• Klasa 3a w Muzeum Warszawy

• 07.11.2023 17:04
        • 27 października klasa 3a odwiedziła Muzeum Warszawy znajdujące się na Rynku Starego Miasta. Celem wizyty w muzeum było odkrycie, tajemnic kryjących się w zabytkowych wnętrzach. Podczas lekcji uczniowie zamienili się w muzealnych detektywów, których zadaniem było rozwiązać różne zadania i zagadki. Do ich wykonania potrzebny był spryt, spostrzegawczość i umiejętność dedukcji.
        • Klasa 2a na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik

• 05.11.2023 18:12
        • W dniu 30.10.23r. klasa 2a uczestniczyła w wycieczce w Centrum Nauki Kopernik. Oprócz zwiedzania wystawy stałej, w Teatrze Robotów dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Bajka o królewiczu Ferycym i królewnie Krystali”. Obecnie występuje w nim trójka młodych, humanoidalnych aktorów, którzy poruszają się przy pomocy sprężonego powietrza – potrafią mówić w wielu językach, gestykulować, poruszać głową, a nawet wyrażać emocje. Ponadto drugoklasiści odwiedzili Majsterkownię, w której budowali wieżę i most, natomiast w Teatrze Wysokich Napięć podziwiali spektakl z prądem w roli głównej. Dzieci niezwykle zaciekawiły laboratoria: biologiczne i chemiczne.

Wycieczka sprawiła wszystkim wiele radości i zapewne przyczyniła się do poszerzenia wiedzy o otaczającym świecie.

• Klasa 7b i klasa 7c na wycieczce wygranej w kampanii „Rowerowy Maj”

• 19.10.2023 09:36
        • „Rowerowy Maj” to największa kampania w Polsce, która ma na celu promocję zdrowego stylu życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci, nauczycieli i rodziców. Po raz kolejny, w minionym roku szkolnym, wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły, którzy za przejazdy do miejsca nauki rowerem, deskorolką, hulajnogą, na rolkach lub wrotkach otrzymywali kolorowe naklejki, które odpowiadały zbieranym punktom. Najaktywniejszymi uczestnikami okazała się młodzież z klas: 7b i 7c, zdobywając ex aequo I miejsce w naszej szkole i wspaniałą nagrodę – wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.

W dniu 17 października 2023 r. siódmoklasiści, razem z wychowawcami, udali się do tego miejsca. Najpierw obejrzeli Specjalny Pokaz w Teatrze Wysokich Napięć, by następnie podczas zwiedzania tego wyjątkowego interaktywnego muzeum doświadczyć wielu interesujących zjawisk i procesów mających miejsce w otaczającym ich na co dzień świecie.

• Klasa 2a i klasa 2b na wycieczce w Teatrze WAM

• 19.10.2023 09:34
        • W miniony wtorek, 17 października br. klasy: 2a i 2b były w Teatrze WAM w Galerii Młociny na spektaklu musicalowym pt. „Zookoła świata”. Niezwykle zabawny, kolorowy i energetyczny musical bardzo podobał się uczniom. Drugoklasiści, wraz z czworgiem młodych bohaterów, szalonym wujkiem podróżnikiem, zwariowaną sąsiadką Teklą oraz dwudziestoosobowym zespołem tanecznym odbyli wycieczkę po kontynentach, by dowiedzieć się m.in. jaki kolor skóry mają niedźwiedzie polarne, jakie zwyczaje mają szynszyle i ile małp jest na świecie.

Ta ekscytująca podróż po różnych częściach świata pokazała dzieciom zaskakujące życie zwierząt z określonych regionów.