• Klasa 3C w Pałacu Saskim

• 03.10.2023 13:43
        • 21 września uczniowie klasy III c wybrali się na wycieczkę, aby poznać tajemnice związane z Piwnicami Pałacu Saskiego. Trzecioklasiści oglądali wykopaliska i dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat Pałacu Saskiego.
          Uczniowie mieli również okazję obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Obserwowali również działanie zegara słonecznego w Ogrodzie Saskim.

• Klasa 4B w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

• 03.10.2023 14:11
        • Uczniowie klasy 4b, w ramach Festiwalu Nauki, wybrała się na wycieczkę do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Tematem zajęć był fascynujący świat owadów. Czwartoklasiści dowiedzieli się, jak liczną gromadę stanowią owady oraz podziwiali ich kolekcję przechowywaną w szafach entomologicznych. Ponadto dzieci miały okazję obejrzeć pod mikroskopem liczny zbiór chrząszczy, a także poznać różne pułapki do chwytania owadów.

Uczniowie wykazali się nie lada wyzwaniem, biorąc egzotyczne owady do ręki. Zajęcia były naprawdę interesujące.

• Wycieczka klas 7A, 7C i 8A na Mazury

• 02.10.2023 10:52
        • Pod koniec września uczniowie klas 7a, 7c, a także 8a, wraz z wychowawcami, udali się na trzydniową wycieczkę do Giżycka. Podczas całego wyjazdu jej uczestnikom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała odwiedzaniu bardzo ciekawych miejsc oraz aktywnemu spędzaniu czasu w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku, w którym byli zakwaterowani.

Dzieci spędzały aktywnie czas na świeżym powietrzu pod czujnym okiem instruktorów, uczestnicząc w zajęciach sportowo - rekreacyjnych na terenie ośrodka oraz nad jeziorem Kisajno.

• Klasa 5A na warsztatach kulinarnych

• 28.09.2023 15:51
        • 28 września uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „W staropolskiej kuchni” w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Podczas zajęć poznaliśmy dawne smaki i tradycje, a pod okiem profesjonalnych kucharzy oraz z pomocą edukatorów kulinarnych przyrządzili dania według przepisów z pierwszych polskich książek kucharskich. Na koniec wspólnie skosztowaliśmy przygotowanych potraw.

• Klasa 8A w Centralnym Domu Technologii

• 25.09.2023 12:45
        • Uczniowie klasy 8a 25 września uczestniczyli w warsztatach „Wizja przeszłości”  w Centralnym Domu Technologii. Była to nauka historii w nowoczesnej formie połączona z wykorzystaniem elementów metodyki STEAM i design thinking - uczniowie pracowali problemowo, poznając zagadnienia związane z okolicznościami historycznymi i geopolitycznymi tego okresu.

W trakcie zajęć uczestnicy poznali historię transatlantyku MS „Piłsudski”, który w 20-leciu międzywojennym nazywany był „pływającą ambasadą polskiej kultury”. Największą atrakcją warsztatów było obejrzenie filmu w goglach VR.