• Klasa 8a na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim

• 30.12.2023 20:46
        • 21 grudnia 2023 roku uczniowie klasy VIII a wzięli udział w lekcji muzealnej, która odbyła się w Zamku Królewskim. Temat zajęć: „Pan Tadeusz – klucz do zrozumienia lektury” został wybrany nieprzypadkowo. Epopeja Adama Mickiewicza jest lekturą obowiązkową, dlatego dobra znajomość treści i problematyki utworu wydaje się sprawą kluczową. Lekcja muzealna pozwoliła uczniom usystematyzować, utrwalić i wzbogacić wiadomości. Dzięki eksponatom
          i wystrojowi sal zamkowych zrozumieli, na czym opierała się świadomość narodowa Polaków w pierwszym pokoleniu po utracie niepodległości. Poznali istotę systemu politycznego ukształtowanego w Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a także wagę wydarzeń politycznych z przełomu 1811/1812. Lekcja muzealna okazała się ciekawym dopełnieniem zajęć prowadzonych w szkole.

• Klasa 3B w Muzeum Narodowym

• 11.02.2024 18:20
        • 5 grudnia uczniowie klasy 3b wybrali się do Muzeum Narodowego na zajęcia pt. Prawdziwa historia św. Mikołaja. Spotkanie zaczęło się w specjalnie udekorowanej sali, w której wszystkimi zmysłami można było poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W Galerii Sztuki Średniowiecznej uczniowie znaleźli figurę i obrazy przedstawiające sceny z życia św. Mikołaja. Następnie wysłuchali legendy o biskupie i o cudach, które za jego przyczyną się działy. Były to bardzo ciekawe zajęcia, wprowadzające wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt.

• Klasa 2a na lekcji muzealnej w Muzeum Warszawy

• 26.11.2023 20:06
        • W dniu 23 listopada 2023 r. uczniowie klasy 2a uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Co w murach piszczy?” zorganizowanej na terenie Muzeum Warszawy. Uczniowie z zaciekawieniem szukali śladów życia dawnych mieszkańców staromiejskich kamienic. Poznali funkcje różnorodnych elementów architektonicznych oraz fachową terminologię. Drugoklasiści zastanawiali się także, jak mieszkało się w dawnej kamienicy i czy warunki odpowiadałyby potrzebom dzisiejszych warszawiaków i warszawianek.

To była interesująca lekcja historii.

• Klasa 3B w Centralnym Domu Technologii

• 20.11.2023 21:22
        • Uczniowie klasy 3B chętnie rozwijają swoje kompetencje cyfrowe i uczą się wykorzystywać wiedzę w praktyce. Na zajęciach w Centralnym Domu Technologii, które odbyły się 9 i 16 listopada dzieci poznały podstawowe komendy programowania wizualnego i zasady działania płytek programistycznych. Dzięki tej wiedzy uczniowie mogli stworzyć proste, autonomiczne animacje.