręcka, klasa 7b - Amelia Jędrzejczyk, Natalia Miarka, Kacper Kuczmarski, klasa 8a - Anna Wszoła, Kajetan Markowski, Bartłomiej Milej, Danuta Rudawska, Bartosz Wyszomirski, klasa 8b – Agata Kulisiewicz.
Oprócz nagród i dyplomów, które w najbliższym czasie zostaną wręczone laureatom, praca Kacpra Kuczmarskiego została opublikowana w grudniowym wydaniu kwartalnika „Zdrowie Pacjenta”.
Wielkie gratulacje!
Podsumowanie akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajkiem"
Szczęśliwy piątek trzynastego grudnia
W grudniu obchodziliśmy, już po raz drugi w tym roku szkolnym, piątek pod hasłem: „Szczęśliwy piątek trzynastego”. Tego dnia w naszej szkole można było odczuć, że święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zgodnie z założeniem, większość uczniów z radością prezentowała stroje z elementami świątecznymi. Królowały kolorowe swetry i opaski z uszami renifera.
Na korytarzach naszej szkoły można było również spotkać Świętego Mikołaja i jego asystentów, a nawet…żywą choinkę. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i chętnie włączyli się do akcji.
Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Ruchowych dla klas I - III
Już po raz kolejny nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla uczniów z oddziałów I – III Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Ruchowych. Rywalizacja sportowa odbyła się 29 listopada i 12 grudnia 2019r. Uczniowie najmłodszych klas brali udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, mogli popisać się swoją zwinnością, szybkością i zręcznością. Podczas całego turnieju obowiązywała zasad fair play. Gry i zabawy miały dostarczyć wszystkim uczestnikom radości i miło spędzonego czasu. Każda klasa dała z siebie wszystko i dzielnie walczyła o zwycięstwo. Brawa i uznanie należą się wszystkim drużynom. Szczególnie jednak gratulujemy najlepszym klasom: 1c, 2c i 3d, które na swoich poziomach zdobyły pierwsze miejsce. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, a dla wszystkich Mikołaj przygotował coś słodkiego. Dziękujemy za wesołą atmosferę, zdrową rywalizację i zapraszamy za rok na kolejną edycję Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych dla klas I - III.
Sukces w Mistarzostwach Dzielnicy Bielany w tenisie stołowym
9 i 10 grudnia 2019r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci i młodzież.
Naszą szkołę w kategorii dzieci reprezentowali:
Gabriela Kozaczewska 5c
Katarzyna Włoch 6f
Patryk Krzyżanowski 6f
Tomasz Rumiński 7c
Jan Jagiełło 7c.
W kategorii młodzież skład naszej drużyny prezentował się następująco:
Oliwia Konopka 7b
Aleksandra Nurzyńska 7b
Krzysztof Krzywicki 7b
Krzysztof Siwek 7b.
Mistrzostwa w tenisie stołowym zakończyły się dla nas sukcesem. W kategorii dzieci chłopcy zajęli I miejsca i awansowali do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii młodzież dziewczęta zajęły III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie