• Klasa 7c w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

• 20.11.2023 08:36
        • 17 listopada 2023 r. uczniowie klasy 7c uczestniczyli w warsztatach pt. „Nie bądź obojętny”, zorganizowanych na terenie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

W czasie zajęć siódmoklasiści najpierw obejrzeli fragmenty przemówienia Mariana Turskiego - więźnia Auschwitz, które zostało wygłoszone w Oświęcimiu, podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Później dyskutowali z prowadzącą panią edukator na temat etapów dyskryminacji, by następnie zapoznać się z modelem piramidy Allporta - schemacie stworzonym przez amerykańskiego psychologa Gordona Allporta, który w oparciu o wiedzę o postępowaniu wobec Żydów przed 1939 r. przedstawił, do czego mogą prowadzić uprzedzenia.

• Klasa 7b w Ekocentrum Punkt Zwrotny

• 19.11.2023 13:42
        • 14 listopada 2023 r. uczniowie klasy 7b wzięli udział w interaktywnych warsztatach w Ekocentrum Punkt Zwrotny. W nowoczesnej placówce edukacji ekologicznej, opartej na idei pokoi zagadek, pogłębiali wiedzę o cyrkularności i zrównoważonej modzie. Ponadto w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni do edukacji klimatycznej rozwiązywali eko-zagadki, a także odkrywali tajemnice „fast fashion”. Wśród kreatywnych zadań, m.in. rozpoznawali techniki manipulacji w reklamach, segregowali odpady, analizowali informacje na metkach, czy przeliczali ile wody potrzeba do produkcji bawełny.

Wycieczka sprawiła siódmoklasistom wiele przyjemności i przyczyniła się do poszerzenia wiedzy na temat ekologii.

• Klasa 3a w Pałacu pod Blachą

• 16.11.2023 17:22
        • W Pałacu pod Blachą 16 listopada uczniowie klasy 3a poznali przepowiednię księcia Józefa Poniatowskiego. Z tą historią zapoznała ich spotkana w pałacu niania księcia. Było bardzo ciekawie.
        • Klasa 6c w Muzeum POLIN

• 14.11.2023 06:33
        • 13 listopada klasa 6c odwiedziła muzeum POLIN. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych "Jak pięknie się różnić" oraz rozwiązywali zadania w oparciu o wiadomości zdobyte podczas zwiedzania wystawy stałej.
        • Klasy 3b i 3c w Teatrze Guliwer

• 08.11.2023 17:39
        • Lista zakazów w codziennym życiu jest bardzo długa. Co wolno, a czego nie powinno się robić? Czy można wygłupiać się cały dzień, jednocześnie jedząc słodycze i grając w ulubione gry? Gdzie przebiega granica między dobrym wychowaniem, a beztroską?
          Uczniowie klas trzecich szukali dzisiaj odpowiedzi na te pytania w Teatrze Guliwer, podczas spektaklu pt. "Dzikie harce".