• Pierwszoklasiści na wycieczce w Łowiczu

• 19.05.2023 14:37
        • W dniu 12 maja 2023r. uczniowie klas: 1a i 1b uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Łowicza. Dzieci zwiedzały Skansen i Muzeum Łowicza. Miały sposobność podziwiać piękne i barwne regionalne stroje łowickie. Zwiedzały izby w chałupach, w których kiedyś żyli ludzie. Następnie uczniowie odwiedzili Prywatny Skansen Ludowy rodziny Brzozowskich we wsi Sromów.

• Lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej

• 17.05.2023 20:59
        • W środowe przedpołudnie, w dniu 10 maja br., uczniowie klas: 6b i 6c, pod opieką wychowawczyń, udali się na lekcję biblioteczną do Biblioteki Publicznej nr 26 przy ulicy Romaszewskiego 19. Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania placówki oraz wziąć udział w ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem zbiorów bibliotecznych, których wyszukiwali w katalogach elektronicznych, a także na półkach regałów.

• Gra miejska oraz zajęcia w Manufakturze Cukierków

• 17.05.2023 20:55
        • 8 maja 2023 r. uczniowie klas: 3b i 3d uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii, która miała formę gry miejskiej. Trzecioklasiści, podzieleni na grupy i pod czujnym okiem opiekunów, wyruszyli z Placu Zamkowego w poszukiwaniu miejsc oraz symboli związanych z dawną Warszawą.

• Klasy 2b i 2c w Muzeum Warszawy

• 11.05.2023 11:23
        • 27 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy II b i II c brali udział w lekcji „Symbole patriotyzmu” w Muzeum Warszawy. Podczas zajęć dzieci poszukiwały odpowiedzi na pytania: co to jest godło, flaga i hymn narodowy. Zastanawiały się, kim jest patriota oraz poznały różne pamiątki patriotyczne – ich historię i znaczenie.
        • Klasy: VIa, VIc i VIIa na przedstawieniu pt. „Oto Oliver Twist”

• 11.05.2023 10:34
        • W pierwszych dniach maja br. uczniowie klas: VIa, VIc i VIIa, wraz z wychowawcami, wybrali się do Teatru Rampa na musical pt. „Oto Oliver Twist”. Jest to spektakl z udziałem Teatru Muzycznego TINTILO, który w oparciu o powieść Charlesa Dickensa, wyreżyserowała Teresa Kurpias-Grabowska.