• Klasy 3c i 3d zwiedzają Toruń

• 10.05.2023 15:05
        • Klasy 3c i 3d zwiedzały Toruń podczas dwudniowej wycieczki, która odbyła się 19 i 20 kwietnia 2023r. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali miasto szlakiem legend toruńskich, poznali m. in. legendy dotyczące najsłynniejszych toruńskich pierników – katarzynek, krzywej wieży, legendę o powstaniu nazwy miasta oraz o kocie, który bronił bram miasta.

• Klasa 8c śladami bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”

• 28.04.2023 09:35
        • Podczas spaceru prowadzonego przez pracownika Centrum Edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej Przystanek Historia im. Janusza Kurtyki uczniowie zwiedzili miejsca, o których czytali na kartach „Kamieni na szaniec” oraz miejsca niemieckiego terroru. Przewodnik przybliżył uczniom losy bohaterów książki „Kamienie na szaniec” oraz najsłynniejsze akcje sabotażowe i dywersyjne Szarych Szeregów.

• Klasa 2a w Muzeum Ziemi

• 24.04.2023 16:34
        • 24 kwietnia klasa 2a odwiedziła Muzeum Ziemi i pogłębiła swoje wiadomości o właściwościach bursztynu. Podczas spotkania nastąpiło omówienie procesu powstawania bursztynu bałtyckiego ze szczególnym uwzględnieniem jego własciwości: zawartości kwasu bursztynowego, twardości, przełamu muszlowego, rozpuszczalności, gęstości, reakcji na płomień, odmian bursztynu, postaci występowania, występowania inkluzji organicznych. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne z wykorzystaniem drobinek bursztynu.
        • Wycieczka klasy 1a do Ośrodka Edukacji Technicznej PINOKIO w Słomczynie

• 20.04.2023 08:31
        • 13 kwietnia br. uczniowie klasy 1a pojechali na pierwszą autokarową wycieczkę. Udali się do Słomczyna, aby poznać pracę stolarza. W Ośrodku Edukacji Technicznej PINOKIO dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych na temat warstw lasu, rodzajów drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko.

• Klasa 7b na wycieczce w jednostce wojskowej

• 28.04.2023 09:40
        • W miniony poniedziałek, tj. 17 kwietnia br. uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wycieczce do 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki w Wesołej. Była to wspaniała okazja, aby poznać jedną z najbardziej prestiżowych jednostek wojskowych w Polsce. Brygada ta jest jedną z największych i najlepiej wyposażonych komponentów Sił Zbrojnych RP, a jej żołnierze biorą udział w wielu operacjach wojskowych zarówno w kraju, jak i za granicą.